Забранени реки и водоеми - 2010 г.

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
barabinara
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 16:42
Местоположение: Sofia i edin Marishki podmol ...
получил Браво: 1 път

Мнение от barabinara »

ninja написа:
barabinara написа: Между другото, ако нещата се представят директно на Бате Бойко има малко по-голяма вероятност от неква реакция …
:lol: :lol: :lol:

Аз предлагам писмото да е придружено с хвалебствено стихотворение за свръхестествените му възможности...

"Ние ги забраняваме, те ги ловят"
:lol:
Колега, майтапа на страна, но в администрацията в която аз съм служител, подобно писмо имаше адекватен отзвук ... на който надявам се в скоро време ще берем плода ...

Иначе за възможностите на ББ е ясно ... :lol: ... може би само Чък Норис може да му се опъне, но и тва е под въпрос ... :twisted:
Реалноста е само илюзия, породена от липсата на алкохол ...
http://www.youtube.com/watch?v=Dn8wGRyw ... re=related" target="window.open(this.href);return false;
Вече чувам как ми свири аванса ... или МАЙ това e THUNDURSTRUK
siunu
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Фев 05, 2007 20:11
Местоположение: sofia
получил Браво: 1 път

Мнение от siunu »

Треклянска река е подложена на жестоко бастисване, когато няма риболовци по нея.Най-вероятно това е целта на забраната. Никъде по цивилизования свят не правят така. Там се охранява, не се забранява. Наште действат по Сталински : Разрешен риболов - има проблем, Забранен риболов - няма проблем. Само дето рибата в реката намалява.
Междо другото заповедта на министъра подлежи на обжалване. Тази година явно испуснахмве нещата но догодина трябва да действаме. Питам се също, каква е тази простотия с р.Черни Искър, там защо забраниха рибата ?
zdrasti ot mitaka
ninja
Мнения: 1636
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 20:35
Местоположение: Перник/София
получил Браво: 1 път

Мнение от ninja »

siunu написа: Междо другото заповедта на министъра подлежи на обжалване. Тази година явно испуснахмве нещата ....
Не са изпуснати, срока за обжалване е 30 дни от издаване....
Колкото си по-невеж, толкова по-лесно обясняваш неща, от които нямаш понятие.

LZ1AWR
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 180 пъти

Мнение от Златев »

А какво точно ще обжалваме? :roll: Конкретни забранени реки или неохраняването на вече забранените? Какво е нужно, за да се внесе обжалване? :roll:
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Аватар
Pedro
Мнения: 1270
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 22:06
Местоположение: Ruse
получил Браво: 1 път

Мнение от Pedro »

Може да има евентуално ефект, ако само персонално се ангажира някой от правителството, най-добре министъра на земеделското министерство (нали към тях е ИАРА ?) да предизвика нещо като одит..проверка и яко тарашене на дейността на ИАРА за последните години.
За целта трябва да му се дадат данни- Факти черно на бяло за всичките глупости, които се вършат в ИАРА, за всичките действия и бездействия.Естественно най-важното и синтезирано, свързано със страшното бракониерство и контрола на рибното богатство.Защото те това го пренебрегват заради разни европейски програми - (пуши им главата - предните са спали и крали яката), и пак ще оставят на заден план Контрола и Бракониерството.И естественно нашите по места пак ще клинчат и няма да си гледат работата.
*******************************
Въпроса е да се свърши тази работа с едно експозе, в което да се отрази положението с бракониерството, контрола и бездействието на ИАРА, да се връчи на най- високо ниво и да се предизвика проверка, както разпертушиниха фонда за земеделие тези дни.И там ИАРА се е подвизавала яката.
СЕГА МУ Е ВРЕМЕТО !
lubobg
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 17:15
Местоположение: Плевен
получил Браво: 47 пъти

Мнение от lubobg »

Според мен нищо няма да стане понеже който и да е на власт счита проблема за незначителен.Управниците единствено ги е страх от Брюксел,но от там посставят съвсем други неща като най-неотложни.

А след като рибата изчезне напълно от ИАРА ще могат да се похвалят че са решили въпроса с бракониерството......
Аватар
Pedro
Мнения: 1270
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 22:06
Местоположение: Ruse
получил Браво: 1 път

Мнение от Pedro »

Тука има хора, на които са им ясни проблемите до дупка.
Направете една работна група от няколко човека, акцентирайте на най-важните проблеми от наша риболовна гледна точка:
-възпроизводство и опазване на рибите и тяхното рзнообразие.
-Забранителните режими свързани с горното
-Контрола по спазване на законите, заповедите и наредбите
-Бракониерството и неговото пресичане
Да се направи пълна проверка на това как се е справяла ИАРА с горното последните години.
Да се изчисти от търтеи и службаши, да се въстанови тоталния контрол по водоемите и се спре корупцията в ИАРА
-И т.н. И това да стигне до най-виско ниво, па ако ще и по пощата, или с Еmail....(но не в ИАРА разбира се...).
Не претендирам, дори заявявам, че хич не ги разбирам нещата, нахвърлих ги така като страничен наблюдател -минало ми е времето да участвам в подобни битки, но тука има хора Сигурен съм !
Ако искате да направите нещо - направете, иначе ще се чува само скимтене тука във форума.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Бат Стан »

siunu написа:Питам се също, каква е тази простотия с р.Черни Искър, там защо забраниха рибата ?
За да не се петляркаш в краката на брата на Юри Галев, докато трепе пъстървата с ток, колега.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Бат Стан »

Бат Стан написа:
siunu написа:Питам се също, каква е тази простотия с р.Черни Искър, там защо забраниха рибата ?
За да не се петляркаш в краката на брата на Юри Галев, докато трепе пъстървата с ток, колега.
А ако не знаеш по каква причина е забранен Бели Искър, да ти кажа - пак по същата.
Аватар
Druglyo
Мнения: 228
Регистриран на: Вто Яну 23, 2007 14:33
Местоположение: София
дал Браво: 1 път

Мнение от Druglyo »

Леле иде ми да се разпсувам зверски. Ква е идеята на тези забрани, ако целта е да се възстановят рибните ресурси да оправят контрола, а не да набиваме сумати пари да им звъним като видим бракониери а те да се драпат по ..... Все се чуд как може неща забранени за употреба да се продават свободно по рибарските магазини и т.н. Поредното хвърляне на прах в очите, което ще доведе до обраният ефект :evil:
Опък станал този свят,
само който е богат,
той е личен и познат!
siunu
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Фев 05, 2007 20:11
Местоположение: sofia
получил Браво: 1 път

Мнение от siunu »

В района на р.Черни и р. Бери Искър също така върлуват и типовете, които обслужват водохващанията за питейни нужди. Що се отнася до обжалването, ще трябва да се поровя из АПК / адм. процесуален кодекс / и точно да разбера кое, как става. Номера обаче не е само в обжалването а в някакви действия / срещи с министъра, писма до него, връзка с някакви еко организации и др. /, с които ние да изразим вижданията си и съответно да искаме някакви ответни действия. Може да звучи идеалистично, но друго не ми хрумва. Ако някой има нещо друго предвид, нека го сподели.
zdrasti ot mitaka
siunu
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Фев 05, 2007 20:11
Местоположение: sofia
получил Браво: 1 път

Мнение от siunu »

Между другото искам да споделя с вас, че писах на предоставения в сайта на МЗХ, имейл на министъра на земеделието. Текстчето ми хрумна в момента и гласи следното : Господин министър, във връзка с издадената от Вас заповед № РД 09-47/25.01.2010г., с която се забранява любителския риболов в различни водоеми - язовири и реки, бих искал да ви попитам за основанията за тези забрани и ако те са стандартните, а именно, че по този начин се опазва популацията на рибата, наясно ли сте, че именно в тези водоеми различни бракониерски банди необезпокоявани от никого върлуват и обезрибяват тотално реките ни ? Бих искал да разбера, кой точно ви дава списъците с тези предложени за забрана реки, правите ли необходимата проверка за това, дали наситина се налага тези реки да бъдат забранявани или просто / без да го възриемате, като обида / преписвате заповедта от миналата година. Дали под прикритието на вашата заповед, местните горски служители, за които хората доста често говорят, че са закрилници на бракониерските банди, не си осигуряват безпроблемно риболовстване, само за себе си и приятели, в едни от най-хубавите ни пъстървови реки а ние редовните платци на данъци и риболовни билети ходиме по опосканите ни водоеми! Случай за такава, според мен неоснователно забранена река е Треклянска река, по която нееднократно съм бил свидетел на бракониерски набези, които не са възможни, до такава степен, при наличието на риболовци любители по нея, които съвестно спазват закона и повярвайте ми не са причината за обезрибяване на водоемите ни. Не считате ли , че отношението на нашата държава, в случая във ваше лице, следва да бъде доста по-сериозно към това наше общо богатство и вместо да се забраняват реки, под предлог за опазване на природата, да се засили и радикализира контрола по спазване на закона, както е в целия цивилизован свят.
Това, разбира се редактирано, го пратих и на електронната поща на СЛРБ. Отговор и от двете места засега няма.
zdrasti ot mitaka
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Бат Стан »

siunu написа:Между другото искам да споделя с вас, че писах на предоставения в сайта на МЗХ, имейл на министъра на земеделието. Текстчето ми хрумна в момента и гласи следното : Господин министър, във връзка с издадената от Вас заповед № РД 09-47/25.01.2010г., с която се забранява любителския риболов в различни водоеми - язовири и реки, бих искал да ви попитам за основанията за тези забрани и ако те са стандартните, а именно, че по този начин се опазва популацията на рибата, наясно ли сте, че именно в тези водоеми различни бракониерски банди необезпокоявани от никого върлуват и обезрибяват тотално реките ни ? Бих искал да разбера, кой точно ви дава списъците с тези предложени за забрана реки, правите ли необходимата проверка за това, дали наситина се налага тези реки да бъдат забранявани или просто / без да го възриемате, като обида / преписвате заповедта от миналата година. Дали под прикритието на вашата заповед, местните горски служители, за които хората доста често говорят, че са закрилници на бракониерските банди, не си осигуряват безпроблемно риболовстване, само за себе си и приятели, в едни от най-хубавите ни пъстървови реки а ние редовните платци на данъци и риболовни билети ходиме по опосканите ни водоеми! Случай за такава, според мен неоснователно забранена река е Треклянска река, по която нееднократно съм бил свидетел на бракониерски набези, които не са възможни, до такава степен, при наличието на риболовци любители по нея, които съвестно спазват закона и повярвайте ми не са причината за обезрибяване на водоемите ни. Не считате ли , че отношението на нашата държава, в случая във ваше лице, следва да бъде доста по-сериозно към това наше общо богатство и вместо да се забраняват реки, под предлог за опазване на природата, да се засили и радикализира контрола по спазване на закона, както е в целия цивилизован свят.
Това, разбира се редактирано, го пратих и на електронната поща на СЛРБ. Отговор и от двете места засега няма.
По принцип най-често на такива писма се следва един чепат уй, от собствен опит ти го казвам. Дорде не се съберем на протест с въдиците, няма да стане. А на протест няма да се съберем, щот сме овци. Туй е Минке, положението.
moncho772000
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Юни 05, 2007 12:49

Писнами с тези заповеди

Мнение от moncho772000 »

Тази заповед е поредната глупост на ниакои чиновник,проблема не в нас риболовците ,а в тяхните СЛУЖИТЕЛИ които не си вадят мрежите от язовирите,Аз спецялно сам краино не доволен относно яз,Студена .
Преди забраната правех по 4/5 излета на седмица и сам виждал доста от служителите на тамошната управа да си ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, и както намерят за добре.Но краино време е да вземем работите в свои ръце.Този нов министър не е наясно с нашето хоби и него интересуват нашите излети.НЕКА СИ СТЕГНАТ СВОЙТЕ ХОРА И МАЛКО ДА ЗАВИШАТ ВЪТРЕШНИЯ КОНТРОЛ,ЗАЩОТО РИБАТА МЕРИШЕ ОТКЪМ ГЛАВАТА....................?????????? [/b]
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”