Късмет, шанс или ...

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
Miro
Мнения: 622
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 10:20
дал Браво: 38 пъти
получил Браво: 49 пъти

Късмет, шанс или ...

Мнение от Miro »

Отново почивни дни, отново трябва да сме готиви за положителни емоции, особенно когато са свързани с малки планински или полупланински обитания на моята любима принцеса ...
:D Без малко да изпуснем излета че вечерта до 3:30 среднощни разходки, НО все пак се преборваме с биологическия си часовник, който не казва, а бута главата ти отново върху възглавницата.
Пристигаме на рекичката, а тя ни чака, няма къде да отиде. По- висока от обикновенно, но все така прозначна и свежа, весело си ромони и си пее нещо
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Бързо приготвяне разделяне на посоките и.... започване на риболова, даже сега като пиша усещам емоциите си от ходенето по брега и дебненето, клякането, промъкването, вие си знаете :wink:
Ето част от поредните препятствия или клонки чакащи трепването на ръчицата рибарска
Изображение
Изображение
Типичният хищник за блеснички и воблери- малки жилави клончета току над водата, но викащи ни да заметнем някъде около тях, на които естествено ние рядко отказваме...
Изображение
Всичко около нас така зеленко и красиво, страхотно място, радвам се че ги има все още, тревата е толкова свежо зелена, че на теб ти идва да започнеш да пасеш, как ли се чувстват всички тревопасни сега
Изображение , ама да ви кажа копривата в момента изобщо не прощава, ако не си сподходящите дрехи :lol: , а защо ли аз не бях, ама нищо вече са си ми ок крачетата.
С изключение за едно почукване на бяла Пантерка друго нищо интересно ОТ към риболов не се случваше, смени на блеснички, воблери се пуснаха в действие и не, капото се очертаваше да е пълно, но пък съпроведоно с много добра разходка, КОГАТО... се появи това:
Изображение
Знаех че е там, знаех къде трябва да заметна, отворих бързо кутийте пред себе си и знаех че е тя, златна пантерка 3-ка. Внимателно се показах от долния вир и заметнах до камъка на втичалото. С затварянето на бигела я усетих, безкомпромисна атака на истински хищник, хищник който знае своята сила и изкуството да я използва. С такава бързина се устреми към мен че нямаша възможност дори да засека, просто се опитвах да обирам линията. В долната част, на изтичалото се показа цялата над водата казвайки: " ще успееш ли" ,красив скок, с който се заби право в най- силната струя вода. УСПЯХ, УСПЯХ казах аз и борбата продължи в долния вир, а тя сякаш обезкуражена от мощния си опит след малко се предаде в ръцете ми

Изображение
Изображение
Красива 30-ка, 30-ка след която треперех, това чувство не го бях изпитвал от много време с риба, макар че в последно време имам няколко такива балканки.
Не посмях да изпуска късмета си...
А тук и другия герой от по- горе написания излет.
Изображение
п.п. Интересно ми е дали някой ще познае каква е жълтата въдица (лявата) само от това което се вижда на снимката от нея
Аватар
spas80
Мнения: 208
Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 21:02
Местоположение: София / Пазарджик
Обратна връзка:

.

Мнение от spas80 »

Страхотни снимки колега а и риба си сихванал сред природата си бил какво повече му трябва на риболовеца ?
Аватар
rib4o
Мнения: 894
Регистриран на: Съб Юни 17, 2006 14:38
Местоположение: Хасково;Пловдив
получил Браво: 1 път

Re: Късмет, шанс или ...

Мнение от rib4o »

Прекрасно описан излет.Поздравления.А що се отнася до това:
Miro написа:...........................
п.п. Интересно ми е дали някой ще познае каква е жълтата въдица (лявата) само от това което се вижда на снимката от нея
Мисля че е някакъв Курморан :oops: :roll:
Удоволствието от евтино закупената стока трае твърде кратко, спрямо разочарованието след това!
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Мнение от Leo »

Супер е излета :wink:
А въдицата май е някакъв телескоп за дънен риболов :)
titi
Мнения: 36
Регистриран на: Вто Юни 06, 2006 18:56

Мнение от titi »

Браво,много добре си описал излета.Само ще допълня,че другата риба е хваната на пиговка еденица.
Аватар
Miro
Мнения: 622
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 10:20
дал Браво: 38 пъти
получил Браво: 49 пъти

:)

Мнение от Miro »

ЕЕЕЕЕЕ, айде сега дънарка :) , аз съм слабичък да размахвам такива сопи.
Shakespeare 1170 с акция 10-20. Ако има някой който е ловил с такава знае за какво става въпрос :wink: . Не знам колко е стара, но около 20-така има, може и повече, но е перфектна.
Наслука !!!
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”