КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Pink Floyd
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Дек 31, 2015 14:29
Риболов: Klionk

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от Pink Floyd »

38.22 минута казва,че въдицата е 30либри и 50либри линия,но дано някой знае италиански и да ни преведе правилно.
angel12
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Юли 14, 2009 17:48
Риболов: тролинг и кльонк.спининг
Местоположение: кричим
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от angel12 »

Pink Floyd написа:38.22 минута казва,че въдицата е 30либри и 50либри линия,но дано някой знае италиански и да ни преведе правилно.
Точно така казва
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от kalinux »

Не чакай Сашко, Тролчо, Боабабчо и т.н. повече да ти отговори. Аман от тъпаци, пияници и комплексари. Няма да допусна половината форум отново да стане арена на спорове за/против фините такъми! Заключвам темата!
С внимание към детайлите
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от kalinux »

Отключвам темата. Троли Рапала съм се погрижил никога повече да не се появи тук, поне от сегашния си адрес. Имаше достатъчно страници посветени на неговите теории за фините такъми, но-стик, драгове и т.н. Нямам желание да чета отново едно и също нещо по 1000 пъти. Всеки има право да си изразява мнението, нали затова е форум, но не и да го повтаря постоянно и да става сеир във форума.
С внимание към детайлите
alex_es24
Мнения: 280
Регистриран на: Съб Дек 02, 2006 9:56
Местоположение: lom
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 19 пъти

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от alex_es24 »

Колеги, някой нещо за въдиците на ZECK? Ползвал ли ги е, продават ли се въобще в БГ? :fish15:
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от axel »

Аз имам,такава-доволен съм.Няма дистрибутор за България/може би по-добре/,но може да се поръча по интернет.
Фирмата е млада,специализирана само и единство в изработване на пособия за риболов на сом.Нейната концепция въплъщава немското разбиране за този риболов-безкомпромисна здравина и практичност,без особен лукс.За мене е по-добре да се вземе въдица,създадена от експерти/примерно блеснарката им е направена по специалните изисквания на Йорг Уйлямс/Блинкер,който има повече трофейни сомове на блесна от всички български кльонкаджии взети заедно,има доста клипове в Тубето/,отколкото да се правят експерименти с джигинг пръчки за риболов на бързи морски риби,които не правят специфичните резки и мощни тласъци на сравнително тромавия сом,което пък от своя страна,лесно довежда до счупване при високото 99% съдържание на карбон при тях .Моята въдица пристигна заедно с гаранционна карта 10г на бланката........ако имаш други въпроси питай......,.ако някой друг притежава въдица на същата фирма нека да пише,тъкмо ще има мнение на още един колега. :tup:
риболовът е само хоби!
alex_es24
Мнения: 280
Регистриран на: Съб Дек 02, 2006 9:56
Местоположение: lom
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 19 пъти

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от alex_es24 »

ОК, ти коя въдица използваш и колко ти излезе. Мен ме интересувакъсата на 1,72? Мерси за отговора :)
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от axel »

Имам блеснарката.Пръчката за вертикален риболов В-стик/късата/ е само 260гр,което я прави особено подходяща при риболов на октопод при който такъма трябва да е в ръката ти,ще ти излезе 240лв плюс доставката от Германия.Можеш да си я поръчаш:http://house-of-rose-shop.de/index.php? ... rers_id=27 :tup:
риболовът е само хоби!
Ангелчо
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Юли 23, 2016 17:29

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от Ангелчо »

Okuma Cortez може ли някой да сподели дали реалната дължина на тази въдица е 249см. Става въпрос за 6-12либри и дали е подходяща за тролинг на сом като чувствителност дължина и здравина...благодаря
Мартин Райнов
Мнения: 30
Регистриран на: Сря Авг 13, 2014 21:42
получил Браво: 10 пъти

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от Мартин Райнов »

Реалната дължина на Кортез-а и в двата варианта е 225 см. Относно здравината - правил съм сухи тестове на модела 6-12 лб. с 6 килограма тежест и въдицата ги повдига без дори да се забележат пукнатини по лака или съмнителни пукания и деформации. Строят на въдицата е екстрабърз, тъй като е предвидена за соленоводен попинг, където се сяцат попери с размери на литрово шише и тегло 200 грама. Детайлите по въдицата са пипнати и всичко кефи на макс. Като недостатък мога да отбележа липсата на чувствителност при по-плитките примамки(Сливъри, Бели Денсъри, и др), но при примамки с дълбочина на газене над 4 метра играта на воблера е сравнително отчетлива и може да се разбере ако ковнеш някое водорасло или друг боклук.
Ангелчо
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Юли 23, 2016 17:29

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от Ангелчо »

Благодаря на колегата Мартин за изчерпателния отговор и мисля че това ще е въдицата като за начинаещ
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от quietriot »

alex_es24 написа:Колеги, някой нещо за въдиците на ZECK? Ползвал ли ги е, продават ли се въобще в БГ? :fish15:
Този магазин ги внася по заявка , пишеш им на мейла какво си избрал , дават ти цена и ако те устройва ти поръчват.
http://www.fishingdemon.bg/
mitchell86
Мнения: 30
Регистриран на: Сря Мар 24, 2010 10:52
Риболов: Тролинг и джиг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от mitchell86 »

Някой може ли да каже как се държат при тролинг Ъгли Стик Голд тайгър с размер 1.88,12-25lb.Също ли са толкова успешни както 2.18см
Аватар
gogopike
Мнения: 274
Регистриран на: Нед Авг 29, 2010 14:21
Местоположение: Balgarene plevensko
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 35 пъти
Обратна връзка:

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от gogopike »

mitchell86 написа:Някой може ли да каже как се държат при тролинг Ъгли Стик Голд тайгър с размер 1.88,12-25lb.Също ли са толкова успешни както 2.18см
Въпреки дължината са една идея по лигави.
Всичко което за другите е кофти за мен е добре.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: КАКВИ ВЪДИЦИ ДА ИЗПОЛЗВАМЕ ЗА СОМ

Мнение от Emo-83 »

Има Тигър,който е правен за Испанския пазар на дължина 2.10м.,който гарантирам,че не е лигав. Има го и в по-късия вариант.!
Пръчката е Ъгли,но е посочена друга фирма. Доста по-красива е цветово, друга разлика не намирам.
Според мен,няма как,въдици с една и съща бланка и от една фирма в по-късия вариант да е по-лигава.
Изображение
С този Тигър съм вдигал 5кг. ракия,което,като мъртва тежест се равнява на над 100кг. във водата! Няма такава риба,която да приложи подобно усилие върху въдицата. Но да знаете,макарата също е важна! ;)
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”