Кой са най-добрите и качественни ваглери и слайдери?

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Александър Димов
Мнения: 21
Регистриран на: Сря Яну 13, 2010 14:09
Местоположение: Шумен

Мнение от Александър Димов »

На снимката на МИЛАТА забелязах,че няколко са с изкривено перо,аз имам същия проблем.Това изкривяване предполагам е от слънцето,но въпроса ми е има ли начин да се оправи?
Paparaka
Търговец
Мнения: 2153
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:28
Местоположение: Sofia-Plovdiv
Обратна връзка:

Мнение от Paparaka »

Александър Димов написа:На снимката на МИЛАТА забелязах,че няколко са с изкривено перо,аз имам същия проблем.Това изкривяване предполагам е от слънцето,но въпроса ми е има ли начин да се оправи?
Не колега. Това е основният проблем на пауновите пера.
http://:)" onclick="window.open(this.href);return false;
От А до Я за спортния риболов у нас и в чужбина
-------------------------------------------------------
Да работят тези, които не могат да ловят риба
Аватар
kriki
Мнения: 1539
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:29
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от kriki »

Напротив - има ! В 1 тенджера слагаш вода докато закипи и след това на парата слагаш перата, след няколко минути като поомекнат можеш да си ги изправиш внимателно. Важно е да не се поставят в кутията, където си ги съхранявате, докато не се охладят напълно. И още 1 съвет - ваглерите и слайдерите се съхраняват без главите си (свалени и в отделна кутийка) - така не се криват и нараняват!
Fish friendly
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Doktor-5 »

Къде се загуби бри Крики, какво става с тебе? Чесно, тъкмо се канех да ти пратя едно лично. Защо зарязя спорта?

Сега на темата. Батко Томаш, най доброто, за мен и ваглери и слайдери. Бях подочул, че г-н Христов ще ги внася :roll: Ако не, м. април, чичо Джерик ще ми донесе от Хунгари стотина :lol:
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
Александър Димов
Мнения: 21
Регистриран на: Сря Яну 13, 2010 14:09
Местоположение: Шумен

Мнение от Александър Димов »

Благодаря на всички,които се отзоваха и изказаха мнения и споделиха от опита си в риболова.НАСЛУКА и много рибоци!
Paparaka
Търговец
Мнения: 2153
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:28
Местоположение: Sofia-Plovdiv
Обратна връзка:

Мнение от Paparaka »

Doktor-5 написа:Къде се загуби бри Крики, какво става с тебе? Чесно, тъкмо се канех да ти пратя едно лично. Защо зарязя спорта?

Сега на темата. Батко Томаш, най доброто, за мен и ваглери и слайдери. Бях подочул, че г-н Христов ще ги внася :roll: Ако не, м. април, чичо Джерик ще ми донесе от Хунгари стотина :lol:
Доки г-н Христов ги внесе още миналата година. Ама и те се кривят приятелю.
http://:)" onclick="window.open(this.href);return false;
От А до Я за спортния риболов у нас и в чужбина
-------------------------------------------------------
Да работят тези, които не могат да ловят риба
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Doktor-5 »

Правилно съхранение му е майката. Моите не са мръднали :wink:
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
Аватар
Попа
Търговец
Мнения: 678
Регистриран на: Пон Фев 26, 2007 3:03
Местоположение: varna

Мнение от Попа »

Туй що е перо,всичкото се криви :D :!:
http://fishingpro.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Бачо Илия
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 957
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:43
Местоположение: Карлово
получил Браво: 1 път

Мнение от Бачо Илия »

Оправят се на пара :idea: Кипва се вода в малко чайниче за греяна ракия с тънко чучурче, перата се обработват равномерно и от всички страни и по дължина на струйката пара; след това се изпъват и се напъхват в дълга стъклена или метална тръбичка със максимално близък вътрешен диаметър до тяхния външен диаметър :idea:
Водата от чайничето се излива, сипва се една препълнена супена лъжица със захар; захарта се карамелизира, като се внимава да не прегори :idea: След това чайничето се сваля от котлона, поизстива и се пълни на 2/3-ти с ракия; ракията се прави "греяна", като след като се свали, чучурчето се запушва с памуче за да не изветрява ракията :idea: След като се приключи с това, пауновото перо вече се е изпънало и се издърпва от тръбичката. Прибира се в кутията и започва да се пие ракията, разлята в малки кафяни чашки, на малки глътки и без да се диша, защото парите удрят направо в мозъка :D :D 8)
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Doktor-5 »

Който не е препарирал птици нищо не знае за перата :lol: :lol: :lol:
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
Аватар
Митю
Мнения: 285
Регистриран на: Пет Сеп 04, 2009 8:46
Местоположение: Все още в BG

Мнение от Митю »

Doktor-5 написа:Правилно съхранение му е майката.
Това е истината, няма значение дали са милу или тобертини :idea:
Съвършенството е достигнато не когато няма какво повече да се прибави, а когато няма какво да се премахне...
Но природата никога и нищо не създава без да помисли, включително и глупаци.
Аватар
veselinov
Мнения: 308
Регистриран на: Пет Май 13, 2005 23:35
Местоположение: sofia

Мнение от veselinov »

Папи ,да ме прощаваш братле ,ама тоя Sarfix с червеното тяло и св. синя антена се лющи като печена капия :lol: :lol: :lol: .Тялото не мърда , но антената не държи . Скапа се още на първо къпане....
Карбоновия е бетон отвсякъде , тук няма спор...
Както и да е за ваглерите на Cralusso доста противоречиви мнения излизат и тук в темата , но никой не се ангажира с довод ,защо точно не стават ,не му харесват и обратното...
Имам няколко рокета ,няколко Ufo, и 2 слайдера(още сухи)
C рокетите наистина трябва да половиш докато свикнеш ,как точно да работиш по най -добрия начин, после всичко е О.К, с Ufo-то се работи както със стандартен ваглер.
И за двата модела ,от собствен опит мога да кажа, че съм изключително доволен ,като баланс м/у качество ,цена,трайност,чувствителност, изключителни опции за настройка в "движение"....
Разбира се всеки си има критерии и на база на тях оценява.
Моята оценка е 6++
Интересни и полезни са споделените причини защо+ и защо-
Иначе тези са супер , а другите са чикии са си общи приказки....
Чакаме още мнения и впечатления... :wink:
match & feeder only
Аватар
Митю
Мнения: 285
Регистриран на: Пет Сеп 04, 2009 8:46
Местоположение: Все още в BG

Мнение от Митю »

veselinov написа: Sarfix с червеното тяло и св. синя антена се лющи като печена капия.Тялото не мърда, но антената не държи.
Съгласен! Още един минус и от мен :idea:
veselinov написа:Карбоновия е бетон отвсякъде , тук няма спор...
Чак пък бетон...
Имам счупен от по-рязко засечане :evil: Вярно че беше малко грубовато дърпането, ама... нещо не ми паснаха на мен :arrow:
Съвършенството е достигнато не когато няма какво повече да се прибави, а когато няма какво да се премахне...
Но природата никога и нищо не създава без да помисли, включително и глупаци.
Аватар
veselinov
Мнения: 308
Регистриран на: Пет Май 13, 2005 23:35
Местоположение: sofia

Мнение от veselinov »

Мите , друга е играта ,братле. Не мога да повярвам , че здрав карбонов Sarfix ще се счупи само при засичане..... Или е бил пукнат или дефектен иначе не виждам как ще стане... Друго обяснение просто не мога да си направя... :wink:
match & feeder only
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от VARHARA »

Изчел съм доста за кралузото , баш състезателите казват че по убав ваглер от това нема.Тук минусите могат да дойдат само от едно , ние ловим на много по дълбоки водоеми ,та те това им е минуса ,не свалят колкото на нас ни се иска,но за дълбочини до 5м са уникат :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”