Амиииии, най-сетне и за мен първи кефали на муха!

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Амиииии, най-сетне и за мен първи кефали на муха!

Мнение от Lubo »

Днес по обяд приключих с ангажиментите и..... ами викам един бърз риболов! Отварям склада, прехвърлям пръчки и какво да видя - мухарката! Имам 3 излета с нея - всичките капота. Грабнах я, грабнах и колана с джебовете на Sert, натъпках ги с документи, телефон, билет, викторинокса, нокторезачка, малката макара с влакно за типети, един резервен лидер и макарата с шнура. А....сложих и кутията с бръмбарите за кефал, които до този момент бяха само мокрени, но не и лапнати!
Палим колата и ае на Враждебна на Искъро да гоним кефали! Ама тоя път тръгнах с предубеждението че не отивам да гоня михаля! Миналата седмица ловихме със Станил на стръв червеи там и хванах един кефал пуберитет! Немаше как да го няма кефала!
Та карам по Ботевградско Шосе и при крана на МАРГЕЛ на кръстовището хванах в ляво, покрай реката! Паркирах на сянка, вързах, и тръгнах от бившия бетонен мост (отнесен от водите) - нагоре по течението, къде бяхме със Станил миналата седмица! Много зле - само на едно място се завъртяха няколко кефала около мухата, ама само я бутаха и нещат да лапнат! Стигнах до Ботевградско и тръгнах обратно! Качих се пак на колата и газ към 5-те могили но преди тях завих вдясно към реката и пресевната до трите седмици! Сложили са табела МИНАВАНЕТО ЗАБРАНЕНО, но аз си минах, тъй като табелата беше написана с четка с боя и ми стана ясно че е за бушмените които си изсипват камионите със строителни отпадъци там, за да не плащат на петте могили! Естествено никой не ми направи забележка, а и имаше още поне 10 коли! Минах по мостчето над Искъра и реката беше поспаднала, с добра видимост! Паркирах на пътя между реката и малкия гьол на напоителни системи известен като "Трите седмици". От там около час мятах безрезултатно всички малки бръмбари които имах, и част от които сам съм връзвал с помощта на Вальо Ралчев! Само побутват и бегат! Скъсах ги всичките заради лош кастинг естествено и ми остана една муха говнарка със зелен корем - подарък от Павката Иванов на една видросбирка! Викам си - ае и говнарката ше вържа че немам друг избор! Целенасочено смених и мястото, тъй като пред мен кефалите които играеха бяха по-малки от кутре! Тогава дойде и едни баш-мухар. Паркира до мен и си поговорихме, даде ми разни съвети и т.н. Оказа се че е от Никулден! Ама пак горе-долу начинаещ. Абе приятен човек беше. Извади мухарката и заметка наблизо! Та аз се качих 10 метра по реката, видях един подмол и викам - там ще е! Разгъвам към 7 метра шнур, маам, меткам и мухата говнарка цопва с адска сила - баш дето искам! Обирам с лявата ръка малко - броя едно, две - от там се чува шльоп, говнарката изчезва, опиням резко и шнура се изправя, върха се огъва, вибрира, е най-сетне! Вадим ей тоя калпазанин, който след откачането рипна в калта щото..... ми треперкаха ръцете:

Изображение

Снимах го и се навеждам да го пусна и.....пак рипна в калта, преди да съм го фотографирал как си требе при рилийза:

Изображение

Смешното беше че ми е първи кефал на мухарка и докато го вадя се чудех кое точно да дърпам - шнура ли, с макарата ли да навивам, абеее....грозна работа! Ма го извадих. Тогава пича ми даде съвет как точно да ги вадя рибите, а аз му обясних че ми е първия кефал и затова. Не съм му казвал от кой клуб съм, че да не станеме за срам! Ама свестен беше и ми честити човешки първия кефал! Аз пък му забравих името :oops: Както и да е! Снимах, пуснах и пак зареждам батареята! Отидох 10 метра още по-надолу и пак метам и се чува шльоп, проблясък, говнарката изчезва, сецам, един по-малък калпазанин:

Изображение

И до 15:30 още 3 такива! После скъсах и последната малка джапанка - муха говнарка - и си тръгнах!
Евала Павка - жив да си с тая муха която ми подари! От първи успешен излет на муха за кефал, смея да твърдя че на Искъра при Враждебна - тая муха е TOP! Ще потвърдя утре!

P.S. - Иво, видях го най-сетне какво представлява :wink: !
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Мнение от чичо Док »

Браво Любо,първия успех с муха и шнур се помни.Кефи ме колоритния ти разказ :D
Жив и здрав.
П.С. Преди някоя поредна сбирка (бирка) ме подсети да ти донеса малко джапанки,ако искаш разбира се.
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”