Предложения за макара ?

Това е мястото за среща на колегите с мухарките.
Жеков
Мнения: 283
Регистриран на: Пон Яну 30, 2006 20:08

Предложения за макара ?

Мнение от Жеков »

Здравейте !
Наскоро станах собственик на мухарска пръчка, а именно :
St. Croix - Avid
модел : А 906.4
клас : 6
дължина : 2.75
В момента и търся макара, но незнам каква точно ще и пасне.
Бюджета с който разполагам за закупуването и е 100 - 120 лв.
Шпулата на макарата да събира до 30 метра шнур, без допълнително навиване на бекинг.
Мисля, да стигнем до някакво решение !
Поздрави на всички !!!

С уважение : Тодор Жеков
http://www.starividri.org/
Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата...
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Мнение от чичо Док »

О тук, на прима виста, се сещам за тези предложения :

1 .http://akulataflyfishing.com/product_in ... 16361453f2

2. http://ivpfishing.com/store/index.php?m ... cts_id=345



П.С. Ако имаш човек да ти напазарува от щатите по коледа може да разшириш избора.
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Хариус
Мнения: 2409
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 21:41
Местоположение: ШоПландия
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 36 пъти
Обратна връзка:

Re: Предложения за макара ?

Мнение от Хариус »

jekov написа:Шпулата на макарата да събира до 30 метра шнур, без допълнително навиване на бекинг.


Здрасти, Тоше!
Споменатият модел на Кроа не ми е познат, но това не пречи да покоментираме малко :wink:
Първо, чудно ми е защо държиш да НЕ слагаш бекинг? Според мен бекинг винаги трябва, па макар и съвсем малко да навиеш на макарата.
Второ, имай предвид, че в българските условия, макарата ти е най малкия проблем. Тя ти служи само да ти държи шнура и практически почти нямаш нужда от нея. Тук ще вметна, че при една авария по време на риболов ми се наложи да си сложа макарата в джоба, за да мога да продължа излета си :) И да ти кажа честно точно тогава осъзнах колко малка е ролята на макарата в цялата схема :wink:
Тъй че Аз ако съм на твое място не бих държал особено много на модел, цена, красота и т.н., а бих заложил на някое прилично, нискобюджетно макаре.

Поздрави!
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Re: Предложения за макара ?

Мнение от Росен »

Бай Генчо написа:
jekov написа:Шпулата на макарата да събира до 30 метра шнур, без допълнително навиване на бекинг.


Първо, чудно ми е защо държиш да НЕ слагаш бекинг? Според мен бекинг винаги трябва, па макар и съвсем малко да навиеш на макарата.
Второ, имай предвид, че в българските условия, макарата ти е най малкия проблем. Тя ти служи само да ти държи шнура и практически почти нямаш нужда от нея. Тук ще вметна, че при една авария по време на риболов ми се наложи да си сложа макарата в джоба, за да мога да продължа излета си :) И да ти кажа честно точно тогава осъзнах колко малка е ролята на макарата в цялата схема :wink:
Тъй че Аз ако съм на твое място не бих държал особено много на модел, цена, красота и т.н., а бих заложил на някое прилично, нискобюджетно макаре.

Поздрави!
Гена, с първото съм много съгласен, но с второто - категорично не:

Изображение

За тия риби си требе бекинг и аванс ... :wink:

Тоше, що не минеш през Ицо Трайков - там няма ли нещо подходящо?

Добре дошъл при мухарите ... :wink:
Хариус
Мнения: 2409
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 21:41
Местоположение: ШоПландия
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 36 пъти
Обратна връзка:

Re: Предложения за макара ?

Мнение от Хариус »

Росен написа:Гена, с първото съм много съгласен, но с второто - категорично не
Здрасти, Роска!
Няма нужда да си съгласен с моето мнение, защото то все пак си е мое ! Тъй че може само да се ограничим до лични виждания, а не както винаги да оспорваме мнението на другия :wink:
Жеков е голям човек и мисля, че няма да му е проблем да разбере какво точно му трябва :)

Поздрави!
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Росен »

Сори, сори, в рамките на шегата си беше ма май не се получи - имах впредвид, че на Тошо може съвсем не толкова случайно да му удари и нещо доста едро ...
Жеков
Мнения: 283
Регистриран на: Пон Яну 30, 2006 20:08

Мнение от Жеков »

Когато написах, че бюджета е 100-120 лв.въобще не съм си и мислел, че макарата трябва да е в този диапазон или по скъпа. Точно и затова пуснах темата за предложения.
Иначе, мухарлъка го карам от 7-8 години, но не ми е първа страст. Имам си всички необходими инструменти и консумативи за изработката на мухи, като правя повече любимата на всички кефали - " джапанка ".
Все пак държа макарата да е качествена.
Неможе, например на спининг прът Shimano да сложиш руска макара "Делфин"- 8 . Е може но ..............
Видях макарите в сайта на г-н Пигов и ми допаднаха, така че ще помисля още малко.
Росен написа:имах впредвид, че на Тошо може съвсем не толкова случайно да му удари и нещо доста едро ...
Роска, знаеш че за едро използвам спининга :lol: .
С мухарката ходя да притеснявам кефалите на реката край село, където събирам очите на местното население. :lol:
Поздрави!!
http://www.starividri.org/
Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата...
lorda
Мнения: 3656
Регистриран на: Нед Фев 18, 2007 22:28
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 11 пъти

Мнение от lorda »

Аз имам едно предложение, но не зная дали е най-подходящото.
При г-н. Трайков има едно Сноуби шести клас, което много ми допада и цената му май е под 150 лева.
Клуб по спинингов риболов "Чеверме"
Аватар
Валери
Мнения: 353
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:09
получил Браво: 1 път

Re: Предложения за макара ?

Мнение от Валери »

jekov написа: Шпулата на макарата да събира до 30 метра шнур, без допълнително навиване на бекинг.
Здравей,jekov!Първо добре дошъл "отново" в мухарското семейство-няма да съжеляваш според мен.За бекинга-не го игнорирай,дори и да не дойде момент някой рибок да го издърпа;чрез него повече време ще си запазиш шнура читав,той,бекинга попива водата по шнура,все пак го пази и от някой по-остър ръб на макарата,все си е от полза.Е,някой ден и нещо по-едро можеш да удариш и с мухарката,нали...Поздрави от мен!
Не можеш да дадеш повече дни на живота си,но можеш да дадеш повече живот на дните си!
T-to
Мнения: 82
Регистриран на: Нед Яну 15, 2006 22:28
Местоположение: Стара Загора

Мнение от T-to »

Тази макара работи перфектно:
http://www.fishermanbg.com/articledetai ... ticleID=72

Аз имам 2 и съм супер доволен.
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”