Екоакция по почистване на водоемите ни

Общ форум за риболова и хората с люспа в мозъка.
Аватар
mita4eto
Мнения: 655
Регистриран на: Нед Дек 18, 2005 15:30
Местоположение: Ямбол - София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 5 пъти

Екоакция по почистване на водоемите ни

Мнение от mita4eto »

Колеги и приятели риболовци,
всички знаем каква мизерия и мръсотия е повсеместно по водоемите навред. В момента се подготвя национална кампания за почистване на средата, в която живеем (вървят реклами по бТВ), аз бих искал да акцентирам конкретно на водоемите по региони на всеки един от нас. Нека всички ние, които ОБИЧАМЕ природата си да отделим малко от времето си и се включим в инициативата да почистим природата около нас. Няма нужда да се уговаряме цяла тайфа да ходим тук или там, нека всеки един от нас се включи и почисти поне местата, на които обича да ходи и се докосва до природата. Било то реката, било то запушеното, без значение, мръсотията е навсякъде, един чифт силиконови ръкавици са жълти стотинки, една ролка с пликове за боклук са максимум левче, ако всеки от нас напълни една ролка торби за боклуци, лично аз му се прекланям ДО ЗЕМЯТА - от това ще спечелим всички ние, приятели.
Миналата година на Панчарево имахме кампания по почистването на стената, само от стената обрахме стотици пликове с боклук, няма да ви казвам какво е чувството след това ... и до ден днешен мен лично ме топли.
Апелирам най-искрено за разбирането ви, колеги и приятели! Благодаря най-искрено на всеки един от вас, който приеме присърце идеята и се включи с удоволствие.

Моля модераторите ако преценят да "закачат" тази тема към важните такива и да я преместят на място, на което според тях най-много колеги биха я видели.

Благодаря на всички предварително! Много ми се иска да вярвам в успеха на тази идея ...
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Аватар
mita4eto
Мнения: 655
Регистриран на: Нед Дек 18, 2005 15:30
Местоположение: Ямбол - София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 5 пъти

Re: Екоакция по почистване на водоемите ни

Мнение от mita4eto »

Като гледам каква активност поражда темата, едва смогвам да отговарям на колегите ... Както и да е, дано все пак има ентусиасти, които приемат идеята и я разпространяват сред останалите. Предполагам, че сред нас, колегите от форума, тази идея отдавна не е чужда и я практикуваме, нека всички носим по една ролка пакети за боклуци с нас и на водоемите, почиствайки мизериите на останалите, да дадем по някой плик и на съседите риболовци около нас - една ролка с торби не струва кой знае какви пари.
Благодаря предварително
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Екоакция по почистване на водоемите ни

Мнение от naso »

Мите. На хората вече им е писнало от призиви и апели. Който си е чистил, пак ще си чисти. Който е замърсявал, ще продължава да го прави защото му се позволява това, от тези които управляват държавата вече толкова години. Има една приказка, че кучето играе според тоягата, така че ако се санкционира както трябва замърсяването всичко ще е наред.
Само че няма кой да го прави. Гледам по БТВ, и там апелират. Облекли някакви блузи и се правят на много загрижени. И те призовават хората да излязат и да чистят. Никой нищо не прави за тия дето ЗАМЪРСЯВАТ. А точно тия журналисти трябва да привикат в студиото хората, които трябва да следят и санкционират и да ги попитат защо не си вършат работата :?:
Управниците разправят непрекъснато, че няма пари, а пари колкото искаш. Само трябва да ги съберат от тия дето правят каквото си поискат и не се съобразяват с нищо
Аватар
mita4eto
Мнения: 655
Регистриран на: Нед Дек 18, 2005 15:30
Местоположение: Ямбол - София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 5 пъти

Re: Екоакция по почистване на водоемите ни

Мнение от mita4eto »

Съгласявам се изцяло с казаното от теб, Насо :)
Включително и на мен ми е писнало от всевъзможни апели, инициативи и какви ли не тем-подобни начинания. Пари наистина има МНОГО, но няма кой да ги събере. Нарушения навред около нас, ако тези нарушения струват съответната реална цена на нарушителите, бюджетите много бързо ще набъбнат, така си е.
Зная, че хората от форумите в болшинството си са Хора и уважават основни принципи и положения, едва ли някой от нас има нужда от забележка за хигиена. Можем да даваме пример, май само това е нещото, което е ценно и зависи само от нас самите.
Благодаря ти за коментара, пак казвам, изцяло се съгласявам с теб
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Екоакция по почистване на водоемите ни

Мнение от naso »

Това което искам да кажа е, че трябва да се спре замърсяването, а не да се правят акций за почистване.
Що се отнася до собствените боклуци при риболов на водоема, разбира се че е хубаво всеки да си ги събира в плик и да ги изхвърля където им е мястото.
Tashun
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Фев 04, 2011 17:39

Re: Екоакция по почистване на водоемите ни

Мнение от Tashun »

здравей митак извинявай 4е и аз пуснах същата тема но сега видях 4е ти си я пуснал преди мен май наистина няма смисъл от писане на жреб4ево на старата ракетна площатка сложихме и табела не замърсявай и то4но покрай нея има най много боклук виждам го колегата няма да пиша регистрацията правиш му забележка да си пребере боклука утре като дойде пак да е 4исто той ти заявява 4е скоро няма да идва пали колата и газ аз съответно като тръгвам прибирам и неговият буклук защото другият ден пак ще отида и това е накарай свиня да не се рови в калта няма смисъл от писане трябва закон
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Екоакция по почистване на водоемите ни

Мнение от naso »

Tashun написа:здравей митак извинявай 4е и аз пуснах същата тема но сега видях 4е ти си я пуснал преди мен май наистина няма смисъл от писане на жреб4ево на старата ракетна площатка сложихме и табела не замърсявай и то4но покрай нея има най много боклук виждам го колегата няма да пиша регистрацията правиш му забележка да си пребере боклука утре като дойде пак да е 4исто той ти заявява 4е скоро няма да идва пали колата и газ аз съответно като тръгвам прибирам и неговият буклук защото другият ден пак ще отида и това е накарай свиня да не се рови в калта няма смисъл от писане трябва закон
Щом ти е неудобно да му напишеш регистрацията, ще му събираш боклука. А той ще ти се подиграва зад гърба и ще продължава да замърсява.
Публикувай отговор

Обратно към “Рибарска среща”