Избор на плетено.... ?

Да видим какво има тук: влакна, куки, блесни, силиконче, тежести ... ,а и от пиле мляко :)
Toni78
Мнения: 134
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 19:33
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Избор на плетено.... ?

Мнение от Toni78 »

Моля бихте ли ми препоръчали плетено влакно за спининг,марка и дебелина а също и Флорокарбон за повод към него/също ако може и размер/ Ще го ползвам с пръчка 2,40 с кастинг до 30гр. и макара 2500./за сега това имам/ Гледах Sufix 832,Power pro /което разбрах че за влачене е ок,но за спининг не съвсем/ Sunline Super Pe което видях тук във форума и разбира се Daiwa tournament но ми идва малко скъпичко ;)
Мерси предварително на отзовалите се.
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Избор на плетено.... ?

Мнение от Marco Polo »

От тези, които си изброил, бих взел Сънлайн 15 либри.
Лично мнение, разбира се. :)
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Toni78
Мнения: 134
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 19:33
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Избор на плетено.... ?

Мнение от Toni78 »

Да добавя още 1: Daiwa Shinobi.... става ли и добро ли е като споменатите по горе?
zx7r
Мнения: 236
Регистриран на: Пет Фев 10, 2006 21:11
Местоположение: София
дал Браво: 79 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Избор на плетено.... ?

Мнение от zx7r »

Турнамента 20lb е страхотно влакно, но му разказах играта с едни въртелжки 4-5 номер по Мепс.
Видимо е по-тънко от Самурая при същите либри, което пък от своя страна си е много универлсално влакно и на съвсем прилични пари. Препоръчвам ти го горещо за примамки в диапазона 8-20 гр. Иначе Синобито май е 4 жилно и малко по-евтино, но не знам дали си заслужава.
За флуорокарбона не знам... Ползвам 0,47 на Seaguar, когато ходя за щука, но друга риба нямам хваната. Явно играта на примамките се влошава чувствително, въпреки че оставям по-голямо уше при карабинката. С такава дебелина задължително се кримпва и се слагат вирбели, щото няма връзване.
Последния ми риболов го доказа - с флуорокарбон само щуки, махам го и веднага последваха няколко распера и мъздуги, че дори и един доста едър костур.
Не знам какви риби търсиш, но флуорокарбоновият повод усложнява линията, а ефекта от него,
с малки изключения, е спорен.
Ocean Kayak Trident 13™ Angler
Аватар
A.S.H
Мнения: 1022
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 13:53
Местоположение: Русе
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Избор на плетено.... ?

Мнение от A.S.H »

Здравей колега,
както ти е написал колегата по-горе Daiwa Samurai е доста универсално влакно и мисля, че едно 20лб. би ти свършило добра работа.
Sufix 832 също е добро влакно макар, че го ползвам от скоро все пак добих някакви впечатления от него и те като цяло са положителни. Относително кръгло, тънко и здраво като първоначално стоеше малко твърдо и мазно, но след като му опада горният слой вече не е толкова твърдо, но за съжаление не е и мазно. Суфиксът е малко над 40лв. , а дайвата излиза 55-60лв. , но поради факта, че е по-мазно и меко бих ползвал него въпреки по-високата цена. Все пак ако не ти се отделят толкова пари и суфиксът става като определено е по-добро от пауър про - то поне във варианта на 6лб. който аз ползвам. Само не знам как би се справило с по едри въртележки, но мисля, че няма да има проблем :wink:

Поздрави и успех с избора !
FISHAHOLIC!

Fishseeker... here fishy, fishy!

Feed your soul, release the fish!
silurus glanis
Мнения: 76
Регистриран на: Пон Ное 08, 2010 19:51
Риболов: Спининг
Местоположение: испания / ямбол

Re: Избор на плетено.... ?

Мнение от silurus glanis »

Сънлайн Кастуей 20лб и Дайва Самурай 20лб.
За повод Сегуайър според колко си решил да похарчиш.
Премиер,ИнвизХ,Абраз Х и т.н.
Наслука.
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: Избор на плетено.... ?

Мнение от mitioto »

A.S.H написа:... Само не знам как би се справило с по едри въртележки, но мисля, че няма да има проблем...
С едри въртележки нищо не може да се справи...
Аватар
баш майстора
Мнения: 5844
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1644 пъти
получил Браво: 1808 пъти

Re: Избор на плетено.... ?

Мнение от баш майстора »

mitioto написа:
A.S.H написа:... Само не знам как би се справило с по едри въртележки, но мисля, че няма да има проблем...
С едри въртележки нищо не може да се справи...
Climax Mono-Braid BR8 0,15 мм 10 кила :wink:
а както знаеш не е като да не ползвам едри въртележки :mrgreen:
ФК ползвам доста по рядко но съм доволен от Climax Select F.C.
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Избор на плетено.... ?

Мнение от stancom »

mitioto написа:
A.S.H написа:... Само не знам как би се справило с по едри въртележки, но мисля, че няма да има проблем...
С едри въртележки нищо не може да се справи...
Митре, с това не съм много съгласен, въпреки че е широко разпространено мнение. Според мен малките въртележки много повече пресукват.
Toni78 написа:..... и макара 2500....
Извинявай за въпроса, но каква ти е макарата ? Питам, защото някои макари имат изразена непоносимост към плетени влакна, имам едно абу такова, и са способни да те откажат от риболова или поне от ползване на брейд.
От бюджетните плетеняци аз съм доволен от Сасаме, още повече че се намира и тук, не маловажно при този долар.
Аз не мога да ловя риба !!!
Toni78
Мнения: 134
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 19:33
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Избор на плетено.... ?

Мнение от Toni78 »

Мерси на всички за бързите отговори ;) Stancom имам Rarenium 2500. А пак да ви попитам... гледах при Ивайло едно Daiwa Shinobi,та то дали става ... ;)
Toni78
Мнения: 134
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 19:33
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Избор на плетено.... ?

Мнение от Toni78 »

Мерси на всички за бързите отговори ;) Stancom имам Rarenium 2500. А пак да ви попитам... гледах при Ивайло едно Daiwa Shinobi,та то дали става ... ;)
Toni78
Мнения: 134
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 19:33
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Избор на плетено.... ?

Мнение от Toni78 »

Sorry но нещо излезна 3 пъти и незнам как да го махна.
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: Избор на плетено.... ?

Мнение от mitioto »

Станко, Ники, може и да сте прави.... Моите наблюдения са такива, просто с брейдовете дето съм ползвал. Не съм пробвал нито тоя Климакс, нито Сасаме някога, за да дам мнение за тях.

Станко дай линк към това Сасаме да го разгледам. Кой модел точно е? И има ли некакви тънки вариации 4-6 лб?

Поздрави
blader2
Мнения: 1245
Регистриран на: Пон Май 08, 2006 16:06
Местоположение: София
дал Браво: 85 пъти
получил Браво: 59 пъти

Re: Избор на плетено.... ?

Мнение от blader2 »

грешка, бе за ЛС :oops:
http://www.starividri.org/

Спининг клуб "Абичи"

Спининг, Тенис и Сноуборд
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Избор на плетено.... ?

Мнение от za4o75 »

Sasame Samuline е много добро влакно,вече не виждам смисъл да купувам влакна 3 пъти по-скъпи от него защото така или иначе няма влакно,което да ми изкара повече от 1 сезон.
Публикувай отговор

Обратно към “Кутия за риболовни принадлежности”