France 2: за риба в долината на Лоара

Кътче с риболовен имунитет за колегите в странство.
Публикувай отговор
Аватар
waglerbg
Мнения: 919
Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 4:11
Местоположение: Варна
дал Браво: 73 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от waglerbg »

Браво, супер представяне!
:tup:
П.П. време е за издънка че ми се изчерпват суперлативите, мосю ФийдерГуруИнтернасионал :mrgreen:
...read between the lines...
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от Мунчо »

"Душата ми е пленница смирена..."
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
outsider
Мнения: 2673
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 183 пъти
получил Браво: 4700 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

Настъпва края на годината , ама с тва нищо ново не ви казвам - време беше да се закрие сезона , и за това именно съм седнал зад (или пред , ако предпочитате) , PC-то. Пийнал съм едно греяно вино със захар (не ми бил останал мед :? ) и подходящите подправки . А именно - джинджифил , индийско орехче , карамфил и канела. 8) В резултат на действието на тоя еликсир , кръвта отново се върна във всички периферни устройства , които беше напуснала доста прибързано днес около обяд... :lol:

И така , закриването е сериозен бизнес , който не бива да се претупва . Нужен е , прочие , методичен подход 8) . Зaтова с Доминик се събрахме в неделя сутринта и почти по тъмно на все същия гьол. Идеята ми беше да се продължи с овладяването на темповия лов на фидер , в което започвам да виждам решението на редица проблеми , които ме мъчат от доста време. Денят се оказа изключително подходящ за целта - духаше як вятър , и общо взето нямаше шанс да се види кълването на плахия дребосък. Типичен "нерешим" проблем : имаме риба , която има нужда от връх от половин унция надолу. Имаме вятър , и породено от него течение , за които трябва от унция и половина нагоре. Мисига? :roll:
В резултат , аз видях три кълванета , и реализирах едно. :( Доминик бил видял две , и има две фитки. Обаче това е резултата без "брояча" - аз ловях със замразена от предния път храна , така че се наложи да броя до 80-120 за да нацеля рибата. Резултат - ДЕВЕТ броя на броене , та имам общо десет рибета. Доминик с по-активна храна ловеше на 40-50 , xвана три. (Тва за три часа и половина риболов. ) Без броенето щяхме да сме с една риба двамата... :idea:

В понеделник съм сам , сутринта откривам че през нощта е било доста студено - локвите още са тотално заледени в 11 часа. Аз се явявам на езерото с кефалите по обяд , и откривам че е тихо и слънчево. Няма да ви разправям обаче , че беше топло :

Изображение

Изображение


Тотална липса на всякакво пипане за два часа..."ехехе-e-e-eee , и замириса на кафе!" :mrgreen:
Решавам че мене с едно капОчино не моеш ме уплаши , та скокнах в оставащите до стъмняване часове до Лоара :

Изображение

Изображение

Не си играх да разтоварвам платформи и панаири , просто метнах няколко пъти. Сто грама ги носеше като сламка - тва с плетеняк 0.12 , минах на 120 , тва метнато на 12-15 метра , клипсован на 20-25 . Уж корема разтоварва натиска върху влакното... а бе разтоварва - ама тука реката си отнасяше тухла четворка , та си сръбнах и втората ароматна напитка , и събрах панаира... :lol:

Днес , вече стигаме до същинското Закриване - те така , с главна буква - решавам че не може да се закрие сезона с ТРОЙНО капо , току виж повлякло крак и сме пре.бали и Новата Година! :evil: :lol: Избираме локвата от последния успешен излет , която решаваме да атакуваме на щека. Студът сутринта е сериозен като за тук - докато стържа стъклата на колата , решавам че е най-малко -2 , после правя поправка , и го пиша -3 до -4°С , обаче на едно място минавам покрай термометър...-5! :o Тва като се има предвид че преди три дни беше 12 °C, си е сериозно падане на термометъра , мене ако питате.. На сичкото отгоре се е спуснала една ледена мъгла , пътя е заледен ... най-коравите мъже от тая страна на Мисисипи не се плашат от такива раути! 8) :mrgreen: Стигам на гьола първи , и звъня на Жан Мишел , който живе на близо : "Ако още не си тръгнал , донеси едно въже и нещо желязно , щото....ГЬОЛА Е ЗАМРЪЗНАЛ!!!"
:shock: :shock: :shock: :lol: :lol: :lol:

Изображение

Те тва не бях си мислил че ше го видя тука , честно!

Изображение


и така , с осигурените от Жан Мишел подръчни материали , и от мен - евтина работна ръка :D , атомният ледоразбивач "Ленин" беше пуснат в действие:

Изображение

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Пейзажа - трепач. Да си видиш плувката - задача с повишена трудност:

Изображение

В 12:00 още е -5 , обаче почваме да правим фитки , после колегата хваща две рибета , разписвам се и аз. Капото е спасено! 8) После един час мръзнем - добре че не духа , къпираме , стреляме пинки - тц. Решаваме , че ако така и така нямаме риба на петната , не можем да я изплашим , и дoхранваме с малки топки от ръка. Тва се оказа решението на проблема , щото рибата не беше гладна и не стоеше на петното - идваше на шума от чисто любопитство , хващахме по еднa -две , и пак нищо. Жан Мишел се справи доста по-добре от мен :tup: , и финишира с 13 риби:

Изображение

Аз съм със скромните 6 - то човек не може все да е първи :wink: !

Изображение

Айде догодина пак!

Изображение
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
krasimir
Мнения: 3428
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 13:08
Местоположение: Стара Загора / София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от krasimir »

Добро четиво за новата година. :D ЧНГ и много лични успехи по състеезанията ти желая!

Може ли да напишеш 2-3 реда по подробно за ловенето на фидер с броене. Целта на броенето е да осигуриш ритъм на хранене и вадиш на определени "секунди броене", дори и да нямаш кълване, нали? И как донапасваш броенето - увеличаваш го и спираш на цифра, докато не хванеш няколко поредни риби, или? :)
Аватар
koki
Мнения: 840
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 19:01
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от koki »

Прегледай клипа и много неща ще ти се изяснят ...

По принцип логиката е мяташ и вадиш изсмукана стръв , това се повтаря няколко пъти :evil:

Не виждаш никакво кълване и тогава минаваме на броене ...

Мяташ броиш засичаш , съответно намаляваш или увеличаваш времето докато започнеш да вадиш риби ...

п.п Надявам се Ванката няма нищо на против обяснението ....
Аватар
outsider
Мнения: 2673
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 183 пъти
получил Браво: 4700 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

koki написа: Прегледай клипа и много неща ще ти се изяснят ...

п.п Надявам се Ванката няма нищо на против обяснението ....

...чуствай се като у дома си! 8) Пък и нямам какво особено да добавя , клипа действително отваря на човек очите..Сегаааа...татататамммм! 8) :lol:
За много години на всички!
Вчер закрихме , днес откриваме :D - щото за разлика от закриването , където трябва , както беше отбелязано по-горе , да се подходи старателно и с повишено внимание , откриването е друга бира - то трябва да се прави без никаква загуба на време! Така риболовната година се удължава - и все не успявам да го направя преди 1-ви януари , ма'а му стара! :lol:
Така че днес съм на реката около обяд - уж да се поразмрази малко , че пътят е заледен - косата да ти се изправи! (Зимни гуми? Койтуйyа? :mrgreen: )

Уточнявам , че сто грама държат дъното - на онова защитеното място , вдигам пръта нагоре и почваме- първата риба се вади с първото хвърляне - така ги разбирам аз нещата 8) , после работата се поусложни... Откъм риба , откъм замятане тя си беше сложна от самото начало -ловя под едни дървета , и си тренирам страничното мятане...

Все пак , с налучкване , смяна на хранилки , поводи и куки - реката е единственото място тук , на което по-големите куки реално са по-добри от ситните! , хванах 8 рибета , и годината се брои за официално открита.

Лошото е че имам кофти предчуствие за времето - а вдигне ли се реката само с половин метър , риболова на това място приключва...

Наздраве!
пъсъ - снимките ще пробвам да ги кача утре , щото снимкабг се е бъгнала тотално :evil: - предполагам че целокупния български народ се е юрнал да си качва новогодишните снимки... :lol: :lol:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2673
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 183 пъти
получил Браво: 4700 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

Понеже "снимка.БЪГ" продължава да е бъгнат :evil: , да опитаме така:
снимките от откриването - пътят край реката около обедно време:

Изображение

Изображение

Самата река:

Изображение

Готови за бой:

Изображение

Така трябва да изглежда правилният възел за шок лидер - без всякакви краища , стърчащи по посока напред:

Изображение

Гледката над главата ми , причина за странично ( и не особено точно :roll: ) замятане:

Изображение

Времето май ще се скапе още утре...(вече се скапа):

Изображение

Скромният ( но от сърце! :lol: ) резултат:

Изображение
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
outsider
Мнения: 2673
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 183 пъти
получил Браво: 4700 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

Здръейти! След последния репортаж , взех че се замислих върху нещата - Живота , Вселената и всичко останало 8) , след което си прегледах записките от изминалите две зими-"срам , срам"...както се казваше в един виц... :oops: :oops: :oops: :lol: Не кълвяла тя , виждате ли! (две страници умни разсъждения по въпроса :roll: ) . "И на това (снимка с три рибета) сме доволни! Зима е!"

Е да бе , ама...Миналата седмица с Доминик и бай Жан Мишел се строяваме на все същата локва .Аз- да си доусъвършенствам броенето , Доминик - да ми гледа сеира :lol: , а Жан Мишел подло и вероломно си беше взел щеката ,кучето византийско , да ни размаже .... :evil: :lol: Почваме : на мене не ми кълве , ама грам. Жан Mишел си гледа абсолютно неподвижната плувка , Доминик почва с фитките... Тва продължи около час , през който ние със Жан Мишел имаме по две рибета , а Доминик - триста фитки. :mrgreen: "Доминик" , заявявам аз - "сам ли ще се сетиш да си смениш куката , или да стана и да те сритам в та.аците?!?" :twisted: 8) Жан Mишел се търкаля от платформата от смях , а Доминик сериозно се смръщва- не се цупи : мръщенето е признак на сериозно интелектуално усилие! И така , той си сменя тъпата кука с остра , и почва да вади риба. Жан Мишел тотално се отчайва , и почва да храни на три метра от брега , с цел да "тренирал" дребосъка на късо...да бе , да... :lol: :lol:
Аз най-накрая се сещам да си доувлажня прекалено сухата храна , и почва да ми кълве. :oops: :D Включвам брояча , почвам от "100" , постепенно намалям , и забелязвам че дали броя сто , осемдесет или шейсет , съотношението засечка/хваната риба си е все същото. Да речем , от десет имам 5-6 риби.. Минавам на бройка "30" , и нищо не се променя! Минавам на "15" :shock: , баси ритъма - зима било? Риба нямало ? Не кълвяла? :lol: За последните 15 минути имам 5 риби , обща бройка 46:

Изображение

Доминик е с 20 , Жан Мишел на късо има 96.. Тоя въпрос засега мисля да го закрия - екшън има , обаче размера на червеноперките просто прави играта безинтересна. Забележка : брой ВИДЕНИ по върха кълванета.... ЧЕТИРИ!!! :shock:

С това обаче веселбата тъкмо почва... Те ви картинката от днес - Лоара , слънчево и меко:

Изображение

Приготвяме малко храна:

Изображение

Изображение




Сигурно тука някой ще каже "Чакай бе - кви пелети , кви пет лева? Hали разправяше , че тва по диви водоеми не върви?"..." :roll:

Днешния излет , мили деца , е продължение на вчерашния , всъщност... :wink:
Вчера , в един отвратителен , облачен и адски ветровит ден , аз си спретнах едно малко излетче на същото това място. Конфигурацията беше ловене с двa фидера - пряк резултат от гледане на филмите на Агент 007 (Габор. Доме Габор 8) ) - единия фидер , класическата речна тежка , инертна храна , с малко бял и кастер. Другия - смес от два вида рибни пелети , на куката (Ном. 10 , повод 0.16 :lol: ) - грозд от 8-10 бели...Познайте: от петте едри баби четири ги хванах на пелетите... :roll: Улова е малък , обаче това ще е пословичното малко камъче , което обръща каруцата:

Изображение

Изображение


Имаш думата , Торин... :wink:

Изображение

"Разправях , че пелетите не работят на диви водоеми. Че стават само за шаран. Че са само за паткарници!.....



....I've never been so wrong, in all my life!"

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Та с това стигнахме до днешния ден - същата система:

Изображение

На първо мятане с класическата храна - върха от 4 ун. безпогрешно отчита кълването , и на куката ном. 10 висва това:

Изображение

8) :lol: :lol:

Риболова беше адски умрял , независимо от хубавото време - и доста крътък , щото по едно време рибата просто офейка , и ме остави сам на бойното поле - изглежда беше прегърнала с ентусиазъм идеята за лечебен глад... 8)
Все пак , двете най-едри риби пак са на хранилката с пелетите... струва ми се , че ме чака интересен сезон :twisted: !

Изображение

Изображение
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
peasehead
Мнения: 66
Регистриран на: Чет Окт 25, 2012 7:21
Риболов: Риболов на плувка и фидер
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 1 път

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от peasehead »

Здравей,

страхотни репортажи:) Може ли да споделиш какъв тип хранилка испозваш за пелетите?:)
Аватар
outsider
Мнения: 2673
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 183 пъти
получил Браво: 4700 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

Стандартна речна хранилка тип "open end" , от 100 грама.
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
peasehead
Мнения: 66
Регистриран на: Чет Окт 25, 2012 7:21
Риболов: Риболов на плувка и фидер
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 1 път

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от peasehead »

Ok,

благодаря:)
Аватар
waglerbg
Мнения: 919
Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 4:11
Местоположение: Варна
дал Браво: 73 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от waglerbg »

Със сигурност те чака интересен сезон!

So Long and Thanks for all the fish! !!!
...read between the lines...
Аватар
outsider
Мнения: 2673
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 183 пъти
получил Браво: 4700 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от outsider »

Бая отдавна не съм писал , а уж не съм спрял да ходя за риба :? ...телеграфно предадено звучи така :... "Капо- две умрели от студ рибета- умрях от студ за една бабушка-капо- три платички-капо" :lol:
Е , може да се украси , да се щракнат малко мрачни , облачни , кални снимки :( , да се разкаже някой виц...ама есенцията си е тази - зима е , риба няма. Докато не взеха от около една седмица да пеят птички , температурата да се повишава , Лоара да пада , и дочух слух , че в езерото е забелязан огромен пасаж илария. :twisted:
Всички условия бяха на лице , за да мога да се направя на идиот... 8)
Вчера се явявам на езерото , с цел да уточня дали иларията ще налита на пелети с рибен аромат , имам два вида експандъри , съответната помпа , рибни пелети от 1 мм , и кво ли още не. Има две възможни тактики:
а) Прави се стандартна храна , като при съмнение , че на петното има илария* , се опитва с пелета на куката

(* Опънатият до краен предел ластик , който внезапно се отпуска , за да открием , че повода го няма , един от признаците за възможно присъствие на илария пред нас :mrgreen: )

б)Освен , че сме приготвили пелети за куката , ние обилно "подправяме" самата храна с дребните рибни пелети :lol:

Познайте кой беше избраният от мене подход? Правилно! Аз "тарикатски" смесих храната със смрадливите пелети - те така , в началото на сезона , и нищо че още е студено , при което ефекта беше светкавичен ( ми то си пише на пакета "Instant response"! :lol: ) - петното беше убито с първата топка , и само ми оставаше да наблюдавам как колегите отляво сцепват едрите баби. :evil: Удобна позиция , мене ако питате - хем се нагледах на риба , хем не ми се налагаше да си цапам живарника... :mrgreen:

Днес се строяваме с Доминик , урока е научен , пелетите са под ключ , храним с пинки , бял и кастер. Доминик почва да вади редки , доста едри баби. Аз си чопля носа.Минава час и половина , той сигурно е с 5-6 риби , аз съм с една случайна платичка и едно уклейче! Разбих се да сменям линии , дъ местя тежести , кълцах червей , сменях стръв...По едно време решавам да пробвам кефала: яката линия с повод 0.14 , яка кука 14-ти номер , 3-4 бели червея , пускам и светкавично зашивам първата баба! Втора , трета, четвърта... Проблемът беше адски плиткото място , понеже след няколко хванати риби , стадото се изнасяше . Както и да е , вече бях разбрал , че рибата иска голяма стърв , монтирах си тънък повод с голяма кука на леката линия , и всичко беше екстра за около час - после рибата тоатлно ни напусна , и поча едно стъргане , едно надлъгване... а бе , като ви кажа , че един час просто си къцах уклей на щеката , колкото да видя кълване , всичко става ясно..Обаче докато ловях уклея , стрелях по малко кастер , така че да се завърти някоя риба на дъното , и към края на излета успях да гепя още няколко , плюс една платика от близо кило. Все пак , повече от половината улов беше направен за един час , когато рибата кълвеше както трябва:

Изображение

Общото тегло беше около 6.7 кг

Изображение

Най-едрата баба - 670 гр:

Изображение

...обявявам сезона 2015 за официално открит :twisted: :twisted: 8)
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
NIKI1968
Мнения: 634
Регистриран на: Чет Яну 03, 2008 11:23
Местоположение: София
дал Браво: 143 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от NIKI1968 »

Еееехххааааа! Ей туй чукане чаках... :D Радвам се, че си открил официално и се надявам, че ще пишеш мааалко по-често за интересните си излети. От теб научавам винаги по нещо... Бъди здрав и късметлия!
Аватар
waglerbg
Мнения: 919
Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 4:11
Местоположение: Варна
дал Браво: 73 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: France 2: за риба в долината на Лоара

Мнение от waglerbg »

:tup: .............и това е само началото!
...read between the lines...
Публикувай отговор

Обратно към “Риби и рибари в странство”