Гол телескоп - кой е най-добър?

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
nabeden ribar
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Мар 16, 2010 15:25
Местоположение: Велико Търново

Re: Гол телескоп - кой е най-добър?

Мнение от nabeden ribar »

Вече не е налично :D
Възможността за риболов от лодка предлага благоприятни условия за бракониерство и липса на какъвто и да е контрол!!!
http://postimage.org/image/4npy5mxbt/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Marto
Мнения: 2372
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:16
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Гол телескоп - кой е най-добър?

Мнение от Marto »

plwned написа:Абе колега "nabeden ribar" закакво си изказваш тъпото мнение ......!
Колега, следващия път когато се изразиш по този начин ще те почерпя БАНичка. Нали ме разбра?
www.starividri.org

And you run and you run to catch up with the sun, but it's sinking
And racing around to come up behind you again
The sun is the same in the relative way, but you're older
Shorter of breath and one day closer to death
plwned
Мнения: 186
Регистриран на: Нед Ное 21, 2010 22:03
Риболов: Плувка
Местоположение: ДУНАВ -Русе

Re: Гол телескоп - кой е най-добър?

Мнение от plwned »

Marto написа:
plwned написа:Абе колега "nabeden ribar" закакво си изказваш тъпото мнение ......!
Колега, следващия път когато се изразиш по този начин ще те почерпя БАНичка. Нали ме разбра?


Добре бе извинявам се :?
Говорещия с рибите !
nabeden ribar
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Мар 16, 2010 15:25
Местоположение: Велико Търново

Re: Гол телескоп - кой е най-добър?

Мнение от nabeden ribar »

plwned написа:... и там един пич момче тоя телескоп не е за тебе ( ми що си казвам аз) не трябва да ловиш с по-дебели влакна от 0,16 ... реални
Предполагам че е имал впредвид дебелината на основната линия. Мисля че трябва да се всушаш в съвета. Освен че ще си предпазиш въдицата, ще имаш и повече кълванета, по-слабо провисване на влакното и по-лесно ще можеш да замяташ леки плувки. Имай впредвид че много влакна не одговарят на посочения от производителя диаметър.
Възможността за риболов от лодка предлага благоприятни условия за бракониерство и липса на какъвто и да е контрол!!!
http://postimage.org/image/4npy5mxbt/" onclick="window.open(this.href);return false;
plwned
Мнения: 186
Регистриран на: Нед Ное 21, 2010 22:03
Риболов: Плувка
Местоположение: ДУНАВ -Русе

Re: Гол телескоп - кой е най-добър?

Мнение от plwned »

nabeden ribar написа:
plwned написа:... и там един пич момче тоя телескоп не е за тебе ( ми що си казвам аз) не трябва да ловиш с по-дебели влакна от 0,16 ... реални
Предполагам че е имал впредвид дебелината на основната линия. Мисля че трябва да се всушаш в съвета. Освен че ще си предпазиш въдицата, ще имаш и повече кълванета, по-слабо провисване на влакното и по-лесно ще можеш да замяташ леки плувки. Имай впредвид че много влакна не одговарят на посочения от производителя диаметър.



Знам, но аз не обичам при по силен порив на рибата например един морунаж около 800 и кило каквито имаше миналата зима да ми скъса и за това си ловя както трябва според мен!!! :mrgreen: На реката няма по-леки и такива това не ви е язовира с тея тарикатските чалъми тва е река стига сте се правили на толкова разбиращи тя рибата за това се е изчанчила толкова преди как са я ловели на 0,60 и нагоре дебело влакно и шарани и какво ли не щеш сега че 0,06 че 0,08 бе бягай от тука я си слагай ти сигурното влакно и газ.. аз не ползвам малки плувки..А от 5до 10гр. така че айде моля платените рибари .. сори ама така си е .. :wink:




П.П Ако някой се чувства засегнат моля да ме извини!!!
Говорещия с рибите !
Аватар
cazini
Мнения: 282
Регистриран на: Съб Юни 03, 2006 13:59
Местоположение: sofia

Re: Гол телескоп - кой е най-добър?

Мнение от cazini »

plwned написа:
nabeden ribar написа:
plwned написа:... и там един пич момче тоя телескоп не е за тебе ( ми що си казвам аз) не трябва да ловиш с по-дебели влакна от 0,16 ... реални
Предполагам че е имал впредвид дебелината на основната линия. Мисля че трябва да се всушаш в съвета. Освен че ще си предпазиш въдицата, ще имаш и повече кълванета, по-слабо провисване на влакното и по-лесно ще можеш да замяташ леки плувки. Имай впредвид че много влакна не одговарят на посочения от производителя диаметър.



Знам, но аз не обичам при по силен порив на рибата например един морунаж около 800 и кило каквито имаше миналата зима да ми скъса и за това си ловя както трябва според мен!!! :mrgreen: На реката няма по-леки и такива това не ви е язовира с тея тарикатските чалъми тва е река стига сте се правили на толкова разбиращи тя рибата за това се е изчанчила толкова преди как са я ловели на 0,60 и нагоре дебело влакно и шарани и какво ли не щеш сега че 0,06 че 0,08 бе бягай от тука я си слагай ти сигурното влакно и газ.. аз не ползвам малки плувки..А от 5до 10гр. така че айде моля платените рибари .. сори ама така си е .. :wink:




П.П Ако някой се чувства засегнат моля да ме извини!!!


колега направо изби рибата с тва изказване :lol: :lol: :lol:

преди години може и да са ловили с 0,60 , но тогава вреше от риба, а и самите пръчки го позволяваха, бяха по-елементарни, говоря за тва дето у нас се е продавало
Какви са тези рибки по 0.800гр кило и нещо, без проблем се вадят с 0.10, та дори и с 0.08 влакно, аз специално за река основно по дебело от 0,12, мах до 0,14 слагам, в много редки случаи по-дебело само когато се ловят речни шарани, килогрaмови кефали и такива риби, и то на труднодостъпни места, а на чисти брегове големината на рибата хич не ме притеснява, по нашите реки започвам винаги с повод0.08- 0.10
plwned
Мнения: 186
Регистриран на: Нед Ное 21, 2010 22:03
Риболов: Плувка
Местоположение: ДУНАВ -Русе

Re: Гол телескоп - кой е най-добър?

Мнение от plwned »

колега направо изби рибата с тва изказване :lol: :lol: :lol:

преди години може и да са ловили с 0,60 , но тогава вреше от риба, а и самите пръчки го позволяваха, бяха по-елементарни, говоря за тва дето у нас се е продавало
Какви са тези рибки по 0.800гр кило и нещо, без проблем се вадят с 0.10, та дори и с 0.08 влакно, аз специално за река основно по дебело от 0,12, мах до 0,14 слагам, в много редки случаи по-дебело само когато се ловят речни шарани, килогрaмови кефали и такива риби, и то на труднодостъпни места, а на чисти брегове големината на рибата хич не ме притеснява, по нашите реки започвам винаги с повод0.08- 0.10[/quote]






Бе както искате си ловете бе какво ме интересува големи специалисти всичките.. Ловете си с нежните такъмчета и с куки ако щете 28 номер да не можете да я хванете даже и толкоз.. Много ми е интересно как вързвате 16 номер кука с 0,08 влакно аз 0,16 даже не го усещам пък камо ли по-малко.. И тея въдици дето са ги продавали да ама аз и сега си ловя с тях макар и вече за нищо да не стават ама са 10000 пъти по-здрави от тея сегашните боклуци примерно като шимано и тики и тем подобни глупости и да се дават луди пари за тях и като те напъне някоя риба или къса или чупи, но който както си реши имаш пари даваш нямаш ловиш с квото има .. абе ловете си нежните риби..
Говорещия с рибите !
Аватар
swilen ss
Мнения: 120
Регистриран на: Сря Сеп 02, 2009 22:12
Местоположение: Варна

Re: Гол телескоп - кой е най-добър?

Мнение от swilen ss »

Не искам да заострям заформящия се конфликт в дъното на който е колегата plwned, но искам да попитам това момченце, което както разбирам е ученик -защо четеш и пишеш в този форум, когато знаеш всичко за риболова и не искаш да научиш нищо ново. Ти си още дете и имаш много да учиш в риболова, но като всички на твоята възраст само си мислиш,че знаеш всичко. Повярвай ми- не е така и е смешно да спориш с колегите и да наричаш мненията им "тъпи" и "смешни", защото когато на теб са ти сменяли пелените, те са били за риба, а някой от тях са и професионални състезатели.
С тънки влакна и финни тъкъми се вадят големи риби,но от хора които умеят и знаят какво правят и да тикажа доста от чалъмите се учат точно от колегите с тъпите мнения. Ето ти една снимка за да се убедиш - щаран див,както можеш сам да забележиш с тегло точно 7 килограма, които хванах с 2 грама плувка, основна линия 0.16 и повод 0.12 и 4 метрова карбонова болонезка на водоем, които е никак не е лесен, да не кажа че е направо ужасен.
Изображение
Съвет смегчи тона и не се заяждай. Спри се. Като не ти харесва дадено мнение го пропусни и не го коментирай, защото някой наистина става смешен, но не са колегите.
catch and release - за да има и утре какво да ловим
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Гол телескоп - кой е най-добър?

Мнение от Мунчо »

Колега plwned, предлагам ти да се отнасяш с уважение към мненията на останалите потребители и да задържиш крайните виждания за себе си, или поне да ги поднасяш по културен начин. Форума служи за споделяне и обмяна на мнения, а всеки отсява на рационалните зърна в тях. Информацията е полезна за този, който желае да бъде полезен на себе си, а другото е просто наливане от пусто в празно.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
LFC till I die
Мнения: 135
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 11:08
Местоположение: Русе

Re: Гол телескоп - кой е най-добър?

Мнение от LFC till I die »

Колегата plwned е дунавско чадо :D и лови при съвсем различни от язовирските и тези на малките рекички условия. Определено такъмите са доста по груби при риболов на Дунава. Но според мен масовите риби на директен си се ловоят с основа 0.16 и повод 0.14. Може и цяла линия 0.16 ,за да се подсигуриш при евентуална изненада, но ако знаеш къде има чисти места иначе ще се късат цели такъми и нерви. :lol: Който е ловил по дунава знае за какви закачки става въпрос. Освен това течението и дълбочините са меко казано ненормални, рибите са далеч по-борбени и Финесата на 8 метра е отличен избор за тези условия. Макар,че се ловят предимно риби с тегло около 600-700 гр. и риболова е сравнително динамичен, въдицата се държи на стойка и не е проблем, че е тежка. Лежи се с почти цялото отежнение на дъното и се ползват плувки между 3-10гр. в зависимост от силата на течението.
Мен лично не ми допада този начин на риболов. Свикнал съм при риболов на плувка въдицата да ми бъде винаги в ръка и да има развитие на нещата :D :fish7:
Даже преди време си бях взел доста по лек директен на 8 метра 300гр., за да мога да го държя по няколко часа в ръка, но пак ми натежаваше и се отказах. Затова сега съм с щека , но това е друга тема...
plwned
Мнения: 186
Регистриран на: Нед Ное 21, 2010 22:03
Риболов: Плувка
Местоположение: ДУНАВ -Русе

Re: Гол телескоп - кой е най-добър?

Мнение от plwned »

LFC till I die написа:Колегата plwned е дунавско чадо :D и лови при съвсем различни от язовирските и тези на малките рекички условия. Определено такъмите са доста по груби при риболов на Дунава. Но според мен масовите риби на директен си се ловоят с основа 0.16 и повод 0.14. Може и цяла линия 0.16 ,за да се подсигуриш при евентуална изненада, но ако знаеш къде има чисти места иначе ще се късат цели такъми и нерви. :lol: Който е ловил по дунава знае за какви закачки става въпрос. Освен това течението и дълбочините са меко казано ненормални, рибите са далеч по-борбени и Финесата на 8 метра е отличен избор за тези условия. Макар,че се ловят предимно риби с тегло около 600-700 гр. и риболова е сравнително динамичен, въдицата се държи на стойка и не е проблем, че е тежка. Лежи се с почти цялото отежнение на дъното и се ползват плувки между 3-10гр. в зависимост от силата на течението.
Мен лично не ми допада този начин на риболов. Свикнал съм при риболов на плувка въдицата да ми бъде винаги в ръка и да има развитие на нещата :D :fish7:
Даже преди време си бях взел доста по лек директен на 8 метра 300гр., за да мога да го държя по няколко часа в ръка, но пак ми натежаваше и се отказах. Затова сега съм с щека , но това е друга тема...


Колега колко си прав един човек да ме разбере Благодаря! Обаче с едно изключение това, че се държи на стойка не е вярно аз също не обичам така и че се лежи с цяло утежнение пак не е вярно иначе с течението си напълно прав.. Условията са съвсем съвсем различни има колеги от Русе, които също са с щеки може да питате и тях колко по-груби са такъмите по реката. Едно е застояла вода (язовир) друго си е реката променливо течение ту на ляво ту на дясно вятър изведнъж и т.н Извода е че с тея такъми които казва "cazini" 0,08 повод за скобар или няма значение каква риба само от този размер просто се забравя под 0,16, 0,15 според мен не трябва да се издребнява чак толкова, но както казах всеки си лови както знай и се учи.. И да ще запазя добрия тон съгласен съм и приемам забележката от колегите! Уча се все още на "чалъми" в риболова, но по-скоро слушам "Дунавските рибари" естествено тея които разбират не някои дядо да ми говори как се лови и как не защото си нямат напредстава за какви пръчки и макари става на въпрос в днешно време ( Пък камоли да са чували за щеки, мачове, болонези, фидери и тем подобни. Те си знаят телескопа с една макара едно олово, кука и газ или едно перо за тея които живеят в 20 век или една плувка няма значение за тях колко грама едно парче оловце малко отдолу и колкото е утежнена :mrgreen: ) Извинявам се повече няма да спамя в темата!
Говорещия с рибите !
martinchamov
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Май 31, 2010 22:42

Re: Гол телескоп - кой е най-добър?

Мнение от martinchamov »

за всеки влак си има пътници-имам и финеса стар модел 7 м и финеса нов модел 8 метра-лилавата е старата,зелената е новата-та сега на думата-баланса на 8 м си е като индиански лък ОБАЧЕ-аз съм запален струмски скобарджия,ходя и по искър за бели мрени-та ловя повечко с ботушки и се подреждам вътре в реките-за силните скобари и мрени финесата е мойта пръчка-сигурна,обира ударите,работи с тънки влакна,много по малко откачени риби в сравнение с другите ми пръти миварди феномена 8 м и тика адвенчър 9м,които са с по-добър строй но имам доста повече откачени риби и са по крехки-но за затворен водоем са ми по добре от финесите!!!!!та прътове бол-требва да го хванеш да ловиш и да каже6 ДА това е мойта въдица -според финанси,какви ще ги ловиме и т.н!!!!! ааааааа и тика winner e добро решение !!!!!
philipo
Мнения: 115
Регистриран на: Пет Мар 09, 2007 12:35
получил Браво: 1 път

Re: Гол телескоп - кой е най-добър?

Мнение от philipo »

рекорда му е распер 1.5 кг.
Колега, ще споделиш ли на каква стръв и монтаж улови този распер.

Тенкс
"Златото се изпробва с огън, жената - със злато, а мъжа с жената."
martinchamov
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Май 31, 2010 22:42

Re: Гол телескоп - кой е най-добър?

Мнение от martinchamov »

bozaka написа:
kozeboy написа:+1 за Focus Finessa и Focus Tournament /брат и/
Щеше да е добре ако сме във форум по математика! Ама кажи защо си +1?
Ето аз веднага ще ти кажа, ловил съм и с финесата и с тиката. Финесата е лека и здрава тояжка но изключително лигава и изморява( да не говриме, че като засечеш и става едно лашкане, което лично мене не ме кефи и точно за това не я предпочитам заради това, че е лигава). Тиката е значително по - лека, по - пъргава и със значително по -добър строй НО за тиката немога да ти кажа нищо за здравината признавам докато финесата се е доказала като доста здрава :idea:

Та мисълта ми е като се дава на колега мнение поне да се напише ред, два защо го предпочита, щот иначе си се преброил, че те има :idea: :idea: :idea:
Точно!
майМУНЧО
Мнения: 315
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 19:25
Риболов: на ръце

Re: Гол телескоп - кой е най-добър?

Мнение от майМУНЧО »

Бати , говорим за най- добра гола пръчка ...... и гледам някакви Фокуси дето тежат сто кила и някакви чупливи Тики ............ ! 350 гр. за гола осмица ... ми ебати смеха , какви тънки бланки , какво удоволствие ........ :lol: :lol:
Темата влиза в лафа '' От нашето по-убаво... нема !!! '' :lol:
I'm a player , where is the big boss ?!?
Заключено

Обратно към “Въдици”