Автомабил,препоръка.

Разправят, че не всичко било риболов.
Публикувай отговор
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Автомабил,препоръка.

Мнение от quietriot »

Младен Маринов написа:
babydoctor написа:
Владимир написа:Газов инжекцион,че то има ли двойки с инжекцион,не са ли моно?
Моно са, разбира се и са 600 лв. на Ловето, иначе инжекционът на четворката ми е СимГаз и е 1 000...
Като изключим някои редки екзотики на 1.8 мотори, които са с механичен пълен инжекцион и такъв с моно, гоУф двойките са си в най-общия случай с карбуратори - може би 98% от все още търкалящите се по улиците.
E GTI изобщо не са екзотики ами доста популярни в Перник модели :lol:
Аватар
ceslav
Мнения: 267
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 5:22
Риболов: спининг
Местоположение: Русенско
дал Браво: 102 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: Автомабил,препоръка.

Мнение от ceslav »

Ето голфа!

Изображение
И справедливост за всички.......
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Автомабил,препоръка.

Мнение от babydoctor »

quietriot написа:E GTI изобщо не са екзотики ами доста популярни в Перник модели :lol:
Мит и фолклор е твърдението, че в Перник преобладават Голфовете. Това го разбрах, когато на няколко пъти ходих на Струма, карайки срещу нахлуващата в София лавина от перничани на работа тук...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Автомабил,препоръка.

Мнение от Павел Иванов »

Красе , ти си - http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 94#p995394 . Сигурен съм , че трябва да я имаш ! Ако не друго барем за зор заман я скътай у мазето , не се знае знае ли се :wink:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: Автомабил,препоръка.

Мнение от мъро »

MapuaH написа:Така е, повечето лъжат та дрънка! Целта им е да отидеш на място, да видиш колата и ако може там да те уговорят да я купиш :)

Не знам, мисията не е невъзможна да намериш някоя що годе свястна колица за тия парици, но ще отнеме доста време. Попне аз така мисля де. Ако вдигнеш летвата малко ще имаш по-големи шансове. А може и нещо отвън да докопаш за сносна цена.

Това Субару, което си показал е според мен пълна катастрофа :) А Пандата, която е по-горе все едно е излязла от детска работилница :) Нищо против, но наистина това не могат да се нарекат коли, а какво остава за надеждни.... :)
Каквото и субару да вземеш няма да сбъркаш, особено с нашето хоби.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Автомабил,препоръка.

Мнение от babydoctor »

Павел Иванов написа:Красе , ти си - http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 94#p995394 . Сигурен съм , че трябва да я имаш ! Ако не друго барем за зор заман я скътай у мазето , не се знае знае ли се :wink:
Абе имам си и на двата Гоуфа, бре...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Автомабил,препоръка.

Мнение от Павел Иванов »

А у мазето ? При това е армаган :D
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 357 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Автомабил,препоръка.

Мнение от MapuaH »

мъро написа: Каквото и субару да вземеш няма да сбъркаш, особено с нашето хоби.
Не съм съгласен. Имах Субару Форестър точно 11 месеца. Смешен автомобил за моите разбирания. Единственият плюс беше, че когато една мадама ме изпраска челно на едно кръстовище, нейната кола се разпадна, ама буквално, а на субаруто имаше само една драскотина на бронята :)

Иначе беше бензин, автоматик с 4 скорости. Бръмчеше като шевна машина :) Със 100 км. все едно караш с 300. Такова беше шумовото усещане :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Автомабил,препоръка.

Мнение от quietriot »

Subaru е скъп за подръжка автомобил и не е за всеки!
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: Автомабил,препоръка.

Мнение от мъро »

quietriot написа:Subaru е скъп за подръжка автомобил и не е за всеки!
Това са някакви митове и легенди, подръжката му не е по скъпа от на всеки ВАГ кенеф. Карам Аутбек 2000 г. Смяна на ангренажен ремък, ролки и водна помпа (тя се сменя при смяна на ремъка) защото играе роля на една от ролките на ангренажа под 500 лв с труда с оригинални части. За 4 г. съм сменял само масла,филтри и воден радиатор. Радиатора е 180 лв. защото колата е автоматик, на ръчните 120 лв. Надкладките два комплекта са около 100 лв. Карах и Ауди 100 куатро, субаруто не ми бърка повече в джоба от аудито, проблемите са по малко от колкото при ауди.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Автомабил,препоръка.

Мнение от quietriot »

мъро написа:
quietriot написа:Subaru е скъп за подръжка автомобил и не е за всеки!
Това са някакви митове и легенди, подръжката му не е по скъпа от на всеки ВАГ кенеф. Карам Аутбек 2000 г. Смяна на ангренажен ремък, ролки и водна помпа (тя се сменя при смяна на ремъка) защото играе роля на една от ролките на ангренажа под 500 лв с труда с оригинални части. За 4 г. съм сменял само масла,филтри и воден радиатор. Радиатора е 180 лв. защото колата е автоматик, на ръчните 120 лв. Надкладките два комплекта са около 100 лв. Карах и Ауди 100 куатро, субаруто не ми бърка повече в джоба от аудито, проблемите са по малко от колкото при ауди.
Значи си късметлия и ти пожелавам и за напред да е така и да не те постигат другите болежки на субару, като да го прегрееш да речем ... :wink:
А дали е мит или не има си субару форум с доста изписано от какво страда марката по модели и кое и срещу колко се прави и при кой майстор и в кой град.
https://www.subaruclubbg.com/forum/index.php
Младен Маринов
Мнения: 382
Регистриран на: Пет Окт 05, 2007 10:39
Риболов: Плувка, фидер.
Местоположение: София
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 22 пъти

Re: Автомабил,препоръка.

Мнение от Младен Маринов »

quietriot написа: E GTI изобщо не са екзотики ами доста популярни в Перник модели :lol:
Да, обаче в темата става въпрос за таралясник прост като жигула, да не се троши, да харчи малко, да струва без пари...., а GTI-то не кореспондира с повечето от тези условия. Затова варианта гоУф 2 се свежда до тези с мотори 1.6 L - най-масовите и може би най-здравите. Има и такива с 1.3 L, но те пък не искат да бележат, а и не са по-икономични. GTI-тките от друга страна са в ръцете на ценители-маниаци, които не биха се разделили с тях за символични суми.

П.С. В общественото пространство витае една сентенция, която гласи: гоУф 2 не се продава. Или казано с прости думи, ако е читав и запазен - собственика предпочита да си го кара, а ако не е - сумата която се иска за него, в пъти надвишава неговата реална стойност.
Последно промяна от Младен Маринов на Сря Яну 18, 2017 14:34, променено общо 1 път.
RUNNING WILD написа:...CATCH AND FRY.....батенце...
Аватар
robber_79
Мнения: 65
Регистриран на: Пет Апр 22, 2011 18:39
Местоположение: UK
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Автомабил,препоръка.

Мнение от robber_79 »

Дядото кара ве4е 7-8 години хонда сивик 1.4,докарана от Австрия. Колата е без газова и разхода и е около 5-6 литра на 100км. Кара се душмански и освен масло, карета и гърне..друго не е сменял. Ламарината и в момента оба4е е тотално изгнила на места.
Никога няма да сгрешиш ,и с Ауди Б4 :wink: .
Дано съм бил полезен, успех .
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Автомабил,препоръка.

Мнение от Павел Иванов »

robber_79 написа:... хонда сивик 1.4,... разхода и е около 5-6 литра на 100км...
За да бъдем реалисти това и е разхода извън града , в града около 8 лятото , до 10 зимата , но пък не се сещам за много други двайсет годишни коли на които да сипеш масло пълна синтетика и да не го сменяваш или доливаш докато не изгние филтъра отвън навътре или в диапазона 50 000 км. :wink: Относно разхода иде реч базов на градско в София , щото примерно такова в Асеновград или Средногорието няма нищо общо с градското шофиране . За съпоставка с тъй спреганата Микра , примерно тая на бълдъзето , 1.3 , не съм я разбрал някога да е паднала под 9 - 10 градско , ако и да се носят разни митове :lol:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Автомабил,препоръка.

Мнение от babydoctor »

Тия митове за ниския разход са ми писнали от 70-тте. Като кажех на някой, че бръмбарът ми харчи 10 на сто, той изпищяваше - как, на мен жигулата ми харчи 5-6 на сто. Дрън, дрън. Вярно, веднъж с жената и два сака багаж плюс две въдици до Бургас направихме 5.6 на сто разход. Ама когато се наложи и на втора лепна газта до дупка и се лепна за облегалката при 90 км. в час, познайте кво става с горивото...Па и в градско...Сега четворката ми порка по 10-12-14, щото е 4х4, ама не ми дреме, щото е газ. За двойката не знам, друг я кара. Но такива разходи, които се споменават тук, са бълнуване...
ВЛАДЕ, ЗЕМАЙ ДВОЙКАТА, ДОКАТО МОЖЕШ!
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”