Питанка за фенер...

Арена за дискусии на теми касаещи допълнителната екипировка за един риболовен излет или какво друго ни е необходимо освен риболовните такъми.
karaul
Мнения: 73
Регистриран на: Сря Юли 25, 2007 15:28
Местоположение: До Там и Обратно

Питанка за фенер...

Мнение от karaul »

Здравейте колеги,
Искам да попитам какъв фенер бихте ми препоръчали да си взема и защо, става въпрос за палатка. Вечер когато се стъмни и си светкаме с челниците, но вече реших да си купя нещо...по-така :lol: Значи основно съм се насочил към такива с батерии и такива на газ (още им викат примуси... малко като XEROX стана ама :D ). Значи според мен тези със батериите са еФтини, но после не толкова....става въпрос за купуването на няколко батерии всеки път когато се ходи. Докато тия на газ (пропан-бутан, да не помисли някой за друга газ :D ) предполагам, че светят по-добре, могат да се ползват и за отопление на палатката (доколкото е възможно де...), а и с предполагам 2 бутилчици ще се държат прилично за неколко дневен излет...
Малеее питанката стана голяма ама ми е малко наболяло това, пък няма кого да питам :oops:
...какво повече му трябва на човек...
bond
Мнения: 353
Регистриран на: Вто Окт 16, 2007 10:20

Мнение от bond »

Колеги,СПРЕТЕ ДА СНИМАТЕ РИБИ В БАНЯТА,КУХНЯТА,СПАЛНЯТА,КЕНЕФА,КОРИДОРА,ПРЕД БЛОКА!ГРОЗНО Е!
karaul
Мнения: 73
Регистриран на: Сря Юли 25, 2007 15:28
Местоположение: До Там и Обратно

Мнение от karaul »

Благодаря за бързия отговор само дето аз с тия пичове от разните му там аукциони и т.н. не съм се сблъсквал лично (до сега не съм поръчвал аз, а един вече бивш колега...), но нищо и това е добро предложение. Но не виждам как ще го сложа на масата да ми свети и по-лесно да си намирам чашката вечер :D.
Определено, срам не срам не съм поръчвал и никога не съм се интересувал как стават поръчките в тези сайтове :oops: . За това и се насочих към нашите родни магазини (станата, горгона и т.н.)...
...какво повече му трябва на човек...
Аватар
Рак1
Мнения: 373
Регистриран на: Пет Юни 17, 2005 19:27
Местоположение: София

Мнение от Рак1 »

Има ги в доста магазини от така наречените по Левче.

Закачаш си го на тентата или на чадъра и можеш и кукички да си връзваш посред нощ :wink:
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Глей сега, имам 2 или 3 такива на газова бутилка, които съм ги купувал по 30-40 кинта - мога да ти ги дам с намаление, барабар с резервни чорапчета. На една бутилка карат десетина дни, ако не и повече - мен ме нервят, щото правят ден на 20 м. около палатката, а отвъд е =тма беспросветная=... :D Затова използвам гаЗЕН фенер, за романтика и идилия... :D :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Видрата
Мнения: 417
Регистриран на: Съб Мар 26, 2005 7:54
Местоположение: гр.Клисура обл.Пловдивска

Мнение от Видрата »

karaul написа:Благодаря за бързия отговор само дето аз с тия пичове от разните му там аукциони и т.н. не съм се сблъсквал лично (до сега не съм поръчвал аз, а един вече бивш колега...), но нищо и това е добро предложение. Но не виждам как ще го сложа на масата да ми свети и по-лесно да си намирам чашката вечер :D.
Определено, срам не срам не съм поръчвал и никога не съм се интересувал как стават поръчките в тези сайтове :oops: . За това и се насочих към нашите родни магазини (станата, горгона и т.н.)...
http://cgi.ebay.com/24-LED-UFO-Portable ... dZViewItem Да добро е но пък в студеното не става да ти стопли палатката.

За хладно време лампа на пропан бутан
ПУСТИТЕ КЛИСУРЦИ СТАНАЛИ МОСКОВЦИ
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Видрата написа:За хладно време лампа на пропан бутан
Ванка, кво са тва бе??? И прати мейл, да ти пратя клипове с мойта кучка... :D :D :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Мнение от wertus »

Отиваш в някой магазин където продават стоки на фирмата "Camping Gas"( примерно Метро или Бонжур) и си харесваш фенер на газ. С една бутилка не съм сигурен че ще караш десет дни но седмица може да се върже ко не купонясваш до 2-3ч след полунощ :wink: :D . С такъв фенер навремето майка ми и баща ми обиколиха цяла Европа и работи и до днес( тогава бутилките не бяха еднократни а се зареждаха :? ). Има си регулатор на газта и така можеш да си направиш светлината според настроението. компактни са и не заемат много място, но стъклото на фенера е крехко, така че си купи резервно предварително, както и набор чорапчета. На турските фенери не се нахвърляй, не струват!
Аз ползвам от години ето този
Изображение
и съм супер доволен, излезе ми 40 лв преди 5 г.
http://www.camping-online.co.uk/CAMPING ... Z-270.html
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Все пак ела да видиш за кво ти говоря, на мен не ми трябват - дет вика Вертус, ако не купонясваш по цяла нощ и месец ще ти изкарват - гадното е, че ти правят този светъл кръг около масата или квото там осветяваш, а отвъд е "тма непрогледная"... :twisted:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
MARIO
Мнения: 604
Регистриран на: Сря Ное 15, 2006 1:25
Местоположение: Перник

Мнение от MARIO »

Колега продавам Петромакс използван 2-3 пъти. Без гре6ка давам го за 20лв ако имаш интрес пи6и ще ти пусна снимки
ЗА ЕДИН ДЕН НА РИБА ГОСПОД ДВА ДЕНА ДАВА!!!
karaul
Мнения: 73
Регистриран на: Сря Юли 25, 2007 15:28
Местоположение: До Там и Обратно

Мнение от karaul »

Аз си мислех точно за такъв като на колегата wertus. Или поне такива подобни бях гледал из разните магазини... Аз имам един дето се монтира на газова бутилка ама говоря за ония старите дето са по около 10л... А аз си мислех за бутилчици от по максимум 1л. (По компактно е :P ). А иначе купона као го има може да откара и мнооогоо след 2 часа :D :D.
Е то нали целта е масата да се вижда :P :D, пък отвъд или с челник или с друг фИнер :lol:.
А иначе аз си бях харесал ей туй: http://www.eshop-gorgona.com/catalog/po ... p?pID=1689 малко му е дебеличка цената, ама може пък с времето да се изплати!?
Ама на мене целта ми беше друга, исках да направя сравнение между двата вида (батерии - газ), кое е по-хубаво, кое е по-изгодно и т.н.
Благодаря на всички колеги янво все още има хора готови да помогнат на някой!!!
...какво повече му трябва на човек...
Аватар
Бай Иван
Мнения: 3555
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 17:47
Риболов: All rounder
Местоположение: НДК
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 24 пъти

Мнение от Бай Иван »

Извинете за можеби глупавият въпрос,който ще задам ама....имам една стара малка газова бутилка,тип котлонче,става ли да си прикача само фенера от горе или са различни стандарти от тези,които вие предлагате?Ако отговорът е "да" също споделете дали може да се намерят по Метро и т.н или триябва да ги търся по Битаци и пазари?
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от fori »

Става, става.
Но няма смисъл да ходиш до Метро.
В София се сещам за 3 специализирани магазина - на пазара Борово, в Младост 1 и на Илиенци. Финансово излиза доста по-добре от бутилките за еднократна употреба. А междудругото, трета година ползвам един турски петромакс, взет за 14 лева и нямам проблеми.
Аватар
POPOV
Мнения: 1145
Регистриран на: Съб Мар 04, 2006 22:35
Местоположение: София/Ябланица
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 3 пъти

Мнение от POPOV »

Ако колегата е навит и на челник мога да му препоръчам SILVA L1
1 единствен диод 3W, 60-70 дистнция (не помня точно), 100 часа работа на свръх ярък режим с 4 АА батерии, доста лек и удобен. По поръчка в офиса на вносителя идва за около месец. Струва 124 лв, но съм изумен от мощноста му, доколкото пишеше за него това е най-мощния челник в света с единичен диод захранван от АА размер батерии. Ако някой се интересува мога да му дам координатите на фирмата. Пак казвам не са малко парите, но като качество (шведска марка) и мощност наистина си заслужава.
Аватар
Бай Иван
Мнения: 3555
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 17:47
Риболов: All rounder
Местоположение: НДК
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 24 пъти

Мнение от Бай Иван »

fori написа:Става, става.
Но няма смисъл да ходиш до Метро.
В София се сещам за 3 специализирани магазина - на пазара Борово, в Младост 1 и на Илиенци. Финансово излиза доста по-добре от бутилките за еднократна употреба. А междудругото, трета година ползвам един турски петромакс, взет за 14 лева и нямам проблеми.
Благодарско Фори. :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Бивак”