Риболов с фидер за начинаещи

Публикувай отговор
d-r Vetko
Мнения: 11
Регистриран на: Вто Сеп 21, 2010 21:08
Местоположение: Хасково

Мнение от d-r Vetko »

ами и да понаучим нещо :) . Аз съм съвсем начинаещ в този риболов и съм още на тема теория и видео , ама да си призная ,преди да започна да чета и гледам беше по лесно :). Сега стана една каша......
Зарибен,както никога до сега....
Logitech
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 29
Регистриран на: Вто Яну 11, 2011 10:22

Мнение от Logitech »

Няма смисъл от гледане и четене до припадък , а има нужда от ПРАКТИКА по водоемите ! Ако разполагате с богат арсенал от фидери може сами да прецените с ПРАКТИКА как работят най добре . Аз лично залагам на фидери до 75 гр , тежката артилерия си стои и прашасва доста одавна в ъгъла на мазето . От прочетеното до тук в темата мога да се съглася с някои неща :
1. Повода за река трябва да е малко по дълъг - до 1 м не повече .
2. За затворен водоем не повече от 40 см .
3. За да отчитате и най лекото кълване си набавете допълнителни върхове с по малка акция ( има ги на Браунинг - графит и фиброглас )
4. Зимно време заложете на по малките кошнички с по малко храна в тях тъй като рибата се прехранва много лесно , след което губи интерес към подадената и стръв !
5. Ползвайте по възможност плетено влакно за основно и флуорокарбон за поводите .
6. В самата храна слагайте и от стръвта с коят още ловите , като след около 1 ч сменете хранилката и поставете затворена такава ( с бял , пинки ) примерно . Така рибата е вече на петното от храна и почва да търси стръвта( червеите ) . Ако сте с твърда храна продължете с храненето , но подавайте по малко храна с кошничката ( или сменете размера и )
7. Пресявайте и овлажнявайте винаги храната така че да е бързо разтворима и след 5-10 мин да е на дъното е не в хранилката !
8. Не придърпвайте рязко кошничката на затворен водоем - това е грешка - в повечето случаи с рязкото дръпване рибата се плаши и бяг от петното , или отдалечавате прекалено много куката от петното . Никога не правете 2-3-4- придърпвания а само 1 и то плавно ( ако може да прецените колко ви е далеч повода от храната или колко сте го направили . Най лесно става със сухи тренировки на брега - там ще разберете с колко трябва да придърпвате за да сте в петното .

п.п. Надявам се да съм бил полезен . Темата беше замряла и реших да я съживим малко :idea:
jim_jim_jim
Мнения: 32
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 10:27

Re: Риболов с фидер за начинаещи

Мнение от jim_jim_jim »

Определено по-дългия повод регистрира повече кълванета на река.При 70 см. са най –чести, но не винаги.Ако е силно течението тогава изобщо липсват.Тук проблема идва от това ,къде отива и се вее той.Замислям се от употребата на един-два дропера някъде на 25-30 см от куката .Този сезон ще правя тестове.Ако някой има подобен опит или размисли при употребата на дропер върху повода да споделя.Опит с дропер нямам ,но да кажа какви са ми размислите:Ако е песъчливо дъното повода ще се изпъне,стръвта ще си ляга прилично на дъното и всичко е о.к,но ако има неравности като камъни и прочие,може да заседне в тях още преди да се е изпънал по течението.
bendji6@abv.bg
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Апр 04, 2012 17:15
Риболов: любителски
получил Браво: 1 път

Re: Риболов с фидер за начинаещи

Мнение от bendji6@abv.bg »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
petur написа:Таз темичка я пускам с идеята начинащи колеги(като мен) да си разясним адже бъ що е то фидер и има ли той почва у нас :D Нека да се питаме квот не ни е ясно и с общи усилия да си разясним :D Ама моля само от практиката, без такива виж тук, виж там. Та за начало да питам, някой знае ли, що ми се оплита повода около хранилката :?: Кога става тая беля :?: когато хвърлям, когато вадя или като пада към дъното :?: Не ми се оплита, когато слагам тръбичка и по-дългата и част е към повода, а той е по-къс от нея. Хм, дали ме разбрахте :?: Ама къс, къс ма кат си иска по-дълъг :?:
bendji6@abv.bg
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Апр 04, 2012 17:15
Риболов: любителски
получил Браво: 1 път

Re: Риболов с фидер за начинаещи

Мнение от bendji6@abv.bg »

ЧОВЕЧЕ ЗА ВСИЧКО СИ ИМА ЛИТЕРАТУРА
bendji6@abv.bg написа: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
petur написа:Таз темичка я пускам с идеята начинащи колеги(като мен) да си разясним адже бъ що е то фидер и има ли той почва у нас :D Нека да се питаме квот не ни е ясно и с общи усилия да си разясним :D Ама моля само от практиката, без такива виж тук, виж там. Та за начало да питам, някой знае ли, що ми се оплита повода около хранилката :?: Кога става тая беля :?: когато хвърлям, когато вадя или като пада към дъното :?: Не ми се оплита, когато слагам тръбичка и по-дългата и част е към повода, а той е по-къс от нея. Хм, дали ме разбрахте :?: Ама къс, къс ма кат си иска по-дълъг :?:
jim_jim_jim
Мнения: 32
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 10:27

Re: Риболов с фидер за начинаещи

Мнение от jim_jim_jim »

bendji6@abv.bg написа:ЧОВЕЧЕ ЗА ВСИЧКО СИ ИМА ЛИТЕРАТУРА
bendji6@abv.bg написа: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
petur написа:Таз темичка я пускам с идеята начинащи колеги(като мен) да си разясним адже бъ що е то фидер и има ли той почва у нас :D Нека да се питаме квот не ни е ясно и с общи усилия да си разясним :D Ама моля само от практиката, без такива виж тук, виж там. Та за начало да питам, някой знае ли, що ми се оплита повода около хранилката :?: Кога става тая беля :?: когато хвърлям, когато вадя или като пада към дъното :?: Не ми се оплита, когато слагам тръбичка и по-дългата и част е към повода, а той е по-къс от нея. Хм, дали ме разбрахте :?: Ама къс, къс ма кат си иска по-дълъг :?:
:!: :?:
byll
Мнения: 94
Регистриран на: Пон Фев 28, 2011 1:56
Риболов: всякакьв без щека
дал Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Риболов с фидер за начинаещи

Мнение от byll »

http://www.youtube.com/watch?v=3VQDvEqe ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
danuca6
Мнения: 63
Регистриран на: Пон Дек 26, 2011 17:31
Риболов: мач, фидер

Re: Риболов с фидер за начинаещи

Мнение от danuca6 »

Колеги аз имам няккъв проблем с монтажите- не ги правя като хората явно. Някой може ли да ми каже какви монтажи ползва за дълбочини от 1.50 до 3.00 метра. Иначе най-голям успех имам когато стръвта ми е над дъното.... а ако е на самото дъно нямам никакво пипване....
Винаги от едната страна на въдицата има шаран!
yordan_gt
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Юни 01, 2012 6:18
Риболов: на плувка и спининг

Re: Риболов с фидер за начинаещи

Мнение от yordan_gt »

Здравейте,колеги! Интересува ме мнение и наблюдение в/у Omni X Feeder на Duke.Благодаря предварително.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”