Квартално състезание по муха - Дружба срещу Младост!

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Квартално състезание по муха - Дружба срещу Младост!

Мнение от Бат Стан »

Уважаеми съкварталци от Дружба и Младост,

както помните, миналата година с колегата Иван Пигов организирахме с огромен успех квартално състезание по риболов с муха и шнур на Искър. Предлагам ви да повторим проявата тази събота. Място на провеждане - река Искър. Ще сформираме два отбора - на Дружба и Младост! Условия за участие - адресна регистрация в един от двата квартала, както и ако играят състезатели, участвали в републиканското първенство на Говедарци, да са били задължително поне в единия ден капо (Вулев аут от проявата, хахахаха...)! Примерно единият тим мое да се сформира около Бороо, Джогата и бай Иван Динев, а в другия да сме Боян Ефремов, аз и Пигенсон, плюс още някой колега от маалата. Рънър на нашия тим - бай Йозо.
Ще проверя утре кво е дереджето на Искър и ще докладвам, ама май че вече го спират и няма да има проблем. Не смея да предложа за място на провеждане гьола на Дружба-1, щото познавам поне един, дето ще хване риба там. Ще намеря и спонсори, ще видя некви материални награди поне да има и така.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

A немаш равен Станиле. Трябва да те направим шеф на неформалната ни риболовна организация-КРЕ/ квартални риболовни експерти /.
От републиканско, скочи на махленско. Никава градация! При това сме в един тим. Олеле, птредставям си само наща маса, ще трябва да я обслужват три сервитьорки, че поръчваме бързо, ако сме в този състав. И спонсори обещаваш. А рънара е сериозен, само трябва да го помолим да не опъне телескопа по време на състезанието, че никаво инфо няма да видим.
Представям си и пресата:
Кипи риболовен махленско-мухарски спортен живот. Хиляди съкварталци, наискачаха да погледат майсторите на шнура и хладната бира. Стар Академи приключи, но сега друга мания е завладяла столичните Дружба и Младост. В първи сектор риболовен старшина Йотов, вече води с няколко кефала, нататък и т.н.
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Тони
Мнения: 631
Регистриран на: Нед Мар 27, 2005 14:02
Местоположение: СОФИЯ

Мнение от Тони »

Сега правя ремонт на апартамента. Като свърша си купувам мухарка. След това ми трябват месец -два да се науча да фърлям.... И след това отбора на Младост става непобедим ..... :lol:
Аватар
BOROOO
Мнения: 1228
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 13:42
Местоположение: гр. София
получил Браво: 12 пъти

Мнение от BOROOO »

Ето и правилата, по който да играем (според мен).
Най-добре е 3-ма човека от отбор, за да могат да се въртят, което ще става на 1 час, с пет минути между рундовете.
Три сектора с по двама човека - място+bis. Дължината на мястото, ако реката позволява - 15м., ако не - 10м. Застава се по желание и се седи до 15 мин., след което става възможно преместването.
Секторите задължително имат буферна зона около 7-8 м., в която няма право да влиза никой, с изключение на съдията и участниците.
Съдията откачва рибата, точкува и я връща обратно във водата от празно за момента място без да пречи на участниците.
Куките без контри.
Задължително кепчосване на рибата във водата. Дължина на кепа в разгънато състояние до 1,5м.
Никакво газене.
Санкции: състезател, нарушил правилата се отстранява за времето до края на рунда.
Брой се всяка уловена риба, на която куката е в устата, в т.ч. и рибите убодени от външната страна при положение, че острието е преминало в устната кухина.
Забранява се потапянето на върха на пръчката във водата (при нимфата).
Отчитането:
Всяка уловена мерна според закона риба се отчита с 1т., в т.ч. мрени, каракуди, костури, бабушки и т.н. с изключение на уклей.
Бонификация:
Риба над 0,5кг. - 2т.
Риба над 1,0кг. - 3т.
Риба над 2,0кг. - 5т.
Бонусите задължително се снимат.
Победител е този отбор, които на финала има най-голям брой точки и получава титлата "квартален шампион". (за вътрешно квартално първенство - титлата е "махленски първенец" :D )

Ако се сетите още нещо ще съм благодарен.

П.С. Състезанието завършва в местната кръчма :wink: .
Връщайте маломерните риби обратно във водата.
Като ме погледнете трябва да знаете, че аз гледам през вас и се виждам на реката как подавам, водя и ми кълве ...
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Предлагам веднага:
Сектор А да започне от бента над Врана и да завърши до разлива над моста при магистралата. След моста е сектор C, а сектор Д е зад Дружба 5-та част в долният край до едни дървета във водата.
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
embata_n1
Мнения: 28
Регистриран на: Съб Апр 16, 2005 21:56
Местоположение: Sofia

Пичове вие направо ме кефите

Мнение от embata_n1 »

от къде ви идват такива идеи?????
Предполагам че нямате много работа щом си мислите такива щуротии.
много ми се иска да скокна и аз малко с мухата но ще видя дали ще имам време
Въпреки че не съм от Младост или Дружба :-)
Аз сега точа мухарката за Струма :-) че от 3 август съм на бунгалата на Софарма край Бобошево
и тогава ще ви пратя снимки :-)
Наслука ако не се видиме !!!!
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

хай

Мнение от Бат Стан »

Боре, отличен е правилникът, ама има само един проблем - на реката в събота има бая бушмени, как ще ги изгоним?
Клуб по спортен риболов "Балканка"
vikik
Мнения: 2789
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:46
Местоположение: София

Re: хай

Мнение от vikik »

Бат Стан написа:Боре, отличен е правилникът, ама има само един проблем - на реката в събота има бая бушмени, как ще ги изгоним?
С БОМБИ :wink:
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Re: хай

Мнение от Ivan VP »

vikik написа:
Бат Стан написа:Боре, отличен е правилникът, ама има само един проблем - на реката в събота има бая бушмени, как ще ги изгоним?
С БОМБИ :wink:
С благи думи. Аре да не е тая събота и неделя?
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Иво
Мнения: 908
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 12:50

Re: Пичове вие направо ме кефите

Мнение от Иво »

embata_n1 написа:Аз сега точа мухарката за Струма :-) че от 3 август съм на бунгалата на Софарма край Бобошево
и тогава ще ви пратя снимки :-)
Наслука ако не се видиме !!!!
Емба, какви са условията за взимане на карта за тези бунгала? Как може да се дореди човек за там?
ПС :От там са най -хубавите ми спомени за р.Струма и скобара... :wink: ... по цялата река се бялкаха риби, :lol: КРАСОТА!
Поздрави! Иво
БЕЗ ПАНИКА!
По-добре мъртъв пич - отколкото жив педал!
Аватар
BOROOO
Мнения: 1228
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 13:42
Местоположение: гр. София
получил Браво: 12 пъти

Мнение от BOROOO »

Иван Пигов написа:Аре да не е тая събота и неделя?
Спокойно Иване, няма да е. Той Бат Стан така си го обяви, шото го сърбят ръчичките откак се капотира на Говедарци.
Бях решил днес да мина да тествам "кварталния гълец", но се отказах. Ще си пия бирата в моя квартал и ще се разбера с другите от отбора как принципно да проведем състезанието.
Предлагам среща другата седмица в някое от капанчетата около гьола в Дружба с вашия отбор да уточним подробностите. Ако искате пишете ЛС на ПК в другия форум, че ми е по-лесно да го отварям.
Ха наздраве! :D :D :wink:
Връщайте маломерните риби обратно във водата.
Като ме погледнете трябва да знаете, че аз гледам през вас и се виждам на реката как подавам, водя и ми кълве ...
dzaekov
Мнения: 518
Регистриран на: Чет Дек 23, 2004 15:01

Мнение от dzaekov »

Менека, днеска ме е фанал як канап.... и че идем къде Враждебна, да погледам как тече барата, да пием една мастика и да фърлим некоя муа..... Утре... че отрапортуем ....
Аватар
BOROOO
Мнения: 1228
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 13:42
Местоположение: гр. София
получил Браво: 12 пъти

Мнение от BOROOO »

Опа, тя работата стана дебела. Абе мислех си аз, че Бат Стан неправилно е набутал темата тук, ама да видим. Вчера разговарях с моите съотборници и предложението беше: това с мухата добре, ама защо да няма и блесна? ЪЪЪ? - си викам аз, па защо не? Мухата сутринта до обяд, след обяд блесната или обратното няма значение. Навити ли сте?
Връщайте маломерните риби обратно във водата.
Като ме погледнете трябва да знаете, че аз гледам през вас и се виждам на реката как подавам, водя и ми кълве ...
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

BOROOO написа:Опа, тя работата стана дебела. Абе мислех си аз, че Бат Стан неправилно е набутал темата тук, ама да видим. Вчера разговарях с моите съотборници и предложението беше: това с мухата добре, ама защо да няма и блесна? ЪЪЪ? - си викам аз, па защо не? Мухата сутринта до обяд, след обяд блесната или обратното няма значение. Навити ли сте?
Борка привет!
Нямам никакви забележки и към регламента, и към блесната. Дори предлагам, първите четири в индивидуалното да сформират отбор София-Изток, който да се бори със София-Запад или София-Ценър.
София-Запад може да се излъчи, да речем м-ду Люлините и Обеля, примерно. Ей ся тука трябва един спонсор. Кебапите и бирите ние ще си ги палтиме.
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

хай

Мнение от Бат Стан »

А аз съм "за" блесната! Значи един манш муха и един манш блесна в кварталния шампионат по риболов с изкуствени примамки! Само че за този уикенд няма да стане, тъй като трябва да се организира много добре. Евентуално за следващия или по-следващия. Дружба - оле!
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”