Моята история

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Моята история

Мнение от LVitchev »

Емо,за какво да се сърдя,като още нямам голяма риба на кльонк :lol: :lol: :lol: Разбирам даимам по големи и ще видиш какъв войще надам :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ама не,още съм еврийка в това отношение и не за това че не искам а просто нямам нерви да стоя на едно място.ако не удари до час и паля маторя :lol: :lol: :wink: :wink: :wink: Чакай само да се открехна и ще видите вие,само да им разбера чалъмите и съм Ви оправил всите :lol: :lol: :lol: :lol: :fish6: :fish3: :fish3: :fish3:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Моята история

Мнение от Emo-83 »

Любе аз те визирах не заради рибите......Софиянци сме ви все трън очите(майтап).Като служех в Пловдив не спрях да слушам как при някакво гласуване за Столица на Б-я някой вдигнал по-погрешка и избрали София.Сега Франковия пост ми напомни за това....щото казва,че за Пловдив не било Сашо Сома,а още по-стари кльонкаджии. :D :P :D
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
yankosan
Мнения: 2964
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 20:13
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Моята история

Мнение от yankosan »

[quote="LVitchev"] нямам нерви да стоя на едно място.ако не удари до час и паля маторя :lol:
само да им разбера чалъмите и съм Ви оправил всите :lol:

Воблериста в теб още говори :wink: :D
За второто,Те са разбрали нашите чалъми(особено НЕ спортменските такива :evil: )
От тук нататък,ще се търси чалъма,не може да няма такъв :wink:
Все пак,човекът е върховният хищник :wink: :?
И съм спокоен,че КльонкоУлавянетоНаСом е от Векове и ще е... (ако останат) :!:
На който Кльонк е влязъл в гъзо,няма излизане май,а... :?: :lol: :lol: :lol:
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Моята история

Мнение от franko »

Не сте ми трън бре :lol: .За Сашо чух от преди 4-5 години.
Как да кажа ,че от него знам нещо, като не е така.Тези които съм изброил, повечето са по стари от него :wink: .Не споря и нямам претенции :P .От теб също съм научил някои неща.Нал съм ти казвал,нещо.
славе
Мнения: 315
Регистриран на: Вто Дек 28, 2010 21:17
получил Браво: 2 пъти

Re: Моята история

Мнение от славе »

Аз станах сомаджия по принуда,до 1997г,ловех от брегъ само на жива стръв
чух за уред дето показва рибите,отидех в един офис и чаках 3 месеца за доставка
хъмимбърд450 трилъчев(1000долара),Отивам аз щаслив на риба топим сондата у водата
и нищо,викам си леле сам се наредих,скрих го да не ме е яд,след два три месеца
се светнах,че требва лодка с мотор,айде и там половин гарсионера.
Викам си толко пари дадох,срамота е пак костури да гона,и така се почна мъката
на тролинг(тогава влачене)си ловим,ама на клйонк дуки,и 2000г Сашо сома ме светна
за кво става на въпрос(без парашута,и това че бият под 6 м,заслуга на Калин)и се почна големото висенйе, :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

П.С личен рекорд,за клйонк,гуменка 3.30,влизам сряда 10ч,излизам неделя следобяд с
(Марийо шайбата)
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Моята история

Мнение от LVitchev »

Славе,верно сте шапшали с тоя Шайбата :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Не ви ли пуснаха на издирване бре,баси и работата,четири дни ли пътешествахте бре :shock: :roll: :lol: :lol: :lol: :lol: :fish5: :fish5: :fish5:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Моята история

Мнение от Emo-83 »

LVitchev написа:Славе,верно сте шапшали с тоя Шайбата :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Не ви ли пуснаха на издирване бре,баси и работата,четири дни ли пътешествахте бре :shock: :roll: :lol: :lol: :lol: :lol: :fish5: :fish5: :fish5:
А бе Любе,ти не знаеш какво беше....вчера даваха Воден свят.Като излезнехме на брега,ни хващаше земна болест.Ние с Васко едрото тръгнахме в сряда 0.1ч. от кръчмата при Сашо и в 5ч. бяхме на Ивайловград.А то мъгла мам си джейс.....поспахме на една отбивка за да се вдигне и да видим къде да завием.Ей тогава излизах на брега само 3 пъти до неделя.Хванахме 6 сома,като само един беше 15кг.......другите от 6 до 9кг.От тогава си казах,че това е истерия и няма смисъл от нея за 1 риба повече.Сега за цял сезон не мога да направя тия часове,но бих стоял точно за 1 хубава риба.....,ако някой ми каже,че ще клъвне. :roll: :D :P :D Май остарях и това дето прави Янича с висенето.....вече го не мога. :fish1: :fish4: :fish6:
Попитай Краси,когато хвана близнаците.Добре,че влезнах да разходя жените,та го видях как излиза с рибата.Даде ми една каракуда,та и аз лефнах един добър сом малко над 20-те на неговото място.После сомовете си кълваха още,но мен ми стигаше и непоклатимо стоях на брега(то се напълни с майни за 2ч.....щото им е далече язовира).За да дойдат Кърфиците....дразнейки ме,че маркуча лепнал още едно чудовище.....всъщност на тях им бяха овиснали ченетата от 3 дни безрезултатно чукане. :fish6: :fish4: :fish5: :D :P :D
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Моята история

Мнение от LVitchev »

Един от отворените и стари кльонкаджийв Пловдив беше Амбака !!! Доста от хората не са и чували за него.Ходеше на Антона и си кльонкаше.След това реботеше на някоя от садките.още си тропа и е на 60 години вече.Има хора,за които даже не сме и чували,но са майстори на кльонка и го правят това от поне 30-40 :fish1: :fish1: :fish1: години
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Моята история

Мнение от franko »

Бях забравил за него.Темата обаче върви в друга посока.
"Моята история",не е "Първият кльонкаджия".
Емо и Къдравия да разкажат историята си ,когато за пръв път са хванали кльонка.
Ако искат де :D .
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Моята история

Мнение от LVitchev »

Емо чака да му доиде музата.Ще разкаже бе,къде ще отива :lol: :wink:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
Pike1
Мнения: 1692
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 23:28
Местоположение: Ямбол
получил Браво: 11 пъти

Re: Моята история

Мнение от Pike1 »

славе написа:Отивам аз щаслив на риба топим сондата у водата
и нищо,викам си леле сам се наредих,скрих го да не ме е яд,след два три месеца
се светнах,че требва лодка с мотор,айде и там половин гарсионера.
:lol: :lol: :lol: Славе, искренно ме кефиш, бате.Почти нямаш пост на който да не съм се хилил. :wink: И това сега като го прочетох щях да пукна от смях :lol: Дай боже да се засечем някъде да ти стисна ръката :wink:
Сори, че се отплеснах.
MEMENTO MORI
Аватар
Pike1
Мнения: 1692
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 23:28
Местоположение: Ямбол
получил Браво: 11 пъти

Re: Моята история

Мнение от Pike1 »

franko написа: Емо и Къдравия да разкажат историята си ,когато за пръв път са хванали кльонка.
Ако искат де :D .
Ама и Калин да не се скатава :wink: :D
MEMENTO MORI
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Re: Моята история

Мнение от kalinux »

Какво да се скатавам. :D На лодка 1.80м изкарах 3 денонощия, без да стъпвам на брега. Е, хванах 2 сомчета, ама дали заради кльонка или просто си минаваха покрай мен това няма значение. Важното е, че адреналина беше на 6, особено като хванах котвата с едната въдица. :D :D
С внимание към детайлите
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Моята история

Мнение от LVitchev »

Уф,аз измъкнах едно дърво на около 50 години подводен живот :lol: :lol: :lol: Така ми взимаше аванс в тъмното че направо ми се доплака като го извадих :shock: :shock: :shock: Тамън си викам,аре ударих товарния влак,а то ...дей.а и дървото дей.а,някои сом ми го закачи,че да си имам дърва за огрев :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Моята история

Мнение от franko »

Препарирай го и го сложи в гостната,там където се сбираме :lol: .
Все пак е трофей :wink: .Дървото ,ще гледа нас ,ние него :lol: ,а като ни стане студено може и да ни помогне.
Прибирай го!Да не вземеш да го релийзнеш :lol: :lol: .
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”