Захранка за каракуда?

Форум за рибешките манджи и деликатеси.
Аватар
Samuil
Мнения: 2680
Регистриран на: Сря Яну 12, 2005 22:57
Риболов: Spinning
Местоположение: София

Захранка за каракуда?

Мнение от Samuil »

Колеги, дайте съвет за специализирана захранка за каракуда. По възможност, да вика само тази риба.

Така да се каже на MVDE език: "Select Каракуда".

Говоря за маркови захранки, не за "home made".
Жичката
Мнения: 309
Регистриран на: Пет Авг 25, 2006 8:25
Местоположение: Велинград
Обратна връзка:

рецепта жица

Мнение от Жичката »

Начи едрата каракуда се отсява като ловиш на жито!!!!!Дребната не обича жито.>Така че захранваш с галета на пакет слагаш по 2 сурови яйца и на куките слагаш жито и кълве само от 350-300 грама нагоре каракуди>монтаж пружина(фидер),найотдолу и нагоре по линията 4 подвижни куки(като чепаре)със стръв жито>това е моята рецепта каза ми я един дедо преди години изпитал съм я добра е, сигурно има и други чалъми нека се изкажат колегите.
П.П ПОдвижните куки се връзват както се прави стопер от конец>колкото повече навивки толкова по стегнати стават и си ги качваш нагоре и надолу според кълването,ако искаш може и да са неподвижно вързани и така става.
http://www.bgdiagnostica.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Стара риба няма :)
Жичката
Мнения: 309
Регистриран на: Пет Авг 25, 2006 8:25
Местоположение: Велинград
Обратна връзка:

Мнение от Жичката »

Най добре се дърпат с фидерен прът с средномекия връх>ако си с друга пръчка треа си много близо и да засичаш веднага иначе има много пропуски щот са е студена водата и атаките са вели от страна на тази риба,лятно време си се улавя и сама ама са иска сецане:)щот пипа кат хирург на първа операция.
http://www.bgdiagnostica.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Стара риба няма :)
Аватар
Samuil
Мнения: 2680
Регистриран на: Сря Яну 12, 2005 22:57
Риболов: Spinning
Местоположение: София

Мнение от Samuil »

Благодаря, Жица. Ще опитам рецептата някой път. Сега се охарчих за маркова захранка, насочена специално към "Carassio". На "Мавер". Ще я пролвям този уикенд.

Едно питане: с яйцата ли само овлажняваш галетата, или добавяш и вода?
Аватар
Marcolinno
Мнения: 57
Регистриран на: Съб Яну 29, 2005 20:39
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от Marcolinno »

Някой може ли да сподели какво му е мнението за добавяне на захар към захранката.
Igraite BRIDGE
Аватар
plamen_lv
Мнения: 260
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:11
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Мнение от plamen_lv »

захарта се използва за по голяма лепкавост на захранката когато ловисх на голяма дулбо4ина и дистанция да рец4ем :lol: или просто за заштото даден жит риба оби4а сладко ....сладко за през лятото солено за през зимата
kalin_vraca
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 0:49
Местоположение: враца

Мнение от kalin_vraca »

вчера(вторник) бях за каракуда на "дъбника" и забърках една захранка,за която се убедих че има успех и то не защото аз хванах повече риба,а защото само аз хванах доста повече риба от другите :arrow: пример-на 5м от дясно на мен-нищо,на 5м ляво от мен горе долу,защото течението носеше на там,след като дадох малко захранка на момчето до мен и то започна да лови повече :?:
:arrow: правя смес от 1/3 кюспе,1/3 печена и смляна царевица и 1/3 галета(в тая 1/3 аз слагам половината бисквитена и половината печена ароматизирана-има ги по рибарските магазини)
преди излета от гореспоменатата смес взимам количество равно на 2 кофички от кисело мляко и слагам още една кофичка пълна с варено жито(моето беше покълнало и сложих малко повече от 1 кофичка)
разбърквам,слагам 2 яйца, малко захар и ако е много водно царевично и бяло брашно.При мен успеха беше доста добър,но немога да кажа,че вика само голямата-събира всичко.
наслука
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Адаш, много добре. Само не ми е ясно за яйцата. Иначе на захарта мисля, че заради платиката си я сложил или... :roll:
kalin_vraca
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 0:49
Местоположение: враца

Мнение от kalin_vraca »

kalinux написа:Адаш, много добре. Само не ми е ясно за яйцата. Иначе на захарта мисля, че заради платиката си я сложил или... :roll:
то платика там няма за съжаление,но със захарта и яйцата си правя опити и останових,че освен лепкавост на захранката дават и доста добри резултати за каракудите.Напоследък нямам толкова време за риболов,но следващия пет вместо кюспе ще пробвам пачено семе :roll:
Наслука
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Нали за Долни Дъбник - големия язовир - става дума. Там е пълно с платички.

А това с паченото семе да не е майтап? :D
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Калин говори за язовир Дъбника, дето е под "Химко"- Враца. :) А пък това пачено семе ми "размъти" мръсното подсъзнание. :mrgreen:

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
kalin_vraca
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 0:49
Местоположение: враца

Мнение от kalin_vraca »

kalin_vraca написа: вместо кюспе ще пробвам пачено семе
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
имах напредвид "печено" семе-слънчогледово :oops:
маи пак трябва да мина началния курс в училище :?
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Ето и една изпитана рецепта (за жалост само 3 пъти но по надолу ще разберете защо!:))
Значи взех един пакет захранка с аромат на ванилия 0.500гр (обикновенна)
половин накиснат сух хляб , прибавих 2 шепи глина от местноста и
най-важния компонент за мене си бяха "великденските курабии":) :) :)
Ако щете вярвайте но на целия водоем се хващяха само червеноперки по 10 см а при мен излизаха каракуди от порядъка 400-600гр.
Сещам се че сложих и варено жито с малко мед :D за проба :D
Интересното беше че разполагах с всякаква стръв без хирономус но забележителния резултат постигнах на омесен хляб.Сложех ли част от захранката за аромат или някаква друга екстра в хляба и "капут".Само чист ЛЕБЕЦ :)
А за курабиите...Бяха правени с свинска мас , и другата особенност за която се сещам в тях(освен захарта ,брашно,яйца) е амоняка. :D :D :D
Може и той да е направил работата
АМА СВЪРШИХА КУРАБИИТЕ
:)
АЙДЕ НАСЛУКА И УСПЕХ
hobie revolution 13
Божидар Иванов

Мнение от Божидар Иванов »

Утре ще ходя на Стамболийски дайте една ефективна рецепта за каракуда :?:
Публикувай отговор

Обратно към “Захранки и стръв”