обратно течение

Тежки въдици, тежки риби, кепове, канджи ... и най-важното големи ЕМОЦИИ!
Форум за почитателите на далечните замятания и трофейните екземпляри.
MIMO
Мнения: 132
Регистриран на: Пон Окт 09, 2006 16:26
Местоположение: Русе

обратно течение

Мнение от MIMO »

При риболов на река Дунав след замятане и поставяне на въдицата изведнъж такъма трягва срещу течението и се движи с равномерна скорост, като дръпна и пръчката не успях да го спра а просто го държах, спря се под един шлеп и си стоя така около минута и две и се скъса. С мен беше по-опитен рибар, та ми каза, че било анафор (обратно течение) и то ми скъсало такъма. Според Вас възможно ли е това?
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

НЕ. :shock: Категорично НЕ. Е стига да не си бил с повод 0.15 или нещо близко. Или да си закачил някоя рУмЪнсКа подводница. :lol: Ама обратно течение да скъса повод или основно 0.45 и нагоре, НЕ. На мен ми е късало основно 0.45 от раз на качамак, ама не беше обратно течение!!!!! :roll:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
MIMO
Мнения: 132
Регистриран на: Пон Окт 09, 2006 16:26
Местоположение: Русе

Мнение от MIMO »

Влакното беше 0,50 и за основно и за повод, на стръв попово прасе.
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Бацееееееееее. Айдееееее, моля ти се! :wink: Каквото ще да е това обратно течение, чак пък толкоз. :lol: Вероятно си гепил рУмЪнсКата подводница. :wink: Може да е някой сомодил. Случвало ни се е с комшията на топлия канал в Козлодуй. Чухме как дрънна звънчето, рано сутринта, но вече беше късно. Издрънчаването беше от отпускането на празната от към олово и кука корда. :shock: Добре, че бяхме забили добре стойката!!! :shock: :lol:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
MIMO
Мнения: 132
Регистриран на: Пон Окт 09, 2006 16:26
Местоположение: Русе

Мнение от MIMO »

Ами нямаше нито напъни, нито нищо просто си вървеше с една постоянна скорост и изведнъж хоп ... и няма кука няма олово само :shock:
Аватар
райчо китов
Мнения: 1273
Регистриран на: Пон Дек 19, 2005 18:57
Обратна връзка:

Мнение от райчо китов »

Бе и на мен ми е невероятно течението да скъса 0,50 :shock: нема такъв филм..само някой мустакат диверсант е взел конощипа и си е заминал по живо,по здраво..ама бая ми ти сом ще да е бил..освен ако си връзвал куката нощем,на акъл-бутилка :idea:
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

освен ако си връзвал куката нощем,на акъл-бутилка

:lol: :lol: :lol:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Мнение от TRAP »

Аз съм отраснал на Дунав но такова нещо за пръв път чувам да къса обратното течение.
Риба е било няма какво друго.Нищо чудно да е било и от ония мустакатите торпили :lol: :lol: :lol:
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
TRANSKI RIBAR
Мнения: 5639
Регистриран на: Вто Юни 06, 2006 19:43
Риболов: и жени
Местоположение: Дружба 2
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 17 пъти

Мнение от TRANSKI RIBAR »

Kentavar написа:
освен ако си връзвал куката нощем,на акъл-бутилка

:lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol:
Спокойствие все по за кратко....кво да ти кажа...о батко баткоо...
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Въх. :)
Течението /без значение дали е обратно или някакво друго ;)/ може само да ти измести монтажа, но не и да ти го скъса. Късането го правиш ти, след това - когато течението ти е забутало линията в закачки, например...

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
GE6_HUNT
Мнения: 492
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:55
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от GE6_HUNT »

Има и нещо друго :!: Тази година на Жребчево по същия начин останаха на дъното десетки мои олова.Причината обаче не е нито обратно течение,нито сомодил.Имаше милиони охюви по дъното,които `возеха` на черупките си по няколко мидички от най-малкия модел,дето са с раирани черупки.Именно самите мидички правеха проблема,като прищипваха влакното.На няколко пъти ми се случи да си мисля че е охлабена кордата ми заради риба,но се оказва че всъщност липсва олово и кука.А основата ми беше 0,45 :twisted: и мидите без проблем си цакаха влакното.Един път ми се случи даже вадейки някаква платика,която не беше много едра и преди да я вдигна над водата основата ми-0,45 да се скъса преди оловото и всичко отиде по дяволите,само оловото си остана изхлузено в калта.
Та на Дунава също го има тоя модел мидички,както и всевъзможни други модели,но такъв случай не съм имал нито веднъж.Същто така както по брега,така и по дъното се търкалят всевъзможни стъкла и тенекии,които без никакъв проблем могат да ти цакнат линията с помощта на обратното течение.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

GE6_HUNT написа:Именно самите мидички правеха проблема,като прищипваха влакното.
Мааамка му - аз затова ли оставих 10-15 спирали на Жребеца? Мислех си за раци :roll: А за течението съм съгласен с Момчил, аз също съм дунавско чедо.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
cecko
Мнения: 781
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 10:24
получил Браво: 1 път

Мнение от cecko »

Аз също ходя основно по Дунава за риба и са ми се случвали такива шибани истории, но не е от риба братле наистина причина е течението. По силно течение като ти подкара тъкъма го носи докато го спре в някоя качка където обикновено има и миди. Черупките им режат като нож, като имаи напредвид че аз също ползвам 0.50 корда. Ако е рибе няма начин да не го усетиш напъват здраво гадините, най-големият ми сом които съм хващал от брега е 13.5кг и то тази година в първия момент нямаше спиране отвиваше аванса като луд. Колегата с които ходя основно за риба преди 2 години вади 17кг. гледката беше същата аванса пищи ще изкара шпулата през водачите :D
Ама знае ли човек голямата река крие много изненади затова които тръгне за риба по Дунав се влюбва в тая река по-силно отколкото и жена си :D
Аватар
GE6_HUNT
Мнения: 492
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:55
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от GE6_HUNT »

babydoctor написа:
GE6_HUNT написа:Именно самите мидички правеха проблема,като прищипваха влакното.
Мааамка му - аз затова ли оставих 10-15 спирали на Жребеца? Мислех си за раци :roll: А за течението съм съгласен с Момчил, аз също съм дунавско чедо.
За това, докторе....... :evil: :evil: :evil:
Защо милиш ловя там каракуда и платика на 0,45 не, че и това помагаше де,но значително спомогна да не олекне оловния ми запас в куфара напълно.Дори след всяко вадене на въдицата правех линията наново защото кордата беше яко наръфана,и като хвърлям се къса още докато замахна.
Раците изобщо не правят такива проблеми!!!
Сеско,на какво ги хващате тези трофейки ако не е тайна де?Монтаж,стръв,дълбочина.....
Много ще се радвам ако отговориш.Аз също ходя доста по Дунава,но такива резултати като теб не съм имал.
Аватар
cecko
Мнения: 781
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 10:24
получил Браво: 1 път

Мнение от cecko »

GE6_HUNT ловим си ги на конощип нощем. Основно 0.50 повод 0.45 олово 180гр. Повод дължина 80 до 120 см. Кука 0/2 до 0/4 от хубавите дето не раждясват. Не робувам на марка. Моите за този сезон си ги купих от сайта на Колмик кордата също една розова но много здрава 0.50 с издръжливост 35кг. ако не се лъжа. Хвърляне максимално навътре 70-80м. За целта трябва да си избереш място с по сносно течение. Места с обратно течение покраи брега избягвам - събират се дънери боклуци и какви ли не драки. Също започнах да избягвам и прекалено дълбоките места над 10-15м. Задължително да е тиня до колене (за да стане интересен риболова) :D
И при мен по живичките рибета са случайност. Обикновено се радвам на сомета над 3кг. В повечето случай се връщам капо щото взимам само сом и то да е по живичък. Иначе тази година имаше и удари на много едри мрени 2-3кг че и више. Удоволствието от ловенето им е голямо - много борбена риба.
За едрите сомаги само на кльонк. Аз още не го практикувам този спорт ама от догодина мисля да наблегна на него и се надявам на нови рекорди. 8)
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на тежко”