Джеди лига по фидер риболов 2012 г./обзор/

Организирате или искате да участвате в риболовно състезание, това е мястото, където може да разберете къде и кога има такива ;)
Аватар
koki
Мнения: 840
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 19:01
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 3 пъти

Джеди лига по фидер риболов 2012 г./обзор/

Мнение от koki »

Здравейте,
Вече сме в края на 2012 г.През годината се проведоха няколко състезания от аматьорската "Джеди" лигата по фидер риболов .
Освен индивидуални състезания имаше имаше и класиране за приза "Шампион на шампионите" !
Шампион може да бъде човек участвал в най-малко 3 състезания от два манша или 2 в два манша и 2 от по един манш.
Ако даден човек е участвал в повече състезания се гледат само най-добрите му резултати. От трите състезания / или 2+2/ се събира броя на наказателните точки. Ако има участници с еднакъв брой наказателни точки , се гледа уловената риба в килограми.
Всички участници задължително трябваше да ловят с минимална дължина на повода 50 см. и хранилка с подвижен монтаж. Захрнване може да се извършва само с кошничката с която ще се лови...

Първото състезание за годината трябваше да бъде на водоем който беше забранен в последния момент и се озовахме на "Суходол" 08.04.2012 г.


"Суходол мастер - екстриим"
Името на състезанието не е случайно, обстановката беше екстремна 8)
Изображение

Изображение

Коментари след състезанието:
Калин Стоянов написа:Няколко думи и от мен за състезанието.

Принципно мислех да играя с три фидера, един за близка дистанция и дребни риПки, средна дистанция и далечна с далекобойна хранилка.

Силния вятър ме отказа от проучването на дъното с маркер и фидера за къса дистанция . На този фидер щях да монтирам хранилка без тежест за да потъва по-бавно и дълъг повод 1,5 метра. Идеята ми беше рибата да взима стръвта още докато потъва. Отделно в храната бях добавил царевично брашно , сухо мляко и пасиран коноп.

На средната дистанция играх с храна със сладък вкус и добавка от пасиран коноп, като сандвич подавах гранули / скопекс/ , варен коноп и царевица от консерва и бели червеи.

На далечната дистанция бях забъркал рибен аромат и рибни гранули, тази дистанция обаче почти не я използвах. Създаването на петно при такъв вятър е не възможно!!!

От начало стартирах с подхранване на петното с няколко кошнички и започнах да ловя на два бели. Улових някоя друга риба и Митко изкара Шарана. С дребен Уклей и Слънчевки беше ясно ,че няма как да се навакса. Сложих от храната с рибна миризма и заметнах малко зад средната дистанция. Не след дълго успях да уловя приличен клен , може би около 400 гр. На 5 бели червея. Повече обаче нямах слука на големи риби. Търсих ги през почти цялото време... да, ама не!!!

Поздравления за всички участници , специални благодарности на Цецо и Илиян за оказаното съдействие по организирането на състезанието. Благодарности и на Даката!!!

Е това е , другия път повече!!! :lol:
Dermy написа:Привет и от мен.
Благодаря на всички за за доброто прекарване и добрата организация и подготовка. За мене беше голяма тръпка да видя как става това на живо. Всичко беше като малка магия за мен. Хем имаше състезателна тръпка хем хората си помагаха и не криеха нищо един от друг. С две думи цареше обстановка на приятелство което ме предразположи и ме успокой.
Много мислих за вчерашният ден, зарадвах се разбира се но в мен остана чувството че е тези награди са незаслужени, и всичко е само на един гол късмет (после се замислих и за това).
Липсата на опит доведе до купища от грешки, за който се радвам че се случиха. Така ще си направя изводи за в бъдеще.
Предварителната информация която имах от различни места е че водоема държи огромно количество раци и всичко свързано с мидни и рибни захранки ще ги привлече и резултата ще са много фалшиви кълванета оплетени линии и малко риба.
Подхвърленият ми жокер беше да забъркам не традиционно сладка храна с коноп изпънат бял и да храня в една точка.
Обаче нали съм Тома Неверни забърках и един Фишмил с мисълта да играя на две хранителни петна.
С голямата кошничка тръгнах да правя едно петно в дясно в средата на водоема гоних най-дълбокото място, но заради силният вятър и малкият опит не ми се получи много добре. След прочетеният пост на Емо разбрах че е било много по добре да захраня с прашката на едно място, в това имам доста опит, вместо да гоня първоначално захранване с кошничката. Сега е мястото да отбележа че крилатите ракети са уникални летяха не само напред но разтоварваха храната в точка. Заради крилата си при дръпване усещах тежестта на храната която е вътре и на първите обороти се освобождаваше много лесно защото кошничката излизаше почти вертикално нагоре и храната падаше отвесно и не се разсейваше.
Тамън си направих хранително петно и реших да правя второ но в лаво от него. Смених храната с Фишмила и заметнах в края на другото ми хранително петно,заради вятъра доста близко до основното. Клъвна въпросният шаран които извадих с кука Исема 14 и повод 0.12. Разбира се това обърка всичко. Тоталната лиспа на опит и невероятният късмет позволи на емоциите да ме завладеят и си повярвах че съм на правилен път.
- Огромна грешка е че си помислих че Фишмила е свършил работа а то основното петно си беше вече свършило предназначението си.
- Направих второ петно на същата дистанция, това ми е най-голямата грешка, защото заради силният вятър омешах петната и в края на състезанието се усетих че рибата е пред колегата в ляво от мен. Вятъра беше направил течение и закарал черволяка пред колегата. Това го установих след едно погрешно мятане много навътре пред него и изкарах една пъстърва веднага. Тествах с една стиска пред мен и вече бях сигурен че е така.
- Бях само с един фидер. Ако бях с два предното никога нямаше да се случи.
- Не забърках храната от предният ден и вместо да проуча терена пред себе си, аз бърках храни в последният момент.
Много добре си подготвих храната като начин на овлажняване и работа, правилното стартиране и късмета който имах доведоха до този резултат, защото ако не беше късмета нямаше да е так.

Наградите който гледам сега ме карат да се дуя малко сега,но ме подсещат че риболова е знания, практика и късмет. За съжаление или не си имам само последното и то доста :?: .

П.П. Благодаря на всички вас, за помоща и веселото изкарване. Ще се видиме на 24 часа теста там ще има време за всичко пък и да премериме кой каква ракия е направил, а там се надявам на първото място (за ракията де).
Емил Димитров написа:страхотно състезание (поне за мен) изредиха се всички сезони само където сняг не валя. Аз използвах два вида захранка едната ми беше останала от миналия излет Фишмил с Трапер изпънат бял червей (бях я замразил) и пелети, Сутринта забърках на ВДЕ новата за шаран с глина за по тъмен цвят + бял и пелети. Пелетите бяха няколко вида Халибут, Царевична и SK 30. Монтажа 1,5 м. Флуорокарбон 0,26 хранилка 20 гр. 60 см повод 0.14 пак флуорокарбон и кука 14 Анимал. Отначало мислех да стартирам с по малка и тънка кука с повод 0,10 (инфото беше за дребни риби) но моя съотборник Илиян ми зададе правилния въпрос ако удари нещо по голямо какво ще правиш. Както се оказа по късно беше абсолютно прав за което му благодаря. Отначало стартирах с 15 стиски с прашката от захранката която бях забъркал сутринта а в кошничката слагах от Фишмила. В крайна сметка 4 шарана най-големия 2,400 кг. една каракуда и един уклей, имах и един шаран и една каракуда които ес откачиха пред кепа и десетина нереализирани кълванета. Това е от мен, до следващата надпревара
Класиране :
Изображение


Следващото състезание по традиция се проведе на яз.Копринка - "Копринска фиеста 23-24 Юни "

Поради високото ниво на водоема тази година състезанието се състоя на Дунавския ръкав, дъното беше пълно с водорасли които много затрудниха риболова...



Изображение

Изображение

Коментари след състезнието:
Doktor-5 написа:Мариянсен, ма тва верно ли Цецик крещеше :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ма като им свърши горивото на рокерите от другия бряг, ...А.....мамицата им разката :lol: :lol: :lol:

За насекомите и аз съм ръфнат два пъти по краката, но сега съм само на Псилобалсам, мажа се че много сърби!
То остана след заливането с горещо олио и да вдигна температура....опазил Бог! :D

Изображение

Ето ме тук вече попарен. То един път ще реша да пържа риба и ще се изгоря...... :oops: . Но както се вижда това не помрачи настроението ми от хубавата компания :D

Сега, както бях ви обещал, ще напиша някой ред за риболова. То яденето и ръгането бе ясно :lol: просто нямаме стигане! :lol:

Предварително искам да кажа, че това което споделям, може да не се припокрие с мнението на много от вас, но както се казва победителите не ги съдят! :D

Тренировка.
Жребият ми отреди място абсолютно чисто, такива бяха местата от дясно и от ляво на мен. Захраних с прашката на 25м, храната бе останала от Леново, типично каракудска храна с цветни трохи и аромат на плодове. Кошницата бе 20гр цилиндрична мрежичка. В началото стартирах с квадратна, но дъното колкото и чисто да бе имаше някакво тревица и при присуркване много зацепваше. Засичането също бе с първоначален зацеп. Рибите залапаха още на старта, нямах подаване без кълване, но ефективността не бе задоволителна, тъй като имаше много фитки - измукани червеи. Тази проблем се наблюдаваше при всички колеги. При колегите, които риболуваха във водорасли кълването бе много вяло, или почти не се усещаше. Причината бе естествено водораслите, които пречеха за отчитане на контакта. Тези, които работеха с плетеняк отчитаха по-добре. При мен ударите бяха повече от категорични. Върха ми бе с акция 0,40 Oz - мое производство :oops: Завърших с 19 бабушки, но аз бях на хубаво място и някакви по-особенни анализи не можех да направя.

Първи манш.
Паднах се в първи сектор на местата, които що годе бяха чисти. При сондиране открих една просека около 3м, в която можеше да присурквам около 2м и после гипс :D . Важното бе, че закачките бяха от "Пускащите".
Линията - основно 0,16 - Енглиш на Тубертини. Повод 0,12 - Хибрид на Браунинг. Кука Сасаме чика № 16, като въртях със същия номер на Тубертини серия 27 (аналог на Камасан 611 но с по-дълго тяло). Повода бе дълъг 0,60м.

Храната:

Изображение
1 пакет

Изображение
1 пакет

Изображение
1 пакет от зеления

Изображение
1 пакет 2кг рекорд голд

Изображение
1 пакет Брасем-аромат на карамел с ванилия.

Изображение
Една лъжичка концетриран подсладител с аромат на ванилия.

Изображение
1пакет Maros Mix Extra-Feeder черна.

От всички пакети сложих по половин, като храната разбърках Ex tempore ( преди самия риболов) Оставих я полу суха(Коки доста ме упреква за това:D ) Като ароматизатора добавих на сухо преди старта. Каква е концепцията ми за храната. Да ви кажа храната нямаше кой знае какво значение поне за мен. Избрах подранка с повечко коноп и насоченост за бабушки, като все пак се придържах към специализирани храни за фидер риболов. Рекорда бе за пълнеж. Тъй като рибите кълвяха почти веднага след падане на хранилката, а в много случаи и метър преди да падне, храната трябваше бързо да освобождава кошницата, да не говорим, че при наличието на треви, добре би било част от храната да се посипва върху тях(тревите) Кошницата трябва да е празна за по-добро засичане с меките върхове, иначе става зле.
Така стартирах с около 3кг храна, пропуснах да спомена, че чипса от храната при пресяването изхвърлих.
Към храната добавих 0,5кг ситно накълцан торен имах и 0,5кг шарен за подаване.
Риболувах на три бели, като въртях с торен(при мен без успех) и пинки (благодаря ти Коки :D) . Така успявах да ловя през целия манш, но резултата се оказа отоново същия - около 17 риби и три откачени, които излязоха 1,6кг. Улова бе достатъчен да стана първи в сектора.
Изкам да обърна внимание, че цялото количество храна и стръв бе подадено по време на манша.
Тъй като дъното не бе от най-чистите, натягането на върха на фидера бе почти до изправено положение - много отпуснат, по този начин отчитането бе много по-добро, а и капризните риби не усещаха съпротивлението.

Мастики, ракии, студени бири мезета, ох не мога вече, ще си лягам, че много гроги! :cry:

Жребия за сутринта бе изтеглен от вечерта, за да не губим време.
Старта решихме да е в 06.часа, за да приключи по-навреме, да избегнем жегите и очакващия се дъжд.

Втори манш.

Такаааа.
Навих си часовника за 04.15ч, но отново не съм чул алармата.
Събуждам се точно в 05ч, когато всички вече се размърдват.
Замъквам си багажа, времето е крайно недостатъчно, как може, вече взе да става традиция! Evil or Very Mad
Разбърквам храната и сглобявам двата фидера. Падам се на мястото на Кирето от първия манш. Хакано с треви, пълен ужас. Правя няколко пробни хвърляния и се чудя как Кирето е ловил, че и станал втори с 1,2 кг. Няма време започвам храненето, ще се нагласявам по време на манша, 5 часа все ще намеря решение.
Павката до мен и всички останали, отдавна вече ловят, моя милост-капо. По-лошото е, че практически не мога да ловя. Леко поизнервен тътря туфа след туфа и търся чисто място в движение. По тази причина и не направих масирано първоначално подхранване. По едно време открих чисто място около 1,5м широко, където като пропадна, съм на дъното и имам окол 1,5м ход. Дълбочината е около 9м. с 3м по-дълбоко от тренировката и първият манш.
Опитвам по-навътре, но там вече склона е стръмен и дълбочината е катастрофа.
Първо кълване и риба! Най-сетне! Rolling Eyes
Така, гледам и Павката лови наоколо, значи риби има, сега да се преборим с ваденето.
Направи ми впечатление, че колкото по-кратко време съм на дъното, толкова по-лесно излизам. Отказах се от мекия фидер, който бе и по късичък. Взех 4,2м една Тика значително по-хард. С тази въдица изправен с опнъти на високо ръце и с навиване на скорост успявах да се измъкна без риба, а с риба закачах по накой ластун, но все пак рибата излизаше. Закачането на линията при по-голям престой си го обяснявах с факта, че бидейки по-дълго време линията фърху тревите от течението, а и от самите водорасли, влакното постепенно се обгръща със стебла и при прибиране щом кошницата удари в първото загърлено място и край. Започнах да презамятам на всеки 3-4мин и така взех да набирам скорост и да наваксвам. Разбрах че Кирето в другия сектор е вече с 20 риби - няма стигане. От много време съм в бранша и знам че 5часа състезание е страшно много време, така че не се притесних, а си наблегнах на риболова и гледах да не си изтърва рибите, които явно се навъртяха пред мен. От течението ли от що ли, пред Павката се струпаха страшно много треви и при него риболова буквално спря. След четвъртия час вече бях сигурен че съм наваксал и дръпнал напред в сектора си. Трябваше да съм в тройката, за да имам шанс в индивидуалното класиране. Този път най-успешната стръв се оказа един бял по дължина с едно червено пинки на жилото. Първия ден нямах кълване на тази схема Shocked Така състезанието приключи, разбрах, че Кирето има 2кг риба, а бях сигурен, че имам повече.
И така с 2,68кг риба отново съм първи в сектора и първи в турнира. Гошето първия ден е четвърти втория девети и така с общ сбор 15нт сме първи и отборно.
Е от това по-хубаво, здраве Very Happy
В заключение искам да кажа наблюденията ми от състезанието.
Не видях човек, който да работи неграмотно с фидерите. При това малко разстояние м/у състезателите всички работеха перфектно без оплитания. Дори и да имаше някъде грешка, нямаше скандали викове, а всичко се разрешаваше учтиво и с приятелски тон.
Евала Ви правя момчета, поддържайте същия дух на приятелство и още дълго време да можете да се събирате и аз да се навъртам наоколо! Mad
Копринка отново остави страхотни преживявания и уникално готино прекарване сред приятели за мен.
На есен, ако не съм ангажиран пак ще дойда!
Поздрави на всички, за мен бе чест и удоволствия да бъда сред вас. Suspect I love you
pav4oo_79 написа:Ники , за това сме отбор , не се предаваме до края , а и ВИНКЕЛЪ трябва да е хард винаги :?: :arrow: .
Ето и малко от мен:храната според мен нямаше кой знае какво значение , лично аз мисля че рибата още не се е "избила" и за това не залагах на много маркова храна а именно:1,5 пакета Старфиш червеноперка +универсал , 300 гр млян коноп , 0,5 Ван Дер Енде червеноперка + около300 гр глина и 200 гр шарен.Събра ми се около 3,5-4 кг храна.На тренировката съм от дясно на Док , треви си имаше направих две дистанции 20-тина и 35 м .Навътре кълванета 2бр , риби - 0 бр. На близката няколко риби трудни , тревите Док ги обясни.Ясно беше че ще се играе на късо , а и дълбочината беше според мен абсолютно достатъчна.
Първи манш:
14 сектор налага се да вляза 3-4 м в язовира и там изкарах 5 часа.От дясно Митко ФиДеров за кадем :arrow: , риби почват още с първото замятане на ........торен :shock: , и така 5 часа само смяна на стръв , че тя ту на шарен ту на торен ту на микс , абе вземаше си .Край около 900 гр. и 3-ти в сектора.За последните 7 мин има две риПки.

Втори манш:
27 сектор - от дясно като разбрахте Док от ляво Е.Д. :?: , почвам с 3-4 фитки УЖАС леко се изнервям , после обаче влизам в серия като рибите вземат до минута след падане на дъното.И аз презамятам на всеки 3-6 мин.После си е.а мамата.Последния един час една бала сено плуваше пред мен и просто няма думи.4-ти в сектора и това е .
Лично впечатление , че рибата искаше доста мръшляк.Втория манш добавих яко шарен в храната и рибите си бяха там.
0,16 Кралусо , повод 0,11 , куки камасан 611 .Благодаря на Цецо и Ники че ми дадоха куки , че моит еги забравих на тръгване.
Като цяло съм предоволен , отбора е в тройката което е супер.За компанията и хубавите моменти не мога да намеря суперлативи , за това само едно НАЗДРАВЕ на всички :suspect:
Калин Стоянов написа:Да споделя и аз моите наблюдения от състезанието ....

От петък стана ясно ,че риболова ще е труден и улавянето на около 20 риби ще е предпоставка за първите места в сектора...

Рибите взимах много пипкаво все едно е края на м.октомври , а не началото на лятото. Това беше предпоставка за плетено влакно, имаше хора които го използваха, други нямаха, трети не им е удобно. За мен беше по-добрия вариант, освен всичко друго с него не се губеха хранилки, а чувствителността е в пъти по-добра.
Дълбочината беше такава ,че Каракуди трудно можеше да се очакват. Основна цел трябваше да бъдат "Бабите"...

В деня на състезанието изместихме няколко сектора и мисля ,че това беше правилния вариант. Трябваше да се изместят и още три сектора , но не знам защо Цецо не го направи, нещо се беше напушил което в последствие му се отрази и на риболова.

Почвам за състезателите по отделно, Цецо много слабо представяне през първия манш , една риба Уклей ...
Може би така му се пада, не е редно двамата със съотборника му да са тапи. Искам да уточня ,че в състезанието имаше няколко тапи заради разположението разположението на самите сектори.

През втория ден , явно заради "Шиманото" Цецо се представи на ниво...

През първия ден въпреки супер трудните сектори на много високо ниво се представиха Павчо и Кирето , при тези гадни сектори да измъкнеш 2 и 3 то място си е живо геройство!!!

За първенците Доктор 5 и Деско , шапки долу !!!

Очаквах Жорката да се представи по-добре и през двата дена му се паднаха добри места за риболов но докато го наблюдавах го преследваше мал шанс, откачени риби и много късания на целия такъм!!!

Добре ловиха Гог 14 , Краси- близнака и т.н.

Ако съм изпуснал някой да ме извинява!!!

През втория ден вече имаше изявени фаворити за спечелването на състезанието и погледите бяха насочени към тях.

Десо изтегли много куц сектор в които мога да каже ,че лови много успешно! Но всички през този ден ловиха риби и това му попречи да се класира сред първите трима!

В началото на състезанието всички дърпаха риПки , Кирето беше не достижим през първите 2 часа и беше дръпнал доста на всички , както около него... така и на другия сектор. Доктор 5 в началото стартира много слабо и аз си мислих ,че килограмите в крайна сметка може би ще решат класирането ... но явно развръзката те първа предстоеше. Павчо дърпаше регулярно риПки и през първите 2 до 3 часа мисля ,че беше водач в сектор 2 . В последствие нещо при него е пресъхнало и капитана на кораба вездесъщият Доктор 5 го е задминал и то с доста с което си осигури и победата . С две победи в двата дена и 2 н.т. нямаше кой да го задмине. Ако обаче на сектор 17 имаше човек , Доктора бая зор щеше да види с първото място... в тази връзка да почерпи следващия път Калин Танов :lol: !!!
Петната се изхабяваха от време на време и за определени периоди от време почти всички си бъркаха в носовете, ако имахте по две петна които да поддържате.. може би нещата щяха да стоят по друг начин.

Много добър дебют направи Наско от Казанлък :x

Поздрави на всички участници и нека силата бъде с вас!!!
Класиране:

Изображение


Изображение


Следва продължение....

яз.Ярловци 15.07.2012 г. "Каракудска вендета"

Изображение


Изображение

Коментари:
Калин Стоянов написа:Малко и за самото състезание :D

Сутринта след като изтеглихме жребия , през първия манш бях на 7 място...., а за втория щях да бъда тапа 18 номер си поставих за цел да се представя максимално добре на не много удобното място номер 7 , почти по средата на всички сектори :D Доброто представяне на това място щеше да ми даде шансове за добро класиране с оглед на тапата която бях през втория манш.

Храната която използвах беше "Джаксън-река, Джаксън-фидер" и малко "Мондиал-черна баба" за потъмняване на цялата смес.

Предварително я разбърках от предната вечер за да може да попие добре вода и да не е толкова активна с оглед на Уклея за които имаше информация ,че е много и досажда. Половината замразих заради топлото време и прибрах в термо чанта от "Лъдил" за 1 лв. и малко с 3 бутилки от по половин литър замразена вода. Между другото ми свърши перфектна работа и всичко оцеля. Освен горните имах и сварено жито и накълцана с ножицата царевица от консерва. Житото и царевицта разбърках с напълно суха храна. Тази операция я направих за да не ми залепват за кошницата а направо да излизат от нея благодарение на активната суха храна. Житото и царевицата подавах под формата на сандвич, тапа от мократа храна и суха с жито и царевица. Дефакто използвах само житото , за царевицата не ми остана време.

Имах и малко миро пелети които добавих в храната с миризма на Скопекс.

Освен горните си бях изпънал 0,5 кг. бял червей , които разделих на две за двата манша. Честно казано не мисля ,че храната имаше някакво значение в случая :lol: По-важно беше да се направи добър ритъм на нейното подаване. И да се използва подходяща стръв , като най успешна беше торния червей :D

Дойде време за старт , аз си бях поставил така чадъра заради слънцето ,че не виждах какво се случва в секторите от 1 до 6.

Но все пак чувах колко ,често се цопкат кошничките във водата. :x

Стартирах на дистанция от около 25 метра , с повод 0,12 и основно 0,15 на пикера. Куката ми беше дебела , 12 ти номер.

Рибите се оказаха трудни и очакваното разбиване-вендета стана химера още в началото. След няколко тънки попивания и фитки и изкарани няколко риби смених куката с по-тънка , същия размер . До мен Сашо ловеше с мятане и чакане докато му клъвне , но аз така не мога и си презамятах редовно на около 5 минути ,че и по-малко :lol:

По едно време понеже нямаше Каракудки, минах на по-далечна дистанция .. но и там положението беше същото...

В застоя започнах да ловя Уклей на 1 бял червей, взимаше много добре, като от време на време минавах на торен за да видя дали има Каракуди.

Дойде края на манша, след тегленето се оказах първи, моя съотборник също беше първи. Вече бяхме фаворити за първото място както в отборното ,така и в индивидуалното класиране.

Трябваха ми 15-20 минути за да намеря точната дистанция на която са рибите през втория манш на около 30 метра, малко по-навътре от предното място. Може би защото беше по-плитко. И се започна масова сеч, мятам изпъвам и върха се загъва. По едно време направо ми писна , мислех ,че съм хванал 5-6 кила риба... Да но не бяха толкова в крайна сметка се оказаха 3,4 кг. Още не мога да си обясня защо бяха толкова малко, видимо лових много повече от всички които виждах , а накрая разликата която има бях направил беше само 1-1,5 кг. може би техните риби са били по-големи... :x

Мина тегленето , Иво беше отново първи в сектора с 2,7 кг. което се оказа не достатъчно за него и аз станах първи, а той втори :D В отборното класиране първенци !

По едно време последния около час мислях да почвам да търся едри риби на царевица, това можеше да ми изиграе лоша шега.
Това е от мен.
Поздрави на всички участници!

ceco65 написа:И аз да споделя моето представяне и тактика.

Това което разбрах от :x във Събота беше, че рибата взимаше както на близо така и по навътре.
Първоначално бях решил да приготвя два фидера на еднаква дистанция и при евентуално късане или нещо друго да не губя време за преправяне на линий, но после реших да бъдат на различна дистанция и не сбърках със решението си :D .
Паднах се на сектор номер 6 .Започнах на близката дистанция със оглед на това , че като съсед по сектор Коки ловеше по някоя риПка.
Да ама при мен не беше така :oops: .За близо един час имах две три уловени риби което ме наведе на мисълта да почна на далечната.
Там положението не беше много цветущо :( което ме караше да сменям постоянно дистанцийте.Към края на манша сложих затворена хранилка за бял червей и по този начин извадих някоя и друга риба което ме класира на второ място във манша.
Във вториян манш се паднах на сектор номер 15.При започване на манша стартирах пак на близката и след второто мятане имах две риби.Викам си е са ги изкъртих, ама съм се заблуждавал жестоко защото след това имах някоя заблудена риПка.На далечната положението не беше по добро затова и не сменях дистанцията, а упорствах на близката.
Около средата на манша почнаха да се вадят риби на вътре което ме принуди да я търся там и не сбърках.На стръв торен и един бял за тапа нямах празно хвърляне като успеваемоста ми беше около 80%.Имах чуството , че изоставам осезаемо защото Емо и Дия дърпаха риби регулярно но може би фитките са им били повече от мойте,което ми помогна да стана пак втори във сектора и трети индивидуално.Искам да отбележа, че много ми помогна това , че постояно следях какво се случва около мен и по това се орянтирах какви мерки да предприемам.Отначало презамятах през 2-3 минути но като не постигнах желания успех започнах да изчаквам по повече и рибите тогава взимаха.

Храната ми беше Стар Фиш Езеро като бях добавил много жито, царевица, около 0,400 гр. шарен
както и пелети Марош.
Основната линия ми беше 0,165,повод 0,14 кука №12-тънка Адроита 222N и по дебела OWNER ISIEMA.
Имах само две откачени риби, а фитките ги отдавам на рязкото кълване и невъзможноста за засичане.

От мен толкова , а и ще се радвам и други да споделят техните виждания за състезанието.
dako написа:Моето представяне беше повече от неубедително. Явно храната не е била толкова атрактивна но да си я кажа. Мавер пастура и Сенса методмих + варен булгур и варен коноп а за стръв; шарен, пинки торен, царевица и жито. Беше ме подгонил як карък след един поздрав наслука в началото. Не съм суетен ма хич не я обичам тази дума, като ми я каже някой и си връшам въдиците обратно.. :evil:
За тренировкатане казвам нищо защото се убедих че не винаги тактиката от тренировката не е вече актуална за състезанието. Сутринта почнах на дълга дистанция след няколко кълванета и две уловени риби минах на къс пас следваики колегите които добре се справяха. Веднага ме напалатиха уклеите и явно се дължеше от захранката.
минах пак на дълго и вече бях изпуснал нещата. Рибите бяха изчезнали и след яко упорстване се завърнаха пак едва към края на манша. Интересното че верно си бараха на торен повече ма от тоя тънкия по магазините, от моите смоци не искаха да ядат.
Втория манш си беше тотален "кенеф" цитирам моя комшия отдясно Кирето който му свалям шапка че от неговото място съомя с търпение да влезе при призьорите. Аз нямах тези нерви и след като извадих няколко блескача и червеноперки и като за капак един рак реших че е по добре да си събирам багажа.
Изображение

Изображение

Класиране:

1.Коки 2 н.т. 4,710
2.Иво 2 н.т. 4,080
3.Цецо 4 н.т. 3,140
4.Краси-близнака 6 н.т. 2,750
5.Кирето 6 н.т. 2,530
6.Краси 8,5 н.т. 2,01
7.Владо 9 н.т. 2,590
8.Борката 10 н.т. 2,280
9.Митко 11 н.т. 1,650
10.Теди 11 н.т. 1,640
11.Кристиян 11 н.т. 1,520
12.Любо 12,5 н.т. 1,540
13.Емо 13 н.т. 2,840
14.Дия 13 н.т. 2,160
15.Мариан 14 н.т. ,1,540
16.Иван -2 14 н.т. 1,290
17.Сашо 14 н.т. 1,190
18.Дако 17 н.т. 0,640

Традицията продължава "Фазанарията"яз.Копринка 08.09 септември 12 г.

Изображение

Изображение

Изображение

Коментари:
Doktor-5 написа:Здравейте приятели!
Едва вчера се разделихме и вече страшно ми липсвате! :(

СТРАХОТНО! :no:
Това мога да кажа и като прекарване и като състезание!
Напълно съм съгласен с Коки, че турнирите стават все по-успорвани и все по-интересни.
Класата на състезателите се повишава, борбата става много напрегната.
Мога да кажа( не знам за другите турнири), но този на Копринка, бе един от най-завързаните. Ще видите и резултатите, разликите на места бяха много малки. До последно не се знаеше кой ще победи.
Риболова бе мноооого труден т.е. интересен. Който съумя да си лови рибите грамотно - спечели. Трудността бе в това, че рибите постоянно сменяха дистанциите и дълбочините на хранене. Не съм предполагал, че при толкова много риби, ще има такива дислокации и претенции към ловенето. Тук въпроса не бе да се хванат 2-3кг риба(въпреки че според размера и това бе довлно), а трябваха да се гонят заветните 5кила и нагоре за да си в "мача".
Ще поканя Юрката да сподели риболовите си(въпреки, че аз знам какво се случи,но кето за жалост при мен не провървя). А както казва Павката едва ли ще ви кажа! :lol: :lol: :lol: :lol:
Крис, всяка риба, която не е закачена с куката на твоята въдица, не се зачита. Зачитат се случайно закосени риби, но без да се провежда умишлен харпунаж.
За представянето си, няма да пиша много. Първия манш изтеглих много лош жребий, Кирето тренира там и направо ме отчая. Въпреки това успях в последните час и половина да се измъкна от последното място. Втория ден, каквото можеше да се улови, го улових. За жалост каракудките при нас бяха много дребни, а бабушките идваха на серии качваха се нагоре, но не се задържаха. Въпреки това съм доволен от улова си.

Поздрави на всички!
Прекарах си страхотно сред вас! По късно пак ще се включа! :heart:
nasko83 написа:Евала пичове, много готино събиране се получи! Не съм скучал, дори и за секунда, а 4 дена ми минаха, като един миг :heart: Мисля, че нищо не ни липсваше, имаше и хапване, и пийване, и много смях, а риболова беше страхотен! Поздрави на всички, радвам се, че ви познавам и бъдете все така усмихнати и позитивни!
Сега за риболова :) Понеже с някои от вас отидохме 2 дена по рано и имахме удоволствието да пориболовстваме и експериментираме, та това много ми помогна, защото до тогава не бях ходил на Копринка. Стана ми ясно, че за мене е по-добре да играя на близка дистанция в стил "аз съм нинджа" имайки предвид бързо цъкащите бабушки. Лових с Мило гардон, лових и с Ван Ден Енде турбо класик, повода ми беше около 70см. 0.09 на Дип, кука 15ка-Оунър Чика. Най важното нещо за мене беше да се съсредоточа, да се изключа и тогава рибите идваха гол, след гол, но разсеех ли се за секунда и почваха гелетата :roll: Теди обаче се оказа по голяма нинджа от мене, а Юри е направо нинджата на нинджите :lol: :suspect:, така че с интерес очаквам и тяхната гледна точка :x
Теди написа:Аиде пак наново аз вече забравих и кво съм писал де ама...
Значи лично за мене това беше най силното и напрегнато състезание от самото начало когато започнахме със така наречената джадай лига!Имах възможноста да съм още от четвъртък на язовира и да напипам най вече вярната кука и повод,храната вече я бях решил предварително каква ще е....
На тренировката полових малко рипки и успях да си вържа 5 куки за първия манш
Първият манш се паднах на 8 сектор във ляво от Доктора което ме амбицира още повече,лично за мен е много по добре до тебе да има силен играч!Това те съсредоточава и амбицира още повече,пък и винаги има какво да откраднеш от неговият начин на риболов макар и да не виждаш със каква стръв и храна играе въпросният човек!Стартирах на средна дистанция още със захранването узбухах 20 бързи кошници на около 30-35 м.със идеяата да подхранвам периодично и едно петно на късо във движение ако първото не работи!Със старта направих една хубава серия от 10-15 бабушки и секна за окло 20 минути като не спирах да храня постоянно(на манш харчих по 3 кг суха храна без добавките)И точно когато мислех да подкарам и на късо рибите тръгнаха пак като хващах и доста на пропадане във един момент изключвам 7-8 оклея и това че докато паднеше на дъното не ме оставяха на мира!Влезнах пак във ритъм и тотал;но изключих варянта да храня на късо.Към 4 часа бях събрал рибите на петното и имах взимане със всяко мятане тогава почнах постоянна смяна на кошницата със олово.Със оловото пропадах два пъти по бързо и избягвах уклеите които ми мачкаха червея щом се разреждаха кълванетата пак подавах 10 кошници и обратно!Имаше и друг плюс имах доста серии от по 2 риби че и 3 със една стръв без смяна и като изключим презареждането на кошницата успявах да работя много по бързо!Рибите ми взимаха най добре на един бял по куката и една червена пинка за гъза на жилото да шава.Отначало на доктора не му тръгна добре и успях да дръпна напред като мярках че Юри дърпа във яко темпо...За първият манш овлажних храната една идея повече впредвид по голямата дълбочина 7-8 метра но на втората минута кошницата беше свободна,не успеех ли да хвана рибата със падането на кошницата веднага премятах незнам как не изпуши макарето.... :lol:
Втория манш в ляво ми беше Наско в дясно Борката почнах на същата дистанция просто не бях махал ластика от клипса нещата тръгнаха много добре със 7-8 баби и дотам 40 минути зрител.Даже и изтървах петното за малко че скъсах ластик а не бях маркирал влакното от мързел...А насето подкара каракудките гол за гол на късо и тъкмо вче бях решил и аз да минавам на 15-20 м и намерих пак рипките на петното.Влезнах пак във добра серия като на 3-4 каракудки вадех по 2-3 баби което ме доближаваше до Насето който по мой сметки ми беше дръпнал със поне 1.5- 2 кила.Просто бабушките бяха по едри и тежки от 50-70 гр каракудки,викам си това ще е играта да ама по едно време като излезе ония ми ти вятър и на по голямата дистанция отчитането на кълването стана супер тегаво защото рибите взимаха буквално шом падне кошницата.И във предвид почти два пъти по малката дълбочина вятър и вълни докато изпъна линията вече бях изпуснал качественото отчитане на кълването!Веднага минах на късо преко сили 20 метра и след 10 кошници бях пак във серия като успявах да дърпам пак по някоя бонус баба има и по едрички.Към края на състезанието ловях само каракудки,просто на късата дистанция докато падне кошницата вече бях изпънал линията.Според мен решаващо при мен беше че успях да хвана момента на засичане във предвид супер изкецаното кълване причукваше на серии от по 2-3 пъти.Хубавите взимания бяха от по едричките баби а резките сгъвания накрая спрях и да ги засичам винаги бяха геле като ги пропуснех успявах да взема следващото!И във вотрия манш продължих смяната на кошницата със олово въпреки че нямах много оклеи но така работех много по бързо и успявах да навкасвам на НАско.През последните два часа минах само на кошница но със по малък обем във вятъра мятах и се чуствах много по комфортнно,тука вече точната стръв се оказа само един бял по куката със показано жило и дръжката на коляно инче геле...Храната ми беше по суха от първия манш като компенсирах със повече стискане но със падането беше празна,като минал вече на късата дистанция правех тапи от храна на бял червей и пинки които сипвах на едно място във кофата...Еми това е почти успях да го догоня Насето макар и че не ми стигнаха 5 гр на финала.... :lol:
Храната-Мондиял черна баба,Старфиш езеро във съотношение 70-30 за да запазя тъмния почти черен цвт на мондияла,по 300 гр шарен горе долу на манш и по 500 гр микропелети миск жълти и червени на марош +доста доволно прясно печен и млян коноп със цел да накарам храната да ври буквлано плюс супер силния му аромат!
Такъма-Мило 3.30,ексейдж 3000,основно 0.18 повод 0.10 Трабуко Т форс(една идея по дебело но не и 0.12)Куката което за мене беше едно от най-важните ми оръжия се оказа Адройта серия N 222 номер 14 по отворена с късо рамо.ТАзи серия е по добра от 220 който ползвах преди за бабушките на Копринка но 220 се захабяваше много по бързо и даже зе поизправяше на моменти.Сещам се и нещо друго първия манш смених 4 куки втория 3 не защото късах или оплитах просто щом усетя че се замисля и за момент да пробие с лекота червея я хвърлях веднага и смяна с нова,опредлено гелетата ми намаляваха!
Еми това е пак казвам лично за мен това беше най интересния и напрегнат турнир,успях да си направя доста положителни изводи за мене си.И другото което ми прави силно впечатление че слабите играчи са все по-малко!Пожелавам си следващия турнир да е още по силен и пак да се падна до някой от фаворитите........ :D Айде със здраве че ми се стопли бирата от чаткане по копчетата,ще допълна по натам каквото съм пропуснал!!
nasko83 написа:Четейки поста на Теди се сещам за някои неща, които е хубаво да се знаят! В дните преди състезанието се ловяха и едри костури. Имах един пакет глина и 15ина дози торен и реших на тренировката да опитам да храня с тази комбинация на близка дистанция в по плитки води, мислейки че дребната риба е там, а костурът при дребната риба :scratch: И да дребните костурчета бяха там, но едрите липсваха, за цялата тренировка хванах 1 или 2 по едри, всичко друго беше от ония прозрачните на Кирето, колкото малкият ми пръст :lol: Та за мене комбинацията от кълцан торен с глина отпадна! През първият манш на състезанието честно казано не съм се оглеждал много кой е до мене, само видях, че Кирето е 2ма човека пред мене и това ми беше достатъчно за стимул! Още повече, че през цялото време се вайкаше, че не му кълве, а всички знаете, какво означава това :lol: естествено, че се случва точно обратното :lol: През първият манш храната ми беше Мило гардон + изпънат бял и още толкова жив + малко царевичка+малко глина за отежняване на захранката. Дълбочината в началните сектори беше значително по голяма от където и да е другаде и за това ловях на 15ина метра дистанция с 30гр. кошница 70см. повод и 15ка кука Оунър чика. Пак казвам за мене най-важният фактор за успех беше концентрацията, защото кълванета имаше на всяко хвърляне, още до като се изпъваше линията, което малко ме притесни, защото това правеше риболова изключително интензивен и храна вървеше много, а аз не знаех дали ще ми стигне, защото никога преди не ми се бе случвало за един риболов да изхвърля повече от 1 кг. храна. И благодаря на Теди, защото му споделих притесненията си и той веднага ми предложи да ми даде 1 пакет храна от неговата, което му прави чест :!: :suspect: И така през първият манш имах 2, 3 бонуса и 2 късания на много добри риби, които си отиваха, защото много се превъзбуждах и напъвах повече от необходимото точно преди кепа :oops: Всички кълванета на добри риби идваха след, като направя геле и започнех обирам бавно линията, следваше удар в движение на едър костур или кефал. Това го пробвах, няколко пъти и 2рият манш и на 2 пъти имах успех. На следващият ден се паднах в сектор 28, точно до тапата (адаша от Казанлък), а от другата ми страна беше нинджа Теди, който в първият манш имаше доста повече риби от мене, което значеше, че не трябваше да се отпускам дори за миг! Милото свърши и забърках Ван Ден Енде турбо класик със същите добавки и пак имах, няколко бонусчета, някои от които още с първите замятания. В крайните сектори дълбочините бяха значително по малки, но и рибите бяха по дребни, дистанцията пак беше близка. На края при меренето на рибите кантара показа 100гр. в полза на Теди, до като не разпънах живарника да го изплакна и видях, че вътре се бяха закачили 2 каракудки, та това ме изкара с 5гр. на пред :lol: Това е от мене и айде, че окъснях, лека и спорна на всички! :suspect:
Dermy написа:Ето и написаното от мен както обещах веднага след поста на Юри.

Привет и от мен,
Браво Теди супер подробно и супер яко си го описал, все едно гледам през твоите очи, така мога да разбера какви простотии съм на творил.(Просто започнах да пиша след поста на Теди.)
За мене събиранията с вас са приятни емоции събрани с това да мога да надникна кой какво прави за да си направя съответните положителни и отрицателни изводи. Така съм устроен че за мене е важно да знам защо се случват нещата , защо една риба се лови и защо не. Позволих си да поканя Юри и да се запишем като отбор не за да печеля награди, купи и медали, а за да разбера как се правят нещата как се случват и защо, и най-важното, как трябва да се случват. С Юри имам 3 риболова общо но всеки път ми дава храна за мислене поне за 2-3 месеца. Имал съм риболови с колеги с които не мога да си направя и един извод омотавам се в мисленето и ставам като като тези дето мятат и казват на слука. Да ама не. Миналият пост които писах след Езерово завърших че с Юри си говорим на един език, пълни глупости. Толкова съм далече от това ама толкова че си нямате на представа. Говоря с него питам ужким разбирам и .... Кум подхода си към мен той ми казва на смилаем език това което мога да разбера за нивото което съм достигнал, а истината е че аз съм ужасно зле, не мога да мятам в точка не мога да мятам на дистанция подлагам всичко на съмнение не съм оборудван добре, нямам изчистени движения и наистина не знам какво става долу под водата, а това е важно за мен да имам едни очи който могат да гледат под водата и да разчитат какво става, ще кажете ами Доктора и Юри са профита, ама я Вижте какво е на писал Теди ми и той е профи тогава, ами Коки,Цецо като описват или пък Кирето или Иво ама те не споделят само по резултатите им се вижда.
Глобалният извод който си правя след всяко състезание този път е че , "риболова не е някаква магия слагаш някаква малка тайна в храната и си номер 1 хващаш всяка риба с всяко мятане, а е низ от много детайли подредени в строга последователност", а това нещо се постига с много труд ,желание и опит, като ходиш с години наред, харчиш средства и всеки път правиш изводи. Извод след извод в различни ситуации, това е опита нищо друго.

Срам ме е от това което стана, чувствам се като пълен идиот. Първите думи който казах на Юри е като се качим горе в лагера да хване едно дърво и да удря където свари. Не е нормално да отидеш някъде с човек които разбира нрава и поведението на рибите, да направите един ден тренировка да разберете всеки един детайл, в смисъл Юри казва ми какво да правя и аз се убеждавам, да се подреди в правилната редица да ти се смели на готово, и аз като стартирам състезанието да се правя на мозък и да мисля каква кука повод на каква дистанция, само защото около мене са хванали 3 случайни шаранчета. Да хвърлям като ненормален да опитвам и да се чудя защо не става. Пълен Идиот идва ми да кажа и тотално завършен.
Денят преди състезанието Юри забърка от един изостанал пакет на Старфиш този от 6 кила някаква част без добавки без нищо(редакция- мале тука съм забравил Джаксъна), целта беше да се разбере каква риба има и каква стръв, повод кука дистанция и така нататък. В края на деня премери колко кила е хванал преброй колко са рибите какви са и каза, ще се ловят дребни и капризни риби който хване 7 кила ще е пръв. На тренировка думите му се потвърдиха правиш правилните неща хващаш няколко риби в серия сменяш нещо и хващаш епизодични риби. Схемата беше правилна храната беше нагласена към тези условия.
Отделих нов ред за да напиша нещо от това с която почнах. Питах Юри да ми измили рецепта за манджа, преди да се навие да дойде, и той ама всеки път ми казва ами как да ти кажа като не съм бил там. Аз съм бунак и си мисля ебахти състезателя този се крие нещо знае как да ги разцепя с неговата манджа а не казва. А той през цялото време ми казваше зависи от условията "всеки детайл е важен", само да вметна това ми е любима фраза, така се запознахме и в магазина. Цецо на бензиностанцията ми каза напиши ти какво сте правили че Юри няма да каже, дори и Коки го подхвърли тука във форума. Да ама не човека си казва ама ние нали сме "ганета" и ме му вярваме, та по дяволите аз не му поварвах на нещата който ми каза и се усрах като .......... Ето и какво стана . Юри забърка 2 храни тежка и смного лека и суха, не ме питайте за марки защото няма да ми повярвате, занесох всичко каквото имам, той каза че знаел всяка храна как действа и ще го подбере по начина по който работят, ама за да се убедите ще ви ги изброя Джаксан фидер,платика, карп къде половин къде цял пакет, Старфиш 6 кила нямаше от него кило две, пакет и половина Динамит Баитс една на промоция зелена за бабушки, ВДЕ червен фидер, динамит нещо си от наградите на Езерово, на Марош съм взимал разни неща не им знам имената даже, ако някой си мисли че крия нещо ще ги намеря по спомен в нета и ще си променя поста просто не им знам имената. А сетих се коноп мелих семки белени, трохи имах едни и .... е сигурно съм пропуснал нещо. Та от всичките тези неща направи две храни тежка и лека която да пушела и ми каза да мятам в точка първо с тежката и после с другата са слагам по едно червейче на дължина ако не иска две и да засичам всяко кълване, и да държа въдицата в ръка като падна на дъното да не чакам много ами пак. Аз обаче тъпака като видях че около мен извадиха 3 шаранета ще се правя на мозък да сменям в движение нещата. Слагах торни, бели по 3-4, стоях по 10 мин., по едно време смених за малко дистанцията и някакви епизодични каракуди и едно кленче. Духна вятъра беше ми писнало замислих се какво ми казаха да правя в детайли, аз го изброих няма да се повтарям, и като ги зачесах на пропадане на един час и половина 43 бройки, чак Барона и Дия казаха че като ми влезнал вятъра ми влезнали рибите. Пълни глупости, ама пълни, не съм ли идиот а? Рибите са си били там само са чакали да ги хвана по начина по който те са искали да хи хвана на пропадане с засичане от ръка, а аз тукапа ги търся на дъното с голяма стръв и кука, за един час и половина с малки рибки минах големият шаран на Черутито, и то само с едно бързо ловене на петно на пропадане.

Бесен съм на себе си ще пиша по късно !

Починах си малко и няма какво да пиша. Нещото което разбрах е просто, няма магична рецепта която да работи на всякъде, а има само такава която е съобразена с условията за риболов, начинът по който тя работи(механичен ефект),хранителната й стойност,цвят,гранулометриям,апетитност ( вкусови качества).Ще цитирам Алън Скоторн - "Добра е онази рецепта, която комбинира по най-добрия начин тези различни параметри като функция на мястото на риболов, сезона и търсените риби". Няма универсален такъм с които да ловиш на всякъде или универсална стръв. Няма идентична схема която да работи всеки ден, та нали Юри като ми каза къде ги е ловил кога и как, аз не му повярвах, това беше обратното на първият ден. Няма тайни в риболова всичко е опит който се придобива с времето, и всичко е изводи от всеки направен риболов, изводи , изводи е и някой който да бутне едно рамо или да ти вкара два шамара да те приземи, но и без мерак не става. Това е!

Поредният медал който не заслужавам, ама ще виси там като медала на Езерово, да ми напомня че всичко е работа и труд, за да можеш да подредиш детайлите в правилната последователност. Е имам и една купа статуетка и два медала който пак друг ми ги изработи, но с него съм се родил и съм си го заслужил - "Просто Късмет".

Благодаря персонално на всеки един от вас. Благодаря на тези който споделят опита си не само защото им е отнело много труд и средства, а защото не крият от нас и не ги е страх че един ден с много желание хъс и труд да ги надминем. Благодаря и на тези който не правиха нещата както трябва, и аз бях един от тях, защото ми бяха за пример какво не трябва да правя, гледах себе си но от страни.

Всичко се заслужава, и ние ще научим толкова за риболова колкото сами си заслужим.

п.п. Препрочитам си поста и гледам все пиша работа, труд, заслужим, усилия, а къде остана кефа. После си викам ами нали е състезание. После си помислих ебахти къде е кефа да отида за риба и да не хвана нищо защото ......
Калин Стоянов написа:Така...
Малко и от мен за самото състезание. За тренировката няма какво да говоря , паднах се на сектор които изобщо не беше хранен от предните дни и съответно риболова там беше много труден сутринта. Храната която бях приготвил беше черна "Баба"- Мондиал , Трапер "Баба" , Трапер "Река" и Трапер " Каракуда и Лин" , преди си бях свикнал с храните на "Джаксн" и използвах само тях, но от известно време вече ги няма на пазара. Допълнително имах изпънат / замразен/ бял червей по 300 гр. за манш , пасиран коноп и цели зърна коноп. Освен тях и пелети с скопекс , пелети за шаран и пелети с екстракт от червей. Както вече се спомена храната нямаше почти никакво значение, важното беше да се подава постоянно за да не се загубят рибите от хранителното петно.
Дойде време за първия манш, тапа беше Кристиян , след него Митко , Аз и зад мен Десо и Краси. Първото което искам да кажа е ,че Кристиян трябваше да подходи малко по-сериозно към изтеглената си тапа. Това ,че не пожела да лови на дистанция щека си е негово право , пояснявам ,че там имаше човек с щека които си ловеше една след друга едри "Баби" в последствие и едри кефали. Това както и да е , но трябваше поне да е на нашата дистанция с Митко за да ни спира рибите, а не ние да ловим а той да ни гледа...
Бях си подготвил два фидера Мило на 3,3 м. и Адвенчър на 3,9 метра. С първия мислех да ловя на 20 до 30 метра а с втория евентуално малко по-навътре. Направих две петна със старта като захраних първо по-близкото петно защото мислех да пробвам първо него, а след това и по-далечното. До второто изобщо не стигнах защото още с първото мятане имах кълване на по-близката дистанция. С Митко бяхме на една и съща дистанция, специално този сектор беше доста по-плитък / от 29 до 25/ от останалите и се налагаше да се лови по-навътре. Което от своя страна е предпоставка за изоставане от ловящите по-наблизо. Първите три вземания ми бяха празни , смених куката... последва отново не задоволителен резултат , на трета кука нещата си дойдоха на място. През това време Митко ми беше дръпнал с няколко риби. И двамата ловяхме риби в бясно темпо, като той правеше серия , после аз и така. Аз обаче имах 3 добри Костура които в крайна сметка наклониха везната в моя полза. Голяма гонитба беше като той отказваше да ходи да пусне една вода за да не изостане, аз да вдигам телефона и т.н. Голям смях :lol: Ако не ми клъвнеше до максимум минута вадех и премятах на ново. Специално при мен рибите отказваха от време на време да взимат нананизан на куката червей , което ме принуждаваше да правя комбинации от два червея , или кастер с червей.

Жребия за втория манш ми отреди да съм тапа , лично аз се надявах да се падна някъде от долу под лагера защото бях сигурен ,че там риболова ще е по-силен. Тапата се оказа доста костелив орех! И честно каза и малко "прегорях" !
Там беше най-дълбокия участък от всички сектори на състезанието. Направих две петна едно на 15 метра и едно на около 25 метра. Първото петно ми идваше малко по-навътре от желаното но то беше продиктувано от колегите които ловиха на плувка не посредствено до мен. Стартирах на близката дистанция. Риби имаше от самото начало но направих грешка ,че смених върха от предния ден с по-мек, доста по-мек. Това оказа влияние при засичането на рибите и загубих доста риби. След първия час рибите от близката дистанция си биха шута и повече не се върнаха на нея. Минах на по-далечната дистанция като там губех страшно много време докато ми потъне хранилката , около 20 секунди ... не бях подготвен и нямах по-тежка хранилка която да потъва по-бързо. Там риби си имаше но както казах прегорях и или избързвах , или се забавях с засичането и загубих страшно много риби.... което допълнително ме изнерви! Кулминацията беше една едра "Баба" около 200 гр. която не кепчосах , а вдигнах с въдицата... разбира се тя тупна пред мен и от там във водата. Още тогава бях сигурен ,че тази риба ще ми струва много :lol: Така и стана. Останах чак 6 ти в сектора и това ми коства мястото в челната тройка !

Браво на Юри за спечеленото безкомпромисно първо място!
Браво на всички участници!

Както вече казах , всеки един турнир става все по-завързан и интересен. Лично на мен ми се иска да мислим как може да увеличим дистанцията между секторите , това би дало много повече свобода на действие относно тактиката и храната. Как обаче точно ще стане при положение ,че почти всички турнири са на свободни водоеми не ми е ясно!
pav4oo_79 написа:Привет и от мен .Давам по темата:
Тренировката -пробвах 3 дистанции като и на трите беше отчайващо- малки каракудки и леки бабки.Просто чаках да видя кой сектор ще изтегля за състезанието за да го мисля на момента.
Първи манш: Переспективен сектор , около мен все Джедаи :?: ,лошото бе че Юри бе тапа от дясно и спираше от там , огледах му дистанцията и противно на всичко реших да играя на ултра късо , буквално на дистанция за щека +/- 2-3 метра.Обаче понеже докато пипах дъното видях че е доста дълбок за всеки случай захраних на около 30-35 м на една равна част.Нарочно не захраних на близката дистанция за да не почнат и колегите да хранят.Така започна манша и първите 10 замятания бяха 10 риби.Понеже от дясно на Юри (то от ляво нямаше как де ) , ловяха свободно и на плувка преди старта загледах колегите как им кълве и какво о за това почнах с ....................кастер 1 бр нанизан на цялата кука , колкото е възможно.Рибите ми вземаха буквално с тупването на дъното на кошницата , и за това почти не оставях пръчката на стойката.Кълванетата бяха добри .Храната може да питате Жорката от Айтос на какво приличаше - пре-пре овлажнена , тва заради голямата дълбочина го играх , понеже по принцип играя със затворени хранилки но този път реших да играя със мрежеста, малка и за да не прави голям облак на пропадане за това преовлажних храната.В крайна сметка 3ти в сектора.В същото време Десо беше 4-ти в другия ако не греша.Финал 1-ви манш 2-ри отборно.
Втори манш:
Дълбочината около-5м , според мен.Пипам дъното и решавам да ловя на около 30-35 м , намирам една тепсия но странното , което установих в процеса на риболов е , че само на едно определено място (яма според мен) ми вземаха едри баби , проблема ми беше , че не можех всеки път до сантиметър да го уцеля а пък отстрани на него пак имаше игра , на дребни какракудки и бабки .Този път и вятъра ми го наби с точното мятане , но пък като духна и рибите ми вземаха на самото дъно и то още по отчетливо.
Не знам какво ми беше класирането но бях назад , защото всички в сектора бяха във вихъра.
Крайно клсиране @-ри отборно което дължа на моята половинка :?: , Десо , другият път повече.

Като цяло , плахи взимания ,0,5 оз връх едвам трепваше , но съм адски доволен от изпитанието.
Такъма Окума Солитрон 3.30 , кука 18 късо рамо , червея я скрива цялата.Храната според мен не играеше много и за това бях със Старфиш , а вечерта взех от Теди и една с Кориандър.За мен най-важното е че , успях пак да се включа в раздаването на железата , което ми показва къде се намирам и да си сверя часовника , и се радвам много като ми се обясняват нещата за които питам от хора които знаят как да ми ги обяснят.
Излишно е да казвам колко много се радвам за времето прекарано със всички Вас , бъдете здрави и късмет.
Класиране:

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
koki
Мнения: 840
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 19:01
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Джеди лига по фидер риболов 2012 г./обзор/

Мнение от koki »

финал 13-14.10.2012год.яз.Копринка

Принципно последното състезание трябваше да бъде на яз.Жребчево, но в последния момент поради съмнения за слаб риболов беше прехвърлено на Копринка.

Изображение

Изображение


Изображение


Изображение


Коментари:
nasko83 написа: Колеги, ето как премина състезанието през моите очи :shock: Както вече споменахме риболовът, съвсем не беше това, което очаквахме и за това поне при мене нещата седяха по доста по различен начин от миналият път. Рибите бяха по дребни, по капризни и по мое мнение бързо се прехранваха, общо взето първият манш+тренировката ми се скъсаха нервите :lol: Първият манш се паднах на място 7, между Божката и Яно, лових на близка дистанция при дълбочина от около 4м. Храната ми беше на Мило Гардон+кастери+изпънат бял+жива стръв. Нещата горе долу се случваха, но виждах, че Божката пред мене лови много добре на по далечната дистанция, но аз въпреки това реших да си остана на същата. Повода ми беше 0.12 флуорокарбон 70см. и кука 16ка Чика (Ивчо още един път сори за грешката) По време на риболов, обаче повода го скъсих на 50см. понеже имах доста единични, резки сгъвания и следователно много гелета. Друго важно нещо, което ми направи впечатление е че имаше паузи в които рибите не поемаха стръвта по сигурно, а само подръпваха по един път, това ме наведе на мисълта, че може би им идва в повече белият и кастерите. И така завърших 3ти в сектора след Божката, който честно да си призная в началото малко подцених :oops: , но след като ме накара да се поизпотя вече си имам едно наум :D (Божка евала за дебюта, който направи) Ивчо беше тапа и се възползва, стана първи :?: За вторият ден, нямах избор и трябваше да направя, някаква промяна, ако исках да остана в играта. Първото нещо което направих е да проверя дали на близо няма да има ръб :) И о чудо на 20ина метра го открих, дистанцията ме устройваше перфектно, имаше и един на 10ина метра, но там ми се видя много близо и заради други съображения го оставих, като резервен вариант. Пак разбърках Мило Гардон+малко Супер къп на Ван Дер Енде. Супер къпа не бях го ползвал, но знаех, че прави хубав облак и е за канал (така пише на пакета), което пък за мене значеше, че и не трябва да прекалявам с нея, защото ще е и доста лепкава! Сложих вътре съвсем малко изпънат бял, а кастери не слагах въобще, защото и без това на тях ми кълвяха само дребосъци. Жива стръв слагах на порции (сандвич) на всяка втора хранилка по 3, 4 червея, стръвта ми беше най-често един червен (не торен) на куката нанизан на дължина, сложех ли го по друг начин следваше геле ! Стартирах с повод 50см и същата кука и нещата вървяха добре, до като Павката не изкара бонус, след него и някой друг изрева :lol: , а след тях и Диа и Доктора :shock: Викам си Танасее работата не е на добра :lol: Тъкмо се заприказвахме с моя комшия Цецко, няма ли да ударим и ние по някоя хубава риба и хоп, кефалче около 500гр.,което всъщност ми донесе и победата. Този път, обаче знаех, че това е моят шанс и не бързах да го вадя, макар адреналина да ми беше до челото :lol: След, като го кепнах, обаче не можех да бъда по спокоен, защото не знаех Павката как е ловил (освен бонуса), Ивчо и той ми беше съмнителен , щото нито се обаждаше, нито псуваше, викам си оня ги лови и си трае :lol: Диа също, въобще имах представа само за Ванката, който беше пред мене и за Цецо, който беше зад мене :) След бонуса, обаче рибите изчезнаха :roll: Смених повода на 70см. с по лека 15гр. хранилка и хванах 3, 4 риби на пропадане, след това пак пауза и пак смяна и пак кълване от дъното или, веднага след, като тупне хранилката до като пропадаше стръвта следваше взимане. Ми това е колеги в заключение мога да кажа, че най-важните за мен неща са: концентрация и добър рефлекс, дължина на повод , кука и храната. Ако съм пропуснал нещо ме извинете, защото съм на бачкане :) Питайте, коментирайте и най-важното нещо споделяйте, нека разбием идеала за български риболовен форум :suspect: Все пак риболовът е просто едно хоби и ще се радвам другият път някой друг да е на мое място, защото усещането е страхотно! Айде, че ще ми одрежат надника, поздрави на всички джадаи ;)
Божката написа:Понеже има недоволни,че състезанието беше преместено на „Копринка”,да изкажа и аз мнението си.На мястото,което проверихме аз,Цецо,Иво и Наско,дълбочините бяха от 2 до 2,6 метра,на дистанция 20 до 60 метра от брега.Не мисля,че ние сме критерий,или „страшни разбирачи”(поне аз не съм),но за 4 часа уловената от нас риба беше 10-12 бр.,с размери по-малки от копринските червеноперки.Като само един уловен от мен костур беше с „умопомрачителните” 0,200 кг.
Категорично съм убеден,че е абсурд караваната да мине по пътя,по който минахме ние и да стигне до мястото,определено за риболов на „Жребчево”/а тя си беше нужна за вечерните събирания/.
За състезанието!
Първо искам да честитя първото място на Наско-страхотен човек и спортсмен,и въпреки съревнованието си помагахме с информация и аксесоари/Наско,благодаря ти за кукоизваждача!/
Честито и на Кирето за титлата”Шампион на шампионите”Страшен пич си,бате!
На състезанието използвах микс от 3 вида храна-ВдЕ-платика,червеноперка,актив фидер.Първият ден заложих на трите,а втория –платиката отпадна.Куките,които ползвах са 14-ка,дренан микромряна и 16-ка „Камасан” от фидер серията.
Мисля,че сам си „отрязах” главата и загубих битката за първото място с неправилна преценка за дължината на поводите/бях подготвил поводи с минималната разрешена дължина 50 см./,с които да ловя.Първия ден рибата”чукваше”леко,след което оставаше на куката без повторна индикация/според мен това означава,че иска по-къс повод/.Втория ден имах страшно много”фитки”,което за мен означава ,че иска по-дълъг повод/а да правя нови поводи щеше да ми отнеме много по време на състезанието/.
Благодаря на всички за прекрасния уикенд,а тези,които не успяха да дойдат по една или друга причина,се надявам да видя на следващото състезание! :suspect:
pav4oo_79 написа:Привет и от мен.Първо съм абсолютно съгласен с Дако , и дано за напред да нямаме такива ситуации.Имам снимка от мястото на състезанието , в Неделя мои познати от Трявна какво са хванали .Но нека не връщаме назад а да гледаме напред.
За състезанието:
На тренировката се падам сектор 2 до Док 5 , риби има .Дистанция около 20-на метра.Почвам с една пинка неще.Слагам 3 и ето сефтето.После се почва едно нервно вземане , резки удари единични и червеите долу.Слягам торени забивам малко по-едра баба.Викам си аха това е .Ядец , 4-5 мин. няма пипане и тъкмо да придърпам леко почукване , след което сигурно и плавно задържане на връхчето.Втора баба.После пак същата история , но си казвам че много време се губи с това чакане.Слагам един бял по куката и затапвам с парче торен-резултата е налице , бързо намиране на стръвта но кълванета не са стабилни ,много гелета и съборени червеи.Тегля жребий и шанс оставам си на мястото където съм тренирал.Дистанцията маркирана , стръвта ясна .Тапа от ляво Ивчо-topsoft , Кълнящия Бик :?: , почваме гол за гол няма бонуси само баби средни до прилични Копрински.До мен от дясно е Борката и той дава с темпо.Рибата обаче ме кара постоянно да сменям стръвта и хващам ритъм на 2 пинки.Един час преди края отново влизам с парчета торен и правя една серия от едри баби , които късат нервите на Иво :arrow: .Финал и не толкова добър резултат.
Втория манш Иво ми е от дясно.40 мин. много тегави кълванета като съм на дистанция 35 м.Само бонуса ме задържа в играта.Кълванетата същите като предния ден.Играта беше на един бял по куката , но ги набарах 1,5 часа преди края.Бонуса ми влезе на 2 бели с торен - шарко около 500 гр.
Храната ВДЕ супер фидер , малко Мондиал , конопец доволно и яко изпънат бял.
Куки - каквито ми дадоха (тук да благодаря на всички отзивчиви колеги) , че моите с класьора останаха на масата в София.
Като цяло заключението ми е , че за Копринка на състезание трябва само малка стръв и много внимание във връхчето.Не гледам съседите кво правят а не изпускам от очи въдицата.Първия ден все ме е яд че не дръпнах още 5 метра пред останалите , но минало.Втория ден дистанцията ме бавеше а пък и в двата манша губеш адски много време докато сложа парче торен на 18 кука.
Добре че беше Док да ме дръпне в медалите.За малко не ми достигна за тройката в годишните награди , но за мен е критерий че съм в железата :suspect: .
Всички да се чувстват поздравени , ако не свърши света таз година , догодина се стягайте в кръста :suspect:
Бъдете здрави ,ПРИЯТЕЛИ :suspect:
GogoBuboleto написа:Нека и аз да споделя моя скромен житейски опит двата дена :idea: На тренировката по-скоро опипвах почвата отколкото ловях риба и се озъртах къде на какво разстояние кълве. Бях със замразената "супершампионска" храна на Док, с която е достигнал престижен резултат предното състезание на плувка :arrow:
Първият манш - жребий и -тапа! Сефте! Викам си - айдяяя, набарах я. Поразузнах, че се ловяло на малка далечина и заложих на около 20м. Влакно Браунинг 18, монтаж Хитър Петър (по идея на док5, моят Гуру), повод около 50см дайва хибрид 12, кука 14 Б611 КАМАЗан. Да ви призная, че съм ловил на фидер, само на излетите досега на Копринка и 1-2 фрий риболова, та всичко ми е много трудно, вкючително и правилното замятане. Абе тръгна рибата, но на една уловена риба - две фитки, а това страшно изнервя. Куката не смених, но пробвах с варианти 2 бели, бял и червен, един бял, един червен и най накрая заложих на един бял закачен за дупето, което се оказа и първата ми грешка - дръпване и обикновено - фитка. Как да е, свърши мъката и останах втори след КИРЕТОЩЕМИСЕОБАДИШЛИ, после моят Гуру ме светна как да си нанижа червея, за да намаля фитките. Надъхах се за другия ден - давай Божкааа!
Втори манш - нова тактика. Куката е 18 Б611, една пинка или малък бял нанизан по дължина и дистанция около 40-45м (МИ6, ЦРУ, КГБ и други независими източници), въпреки, че предния ден е давало на 15м далечина. Здраво хранене и риболова почна МНОООГО ДОБРЕ - Гуру5 вляво до мен кършеше пръсти и чакаше михаля на 15-тия метър, докато аз влязох в добра серия с много малко фитки. И разправям наоколо - ей така ако не ми пресече котка път, мое да стане чудото. Да ама не! Котката се оказа наблизо и при поредното "мощно" замятане се усука такъма и отиде та се не видя. Викам си - нема страшно, вързал съм си Н на брой хитрипетри (по лиценз). Обаче ядец, загубих си петното и докато го намеря, рибата решила да види кво става из съседните сектори. Аз обаче надъхан - седими чакаме, вместо да метам храна като изуглав и да си върна рибата (поредната кардинална грешка). Тукмо мааалко потръгна - хоп - котката се върна обратно - такъма пак полетя в космоса. Феликс Баумбгарднер се разминал с него при падането :):):) Това съвсем ме отчая и загубих ритъм и акъл съвсем, докато ДГурото до мен си вадеше бонусите, аз си мислех за дневни транквиланти и антидепресанти. И так - геле, та завлачих и Всевишния Божка за отборното класиране, който нищо неподозиращо си ги ловеше в другия сектор.
АА, забравих да спомена за храната - МОЯТГУРУ ми я беше избрал - ВДЕ различни миксове, повечето непознати и с непонятни латински букви, помня че пишеше за някакъв супер шампион и БРЕМЕнни булки, но магията си е магия.
И така приятели, въпреки куцото ми представяне, не съжалявам и за миг за прекрасния излет и приятната компания и чакам с нетърпение следващата сбирка. Дотогава ще чета техники и тактики и обещавам по-добро представяне. :heart:
Класиране:


Изображение

Изображение


Генерално класиране за годината:

Изображение
Аватар
krasimir
Мнения: 3428
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 13:08
Местоположение: Стара Загора / София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Re: Джеди лига по фидер риболов 2012 г./обзор/

Мнение от krasimir »

Ето на това се казва "обзор" на турнира. Евала колега. Нека другите вземат пример!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

П.с - Доктора фидериС ли го направихте бре? :mrgreen:
Публикувай отговор

Обратно към “Състезания и турнири”