Защо? Сом,река, некълвеж

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Ivak11
Мнения: 149
Регистриран на: Сря Юни 17, 2009 22:12
Местоположение: София
получил Браво: 2 пъти

Защо? Сом,река, некълвеж

Мнение от Ivak11 »

Първо ситуацията.
Река - дълбочини от 2,5 до 6 метра
Течение - средно
Видимост на водата - 40-50 см
Температура - 15-16 градуса
Популация на сом - огромна
Никога никой не е бучкал, сомове ловят почти всички от брега.

Два дни поред бучкахме по 2-3 часа, много вдигания на дребни риби.
4 вземания, 3 на рибка 1 на червей. На червея щипна рибката на другата въдица и отиде и удари на червейте. 4 гелета. 3-те бяха заради малки риби, 4-тото отнесе стръвта.

Та на сонара се виждаха доста едри сомове, вдигаха се до стръвта 1 от 10 видяни. И слизаха. Всичките ни кълванета бяха на риби дошли от страни. Вдигна се един чолям туч(на сонара се видя като голямо черно петно с леко сиво вътре) отидо до стръвта поплува с нас 10-15 метра и легна.
От брега колеги извадиха 1 около 10 кг, аз извадих един 4-5 кг и при всички имаше много на брой бебета по 1 кг. Уж имаше някаква активност. Предната седмица има няколко извадени риби от 22 до 34 кг, и десетки между 5 и 10 кг.

Въпроса ми е защо не искаха да вземат на бучкане, уж трябва да е по резултатен метод, обиколихме 4-5 км от реката, намерихме няколко места с добри риби. Не не и не,
Дали заради температурата не бяха толкова агресивни? На какво се дължи това да кълве на дъно и тапа от брега а да не иска на бучкане.
Монтажите си бяха стандартни, да не кажа фини 1-та въдица 0,40 плетеняк и само една тройка отдолу, другата 0,60 монофил с две единички отдолу, тежестите 250 грама.

Ако продължава така въобще няма да се занимавам да хамалувам с това бучкане :lol:
Аватар
Geo
Мнения: 650
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 13:09
Местоположение: с.Сливито
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 44 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Geo »

Като чета това е май на Тунджа. :wink:
Когато започна да пускам всичките си сомове,значи съм изкачил върха в риболова и недостатъците ми ще останат назад.
Аватар
SENSAS 24
Мнения: 986
Регистриран на: Чет Ное 01, 2007 11:20
Местоположение: софия

Re: Защо? Сом,река, некълвеж

Мнение от SENSAS 24 »

Ivak11 написа:
Ако продължава така въобще няма да се занимавам да хамалувам с това бучкане :lol:
:lol: :lol: :lol:
Левака написа: аз съм калиткото.
VARHARA написа: абуриген съм
Аватар
Владимир
Мнения: 10396
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 493 пъти

Мнение от Владимир »

Колега,хванал си риба и въпреки това питаш"що нехванахме"...........Ако реката е Тунджа,този метод никога не е бил резултатен там.Или поне не толкова колкото на река като Дунав.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: Защо? Сом,река, некълвеж

Мнение от kalinux »

Ivak11 написа:Въпроса ми е защо не искаха да вземат на бучкане, уж трябва да е по резултатен метод...
Добре дошъл в ада. :D
С внимание към детайлите
Ivak11
Мнения: 149
Регистриран на: Сря Юни 17, 2009 22:12
Местоположение: София
получил Браво: 2 пъти

Мнение от Ivak11 »

Няма значение коя е реката.
Владимир - Питам защо не хванах едра риба на бучкане. дребните боклуци стават за зарибяване само.
Не съм никак доволен от резултата и затова се обръщам за помощ.
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Колега, ако още не си разбрал никой не може да ти помогне. В противен случай нямаше един сом да остане. :D
С внимание към детайлите
Аватар
emilkg
Мнения: 386
Регистриран на: Вто Авг 15, 2006 12:30
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 2 пъти

Мнение от emilkg »

Ivak11 написа:Няма значение коя е реката.
Владимир - Питам защо не хванах едра риба на бучкане. дребните боклуци стават за зарибяване само.
Не съм никак доволен от резултата и затова се обръщам за помощ.
Колега дребните сомчета, не са боклуци а бъдеще, все едно да кажеш на някое дете боклук, защото е малък, такова отношение е подобно на бракониерство.
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Мнение от franko »

И мен това ме подразни.Затова и не взех отношение.
ицонов
Мнения: 379
Регистриран на: Нед Окт 28, 2007 15:25
Местоположение: софия
получил Браво: 3 пъти

еее

Мнение от ицонов »

И мене това ме подразни с боклуците.А и какви са тези тайни за реката,колегите те питат,нали искаш инфо.Бъди изчерпателен,за да получиш пълната информация. :wink: Все едно да те питам,познаваш ли Гошо от софия :lol: .
сухо дупе риба не лови...
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Мнение от boababa »

И мене ме подразни,за "боклуците"! :cry: Боклукът носи късмет,роди ме мамо на смет! :wink: Пускай си ги редовно дребните сомета и Господа ще ти ги прати Едрите! :wink: Търпение,му е майката и бащата,та и Чичото!Ивака е готин,изнервен е,но е готин и не го е казал със злоба! :wink: Ше му мине,при по-голем! :D :D И,на мене! :D
Diman
Мнения: 892
Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 1:15
Местоположение: Tg
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Diman »

Ивайло, споко бе брат. Имай моето търпение. Като му дойде времето, ще дойде и големия. Ти трябва да си спокоен, а сомът изнервен. И ако планината не дойде при Мохамед, той трябва да отиде при нея. На река се поръчва друга музика и тъпана бие седем-осми, без да се подпира. Ей, голям мерак те е налегнал. Лошо няма. Мислех, че вече си запразнил :lol: Поздрави!
Ivak11
Мнения: 149
Регистриран на: Сря Юни 17, 2009 22:12
Местоположение: София
получил Браво: 2 пъти

Мнение от Ivak11 »

Край, разкрит съм :lol: :lol: Браконер гаден.

Малките сомчета, 6 на брой под и около кило и този 4-5 кг отидоха в нов дом с помоща на колега :!: :!: :!: :!:
За какво ми е да ги ям :shock:
Снимки ли трябва да показвам :roll:


И когато отидете за 3 дни и на всичко ви кълват постоянно дребосъци и вие ще сте толкова изнервени. Носихме дори и шаранчета за стръв и пак малки ги щипеха на бучкане. :evil:

Относно реката, не исках да я казвам заради токаджийте. Но няма грижи, щом трябва да се знае.
Вардар в Гърция, на 30-тина км от вливането в морето. Първия мост нагоре по течението след този на магистралата. Има асфалтова отбивка от западната страна на реката, по нея се кара 300-400 метра и след това се слиза до стар срутен мост. Колата е до вас, брека е пясък и спокойно се пуска надуваема лодка. Най-големите дълбочини в района са точно пред вас, дъното е чисто и няма закачки.

Не ми се вижда правилно да скачате без да познавате човека заради една дума :D
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Ivak, продължавам да ви се чудя какви сте смелчаци с тия лодки. Надявам се, че лодката ви е регистрирана в Гърция. :lol:
С внимание към детайлите
Diman
Мнения: 892
Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 1:15
Местоположение: Tg
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Diman »

На твое място не бих се ядосвал, а бих се кефил на младите "ентусиасти". Не може да няма и големи, но не сте уцелили местата. Иска повече разходка. В "чистото" едва ли се подвизават. Търсете дълбоки ями, паднали дървета и отвесни подкопани брегове, а също и потопени върбалаци. В реките сомовете изличат да гонят в бързеите предимно надвечер и през нощта. През деня са в подмолите и почиват(храносмилат).
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”