daiwa luvias 2506h

Има шпула, има бигел, че и аванс се намира, що е то?
Публикувай отговор
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1965
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 647 пъти
получил Браво: 586 пъти

Re: daiwa luvias 2506h

Мнение от yuri todorov »

Мунчо написа:Тази тема имаше потенциала на карстов извор за ВЕЦ, а замря...
Те карстовите извори, са с променлив дебит!

Зависи от сезона и от валежите...... :fish1: :mrgreen:


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: daiwa luvias 2506h

Мнение от Мунчо »

titko1 написа:
Мунчо написа:Тази тема имаше потенциала на карстов извор за ВЕЦ, а замря...
хич не е замряла , само че вие малко ни пообърхакте с коментарите и сега се чудим какво да взимаме стелли ли, дайва ли ?>!
или с други думи може да си взема и стелла ама ако попадна на такава,която върти тегово?!
много ми интересно,защо рано или късно всеки си купува стелла,нужно ли е да се извърви пътя от маката за 350 лв през такава за 620 лв , та до 1000 + или може да се метнеш веднага на най-скъпото и дали най-скъпото е и най-добро ?! :roll:
Колега, майтапите и човърканията настрана, няма нужда да се хвърляш непременно на "Стела" или "Екзист", нито пък да стигнеш дотам някой ден. Едно Лувиасче или Шимано от този ценови клас ще ти свършат перфектна работа, че и ще ти останат парички за някоя въдичка и воблер. Е, ако ще те изтресе гъзарията, обезателно трябва да се метнеш на най-високия клон, което обаче е излишно, ако искаш да ловиш неангажиращо с нормален такъм... и вероятно няма да откриеш обективна разлика...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
titko1
Мнения: 47
Регистриран на: Нед Яну 31, 2016 19:26
Риболов: carpfishing
дал Браво: 2 пъти

Re: daiwa luvias 2506h

Мнение от titko1 »

Мунчо написа:Колега, майтапите и човърканията настрана, няма нужда да се хвърляш непременно на "Стела" или "Екзист", нито пък да стигнеш дотам някой ден. Едно Лувиасче или Шимано от този ценови клас ще ти свършат перфектна работа, че и ще ти останат парички за някоя въдичка и воблер. Е, ако ще те изтресе гъзарията, обезателно трябва да се метнеш на най-високия клон, което обаче е излишно, ако искаш да ловиш неангажиращо с нормален такъм... и вероятно няма да откриеш обективна разлика...
Има истина в тези думи.
Относно лекия риболов съм превъртял много макари в ценови клас 200-400 лв основно шимано(техниум,рарениум,страдик,стар, нов,балистик и тн) честно казано ,не съм открил голяма разлика .
Лично за мен се чудя дали ще стигна до същия извод с макара в диапазон 400-700 лв , и най-вече се чудя да прескоча ли този ценови клас и да се мятам на най-скъпото :roll: сега като чета коментарите Ви , мненията са много разнородни.Като цяло не открих увереност в следното ,
топ моделите на дайва и шимано наистина си заслужават парите.
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: daiwa luvias 2506h

Мнение от Павел Иванов »

Ей тая със сигурност си заслужава всяка стотинка :

Изображение

ама вече не се произвежда .
Лично за мен това е най-добрата спинингова макара в диапазона L/ML правена някога .
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: daiwa luvias 2506h

Мнение от Мунчо »

Мисля, че съвсем задоволително ще си ловиш с едно ново Шимано Рарениум С4+, още повече, че както казваш си го въртял... Цената му е щадяща и макарата е задоволителна, ако изключим момента с условното затваряне на бигела... Имам няколко познати, които без забележки експлоатират малките размери 1000 - 2500.
Инак, трябва да сме коректни - качествата на макарите в отделните ценови класове при големите производители са изравнени, а отделен въпрос е, че общо взето колкото получиш в горния среден клас, такова и долния висок..
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
titko1
Мнения: 47
Регистриран на: Нед Яну 31, 2016 19:26
Риболов: carpfishing
дал Браво: 2 пъти

Re: daiwa luvias 2506h

Мнение от titko1 »

Мунчо написа:Мисля, че съвсем задоволително ще си ловиш с едно ново Шимано Рарениум С4+, още повече, че както казваш си го въртял... Цената му е щадяща и макарата е задоволителна, ако изключим момента с условното затваряне на бигела... Имам няколко познати, които без забележки експлоатират малките размери 1000 - 2500.
Инак, трябва да сме коректни - качествата на макарите в отделните ценови класове при големите производители са изравнени, а отделен въпрос е, че общо взето колкото получиш в горния среден клас, такова и долния висок..
аз и в момента разполам с част от тези макари ето и една снимка , просто искам да мина едно стъпало нагоре
Изображение
ако правилно разбирам последните ти думи " колкото получиш в горния среден клас, такова и долния висок." да се замислям директно за макара над 700 лв :roll:
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: daiwa luvias 2506h

Мнение от Мунчо »

Няма нищо лошо да "скочиш" на рафта с макари за над 700 лева, ако мога да се изразя така алегорично... Въпроса е какво очакваш да откриеш на него и да получиш вповече. Като практическа полезност... Така или иначе за 400 лева ще вземеш новия "Лувиас", който категорично бих поставил на поне едно стъпало над страдика и техниума... По-нагоре нещата преминават в една плавна, ефирна харизматичност... Казвам ти го като човек, ловил и притежаващ различни макари от среден ценови клас и нагоре и в един момент прозрял, че някои работи и имат по-голяма тежест от други... С ръка на сърцето и за обективност признавам, че "Екзист Хипер Къстъм" не съм имал(която не значи, че нямам наблюдения от първо лице), но просто не съм получавал достатъчно силна уртикария... Общо взето каквото ти казвам, е плод на личен практически опит, а не на общуване с космическите енергии...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
PAMPASA
Мнения: 1716
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 23:04
Местоположение: София
дал Браво: 184 пъти
получил Браво: 172 пъти

Re: daiwa luvias 2506h

Мнение от PAMPASA »

Аз също направих доста спинингови риболови с Рарениум С4+ 4000 FB /нямам никакви забележки към нея/ ,а сега взех и това -

http://www.nordfishing77.at/shimano-van ... 000-f-2751

вярно не е Стелла ,но впечатленията ми от макарето са отлични
Един ден ,ще накарам България да се гордее с мен......
ktonkov
Мнения: 6
Регистриран на: Съб Апр 18, 2015 23:03
Риболов: леко,фидер,тежко

Re: daiwa luvias 2506h

Мнение от ktonkov »

Въртях рарениум 2500 в един магазин.Пълна скръб.Ако по-тежкия механизъм на 4000 променя нещата ок.Не съм я гледал.Шимано страдик си4 размер 4000 също не струва.Върти като макара за 50 лв,а материала на дръжката е леко смешен.За неудобство да не говорим.Въртях една дайва 2500 калдия.Наистина е класи над другите две
A_Mitov
Мнения: 47
Регистриран на: Пет Авг 23, 2013 11:12
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: daiwa luvias 2506h

Мнение от A_Mitov »

Дайвите са супер макари, но, как да го кажа са доста по претенциозни, или иначе казано според мен, доста по чупливи.
И най вече, кекави са от към стоп лагери.
A_Mitov
Мнения: 47
Регистриран на: Пет Авг 23, 2013 11:12
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: daiwa luvias 2506h

Мнение от A_Mitov »

И как да го кажа, според мен няма по приятен ход от на дайвата , ама шиманото също е приятно и е по здраво.
ktonkov
Мнения: 6
Регистриран на: Съб Апр 18, 2015 23:03
Риболов: леко,фидер,тежко

Re: daiwa luvias 2506h

Мнение от ktonkov »

Това че дайвата е по-чуплива дава повод да си купуваме по-често новите модели.Все пак нищо вечно няма.А и помним какви бяха телефоните преди 10 г. и сега.Другия вариант-макара за 20 лв.Тропа,хлопа.След 1 година пак нова за 20 лв.Така ако дадем 700 лв за една макара,ще вземем 35 години нови по 20 лв.Ако си купувахме риба от магазина щеше да е 100 пъти по-евтино от това да купуваме такъми,храни,стръв,гориво и накрая-валат.Всеки си прави избора
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: daiwa luvias 2506h

Мнение от Мунчо »

Мхм... аз нищо скръбно не намирам в новия "Рарениум" - според мен върти мазно и гладко, дори под напрежение и в бърза вода. Дали е по-добро от "Дайва" от същия клас не се наемам да кажа, но е много добро. Според мен, проблема(доколкото е проблем) се крие в това, че разликите в конструктивното изпълнение на механизмите на двата колоса създават различно усещане при ползване... И сякаш при равни други условия шиманата са по-глупакоустойчиви...

п.с. Инак това е марката, ако някой иска класическа червячна предавка през 21 -ви век... Тутакси някой ще ме засече, че за тези пари е по-добре човек да си вземе "Сертейт"...
...
Img_9984.jpg
Img_9984.jpg (136.41 KiB) Преглеждано 3501 пъти
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: daiwa luvias 2506h

Мнение от Павел Иванов »

Убаво де Муня , ама не на всеки му харесва да ползва морално остаряла ярмомелка :wink:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: daiwa luvias 2506h

Мнение от quietriot »

Добре е ако можеш да си позволиш да си купиш Стела , за да видиш че не нищо извънземно , просто си е едно S класа при макарите , както и ексзист разбира се , освен красотата и лекотата, няма нещо особено в сравнение със всяка друга макара, но все пак си е S класа и разликата с голф е огромна откъм удовоствие да ловиш с нея....не вади рибите сама и не се закачат повече щото си със стела.
Всеки сам трябва да си извърви пътя обаче и да си изгладува ако трябва първата скъпа макара!
От друга стра Стелата не държи цена в ибей и може да се намери за 400$ много прилична, за да не се набиваш на нова.
Публикувай отговор

Обратно към “Макари”