Съвет за пръчки

Ееех морето ... Всеки обича на слънчице да се препича, а на ухо му аванс нежно да скрибуца ...
Аватар
ЖоретО
Мнения: 968
Регистриран на: Сря Фев 07, 2007 12:35
Риболов: фидер, мач
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 10 пъти

Съвет за пръчки

Мнение от ЖоретО »

Здравейте!

Първа тема ми е в този раздел, но се очертава да съм все по-редовен тук. Цяло лято ще работя от морето. Не съм напълно бос в морския риболов, но все пак ще имам нужда от помощ, щото съм перфекционист :D .
Като начало, моля да ме ориентирате към марки и модели на въдици. Трябва ми една пръчка за бомбарда и няква за илария и платерина. От малкият опит, който имам(в морския, иначе съм профи :D ) съм се ориентирал към телемачове с дължини над 4м (тва за бомбардата). Слагам една мачова макара, 0.18 и жми градо :lol: . Поне така ги виждам аз нещата.
Пръчката за илария... :roll: там е голямата мистерия. Ясно ми е, че с всяка по-длъжка тояга с мидиум акция става, ама ми се иска да се допитам до по-опитните.
Та така. Всякаква информация ще ми е от полза.
Лятото ще рапортувам редовно!

Живи и здрави!
vodka_rules
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Мар 20, 2010 12:51
Местоположение: burgas

Re: Съвет за пръчки

Мнение от vodka_rules »

зарган и платерина на бомбарда
trabucco nitrox power 420 8-25gr пръчка стегната усеща и най малкото пробване на блатния червей
shimano super aero gtm 3000 10 години и никакво спичане на лагера на ролката
корда 0.18морска цветна истинска японка или кот си избереш и всяка година сменяш
между другото пръчката колкото по лека по добре щото голямо мятане поне 300 пъти и повече
само платерина от бряг на дъно хубава стойка или траби добре набити в пясъка пръчки най много две на брой
trabucco alta marea 420 divemaster special mormora power max 100 grs пръчка
макара awa-shima pulse 3000 tournament bass 12 ball bearings
монтажа за дъно си го правя сам купешките гадни куки
някой магазини си ги правят те тогава може и от тях имам предвид магазини по морето
от мен това успех на морето таз година
Аватар
ЖоретО
Мнения: 968
Регистриран на: Сря Фев 07, 2007 12:35
Риболов: фидер, мач
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Съвет за пръчки

Мнение от ЖоретО »

Мерси, колега, за изчерпателното инфо. То е ясно, ще се обикаля по магазините и ще се пробва, ама е добре, когато има от къде да почна :D Поздрави!

п.с. очаквам още предложения :wink:
Аватар
ЖоретО
Мнения: 968
Регистриран на: Сря Фев 07, 2007 12:35
Риболов: фидер, мач
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Съвет за пръчки

Мнение от ЖоретО »

148 преглеждания, 1 отговор :lol: :lol: :lol:

Знам, че сте известни със склонността си към НЕсподеляне, колеги от морето, но няма да ви изловя рибата... Пък знаели се... :lol:

Моля, темата да бъде заключена, няма смисъл от нея вече. Намерих си въдици.
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Съвет за пръчки

Мнение от mikibg »

Здравей

Едва ли някой смята , че ще му изловиш рибата :lol: Колегата по-горе ти е отговорил много точно за основните параметрите на пръчките които те интересуват. Няма много повече какво да се добави, а що се отнася до избора на марката на въдиците то той е изцяло твой :) Аз само бих добавил , че макарата за зарганския риболов не е нужно да е много бързооборотна , а по - скоро нейното тегло да е съобразено с пръчката за да е добре балансиран такъма .

Поздрав
didosensass
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Юни 26, 2013 16:05

Re: Съвет за пръчки

Мнение от didosensass »

За мен лично много удобни и универсални пръчки за този риболов са фидерите.Може да се замислиш и за този вариант.
Аватар
ЖоретО
Мнения: 968
Регистриран на: Сря Фев 07, 2007 12:35
Риболов: фидер, мач
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Съвет за пръчки

Мнение от ЖоретО »

Относно излавянето на рибата, очевидно беше шега.
Като питах за марка по-скоро имах предвид някоя "куча", която се е доказала като добра. То е ясно, че специализираните пръчки на големите фирми ще са добри.
За фидерите и аз се замислям, а и много хора ми ги препоръчват като добър вариант. И най-голямото предимство- няма да купувам, имам няколко :lol:

Благодаря, колеги. Поздрави!
копърка
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Фев 04, 2014 22:47

Re: Съвет за пръчки

Мнение от копърка »

Здравей жорето.Аз около 6 години съм с това http://www.ake-mancho.com/products/1236238971.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; и нямам ядове.Между другото също съм с фидер. :wink: п.п.За бомбарда
Kristiqn Cankov
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Яну 16, 2014 11:27
Местоположение: Варна

Re: Съвет за пръчки

Мнение от Kristiqn Cankov »

Колеги не мога да разбера , защо давате такива лоши съвети на колегата.
Първо фидера въобще не е вариант за морски риболов , поради наличието на много и малки водачи, което при замятане с бомбарда ограничава дистанцията и при по големи риби ще има проблеми , защото платерината и която и да е морска риба не са като шарани. :tup:
Второ тази макара която му е предложена на Манчо е много тежка и не държи много на солена вода. А пък колегата копърка не знам как го е издържала цели 6 години , но явно не ходи често за риба.
Колега ЖоретО аз ти писах на лично за тези въдици , които ти търсиш, защото аз съм купувал какви ли не такива и вече имам доста опит и знам кое е качествено и кое може да ти свърши работа. :fish15: :D
Тодор Тодоров
Мнения: 275
Регистриран на: Пет Яну 20, 2012 9:07
Риболов: Главно морски риболов
Местоположение: Варна
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Съвет за пръчки

Мнение от Тодор Тодоров »

Kristiqn Cankov написа:Колеги не мога да разбера , защо давате такива лоши съвети на колегата.
Първо фидера въобще не е вариант за морски риболов , поради наличието на много и малки водачи, което при замятане с бомбарда ограничава дистанцията и при по големи риби ще има проблеми , защото платерината и която и да е морска риба не са като шарани. :tup:
. :fish15: :D
Извинявам се предварително че влизам в спор но написаното от теб е не вярно,с фидер,макара с широка- плитка шпула и подходящо плетено влакно се покриват максимални дистанции,при големи риби / какво е голяма риба в черно море / няма никъкъв проглем нито при водене,нито при вдигане от височина,може да се използва както за дъненен риболов,така и за водене на бомбарда,смяната на върховите секции позволява индикирането на по малка или по голяма риба както и по спокойно или по бурно море,дали рибата взема настървено или само пипа ... и така нататък.
Тъи като риболова е от брега използването на макара за не - морски риболов /солена вода/ не е задължително,просто след риболова се изплаква с сладка вода :wink:
..................
Единствения минус на фидера за мен е в това че е по тежък от други използвани за тези видове риболов въдици.
...................
Снимката е от 2009 г. :

Изображение

от 2012 г.

Изображение

Поздрави
http://www.miltex.bg/

Каквото повикало,такова отговорило.
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов”