===Пикник на леда (С деца на баня №3)===

Луд умора нема! Който мисли, че зимата е супер риболовен сезон, нека заповяда и да убеди и другите.
Аватар
Любака
Мнения: 1337
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 19:14
Риболов: Ултралек Спининг Мухарски Риболов Щука Сом Костурови Шаран
Местоположение: Wisconsin Dells
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 56 пъти
Обратна връзка:

===Пикник на леда (С деца на баня №3)===

Мнение от Любака »

Изображение
За мое най-голямо щастие при първоначалния оглед на любимите ми гьолове около Бригсвил се оказа, че откритата вода е наистина открита за риболов. Докато чаках Близнаците Людмил и Краси Кисови, Братовчед им Боби, приятеля ми Бранко от Университета в Оклахома, Севда, Андрей и родителите на Силвия (т.е. цял отбор юнаци), реших да помятам малко на спининг под преливника и да си опитам късмета. За моя свръхприятна изненада в тихата вода успях да докопам един Куейл:
Изображение
В студената и бистра вода се бореше доста достойно за малките си размери - малко над килограм, разбира се не успя да се и сравни с представлението, което направи големия му батко, който удари в бързея, където си висят и чакат на всички приходащи с преливната вода боклуци :roll: :
Изображение
5таче :!: И хич не му се щеше да се даде!
Трика отново беше №3 Mepps с златиста лопатка(преди да я оставя на дъното :evil: ).
Людмил дойде и събрахме партакешите и се изнесохме (ама буквално се изнесохме на леда).
Изображение
Откога ме врънкат чичо Кольо и леля Нина да им донеса "по-мазничка риба", Шаран та Шаран - ми на ви сега - пък на мене ми е мерак да си чопля на дупка дребосъци и това е :twisted:
Не знам с какъв акъл повлякох подире си такава гвардия, но смятам се получи свръх-добре - паркирахме на леда, направихме няколко курса до брега да вземем останалите пикникари, напалихме жарта и

ДАВААААААААААААЙЙЙЙЙ МИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИЧ :!:

Изображение
Имаше от всичко по малко, и Чебапчета и Чифтета и наденички, уф чакай, че пак се окапах...
Дори леля ми Нина се изяви на дупка в леда (без билет :lol: ):
Изображение
Слънчопеци на 2 метра от ауспуха на колата и на още толкова от барбекюто :lol: . Само че имаше прекалено много глъчка и Тошко Колев напяваше "...Черно Море - Много е добре..." питайте чичо Кольо:
Изображение
Усетих, че моята така няма да я бъде и затова хвърлих на шейната няколко кутийки с червейчета и ларви, черпака за лед и една въдичка и се поотдалечих от джамбурето и с право:
Изображение
Резултата не закъсня, дори пробвах на око на мормишката и лично смятам, че по-едрите рибоци го предпочетоха.
В крайна сметка основната задача да се повеселим на леда бе изпълнена, че на заложените 8 капана имахме само 2 активирани флагчета и двете с риба, която след няколо метра потегляне изплю равносметката е че тръпката бе незабравима, компанията остана доволна, пък и рибица позаловихме... еле я :wink: ...
Изображение
Последно промяна от Любака на Пет Дек 31, 2004 16:59, променено общо 1 път.
Наслука и Наздраве! Правете това което обичате, че живота си тече!
Cash Back!(Amazon,eBay,BassProShops,Cabela's,ORVIS) | Twitter | YouTube "ЛюбакаВидео" | Facebook
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

ТАРМОЗ ти казва тАрмоз-не ти се виждат снимките от Калифорнията да знайш.Пак си ги заловил значи,ти капо от кога не си бил да те питам????Бравос за улова и все така да я караш/май няма смисъл да го казвам това/ и все по-големи да ги дърпаш.
Go BIG or Go Home!
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Любак, пак си ги натръшкал. Бравос!
Да те питам тва Куейла, като нашенската каракуда ли е ? Некъде таранчица я спрягат и пеперуда за по-малкият калибър. Поне така ми прилича де :D Кой подред ти е този шаран на блесна?
Моите адмирации, др. Минчев от кога го е казал в литературата :D
Аватар
Любака
Мнения: 1337
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 19:14
Риболов: Ултралек Спининг Мухарски Риболов Щука Сом Костурови Шаран
Местоположение: Wisconsin Dells
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 56 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Любака »

Ivan VP написа:Любак, пак си ги натръшкал. Бравос!
Да те питам тва Куейла, като нашенската каракуда ли е ? Некъде таранчица я спрягат и пеперуда за по-малкият калибър. Поне така ми прилича де :D Кой подред ти е този шаран на блесна?
Моите адмирации, др. Минчев от кога го е казал в литературата :D
Ми не бате не е точно Таранката - много е силна обаче! Инак много често ми се случва да закача "Мирни Риби" на изкуствени примамки. Стабилните рибоци обикновено ми се случват когато не очаквам дори! Принципно като замятам блесни очаквам или Костур или Щука... Ми как да обясня когато закачената риба няма нищо общо... :lol:
Наслука и Наздраве! Правете това което обичате, че живота си тече!
Cash Back!(Amazon,eBay,BassProShops,Cabela's,ORVIS) | Twitter | YouTube "ЛюбакаВидео" | Facebook
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Zander »

Любака написа:
Ivan VP написа:Любак, пак си ги натръшкал. Бравос!
Да те питам тва Куейла, като нашенската каракуда ли е ? Некъде таранчица я спрягат и пеперуда за по-малкият калибър. Поне така ми прилича де :D Кой подред ти е този шаран на блесна?
Моите адмирации, др. Минчев от кога го е казал в литературата :D
Ми не бате не е точно Таранката - много е силна обаче! Инак много често ми се случва да закача "Мирни Риби" на изкуствени примамки. Стабилните рибоци обикновено ми се случват когато не очаквам дори! Принципно като замятам блесни очаквам или Костур или Щука... Ми как да обясня когато закачената риба няма нищо общо... :lol:
Любаче, друже, пак ли ти бре :D :D :D

Мед и масло тече от устата ти, снимките пълнят очите наши и само преглъщаме......Любак, през Новата да ги дърпаш яко, ръцете ти до лактите в люспи и рибешка слуз да са омазани и само трофейни рибоци ти пожелавам. :D

Ванка ми много са братче шараните, каракудите и бабушките дето съм ги ловил на зимна блесна, ама това е тема на друг разговор...

Бъдете здрави пичове и слуката да е с вас :D
Аватар
Алеко
Мнения: 11059
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 760 пъти

Мнение от Алеко »

Ревье ми се от яд! Само чета, а снимки - ьок!
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

По ред на номерата:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
Алеко
Мнения: 11059
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 760 пъти

Мнение от Алеко »

Знаех си аз, че Майстора ще се справи! Благодарско!
Ама и Любака ги е оправил, така че сега има два комплекта.
Публикувай отговор

Обратно към “Зимен риболов”