Помощ за Displayport към HDMI ???

Разправят, че не всичко било риболов.
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 357 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Помощ за Displayport към HDMI ???

Мнение от MapuaH »

Френдове, взех нов преносим компютък, който за съжелание няма HDMI извод. Има само VGА и Displayport. Проблема, е че искам да го вържа към телевизор, а той има само HDMI портове. Взех кабел преди няколко часа за преход между Displayport-а и HDMI на телевизора. Включих всичко и ........... засечка. Няма звук !!!! После прочетох в нета, че имало точно такъв проблем за пренос на звука. Имал ли е някой подобен проблем и ако да, как го е решил ? Ще съм благодарен на всеки съвет или информация.

Поздрави :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
Tonito
Мнения: 870
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 21:04
Местоположение: Шумен
дал Браво: 99 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Помощ за Displayport към HDMI ???

Мнение от Tonito »

с каква видеокарта си на лаптопа ?опа сега мисля че това няма значение,но не знам как е Дисплейпорта,за сефте чувам това нещо,аз си пускам звука на телевизора като кликна десен бутон върху Speakers и давам Playback devices и излизат няколко работи,и даваш на самата видеокарта нещо от рода си AMD HDMI Output и натискам бутона set default
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 357 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Помощ за Displayport към HDMI ???

Мнение от MapuaH »

Tonito написа:с каква видеокарта си на лаптопа ?опа сега мисля че това няма значение,но не знам как е Дисплейпорта,за сефте чувам това нещо,аз си пускам звука на телевизора като кликна десен бутон върху Speakers и давам Playback devices и излизат няколко работи,и даваш на самата видеокарта нещо от рода си AMD HDMI Output и натискам бутона set default
Абе шибана работа. Картата е Интел и хич не се появяват, където и да е неща свързани с HDMI. Прочетох из разни чужду форуми, че проблема е сериозен, а и освен това трябва и кабела да е специален. Показан беше дори модел, който разбира се в БГ не се продава.

Тъпа работа..... :evil:
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
Докера
Мнения: 1436
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 16:27
Местоположение: Варна
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Помощ за Displayport към HDMI ???

Мнение от Докера »

Ако си взел от ТОЗИ тип кабел и не ти върши работа - другия вариант е Ей това устройство , което конвертира аналоговия сигнал от VGA порта в цифров и го предава към HDMI :wink: Има и за 720p HDMI .
Няма нищо лошо в това да си говориш сам - лошото идва , когато започнеш да си отговаряш !
Селяните казаха: Ей,да вържем попа,та да е мирно селото.
Попа отвърна: Ааааа не,чада мои - Вържете си булките, че да е мирен попа.
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 357 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Помощ за Displayport към HDMI ???

Мнение от MapuaH »

Докера написа:Ако си взел от ТОЗИ тип кабел и не ти върши работа - другия вариант е Ей това устройство , което конвертира аналоговия сигнал от VGA порта в цифров и го предава към HDMI :wink: Има и за 720p HDMI .

Много добро решение е конвертора. Досега не знаех,че може и така да стане, т.к VGA е достастар стандарт на пренос и не вярвах да стане, но ето, че има как. Супер ! Много ти благодаря. Сега остава да го поръчам и готово. Да се надяваме, че ще работи безпроблемно след това и ще вади качествена картина.

Апропо, точно кабела, който си показал от първия линк си купих и не става с него. Картина вади супер, ама сигнал нанайси :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 357 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Помощ за Displayport към HDMI ???

Мнение от MapuaH »

Сега гледам, че тая джаджа има отпред извод, на който пише Audio :

Изображение

Това, какво означава, че ще ми трябва още един кабел освен двата за прехода, един VGA to VGA и един HDMI и един Аудио ? Интересното, е че аз имам само един извод за аудио, на който са показани слушалки. Към този ли трябва да включакабела и от там в джаджата или ?

Ето това са изводите, който има компа :

Изображение

И това е аудио извода :

Изображение

БлагодарИм предварително за съпортО :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
mmihailov
Мнения: 98
Регистриран на: Чет Окт 23, 2008 13:20
Местоположение: София

Re: Помощ за Displayport към HDMI ???

Мнение от mmihailov »

Колега, преди време и аз си взех display port to HDMI. Пуснах филм през KMPlayer и нямаше звук и при мен. Минах на Media Player и всичко си дойде на място.
ninja
Мнения: 1636
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 20:35
Местоположение: Перник/София
получил Браво: 1 път

Re: Помощ за Displayport към HDMI ???

Мнение от ninja »

Мариански, бизнес лаптопа що го мъчиш с филми?
Колкото си по-невеж, толкова по-лесно обясняваш неща, от които нямаш понятие.

LZ1AWR
Аватар
jazzmena
Мнения: 4595
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: Помощ за Displayport към HDMI ???

Мнение от jazzmena »

И аз щях да го питам защо такова сложно решение и не опримално, но си трайках.... :D

В къщи съм го решил с един медия плеър вързан за ТВ. Към него дали ще вържеш външен диск, флашка или компютър..... плейва си всичко както си трябва.

Не знам как стоят като цена нещата с тези кутиики и конвектори Марияне, но плеъра беше къде 150 лева май....

За мен това е истината.
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 357 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Помощ за Displayport към HDMI ???

Мнение от MapuaH »

ninja написа:Мариански, бизнес лаптопа що го мъчиш с филми?
Епа исках да видя дали ще успея да го подкарам, но явно няма да стане. Ще пробвам и варианта на колегата с Windows Medial Player и ще видим. Ако ли не отиваме на варианта :
jazzmena написа:И аз щях да го питам защо такова сложно решение и не опримално, но си трайках.... :D

В къщи съм го решил с един медия плеър вързан за ТВ. Към него дали ще вържеш външен диск, флашка или компютър..... плейва си всичко както си трябва.

Не знам как стоят като цена нещата с тези кутиики и конвектори Марияне, но плеъра беше къде 150 лева май....

За мен това е истината.

Брат, дай един линк към нещо подобно. Ще съм ти много благодарен :)

Поздрави :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 357 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Помощ за Displayport към HDMI ???

Мнение от MapuaH »

Сигурно нещо такова би ми свършило работа :

http://techshop.bg/24042-%D0%9C%D1%83%D ... p3000.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Хубаво де, ама как ще подкарам субтитрите на него ? Обикновенно, да кажем в 90 % от случайте те са извън самия файл и се добавят в самите плеъри след това. Как ще стане това тук ? Как примерно стой въпроса с кирилизацията ? Да не ми излизат само маймуни :) И последно - има ли възможност да се настройва големина и т.н. на самите субтитри ?

Иначе тази идея ми харесва най-много. Меткам си филма на екстърнал диска и след това само го кънектвам към джаджата и готово . Хм........... По-добър вариант е от хакването на ПЦ-то :)

Благодарим на всички за помощта :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
jazzmena
Мнения: 4595
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: Помощ за Displayport към HDMI ???

Мнение от jazzmena »

Ми виж ся, аз не съм като теб толкова подробен но накратко....


Мойта джаджа е от Метро и е от някаква световно (не)известна марка. Има за връзка към ТВ освен HDMI и лайн конектори. Има изводи за захранване на там разни аудио гъзарии с много канали....

Има етернет и USB та..
Софтварето му позволява да си се върже в локалната ти мрежа (не че съм го правил де)
Субтитрите са си съвсем ок. Трябва файла със субтитрите да е именуван като виделото. (май може и да не е и да го намериш и вържеш, но не съм сигурен). Иначе можеш там от менютата да му задаваш големини и езици на буквите за по-кьорави и така....
Готината при тези плеъри е че си имат всичко инсталирано, процесора им е специализиран за целта и няма грижи със насичане и такива неща.
Има настройки и ако ти се разминава видеото и субтитрите....

Най-гот е че четат доста формати - и ДВД и блу-рей и разни други.... е не баш всички, но доста...


То си стана като реклама, но просто исках да кажа, че без напъване си решаваш проблема и то удобно и качествено. Аз лично съм си всел една тухла - външно дискче за бекъп, снимки и видело.... На него копирам как се сетя и от него си пускам.

.... ти си си намерил даже такова горе гледам..... скачай и забравяй за проблема.
Аватар
Докера
Мнения: 1436
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 16:27
Местоположение: Варна
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Помощ за Displayport към HDMI ???

Мнение от Докера »

Аз останах с вЧИПетление , че е пробвал с различни плеъри и резултата е един и същ , затова задълбах направо в кабелизацията :)
Изтегли си първо няколко плеъра , например BSplayer , Пробвай с тях как ще е звука и тогава търси друг вариант .
Не съм го ползвал скоро , но преди имаше и опция за намиране и поставяне на желаните субтитри , дори и да не са със същото име като видеофайла. Имаше и настройки за звука , големина на субтитрите , при евентуално разминаване и т.н.
Няма нищо лошо в това да си говориш сам - лошото идва , когато започнеш да си отговаряш !
Селяните казаха: Ей,да вържем попа,та да е мирно селото.
Попа отвърна: Ааааа не,чада мои - Вържете си булките, че да е мирен попа.
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 357 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Помощ за Displayport към HDMI ???

Мнение от MapuaH »

Мале, мале.... мазалото е пълно. Тръгнах да се ровя из мрежата и попаднах на Сетком :) Гледайте тука за какво става на въпрос :

http://forum.setcombg.com/index.php/board,116.0.html

И това е тема само за плейъри :) Има изключително много инфо. Оказа, се че след като поизчетох доста неща, не е просто да отидеш и да вземеш първия попаднал ти пред погледа, купуваш го и айде всичко е готово ! Мдам, ама не........

Офффф..... какво ми трябваше да се захващам. Така или иначе ми се случва да гледам веднъж на няколко месеца филм, ама...... пуст мерак..... хахахахах :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Публикувай отговор

Обратно към “РиболОФФ”