Стара Ямаха или нов Парсън?

Минава, големият кораб минава ...
itco
Мнения: 26
Регистриран на: Сря Апр 04, 2012 12:58
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Стара Ямаха или нов Парсън?

Мнение от itco »

Здравеите колеги, след дълго гледане и пробване на овехтели мотори, които не стават за нищо реших да си взема нов китаец(хидея парсън или геново)Малко съм резервиран към чаиниците, затова моля ако някои от вас е ползвал или ползва такъв да сподели.Благодаря предварително и весели празници.
Диагноза-рибар
mitkom
Мнения: 68
Регистриран на: Пет Юни 17, 2011 18:00
Риболов: Тролинг, кльонк, джиг
Местоположение: Sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Стара Ямаха или нов Парсън?

Мнение от mitkom »

Стара Ямаха или нов Парсън? - нито едно от двете. Мен дълго време ме мъчеше тази дилема, разговарях с доста хора ползващи китайски мотори. Общо взето повечето китайски издържат около времето което им е предвидено като гаранционен срок. След това започват проблеми, кога малки, кога големи. Слагах една Хидеа 9.9 к.с. ли беше - еми не ми хареса как работи. Разбира се има и доста доволни от тях, трябва си и късмет. От обявите почти всички втора ръка имат нещо за правене. Съвета ми е сумата която си предвидил за китайски да я вкараш като първоначална вноска за нов сериозен двигател - Ямаха, Меркюри, Сузуки, Тохатсу и др. и след това да поизплашташ малко. Колкото и да не се одобряват тези схеми с изплащането са вариант. Успех!
itco
Мнения: 26
Регистриран на: Сря Апр 04, 2012 12:58
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Стара Ямаха или нов Парсън?

Мнение от itco »

Колега, мерси за съвета има го и този вариант с лизинга ама.....Кажи какво точно не ти хареса Хидеата беше по-шумна ,не палеше ,работеше неравномерно или нещо от този род,все пак си работил с този мотор.Аз ползвам в момента СЕЛВА 4кс. 4т. преди нея имах ямаха 4. предложиха ми хубави пари и затова взех СЕЛВАта.Разликата между 2-та мотора беше само във шума(ямахата беше със една идея по-тиха) Говоря за нови мотори.
Диагноза-рибар
venko2
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Май 12, 2012 14:29
Риболов: речен

Re: Стара Ямаха или нов Парсън?

Мнение от venko2 »

абе колега, какво да ти кажа... по-добре стар мерцедес, отколкото нов трабант. Но има и друго - хвали ми старо, карай ново.
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Стара Ямаха или нов Парсън?

Мнение от Tedo »

Колко коня мотор търсиш и колко пари си заделил - верният отговор може да е повече от един... Специални за 9.8-10кс ли?
mitkom
Мнения: 68
Регистриран на: Пет Юни 17, 2011 18:00
Риболов: Тролинг, кльонк, джиг
Местоположение: Sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Стара Ямаха или нов Парсън?

Мнение от mitkom »

все пак си работил с този мотор
За съжаление ( или за радост) не съм работил с този мотор. Сложих го на надуваема лодка 3.60 м. за около час. Не ми хареса мощността му, сравнение с други двигатели със същите коне. Колегата на който беше двигателя си беше доволен от него, ползва го от година някъде.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Стара Ямаха или нов Парсън?

Мнение от Emo-83 »

mitkom написа:
все пак си работил с този мотор
За съжаление ( или за радост) не съм работил с този мотор. Сложих го на надуваема лодка 3.60 м. за около час. Не ми хареса мощността му, сравнение с други двигатели със същите коне. Колегата на който беше двигателя си беше доволен от него, ползва го от година някъде.
Не очаквай някой,който е купил нещо и е негово,да не го хвали.Моя съвет е,ако двигателя е 2-ра употреба,да е закупен от БГ и човека,да го сменя поради някаква си причина.
За надувна лодка 3.60м. според мен трябва да се ползва двигател 15к.с.Но при липса на средства и 9.9к.с. е вариант.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
ivelin_1976
Мнения: 92
Регистриран на: Пет Юли 25, 2008 16:42
Местоположение: гр.Ямбол
получил Браво: 1 път

Re: Стара Ямаха или нов Парсън?

Мнение от ivelin_1976 »

Tedo написа:Колко коня мотор търсиш и колко пари си заделил - верният отговор може да е повече от един... Специални за 9.8-10кс ли?
Колега itco, вземи се чуй с Тедо и виж какво ще ти предложи, все пак е коледа :D
А с надуваема лодка 3,6, надуваем кил, алуминиево дъно и четиритактов мотор тохатсу 9,8 с двама човека и багаж си глисира, но влезе ли трети - никакъв шанс!
itco
Мнения: 26
Регистриран на: Сря Апр 04, 2012 12:58
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Стара Ямаха или нов Парсън?

Мнение от itco »

ivelin_1976 написа:
Tedo написа:Колко коня мотор търсиш и колко пари си заделил - верният отговор може да е повече от един... Специални за 9.8-10кс ли?
Колега itco, вземи се чуй с Тедо и виж какво ще ти предложи, все пак е коледа :D
А с надуваема лодка 3,6, надуваем кил, алуминиево дъно и четиритактов мотор тохатсу 9,8 с двама човека и багаж си глисира, но влезе ли трети - никакъв шанс!
Незнам защо решихте че лодката ми е 3,60 надуваема,никъде не съм писъл.Исках мнение за китаиските мотори -доволни или не и защо.Колега, Тедо търся 15-кс .А лодката е RIB-3,80 незнам и 15-кат да не е слабичък ама няма ресурс(2300 лв.)
Диагноза-рибар
itco
Мнения: 26
Регистриран на: Сря Апр 04, 2012 12:58
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Стара Ямаха или нов Парсън?

Мнение от itco »

Emo-83 написа:
mitkom написа:
все пак си работил с този мотор
За съжаление ( или за радост) не съм работил с този мотор. Сложих го на надуваема лодка 3.60 м. за около час. Не ми хареса мощността му, сравнение с други двигатели със същите коне. Колегата на който беше двигателя си беше доволен от него, ползва го от година някъде.
Не очаквай някой,който е купил нещо и е негово,да не го хвали.Моя съвет е,ако двигателя е 2-ра употреба,да е закупен от БГ и човека,да го сменя поради някаква си причина.
За надувна лодка 3.60м. според мен трябва да се ползва двигател 15к.с.Но при липса на средства и 9.9к.с. е вариант.
Емо, напълно съм съгласен със теб за това че всеки си хвали неговото.Това явно е някаква болест , която е със голям ареал на разространение.Едно приятелче си хвалеше колата и колко е доволен от нея докато го дърпах до автомонтьора.Иначе за извънбордовите двигатели (говоря за здрав и работещ ) по добре ли е 5 годишен марков от нов китаец?
Диагноза-рибар
venko2
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Май 12, 2012 14:29
Риболов: речен

Re: Стара Ямаха или нов Парсън?

Мнение от venko2 »

Колега, вземи си една 15-ска, дори втора употреба излизат добри по сайтовете от честни и доблестни хора, които ще ти кажат същинското състояние на мотора.
itco
Мнения: 26
Регистриран на: Сря Апр 04, 2012 12:58
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Стара Ямаха или нов Парсън?

Мнение от itco »

venko2 написа:Колега, вземи си една 15-ска, дори втора употреба излизат добри по сайтовете от честни и доблестни хора, които ще ти кажат същинското състояние на мотора.
Колега, като честни и доблестни сигурно визираш Мъро ,Омбрето или ония от Козлодуи.На такива търгаши дори не се обаждам по тела,знам какво ще кажат.Мотора е перфектен под корубата и отвън и е нов внос.Добре че има и мърлячи,които не замаскират мързи ги.Наскоро попаднах на един такъв боклук от Свиленград.Пуснал снимка на мотора като нов ,перфектен бил .Всъщост беше мазна буца, ботуша побелял от солта анодната плочка почти изядена и тн. и тн.
Диагноза-рибар
Момчил Нед
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Фев 13, 2013 19:17
Риболов: кльонк и спининг
дал Браво: 1 път

Re: Стара Ямаха или нов Парсън?

Мнение от Момчил Нед »

Колега,бих те посъветвал да не си купуваш китаец.Най -добре е нов марков двигател (на изплащане ) или втора употреба от човек, който познаваш или са ти препоръчали.
Успех в търсенето.
mitkom
Мнения: 68
Регистриран на: Пет Юни 17, 2011 18:00
Риболов: Тролинг, кльонк, джиг
Местоположение: Sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Стара Ямаха или нов Парсън?

Мнение от mitkom »

Изпадат понякога мотори втора ръка от хора, които са решили да преминат на по-голям мотор, но са рядкост съвестните. За повечето други важи приказката - "Ако е много хубав - няма да го продава". Има и една част от обявите дето по сайтовете са отгоре до долу на страницата на един продавач и всичките са перфектни, нов внос, на по 50 часа работа и т.н.т. Аз на тях не им вярвам много, но пък знае ли човек. В по-ниските коне има добри предложения, според мен много от хората са прибързали с купуването им, установили са че им трябва по-голям мотор и ги продават - добри двигатели на прилични цени. Диапазона между 10 - 20 кс. вкл. са малко предлаганите читави мотори - ако има такива те са на 3-4 години са с малка разлика в цената от чисто нов такъв. Абе въобще мамата си трака :lol:
Аватар
Булстарите
Вносител
Мнения: 2098
Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 10:24
Местоположение: Бургас
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти
Обратна връзка:

Re: Стара Ямаха или нов Парсън?

Мнение от Булстарите »

Ние изкупуваме мотори който са още в гаранция.
Цените им са 1 годишен -30% , 2 годишен -40%, 3-4 годишен - 50% от ценовата листа като нов.
В момента обаче нямаме 15 коня. Към края на Януари ще имам една 25 коня на 1 год(клиента си чака новия).
Ако се появи нещо ще ти пиша на лични ама не се случва много често.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”