Аватарите!

Книга за препоръки и оплаквания.
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Аватарите!

Мнение от fori »

Бих помолил все пак да се обръща внимание на следното правило:
2. Аватари. Размерът на аватарите не може да бъде по-голям от:
- широчина: 180 пиксела
- височина: 270 пиксела
- тежест: 50 Kb
Потребители с по-големи аватари от изискванията ще бъдат предупреждавани да ги смалят; в случай на отказ аватарът ще бъде премахнат.
Рекордният аватар, който съм видял е близо 3 МБ, което е само някакви си 60 пъти повече от разрешеното.
Освен това не ми е особено приятно да гледам как колоната с мненията се е свила наполовина, щото на някой му е хрумнало да си сложи аватар 400 пиксела по хоризонтала.
p.s. Pike, напоследък форума се усеща доста overloaded, хостинга ли издъхва или някой те DoSва?
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4497 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Pike »

Това с 3-те мегабайта си е направо грубо, дори бих си помислил, че е сложен нарочно, ако помниш кажи на кой ник е за да го махна.

Наистина е гадно, когато някой си сложи за аватар снимка 9 х 13 без въобще да се обърща внимание на правилото с размерите, съответно такива аватари директно ги трия. Отдавна не съм пускал проверката на аватарите и сигурно доста такива са се събрали. Днес ще е пусна и ще почистя.

Иначе като цяло наскоро вдигнахме малко параметрите на сървъра, заради увеличилият се трафик и работи нормално. Тази сутрин имаше едно спиране от около 10 мин., но то беше от счупена таблица и след проверка и ремонт на базита, сайта пак си работи като нов ;)
bad_boy
Мнения: 298
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 9:53
Местоположение: ruse

Мнение от bad_boy »

pike написа: 2. Аватари. Размерът на аватарите не може да бъде по-голям от:
- широчина: 180 пиксела
- височина: 270 пиксела
- тежест: 50 Kb
Потребители с по-големи аватари от изискванията ще бъдат предупреждавани да ги смалят; в случай на отказ аватарът ще бъде премахнат.
Колеги погледнете си пак аватарите

http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 2&start=60
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4497 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Pike »

Аз съм започнал да пиша един скрипт, който като го пусна ще махне всички аватари, които са с по-голям размер и на тяхно място ще сложи служебен аватар указващ максимално допустимите размери.

Имам обаче малко трудности с автоматичното изпращане на ЛС до хората с голями аватари, което да им каже, че аватарът им е бил подменен служебно + линк към старият им аватар.
bad_boy
Мнения: 298
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 9:53
Местоположение: ruse

Мнение от bad_boy »

pike написа: 2. Аватари. Размерът на аватарите не може да бъде по-голям от:
- широчина: 180 пиксела
- височина: 270 пиксела
- тежест: 50 Kb
Потребители с по-големи аватари от изискванията ще бъдат предупреждавани да ги смалят; в случай на отказ аватарът ще бъде премахнат.


Pike, в контролния панел за аватарите си разменил широчината и височината
Показва малка картинка под вашите детайли в съобщенията. Само една картинка може да бъде показвана, с основа не по-голяма от 270 пиксела, височина не по-голяма от 180 пиксела и размер на файла не по-голям от 5kB.
което може би е и причината да се подвеждат колегите, но общо има и колеги с доста по-големи аватари.

п.п.Няма ли да е по-лесно аватара да се изрязва автоматично до указани размери
cvtronkov
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Фев 01, 2010 22:30
Местоположение: Пловдив

Мнение от cvtronkov »

a otkude da si sloja avatar na prodila?
Ако искаш да си щастлив цял живот,стани рибар :) Наслука на всички колеги!!
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

cvtronkov написа:a otkude da si sloja avatar na prodila?
Чичо Гугъл ги раздава на килограм. Само не го питай и него на маймуница :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
BOROOO
Мнения: 1228
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 13:42
Местоположение: гр. София
получил Браво: 12 пъти

Мнение от BOROOO »

Баш тази тема ми трябва.

mi4mana_drs - аватар 450 × 308 пиксела. Сори мичман, но снимката ти е половин екран.
Връщайте маломерните риби обратно във водата.
Като ме погледнете трябва да знаете, че аз гледам през вас и се виждам на реката как подавам, водя и ми кълве ...
Публикувай отговор

Обратно към “За форума и сайта”