Изработка на парашут?

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Аватар
Tomahawk
Мнения: 1377
Регистриран на: Сря Мар 23, 2005 15:26
Местоположение: Шумен
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Изработка на парашут?

Мнение от Tomahawk »

здравейте

Опитвам се да намеря координатите на човек който шие парашути (плаваша котва) от София . Набавил съм необходимия материял и сега остава да намеря кой да ушие 2 парашута малък и голям .
С това почти привършвам с необходимото ми оборудване .
Моля някой ако има информация да помогне.

Благодарско предварително

Поздрави
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Мнение от boababa »

Тука шивачки до колкото знам,нема! :oops: Мога да ти помогна,като ти кажа,че няма сми.. от два парашута! :wink: Кажи после,колко даде за материали и шивачки,да сравним с цената на готов Лализас! :D
Аватар
Tomahawk
Мнения: 1377
Регистриран на: Сря Мар 23, 2005 15:26
Местоположение: Шумен
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Tomahawk »

Ами материала несъм го плащал защото незнам колко ще ми трябва ..
Очаквах след като намеря човека да го питам колко плат ще е нужен.
Междо другото до колкото съм разбрал от това което съм чел тук във форума , няма подходящ купешки парашут .. и затова реших да питам и
почвам да търся плат и кой да го шие .
Ако можеш пусни ми малко инфо за този с който искаш да сравниш , ако е наистина подходящ и на приемлива цена бих си взел направо такъв .


П.П.
Аз намерих човек по принцип който може да го ушие но нямам кройка ..
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Мнение от boababa »

Парашута на Лализас е конусовиден с четири колана и не е скъп.Сигурно има и други марки,не знам! :oops: Няколко размера са,според големината на лодката и са 30-40лв.,до колкото си спомням.Самоделките са супер-големи и не знам,дали имат по-голям успех за спирането на лодката при силен вятър.Но тогава и кльонкането става много-трудно заради вълните!Толкова ми е личният опит с парашутите! :oops:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

boababa написа:Парашута на Лализас е конусовиден с четири колана и не е скъп.Сигурно има и други марки,не знам! :oops: Няколко размера са,според големината на лодката и са 30-40лв.,до колкото си спомням.Самоделките са супер-големи и не знам,дали имат по-голям успех за спирането на лодката при силен вятър.Но тогава и кльонкането става много-трудно заради вълните!Толкова ми е личният опит с парашутите! :oops:
Tова мнение няма нищо общо с истината.Този парашут който ти ползваш не става за нищо.Не лъжи човека-опа забравих,че си новобранка и просто не знаеш. :lol: :P :lol:
Парашутите ги шие Владо или както му казваме ние Тежък живот.тел:0887217630,но всяка една шивачка ще ти ушие подобен за по-малко пари стига да го види.Забравих той колко взимаше-мисля 30лв.Трябва ти голям и малък.Малкия да е някаъде с 2кв.м. отвор.Големия с 4кв.м.Обади се на Владо.Той малко не дочува,но не се притеснявай от това.
Последно промяна от Emo-83 на Вто Май 27, 2008 23:39, променено общо 1 път.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
Tomahawk
Мнения: 1377
Регистриран на: Сря Мар 23, 2005 15:26
Местоположение: Шумен
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Tomahawk »

Мерси колега , наистина с такава цена..... няма как да правения да е по ефтин важното е да се знае дали върши същата работа като правените, в смисъл ефективност поради която другите си ги поръчват и правят по свой модел.
Нека някой от по запознатите и патили да споделят и осветлят на нас начинаещите :oops: като мен .
Аватар
Tomahawk
Мнения: 1377
Регистриран на: Сря Мар 23, 2005 15:26
Местоположение: Шумен
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Tomahawk »

Ха Емо както винаги няма грешка :D !!!
Изпревари ме с отговора си :) .

Много мерси за информацията , големи благодарности .

Имам само още един въпрос .
Плат от парапланер ще стане ли ? Защото неможах да намеря плат от парашут .
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Всичко става стига плата да е здрав и да пуска по-малко вода.Тип шушляк примерно.Отгоре му шиеш 2 тапи за да плува а отдолу му слагаш тежест от мрежа(оловно въже) за да потъва и да се отваря по-бързо.Тапите ги заший с светлоотразителни лепенки та като го олабиш при някой големец.Да не го търсиш дълго с фенера.Той обикновенно седи и те чака там където си го пуснал-няма какво да го влачи.В магазина за алпинисти има убийственни катарами за 18лв.С тях парашута се закача и откача за секунда.Важно е при завъртане на лодката от сом.Накрая на въжето при катарамата също тапа мрежарска в която минава въжето.Защото иначе като го освободиш и то потъне надолу се оплита във влакното и после вадиш сома със парашута заедно без да го виждаш.Случвало ми се е :wink: .
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
hrisirib
Мнения: 121
Регистриран на: Вто Апр 15, 2008 9:26
Местоположение: Sofia

Мнение от hrisirib »

Колега малко закъсне .ЖОРО-А-имаше един за продаване ама отлете преди два дни :arrow: между другото сега кои има материал -истинския парашут -ще се търси много-днеска бех по складовете и гледам че цялата провинция е луднала по тоя сом :arrow: купуват без да знаят за кво става въпрос :roll:
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Мнение от boababa »

Опсаааа,Емо!Значи Лализас са некви начинаещи и са тъпаци,а? :shock: Може,ама кажи твоя парашут с кво е по-добър? :wink:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

boababa написа:Опсаааа,Емо!Значи Лализас са некви начинаещи и са тъпаци,а? :shock: Може,ама кажи твоя парашут с кво е по-добър? :wink:
Този парашут го имам и ти казвам,че не е измислен за риболов на сом,а да ориентира лодката при вълнение.Sorry Trolka- пак сбърка @.com
Защо мислиш,че ти си го видял 1-ви и никой друг не знае за него.А защо сме глупави и си шием-да се намираме на работа ли :?:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Мнение от boababa »

Знам че не сте глупави,но не можеш да обясниш нищо конкретно!Утре ще покажа нагледно как трябва да стои плаващата котва най-подробно.Виждам грешки при вашата конструкция и за това споря. :wink: Лека нощ!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Mersi за инфото-лека нощ и на тебе.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Мнение от boababa »

Ето го!ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
Geo
Мнения: 650
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 13:09
Местоположение: с.Сливито
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 44 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Geo »

Една идея на всички,които сега започват с "парашутите":
Чувал от захар-50кг. се разрязва по дългата и късата страна.Получава се правоъгълник,който се вързва в четирите краища с тънки капронови въженца.Следва халка и основното въже.
Не забравйте да поръбите след срязването.Работи добре,не е сложно за направа.Всичко останало/тапи,утежнения са екстри/.
Това е първия ми "парашут",но все още стои в лодката.
Когато започна да пускам всичките си сомове,значи съм изкачил върха в риболова и недостатъците ми ще останат назад.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”