Представяне на БЪКАРИТЕ и свързване с нови такива ...

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Публикувай отговор
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Представяне на БЪКАРИТЕ и свързване с нови такива ...

Мнение от RIMOHIT »

Бях провокиран от SELVA :lol: да пусна такава тема понеже разбрах , че се появява БЪКАР с PMS в Бургас...Може би втори.Та идеята ми е следната:
Очевидно има хора (повече от колкото предполагах ) на които фишинг каяка много им допада . Доста от тях четат и нищо не пишат.И ние си мислим че сме едва ли не десетина човека ( за България иде реч)! Молбата ми е следната.Нека всеки заинтересован се регистрира във форума и си остави някакви координати за свръзка.Много е хубаво да се запозаваме , обменяме опит , практикуваме заедно .Последното обезателно ще повиши нашата безопасност.Аз лично продължавам да работа за каузата :lol: Довечера сме на по бира с един обещаващ мераклия (Поздрави на Боян).Нядявам се да бъдо ползотворна срещата ..
И така ..

Rimohit <=>Тихомир
Живея и работя в Бургас.От Стара Загора съм.С удоволствие ще помогно на всеки мераклия било то с информация , било с придобития опит ( па макар и малък)
За контакти ЛС ,СКУРЕ :lol: : rimohit009 , поща dimitrov_tihomir@abv.bg
ICQ - 175860583

Надявам се един ( и не сам) каолега от Бургас с жълта лодка да се похвали и запознаекм :D
hobie revolution 13
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Мнение от SELVA »

То има хора дето ползват каяка само за спорт, без въдица.
Предлагам да каним и хората не-риболовци на визита в нашия клуб. В началото тяхната роля по време на риболовните излети ще бъде чисто и просто никаква.
Има си начини обаче след време да ги накараме да се запалят по каяк риболова по естествен път.
Lago.bg - Надуваеми лодки, електрически двигатели Haswing, оборудване, сонари
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Тук в Англия често в нашите излети участват каякджии и каякаджийки които не ловят риба а само прдружават групата рибари заради гребането в условията на безопасна голяма група. Те обикновенно правят снимките и видеоклиповете. Това са обикновенно жените и децата на рибарите

Изображение

Изображение

Изображение
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Проблема , приятели ,че тука при мен е по вероятно риболовец да се запали по каяка от колкото да се намери КАЯКАР
hobie revolution 13
Cibrus
Мнения: 51
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 1:22
Местоположение: София

Мнение от Cibrus »

Здравейте! Бих искал да се присъединя към вашия подфорум,нямам каяк,но имам кану и много обичам да ловя риба от него,да го карам по Дунав,а сега мечтата ми е да си купя и каяк :) Ще съм благодарен за всеки компетентен съвет от хората,които са наясно с материята и ще се радвам да намеря нови приятели! :)
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Добре дошъл в клуба на рибарите екстремисти Cibrus!
С кануто за сладководен риболов си ОК!
Съветвам те обаче да не се опитваш да ловиш с него в морето. За там си трябва каяк.
За да си истински бъкар с кануто, минимума е винаги да влизаш с плуваща жилетка и да си инсталираш въздушни възтлавнице в двата края на кануто:

Изображение

Изображение

При Селва има голям избор на жилетки:

http://www.balkanboats.com/productdetai ... =95&id=157

Ние в клуб бъкари поставяме безопадността на първо място!


Пишеш в неподходяща тема - няма проблем но помолих администратора Пайк да премести твоят пост и моят отговор в темата където би трябвало да се представят новите членове на клуба Бъкари:

http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?t=27838

Тук можеш да дадеш повече инфо за себе си, както и контактни детайли.
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Много ми е приятно Cibrus.Добре дошъл :fish3:
hobie revolution 13
Аватар
Булти
Мнения: 381
Регистриран на: Вто Май 22, 2007 12:48

Мнение от Булти »

аз съм си аз ....и обещавам да закарам Римохита и Доктура на едно място на Ч.М. дето ще ме споменават докато са живи :D :D :D ....
не знам дали сте ме приели или не ама и аз се смятам , за ЧЛЕН :D (въпреки приключението ми с дракона :D )

"fantastiko_ bs @abv.bg"

P.S. рибарите с каяци в БГ са страшно много - лично аз съм виждал ....всяко нещо с времето си :wink:
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Булти!Какви ги приказваш бре човек.Баш бая член си. От най ГОЛЕМИТЕ.
:D Специално ти с темата си "Дракон в кануто" ми разчовърка мозъка и детинските ми мечто отново нахлуха.
Викат : "дойде време за изпълнение , мой човек!"
Че се намират каякари-рибари и у нас.. има.Във Варна знам ,че има контингент но си траят.Ама чак да са много.... те каякарите се броят на пръсти а малцина са рибари от тях.Поне такова ми е впечетлението от един друг форум.
hobie revolution 13
Аватар
Булти
Мнения: 381
Регистриран на: Вто Май 22, 2007 12:48

Мнение от Булти »

Мерси Римохите ! Ти ще станеш по добър от мен , щото почваш по от рано , със сигурност :D...радвам се , че съм те запалил за нещо страхотно....по морето колко каяк рибари съм виждал - не ти е работа :idea: ама ся като се замисля май-повечето не бяха българи :?
Валери Георгиев
Мнения: 13
Регистриран на: Пон Фев 02, 2009 11:50
Местоположение: Поморие

Мнение от Валери Георгиев »

Здравейте БЪКАРИ
От около месец имам едноместен турски сит он топ "PMS" . Живея на петдесетина метра от източния плаж на Поморие и го карам при всеки възможен случай. Каяка е добър има добра динамична и много добра статична устойчивост, маневрен и задоволително бърз. Освен да го карам за удоволствие мисля да ходя до Поморийския риф, който започва от фара и се простира в направление север-северозапад, където да се гмуркам. Не съм почитател на риболова, но може и да се запаля.
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Привет!
Радвам се , че се представи тука.Мед ми капе на сърцето , когато някой като теб се появи на хоризонта.Че не се запален :
1.Може да се промени
2.Не е болка за умиране :D
Това не пречи да правим съвместни излети и пътешествия.
Сърдечни поздрави!
hobie revolution 13
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Мнение от SELVA »

Добре дошъл!

Кажи нещо и в раздел PMS - тунинг, ако мислиш че си направил някой важни доработки. Задната дръжка извъртяна ли е, между другото?
Lago.bg - Надуваеми лодки, електрически двигатели Haswing, оборудване, сонари
bibobibob
Мнения: 446
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 17:18
Местоположение: БУРГАС
дал Браво: 1 път

Мнение от bibobibob »

здравей и от мен!..кефиш със ентусиазъм ....седми март в морето..браво!!!групата почна да се заформя....надявам се скоро да има общи изяви!!!
Hobie Mirage Adventure Island
Валери Георгиев
Мнения: 13
Регистриран на: Пон Фев 02, 2009 11:50
Местоположение: Поморие

Мнение от Валери Георгиев »

Дръжката е завъртяна, пробит е предния шпигат /дренажен отвор/, монтиран е малък компас в горния край на предната стена на кокпита и колан и други ластици на багажника.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”