Съвет при избор на спининг въдица за щука

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Еди 2001
Мнения: 103
Регистриран на: Нед Окт 30, 2016 21:55
Риболов: Спининг
дал Браво: 2 пъти

Съвет при избор на спининг въдица за щука

Мнение от Еди 2001 »

Здравейте колеги. Спрял съм се на три пръчки от един ценови клас, Gad Gancho, Filstar Red Shadou и Dragon Viper HD Wobbler. Моля за съвет коя да избера. Приемам и други предложения в този ценови диапазон.
nikko81
Мнения: 570
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 10:26
Риболов: спининг
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 161 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: Съвет при избор на спининг въдица за щука

Мнение от nikko81 »

Аз имам GAD GANCHO GAN702MMHF отскоро,но мога да кажа ,че за парите си е една чудесна пръчка. При мен дори се случи и късметлийска бройка- все хубави риби с нея. :fish15: За другите 2 нищо не мога да кажа.
"Правила има написани! Основното неписано правило обаче е, Правилата да се прилагат избирателно!
Винаги има наши и ваши и такива, които ловят риба и други....."
yuri todorov
Аватар
TONICHA
Мнения: 150
Регистриран на: Нед Ное 27, 2011 14:46
Риболов: Спининг, Риболов на плувка
дал Браво: 162 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Съвет при избор на спининг въдица за щука

Мнение от TONICHA »

Здрасти колега
Първо не е лошо да конкретизираш модел на въдица ! ! !
Второ с какви примамки и грамаж ще ловиш.
После очаквай да ти се отговори адекватно на твойте питания ,иначе аз лично предпочитам ГАДА пред другите :)




Поздрави
"Самая большая щука в мире является Русская щука"
МарианКънчев
Мнения: 89
Регистриран на: Пон Ное 12, 2012 17:20
Риболов: спининг
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Съвет при избор на спининг въдица за щука

Мнение от МарианКънчев »

Купи си D.A.M. nanoflex без значение zander или pike... няма да згрешиш.............
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Съвет при избор на спининг въдица за щука

Мнение от gele kapaciteto »

Ето малко интересни вАици за Щуки , с много интересни акции и дължини - както за големи така и за по малки примамки .

http://www.ebay.co.uk/itm/Jenzi-Spinnin ... -_YzDxvilA

http://www.ebay.co.uk/itm/Jenzi-Fishing ... -mRDJoaroA

http://www.ebay.co.uk/itm/Jenzi-fishing ... 8ZUh7H-VOA
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 491 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Съвет при избор на спининг въдица за щука

Мнение от Iso »

Ако сега тръгваш да търсиш щука на спининг определи:
- водоемите на които ще ловиш - реки или такива със стояща вода, с растителност или без, други препятствия;
- примамките с които ще ловиш - грамажи, воблери, въртележки, силикони и клатушки, техните грамажи и т.н.;
- от брега или от лодка ще ловиш, необходимите дистанции;
Чак тогава стигаме до въпроса за пръчката, макарата, конеца и др. подробности.
Купуваш нещо евтино, ловиш един - два сезона и ако мерака не ти е минал помни, че винаги има по-добра от твоята пръчка, но естествено тя я по-скъпа. Дерзай! :tup:
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
hkoko
Мнения: 70
Регистриран на: Чет Дек 20, 2012 21:26
Риболов: спининг
Местоположение: Стара Загора
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Съвет при избор на спининг въдица за щука

Мнение от hkoko »

За щука не му трябва дистанция,трябва му къса , лека и корава пръчка,(под къса разбирам под 210см)Много от ударите са до самия бряг и ако е мека пръчката си с пръст в устата.Когато щуката почуква по блесната и я гони се усеща с каквато и да е акция и цена на пръчката.Замисли се над това че много често ще хвърляш наврян в драки и под някоя върба.Наблегни на макарата при спининга тя е доста по-натоварена от пръчката.
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 357 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Съвет при избор на спининг въдица за щука

Мнение от MapuaH »

Пръчката за щука, по мое мнение, трябва да е стегната, много бърза, около 7 фута, с акция около 5-25. Тя ще позволява воденето на примамки в голям диапазон и ще ги туичва добре. На фона на щуките в България мисля, че това е абсолютно достатъчно.
Разбира се, ако се лови с голееееми примамки, както и тежки джъркове, то тогава нещата са различни.

Марка и модел няма да препоръчвам :)

Поздрави
М.
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
Владимир
Мнения: 10400
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 108 пъти
получил Браво: 501 пъти

Re: Съвет при избор на спининг въдица за щука

Мнение от Владимир »

hkoko написа:За щука не му трябва дистанция,трябва му къса , лека и корава пръчка,(под къса разбирам под 210см)Много от ударите са до самия бряг и ако е мека пръчката си с пръст в устата.Когато щуката почуква по блесната и я гони се усеща с каквато и да е акция и цена на пръчката.Замисли се над това че много често ще хвърляш наврян в драки и под някоя върба.Наблегни на макарата при спининга тя е доста по-натоварена от пръчката.
Доводи от сорта" за щука,дистанция,не ти трябва";"много от ударите са до самия бряг,и,ако ти е мека пръчката си с пръст в устата";"почукванията се усещат,каквато и да е акцията";"много често ще мяташ в драки и под,някоя върба"....Меко казано,НЕ сериозни,какво общо имат,тези твърдения с избора на пръчка ....?Пръчка,под 2.10м,дори за Панега е къса ,камо ли за затворен водоем или Дунав.Как определи,колко често ще се навира в драки,както и,че ще мята под дървета?Кое налага да се ограничи с къса пръчка,не разбирам....
И,не на последно място,дори на джърк,вече се налагат,модели с дължина 220см.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
kontev
Мнения: 565
Регистриран на: Вто Апр 08, 2014 22:40
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: София
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 533 пъти

Re: Съвет при избор на спининг въдица за щука

Мнение от kontev »

Аз тая риба, щуката, почнах да я недолюбвам зарад целата простотия, която се вихри покрай нея :lol:
И за да не съм само спамер, за мен универсалната щукарка е с дължина от 2.28-2.45м, с тест по примамки от 4-20 до 7-28 g, с бърз строй. Съгласен съм с едно от горните мнения, че кой знае какви качества, като чувствителност, при щукарския риболов не са необходими, те са по-скоро за кеф и удоволствие на задвъдичното. Иначе казано, с всеки колец може успешно да се лови щука, друг е въпроса, че продължителното ръкомахане с него може да не е особено приятно за практикуващия. Става даже и с 3-4м телескоп, с какъвто всеки уващаващ себе си тападжия подмята по някоя блесничка, за да не скучае, че понякога и на нея му излиза късмета и след това вече започва да се има за голем спинингист :lol:
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1379 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Съвет при избор на спининг въдица за щука

Мнение от Д-р Флекс »

Контев, Контев, да не би покрай пъстървата да се вихри по-малка простотия??? Laisse-moi rire, дейба! Единствената риба, покрай която простотията е все още малка, е слънчака...

Относно щукарските пръчки. Дотук няколко мнения, и всичките - верни. Не разбирам, защо възникна ожесточено противопоставяне, при положение, че "универсална" щукарка просто няма; различните водеми, терени, сезони и пр. изискват притежание на няколко различни по показатели и предназначение пръта. Аз имам 6 въдици за щукарски рилобов, от тях 2 джъркови, и използвам всяка една достатъчно често през сезона. Но, ако все пак говорим за една, "задължителна щукарка", то тя е спининг 7-8 фута, 5-25 или 7-28 гр тест, фаст строй с прогресивна акция.

ПП ако може по темата да не се изказват аутисти-едноводоемници и тападжии-ненормативници, тя само ще спечели.
Аватар
Владимир
Мнения: 10400
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 108 пъти
получил Браво: 501 пъти

Re: Съвет при избор на спининг въдица за щука

Мнение от Владимир »

Д-р Флекс написа:Контев, Контев, да не би покрай пъстървата да се вихри по-малка простотия??? Laisse-moi rire, дейба! Единствената риба, покрай която простотията е все още малка, е слънчака...

Относно щукарските пръчки. Дотук няколко мнения, и всичките - верни. Не разбирам, защо възникна ожесточено противопоставяне, при положение, че "универсална" щукарка просто няма; различните водеми, терени, сезони и пр. изискват притежание на няколко различни по показатели и предназначение пръта. Аз имам 6 въдици за щукарски рилобов, от тях 2 джъркови, и използвам всяка една достатъчно често през сезона. Но, ако все пак говорим за една, "задължителна щукарка", то тя е спининг 7-8 фута, 5-25 или 7-28 гр тест, фаст строй с прогресивна акция.

ПП ако може по темата да не се изказват аутисти-едноводоемници и тападжии-ненормативници, тя само ще спечели.
Да отбележим,че НЕ всяка с въпросния тест е правилен избор.За да отговаря на "универсална",трябва да е поне МЛ,фаст.Също е добре да се отбележи,че въпросните характеристики не се отнасят за Шимано Европа.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
asn
Мнения: 247
Регистриран на: Пон Фев 02, 2015 15:54
Местоположение: Габрово
дал Браво: 241 пъти
получил Браво: 445 пъти

Re: Съвет при избор на спининг въдица за щука

Мнение от asn »

Дайте идея за бюджетна макара за двуметрова щукарка с тегло 150гр. - примамките са от 10 до 20гр.
Аватар
Владимир
Мнения: 10400
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 108 пъти
получил Браво: 501 пъти

Re: Съвет при избор на спининг въдица за щука

Мнение от Владимир »

asn написа:Дайте идея за бюджетна макара за двуметрова щукарка - примамките са от 10 до 20гр.
На всеки ,бюджета е различен,както и представите за"бюджетно"??
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”