СИГНАЛИ ЗА БРАКОНИЕРИ!

Дискусии на тема контролни органи, закони и тяхното прилагане, бракониерите, и мястото на любителя риболовец в омагьосан кръг.
Публикувай отговор
Аватар
Ники Дончев
Мнения: 1567
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 2:54
Местоположение: София

Мнение от Ники Дончев »

Днес на язовир Пясъчник се,,ИЗВЪРШИХА ДВЕ ПСЕВДО ПРОВЕРКИ''няма да обяснявам за многобройните обаждания който направихме към тел.112,после ми званяха от някво РПУ от ИАРА мога да кажа само,че съм отвратен от това,че на никой от тези звена не им пука,дори ми обясняваха,че ако дойдат и не остановят нарушения,подлежа на наказателна отговорност и тн...И понеже съм един от главните виновници за проверката на ИАРА,на път към софия пак ми звънаха за да разпиша протокол за извършената проверка,съставените актове са ТОЧНО ЧЕТРИ,и въпреки двамата инспектори от ИАРА и служителите на МВР в колите пак се прибираха пълни кофи и пликове с риба.Просто нямаха какво да направят,заради многобройните обаждания на тел 112 и отбиха номера.

а ето малко снимки да,видите колко бракониери имаше,и какво са тези четри акта,в общата картина.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Тук са към 30 настървени животни и само четри от тях получиха актове.
Изображение

Изображение

Изображение

И така за пореден път ни замазаха очите. :evil: :evil: :evil:
ВсЕкИ дЕн зА РиБа мИ сЕ хОди...ЛуД Ли Съм..ИлИ дА
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Мнение от naso »

Здравей Ники. Евала ти правя, че все още намираш сили и желание да се занимаваш и разправяш с тия хора. Незнам хубаво ли е лошо ли е, но аз просто гледам да избягвам подобни места за да не си тровя нервите.
Поздрави
Аватар
Ники Дончев
Мнения: 1567
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 2:54
Местоположение: София

Мнение от Ники Дончев »

naso написа:Здравей Ники. Евала ти правя, че все още намираш сили и желание да се занимаваш и разправяш с тия хора. Незнам хубаво ли е лошо ли е, но аз просто гледам да избягвам подобни места за да не си тровя нервите.
Поздрави
И аз се чудя Насе,ама станали свидетел някъде пак ще ги викам ИАРА въпреки разправийте,поне да си заслужат малка част от заплатата която ние им плащаме,с такси за членски внос и риболовни билети.Не,че и инспекторите са виновни,като ги пращат по двама срещу десетки нарушители ще е така.И нищо няма да се промени,докато законът е такъв какъвто е в момента.
ВсЕкИ дЕн зА РиБа мИ сЕ хОди...ЛуД Ли Съм..ИлИ дА
Аватар
Pedro
Мнения: 1270
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 22:06
Местоположение: Ruse
получил Браво: 1 път

Мнение от Pedro »

Цитата от линка по-горе:
"Бракониерите трябва да знаят, че тяхното време свърши и срещу всеки нарушител ще се предприемат най-строги мерки. Очакват ги само глоби, прокуратура, съд, конфискация и затвор"
заяви изпълнителният директор на ИАРА Явор Недев.
А дано !!
Аватар
Поморийския
Мнения: 348
Регистриран на: Вто Апр 01, 2008 16:50
Местоположение: Поморие Чикаго
получил Браво: 1 път

Мнение от Поморийския »

те всички така се перят докато не затьнат в лайната от лапачката
Аватар
kuzmich
Мнения: 472
Регистриран на: Пон Яну 04, 2010 16:04
Местоположение: sofia

Мнение от kuzmich »

пясачника е бъкан с бракониери и от иара маи неси вър6ат работата както треа а после искат пари за билети и се биат в гърдите преди 3 дни чичо ми бе6е там и каза че е пълно с бракониери скубат 6арани на троики крият ги и пак продалжават да ама нали на две фанати риби пет са надрани :evil:
Аватар
swilen ss
Мнения: 120
Регистриран на: Сря Сеп 02, 2009 22:12
Местоположение: Варна

Мнение от swilen ss »

Мястото е ядовир Цонево. Днес със брат ми отскочихне до там и се натъкнахме на тази грозна картинка. Въпреки,че валеше, явно дъжда не попречи на тия гадове да си вядят гадната мрежа, необезпокоявани от нищо и никого. ИАРА ги няма - естествено та Събота е- почивен ден пък и вали.... Ма тия изверги си бяха и нагли -много ясно видяха като ги снимам, ма не се притедниха изобщо - направо си позират. Гледаите ги добре - па и ИАРА да гледат - те и без това само това правят - гледат бузучстно.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
catch and release - за да има и утре какво да ловим
liusi purata
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Окт 12, 2009 12:53
Местоположение: София
Обратна връзка:

яз. Тополница

Мнение от liusi purata »

Здравейте.
Не знам, дали някой от ИАРА чете тук, но да напиша за мрежи на язовир Тополница. Събитието е от вчера - 28.02.2010.
Даже един мангал се вихри с една голяма лодка и има наглоста да ни предупреждава, да внимаваме за мрежите му.
От средата към стената, стърчат бутилки и мрежи на тях.
Колеги казаха, че някакъв бил взел язовира и имал разрешение да лови, ама все пак, да напиша.

п.п. ние съответно внимавахме за мрежите му, внимателно ги изрязахме и отидоха на дъното. Нямам снимки, но обещавам следващия път да направя.
Mercedes Benz club Bulgaria
bond
Мнения: 353
Регистриран на: Вто Окт 16, 2007 10:20

Мнение от bond »

Просто нямам думи:

http://vbox7.com/play:3f4d5539
Колеги,СПРЕТЕ ДА СНИМАТЕ РИБИ В БАНЯТА,КУХНЯТА,СПАЛНЯТА,КЕНЕФА,КОРИДОРА,ПРЕД БЛОКА!ГРОЗНО Е!
river trout
Мнения: 147
Регистриран на: Вто Авг 01, 2006 17:18

Мнение от river trout »

Депесарската иара -Бургас трябва тотално да се обнови!
Аватар
jazzmena
Мнения: 4595
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Мнение от jazzmena »

красота!!!!!! :shock:

Мила, родна българска картинка. Даже го дават по някаква талавизия. На никой не му пука а героите се чувстват безнаказани. Те това е реалността по нашите водоеми. Честито.
Аватар
swilen ss
Мнения: 120
Регистриран на: Сря Сеп 02, 2009 22:12
Местоположение: Варна

Мнение от swilen ss »

Направо останах като треснат.
Как е възможно такова безочие, наглост и чувство за безнаказаност.
А и СКАТ снимат в студа, пък ИАРА пак пият на топличко чай с коняче.
Ебати жалката българска картинка.
Просто нямам думи - ама да почнеш от тия дето им продават парашути на тея гадове, че бой наред .....
catch and release - за да има и утре какво да ловим
Аватар
sentinel
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Яну 20, 2010 14:15
Риболов: Предпочитан - спининг, основно - всякакъв законен.
Местоположение: София
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 4 пъти

Мнение от sentinel »

Вчера бях на гости в мой приятел и за първи път откакто се занимавам с риболов видях 4 килограмова бяла риба ... Приятелят ми купил въпросната риба в Перник и този който му я продал с гордост се похвалил, че я е хванал с мрежа в язовир Студена. Явно забраната не важи за мрежари от града на "миньоро"
Не е важно, кой е прав а кое е правилно.
Аватар
jasonsmith
Мнения: 527
Регистриран на: Пон Ное 30, 2009 12:34
Местоположение: София, западните покрайнини :)
получил Браво: 1 път

Мнение от jasonsmith »

Здравейте колеги.
Онзи ден мой приятел е засякъл този "човечец":
Изображение
на кариерата на Чепинци,
посред бял ден тоя е хвърлял три парашута, на питането на приятелчето: знаеш ли че това е незаконно, оня отговорил : кой ти каза???? : :evil: :evil: :evil:...
Как не можах да отида да му навреме парашутите у задника... Обадил се е на 112, препратили са го към районното, обещали са че ще дойдат, и нищо.. никой не е дошъл, е такава ни е цялата държава...

Р.С. Иска ми се тази тема да я пусна и в на леко, за да я прочетат повече хора...
Публикувай отговор

Обратно към “ИАРА, законът, бракониерите ...”