Сонарни снимки и клипове

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
ARK
Мнения: 1304
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:19
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Сонара и снимки

Мнение от ARK »

Аз когато вадя от сонара размери го правя единствено с GPS координатите. Всяка една точка от екрана носи информация за дълбочина и е с точни координати. Грешката, която има за такъв малък период от време също е еднаква и измерването е много точно. Единствено е необходимо, ако не на момента то да е направен запис за да може в последствие да се измери всичко от показанията. Тази снимка, ако не се бъркам е от Хъминбърд и там незнам дали всички тези ТТ данни могът да се извадят както при Лорънс. Всичко което показва сонара си има точно обяснение и не е свързано с висш разум.
Не ме питайте за имена на водоеми. Не ги знам!!
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Сонара и снимки

Мнение от boababa »

Арк,Джи-пи-есът не вижда под водата,та отпада като вариант за доказателство! :wink: Освен това снимката е направена със зуум,което допълнително обърква сметките! :cry:
NE_ZNAM_KOI_SAM
Мнения: 306
Регистриран на: Сря Юли 18, 2012 20:18
Местоположение: ВЕЛИКО ТЪРНОВО

Re: Сонара и снимки

Мнение от NE_ZNAM_KOI_SAM »

boababa написа:Арк,Джи-пи-есът не вижда под водата,та отпада като вариант за доказателство! :wink: Освен това снимката е направена със зуум,което допълнително обърква сметките! :cry:
4 метра с 2х зум без него 2м :D :D :D
ARK
Мнения: 1304
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:19
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Сонара и снимки

Мнение от ARK »

boababa написа:Арк,Джи-пи-есът не вижда под водата,та отпада като вариант за доказателство! :wink: Освен това снимката е направена със зуум,което допълнително обърква сметките! :cry:
Той вижда проекцията на дъното на която и да е точка. Направил съм доста подводни карти с Лорънс. В работата дори ползвахме данните от такава карта за проектиране на мостово съоръжение през една голяма балстриера. От показанията на структурскана всичко което е заснела сондата без значения в кой край на екрана е си има координати и дълбочина до този обект. Аз такава риба на сонар не съм виждал още, но познавам човек, който на Цонево беше засичал такава подводница и тогава коментирахме с него по темата и размерите.
Не ме питайте за имена на водоеми. Не ги знам!!
KRASSI
Мнения: 722
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 12:19
Местоположение: Plovdiv Bulgaria
получил Браво: 2 пъти

Re: Сонара и снимки

Мнение от KRASSI »

ARK написа:
boababa написа:Арк,Джи-пи-есът не вижда под водата,та отпада като вариант за доказателство! :wink: Освен това снимката е направена със зуум,което допълнително обърква сметките! :cry:
Той вижда проекцията на дъното на която и да е точка. .
АРК това са глупости - слушай Троли кво ти пее и не дей да спориш с него ... Много Много в час е момчето със сонарите :D
Човек се ражда само с име и то дарено!
Живее в илюзия от мечти сред близки хора,
умира сам в реалноста !
Оставя добрите си дела за да го помнят,
отнася лошите със себе си отвъд !!!!!
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Сонара и снимки

Мнение от boababa »

Арк,много зависи какъв е Джи-пи-есът,щот и там има доста отклонения и аномалии,та за точност под водата,забрави! :wink:А иначе от сомове по 4метра и сонари по принцип не разбирам грам,за първи път ми е! :cry:Скороста и дистанцията по която е мерена рибата са от данните на джи-пи-есът на сонара,а там за точност не можем да говорим! :wink:
KRASSI
Мнения: 722
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 12:19
Местоположение: Plovdiv Bulgaria
получил Браво: 2 пъти

Re: Сонара и снимки

Мнение от KRASSI »

boababa написа:Арк,много зависи какъв е Джи-пи-есът,щот и там има доста отклонения и аномалии,та за точност под водата,забрави! :wink:А иначе от сомове по 4метра и сонари по принцип не разбирам грам,за първи път ми е! :cry:
Кой ти е казал или защо си мислиш , че Джпиеса вижда под водата и опредеря напрактика дълбочината в зададената точка . Аз лично нямам намерение да те облагородявам - нито със сонарите , нито със сомовете , било то под или над 4 м .
П.П Сома на снимката е под 2 м и спокойно можеш да си обикаляш с гемийката търсейки битки по много часове с подобни риби .
Човек се ражда само с име и то дарено!
Живее в илюзия от мечти сред близки хора,
умира сам в реалноста !
Оставя добрите си дела за да го помнят,
отнася лошите със себе си отвъд !!!!!
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Сонара и снимки

Мнение от boababa »

Така го обясни Арк,че със джи-пи-есът мери разстояния по дъното и гради мостове,прави и карти чиято точност е такава,че да отмери риба с дължина 4метра!Твоят сонар е по-умен и даже е дал неколко санта отгоре,за стане рибата МАЛКО над 4метра!Баси сонарите,баси джипиесите,направо сте оборудвани за космически пътувания до Луната!Там е пълно с лунатици и ще ви посрещнат! :mrgreen:
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Сонара и снимки

Мнение от VARHARA »

От целия този спор разбрах ,че LOWRANCA са най добрите сонари :!: :wink: :mrgreen:
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Сонара и снимки

Мнение от boababa »

Днес е 13август,денят на Милко Георгиев и неговият рекорден сом 102.5килограма,та по тоя случай ще ви кажа,че не ползувал двигател,сонар и джи-пи-ес за да го ПРЕБОРИ успешно,честно и спортсменски,мир на прахта му!Та оная вечер кльонках без сонар на 500м от лагера и се прибрах с точност до милиметъра в безлунна нощ и на сутринта заралии ме питаха,дали съм се ориентирал по Джи-пи-ес!Не,човекът има по-висши сили за ориентиране,но за съжаление не ги използува заради мързела да се осланяш на техниката!Милко си е мечтаел за сонар,ма ако беше жив се съмнявам дали щеше да му хареса,щот единият риболов е класически,а другия високо-технологичен и лишен от емоции и изненади! :cry:
KRASSI
Мнения: 722
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 12:19
Местоположение: Plovdiv Bulgaria
получил Браво: 2 пъти

Re: Сонара и снимки

Мнение от KRASSI »

VARHARA написа:От целия този спор разбрах ,че LOWRANCA са най добрите сонари :!: :wink: :mrgreen:
Остава да разбереш и как се ползУва това Устройство :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Човек се ражда само с име и то дарено!
Живее в илюзия от мечти сред близки хора,
умира сам в реалноста !
Оставя добрите си дела за да го помнят,
отнася лошите със себе си отвъд !!!!!
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Сонара и снимки

Мнение от VARHARA »

Защо ,аз на моя HDS10 си гледам Дързост и красота. Чета и субтитрите без очила :wink: :mrgreen:
KRASSI
Мнения: 722
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 12:19
Местоположение: Plovdiv Bulgaria
получил Браво: 2 пъти

Re: Сонара и снимки

Мнение от KRASSI »

VARHARA написа:Защо ,аз на моя HDS10 си гледам Дързост и красота. Чета и субтитрите без очила :wink: :mrgreen:
Ся ако ми кажеш , че мога да фащам и турските сериали :shock: - Ебам ти и Хъмина ... жива нощна лампа :lol: :lol: :lol: :lol:
Човек се ражда само с име и то дарено!
Живее в илюзия от мечти сред близки хора,
умира сам в реалноста !
Оставя добрите си дела за да го помнят,
отнася лошите със себе си отвъд !!!!!
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Сонара и снимки

Мнение от boababa »

В Теорията на Краси за 4метровия сом има още една слаба брънка ,че рибата не е в покой и се движи в обратна на лодката посока,та за това има такова разминаване между реалния размер на рибата,която най-вероятно е около 2метра а не 4-ри! :wink: Ти виждаш рибата фототипно! :idea:
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 213 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Re: Сонара и снимки

Мнение от shaman »

boababa написа:...рибата не е в покой и се движи в обратна на лодката посока...
Точно обратното.. движи се в посоката в която се движи и лодката !
--------------
http://www.starividri.org
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”