Клен на Искъра

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
pana
Мнения: 293
Регистриран на: Пон Юни 29, 2009 13:53
Местоположение: София
Обратна връзка:

Клен на Искъра

Мнение от pana »

Здравейте, неделя планирам излет на р.Искър за клен. Предната неделя ходих близо до Черепишкият манастир и имахме не лош улов. Хванахме няколко клене предимно на воблер Goldy. Искам да помоля да ми споделите къде има хубави места на около 100-120км от София на река и ако може да ми препоръчате някой добър воблер за даденото място. :fish9:
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 101 пъти
получил Браво: 178 пъти

Мнение от sandista »

Местата по Дефилето - много. Аз лично не ги знам най-добре. За воблери заложи на сръбските - Голди Вибромакс, Ъгли Дъклинг и тн :) Разцветки - малко по ярки с оглед на мътната вода :)
Успех
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

sandista написа:Местата по Дефилето - много. Аз лично не ги знам най-добре. За воблери заложи на сръбските - Голди Вибромакс, Ъгли Дъклинг и тн :) Разцветки - малко по ярки с оглед на мътната вода :)
Успех
Ако ти е зор за воблери - бомбърките най-добре се представят. 120 км е таман до Черепишките райони, пълно е с места. На такава дистанция и по Струма и ма страхотии - Кресненското дефиле, че и по-надолу - Сливница, Крушица, Каменица, Огражден.... Успех.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
vikuser
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Окт 15, 2005 19:09
дал Браво: 12 пъти

Мнение от vikuser »

Molja za izvinenie, che pisha na latinica, imam problem s instalacijata na cirilica.

S kolegata PANA bjahme zaedno. Poznavame se ot deca i imame ne edna i dve drugi jiteiski situacii (izvan ribolova) - moga da potvardja, che sa napravo mnogo nepovtorimi momenti.

Goldy e unikalen wobler - stava duma za jaltija grab i chervenata ivica po korema i chervenbija s bledokafjavija korem raboti. Imat nova serija, prodava se v dalgija blok na svetofara na Botevgradsko chose. Ima li drugade, kadeto se prodavat Goldy?

Vaprosat ni e sasto mejdu Zverino i Cherepish ima li dobri mesta i kade?

Jelaja na vsichki uspeh, nasluka!
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 101 пъти
получил Браво: 178 пъти

Мнение от sandista »

Предполагам имаш предвид тези http://www.goldylures.com/tiny.php . Иначе има хибави места ,но не помня баш как се стигаше. Минавахме през Мездралеево и после караш към манастира и на един завой се вижда мандра в дясно .. там отбивахме :)
Ама вие като мислите да ходите , сигурни ли сте, че в тоя дъжде не е кална водата ? :)
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
pana
Мнения: 293
Регистриран на: Пон Юни 29, 2009 13:53
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от pana »

Да за тези става въпрос, много доволни сме от тях с колегата vikuser. Ако някой ни предложи нещо съшо толкова добро за Искъра бихме го пробвали. Просто искахме да разнообразиме местото да не се повтаряме на Черепиш, но ако няма друго предложение сме пак там.
Последно промяна от pana на Чет Юли 02, 2009 22:06, променено общо 1 път.
Аватар
hose
Мнения: 150
Регистриран на: Чет Ное 27, 2008 12:20
Местоположение: София, Червен бряг

Мнение от hose »

Здраст колега,

Района на Кунино, Карлуково и Реселец е подходящ за спининг има кефал, щука а и някой сом може да се излъже привечер или рано сутрин. А и поречието е много красиво. Можеш да стигнеш до Червен бряг 120 км и от там още 6 км. до с. Реселец, преоръчвам ти района около и над т.нар. Врачански лагер. Ако искаш по точно упътване пиши.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Реката при Черепиш в момента /преди дъждовната буря над София/ е мътна и кървава, за надолу не знам.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
pana
Мнения: 293
Регистриран на: Пон Юни 29, 2009 13:53
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от pana »

hose написа:Здраст колега,

Района на Кунино, Карлуково и Реселец е подходящ за спининг има кефал, щука а и някой сом може да се излъже привечер или рано сутрин. А и поречието е много красиво. Можеш да стигнеш до Червен бряг 120 км и от там още 6 км. до с. Реселец, преоръчвам ти района около и над т.нар. Врачански лагер. Ако искаш по точно упътване пиши.
Колега мерси много, ако може да ми дадеш насока и упътване.
Някой да сподели къде има Goldy воблери, защото аз ги купувам от Ботевградско шосе, а ми е малко далеч.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Бат Стан »

Колеги, ако предния ден в София е валял дъжд, хеле пък проливен, въобще не тръгвайте за Искъра със спининг. Гарантиран валат, тъй като водата тече много мътна, като боза е, и рибата не вижда примамката. В такива условия или се лови на стръв близо до брега - кефал на пиявица и мряна на земен червей, или просто се избира друга река.
pana
Мнения: 293
Регистриран на: Пон Юни 29, 2009 13:53
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от pana »

Бат Стан написа:Колеги, ако предния ден в София е валял дъжд, хеле пък проливен, въобще не тръгвайте за Искъра със спининг. Гарантиран валат, тъй като водата тече много мътна, като боза е, и рибата не вижда примамката. В такива условия или се лови на стръв близо до брега - кефал на пиявица и мряна на земен червей, или просто се избира друга река.
Ами казвай коя река и за какво да ходиме, че неделя наближава и съботата най-вероятно ще вали, а как съм загорел :fish10:
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 101 пъти
получил Браво: 178 пъти

Мнение от sandista »

С тоя банер на БМВ как очакваш хората да ти помогнат .. Нали си баровец .. опраяй съ :Р Само Ауди ! :)
Шегувам се. По пътя на логиката - щом вали из цяла България , то реките ще са мътни навсякъде. Допълнително има ВЕЦ-ове по р.Огоста и р.Искър който мътят водата. Моя съвет е да погледнеш някой затворен водоем с хищник.
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Мнение от stancom »

babydoctor написа:Реката при Черепиш в момента /преди дъждовната буря над София/ е мътна и кървава, за надолу не знам.
Хич и не ти трябва да знаеш :twisted:
С цвят на боза , на консистенция по гъста :cry: . Все още вдига и влачи какво ли не ( Бат Стане не си прав ама хич, можеш да си извадиш сума работи, без риба разбира се :lol: )
Пробвах с мухарката тази вечер, почти капо. Само едно кефалче се вдигна, сигурно го ударих с мухата по главата и се показа да види кои го замеря :lol:
Аз не мога да ловя риба !!!
pana
Мнения: 293
Регистриран на: Пон Юни 29, 2009 13:53
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от pana »

stancom написа:
babydoctor написа:Реката при Черепиш в момента /преди дъждовната буря над София/ е мътна и кървава, за надолу не знам.
Хич и не ти трябва да знаеш :twisted:
С цвят на боза , на консистенция по гъста :cry: . Все още вдига и влачи какво ли не ( Бат Стане не си прав ама хич, можеш да си извадиш сума работи, без риба разбира се :lol: )
Пробвах с мухарката тази вечер, почти капо. Само едно кефалче се вдигна, сигурно го ударих с мухата по главата и се показа да види кои го замеря :lol:
Колеги, сега какво отказвате ли ме?
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от fori »

pana написа:Колеги, сега какво отказвате ли ме?
Май да. Вчера се разходих малко над Самоков и там беше боза. Толкова кална до сега не я бях виждал тази река в този район.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”