Къде може да си почистя макарата?

Има шпула, има бигел, че и аванс се намира, що е то?
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Къде може да си почистя макарата?

Мнение от Lubo »

Понеже не съм отварял макара до сега, ме е шубе да не объркам нещо, знаете ли къде могат да ми я почистят и смажат кадърни хора?
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Знам, ама са ти твърде далече. :wink: :D
Любо, нема се пуашиш, не е толкова сложно. Лека-полека, чарк по чарк разглобяваш и нареждаш всичко на масата. Бършеш, смазваш наново и като приключиш, просто връщаш нещата по обратния ред на местата си.
:)

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
bobsana
Мнения: 602
Регистриран на: Сря Дек 22, 2004 10:25
Местоположение: Sofia

Мнение от bobsana »

Не мога да кажа. Мои приятели ми казаха да не си отварям макарите защото няма да мога да ги сглобя. Нося ги в магазина от където съм ги купил и ми ги смазват
АБЕ КЪДЕ Е ГЕЛЕТО С КЕПА...
ОТБОР: HOPELESS
Аватар
Bobo
Мнения: 752
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:25
Местоположение: Варна
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Мнение от Bobo »

Абе какво се шашкате не мога да разбера. Няма нищо сложно в една макара. Тънкият момент е да не слагате много грес, защото почват да въртят тромаво, дори препоръчвам греста да е символично количество и да се наблегне на маслото. Другото за което трябва да се внимава е като се затваря да не се стяга много, това е в сила особено за тези с пластмасовите тела. Някои макари не са предвидени за отваряне, а си имат капаче, където е нужно понякога да се капва по малко смазка.
iddqd
Аватар
kalinanimal
Мнения: 976
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 21:30
Местоположение: Младост 4 :)

Мнение от kalinanimal »

С какво е най-добре да се смазва , щото в работата имаме нат 20 в ида грес и още толква масла. :shock:
Добре дошли под шарената сянка .
Аватар
Bobo
Мнения: 752
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:25
Местоположение: Варна
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Мнение от Bobo »

Ами по рибарските магазини има грес за макари, но е скъпа. Трябва да е водоустойчива, и редичка. Ако сложиш някоя по-гъста грес и в повечко, когато е студено стяга и макарата върти трудно. За масло ползвам машинно.
iddqd
Snake
Мнения: 408
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 18:07
Обратна връзка:

Мнение от Snake »

Определени възли на макарата се смазват с масло, а други - с грес. Така че внимавайте. Тази информация трябва да я има в документацията на макарата. В магазините се продават к-ти за смазване - 1 тубичка грес и 1 тубичка масло.
AS LONG AS THERE ARE FISH
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

На Мичел Х3 и Х7. Гресите им са много добри, с висока температура на прокапване, трайни...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Колеги, не си играйте, ползвайте само специалните смазки от риболовните магазини, слагайте много пестеливо и, за Бога, пазете от омасляване фрикционните шайби на аванса, особено ако е заден - там има риск, ако маслото дойде в повече. Успех!
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Жичката
Мнения: 309
Регистриран на: Пет Авг 25, 2006 8:25
Местоположение: Велинград
Обратна връзка:

Мнение от Жичката »

Пичове пробвайте с дифиринциално масло >>>ше черпите друг път:))
Ако някой се страхува от макарата си и е от софия или има някакъв проблем с нея (без счупен корпус и липсващи части) мога да помогна.
http://www.bgdiagnostica.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Стара риба няма :)
jonik
Търговец
Мнения: 208
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 7:54
Местоположение: СОФИЯ

Мнение от jonik »

освен ролката на бигела какво още се смазва с масло
Аватар
Samuil
Мнения: 2680
Регистриран на: Сря Яну 12, 2005 22:57
Риболов: Spinning
Местоположение: София

Мнение от Samuil »

babydoctor написа:... пазете от омасляване фрикционните шайби на аванса, особено ако е заден - там има риск, ако маслото дойде в повече....
Докторе, тази зима имах такъв странен проблем, с една иначе перфектна макара - Mitchell Match 4000. Хвърлях за костур, в един голям студ, на Щъркела. Докато се разправяхме с пенсионерите /ах, тези сладури - кога ли ще ги... / по въпросите за заплитанията, в един момент забелязах, че нещо не мога да засичам - дори и при тези слаби удари и малки рибки, при засичане макарата въртеше наобратно, все едно че съм отключил аванса.
Закарах я в магазина, където Христо ми обясни, че това се получава в студено време, когато маслото се стече до някои от лагерите. Почистиха ми я, и всичко заспа. Говоря за нова макара, която аз не бях смазвал.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Да де, в този смисъл Любо си е прав да пита за сервиз - в магазина на Орозов на Борис приемаха макари за поправка, предполага се, че в новия също. Майсторът им беше добър.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
plamen_lv
Мнения: 260
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:11
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Мнение от plamen_lv »

za Makari ima edno maslo na VALVOLIN STRUVA 10-12LV ama go nqma na vsqkade :twisted: :lol:
Аватар
plamen_lv
Мнения: 260
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:11
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Мнение от plamen_lv »

za Makari ima edno maslo na VALVOLIN STRUVA 10-12LV ama go nqma na vsqkade :twisted: :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Макари”