Пръчката за зимна блесна

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
practicar
Мнения: 24
Регистриран на: Нед Сеп 05, 2010 10:28
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 13 пъти

Пръчката за зимна блесна

Мнение от practicar »

Здрвейте, бихте ли ми препоръчали пръчка за зимна блесна, ако имате впечатление от някоя марка или модел, че зимата вече чука на вратата и току виж стегнал студ, да не вярваш.
ARK
Мнения: 1304
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:19
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Пръчката за зимна блесна

Мнение от ARK »

Ето тази модела с дължина 1.30 http://www.bent-fishing.com/EXCEED-SPX-product-1258" onclick="window.open(this.href);return false;
Не ме питайте за имена на водоеми. Не ги знам!!
Аватар
javor_st
Мнения: 244
Регистриран на: Сря Юли 04, 2007 10:28
Местоположение: София

Re: Пръчката за зимна блесна

Мнение от javor_st »

Аз съм много доволен от Garbolino Taurion 1.20 m (1-5 gr). Пръчката е много приятна за работа и има плътен връх, който много сполучливо играе ролята на вграден кивок.

http://shop.fishbg.org/index.php?main_p ... ts_id=1068" onclick="window.open(this.href);return false;
minimum STRESS
maximum BLESS
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Пръчката за зимна блесна

Мнение от fori »

Мога да подтвърдя че въдичката спомената от явор е уникална. Изключително лека, чиствителна с "топла" дръжка и освен това за разлика от доста други подобни въдици няма навика да пружинира рязко, когато блесната стигне до най-долната точка и да я "подхвърля" нагоре.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
ROSHO1973_1973
Търговец
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Дек 13, 2010 9:49
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Пръчката за зимна блесна

Мнение от ROSHO1973_1973 »

аз пък ползвам тази http://www.ribi-abv.bg/%D1%81%D0%BF%D0% ... t-pid=1806" onclick="window.open(this.href);return false; на 1.55м тя е подобна на гърболиното , върхът и завършва с жило което позволява да се усеща играта на по леките блесни и има сравнително широки водачи , което е + за този сезон.
ARK
Мнения: 1304
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:19
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Пръчката за зимна блесна

Мнение от ARK »

1,55 е много дълга въдица за блесна. Ако се лови седнал е добре да е 90см. Ако човек лови повече прав е най добре дължината да е 1.10-1.30. Аз имам 5 въдици с различни акции и определено lite моделите са най приятнии за вадене на риби, но пък морят китката, защото искат повече сила за махове. Медиум-хеви са най-малко товарещи, но са за щуки и риболов на костури не е кеф. Истината естествено е в средата, но и там има различни варианти и всеки трябва да си избере кое му е най-кеф. Иначе мен много не ми е ясно какво толкува и усещате на играта на блесната с върха? Тия блесни планират свободно и единствено ги контролираш като дълбочина на игра. На всяка въдица с нормална акция се усеща когато блесната увисне или дори и леко почукне риба.
Не ме питайте за имена на водоеми. Не ги знам!!
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Пръчката за зимна блесна

Мнение от fori »

ARK написа:На всяка въдица с нормална акция се усеща когато блесната увисне или дори и леко почукне риба.
Абе и аз си мислих така, преди един риболов на поляната тази година, когато костурите се лигавеха до такава степен че с плетено не разбирах изобщо че са там до момента в който не правех замах нагоре. Последно даже си направих гавра с една по-масивна балалайка и кивок от пружина - ама клатенето на блесна с 15 см пръчка е малко извратено занятие, освен ако не искаш да постигнеш една точно определена късоамплитудна игра на блесната, каквато изискват пирончетата, но която нещо не ми се струва много ефикасна.
Общо взето съм съгласен че в 95% от случаите няма значение с каква пръчка си, освен от естетична гледна точка да го кажем.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5653
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 551 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Пръчката за зимна блесна

Мнение от Димитър Тодоров »

fori написа:...
Общо взето съм съгласен че в 95% от случаите няма значение с каква пръчка си, освен от естетична гледна точка да го кажем.
Зависи също и от това,дали предпочиташ да риболуваш седнал или прав.
Аз предпочитам да съм прав,щото това предразполага към повече движение по време на излета.
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
practicar
Мнения: 24
Регистриран на: Нед Сеп 05, 2010 10:28
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: Пръчката за зимна блесна

Мнение от practicar »

Благодаря за препоръките. След известно ходене по магазините накрая се спрях на един модел ултра лайт блеснарка на "SERT" с тежест на изхвърляне 0,9-5 грама и дължина 90 см., която при измерване се оказа 91 см. Пръчката е доста приятна, лека, стегната, с прогресивен до параболичен строй и коркова дръжка, единствен недостатък намирам в малкия върхов водач, но пък тя не е конструирана специално за зимен риболов.
Аватар
баш майстора
Мнения: 5844
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1644 пъти
получил Браво: 1808 пъти

Re: Пръчката за зимна блесна

Мнение от баш майстора »

practicar написа:единствен недостатък намирам в малкия върхов водач
е то тва най лесно се оправя :wink:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
ARK
Мнения: 1304
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:19
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Пръчката за зимна блесна

Мнение от ARK »

practicar написа:единствен недостатък намирам в малкия върхов водач
Нов водач - 2 лева :)
Не ме питайте за имена на водоеми. Не ги знам!!
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Re: Пръчката за зимна блесна

Мнение от wertus »

fori написа: - ама клатенето на блесна с 15 см пръчка е малко извратено занятие-
http://www.youtube.com/watch?v=HPpLAXtc ... re=related
:D :D :D
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Пръчката за зимна блесна

Мнение от fori »

Точно това имах предвид междудругото ;)
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”