Отчети от риболова през 2012г.

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Публикувай отговор
Аватар
zampo
Мнения: 1117
Регистриран на: Чет Сеп 28, 2006 11:57
Риболов: спининг , тролинг
Местоположение: Враца
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 36 пъти

Re: Отчети от риболова през 2012г.

Мнение от zampo »

За пореден път се доказва активирането на сома преди по-сериозен вятър
Винаги съм се чудил как е след сериозен вятър , температурата на повърхноста пада , явно се променя и термоклина , ама нагоре ли , надолу ли :roll:
Вярвай само на писмени документи,защото в един момент нечестивците се отмятат!!!!!!!!
Матей Преображенски(Миткалото)
Аватар
nasko1971
Мнения: 166
Регистриран на: Сря Окт 25, 2006 9:03
Риболов: predator fishing
Местоположение: STARA ZAGORA
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: Отчети от риболова през 2012г.

Мнение от nasko1971 »

zampo написа:
За пореден път се доказва активирането на сома преди по-сериозен вятър
Винаги съм се чудил как е след сериозен вятър , температурата на повърхноста пада , явно се променя и термоклина , ама нагоре ли , надолу ли :roll:

Нормално е при силен вятър термоклина да се измести надолу.
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Отчети от риболова през 2012г.

Мнение от VARHARA »

Сори Фране че те обидих на правопис КЛЬОНК-поправих се:wink: :lol: :lol: :lol:
Точно това си мислех днес.Времето се развали , код пинбян , силни ветрове . Сома се беше активизирал, явно уцелихме време.Миналата година така уцелих на теца времето и хванах сомове.Все пак не съм толкова голям мастор като вас,но се уча.Когато кълват има какво да учиш :wink: С колегата добре си изкарахме голяма пичага .Иначе дългуч 178 а кльощав . Онзи който изпуснах преди 25 дена беше гигант сравнение с тоя .
Надявам се да ме атакува на състезанието че да имам още една лодка под ръка:wink: :mrgreen:
KRASSI
Мнения: 722
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 12:19
Местоположение: Plovdiv Bulgaria
получил Браво: 2 пъти

Re: Отчети от риболова през 2012г.

Мнение от KRASSI »

Emo-83 написа:
silvi montanski написа: но само Краси ги лови е тои ли е наи големият късметлия НЕ тои просто прави нещо което ние не го правим
Аз не вярвам на написаното от теб Силви.Не оспорвам и омаловажавам успехите на посоченото от теб лице.Освен това май Митака е тропал.....нещо да ми кажеш по този въпрос.Или подсечката му е друга и тя майсторска....само на стотици засича.....види ли дребен си изтръсква въдицата за капо.Той па не мое си хване дребен за ядене......баси нещастието. :wink: :D
Силви и 100 сома по 100кг да хвана , докато определени индивиди си преснимват снимките от стената по 100 пъти и ги качват през два дни , само защото когато са хванали последната си риба е нямало дигитални фотоапарати :lol: :lol: :lol: няма да си променят мнението за късмета . Едно време псуваше приятелите си , че му говорили за Късметлийския му сом , но сега вече темата късмет му действа Успокоително .Но неговата подсечка не е била "майсторска" нищо че друг го е вадил .Той е и единственият на който сом му е скъсал 1 мм моно по РЯДКО некадърен начин .
ОСЪЗНАВА ОТЛИЧНО че ГОЛЕМИ СОМОВЕ СЕ КАЧВАТ НА ВСЕКИ - НО УЛАВЯТ СЕ ОТ МАЛКО .
ЛИЧНО АЗ ВЯРВАМ В КЪСМЕТА , но ако някой до мен улови 4 сома докато 150 човека гледат мача , Думата КЪСМЕТ ще я изреча само с един МОТИВ .

П.П Емо - 83 , помолих те да не ме коментираш повече нито мен нито рибите ми !!!! Имаш достатъчно твои за които да напомняш !
Аз от риболов на сом не разбирам ....... ти си наясно със всички тънкости !И преди да казваш " Краси се появи пак в медийното пространство" ..... замисли се ти какво правиш все още ТАМ :wink:
Като завършек незнам дали съм се променил , НО и преди да хвана , когато хванах , когато не хващах и сега - винаги съм ходил за риба с едни и същи приятели за разлика от теб . :arrow:
2007 - 112 кг
Изображение

2007 - 68+69 кг
Изображение

2012 - 100 кг
Изображение
Човек се ражда само с име и то дарено!
Живее в илюзия от мечти сред близки хора,
умира сам в реалноста !
Оставя добрите си дела за да го помнят,
отнася лошите със себе си отвъд !!!!!
KRASSI
Мнения: 722
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 12:19
Местоположение: Plovdiv Bulgaria
получил Браво: 2 пъти

Re: Отчети от риболова през 2012г.

Мнение от KRASSI »

Emo-83 написа:За разлика от теб,Жорката ползва тези воблери и е доволен за сега.Ти нямаш от тях и не си ги ползвал.......не съм те спрял да говориш.......ти ме спираш.
Напротив имам воблери Нилс Мастерс които закупих ЛИЧНО от Теб .
Ето и снимка която ти постна за да си спомниш , и разбереш че отново пишеш глупости нямащи нищо общо с действителноста .
Emo-83 написа:Изображение
Второ мнетието ми за воблерите не мисля , че беше лошо колкото и да се опитваш да го искараш такова - по-скоро коментирах поведението ти през последните месеци !
Трето харесвам тези воблери , защото не са сред дрънкулките на които и да ти удари добра риба ПОЧТИ нямаш шанс да я извадиш !
Врачката няма да ти помогне да започнеш да зачиташ мнението и желанието на приятелите ти да не ги коментираш . Никой поне Аз не съм те спрял да си пишеш за риби и риболов - просто не желая да коментираш Мен и рибите ми , Действително а не ползвайки странни определения .

yankosan написа:ОСРАХТЕ СЕ!!!
Ма Верно ли :?: :roll: :oops: :oops:
Човек се ражда само с име и то дарено!
Живее в илюзия от мечти сред близки хора,
умира сам в реалноста !
Оставя добрите си дела за да го помнят,
отнася лошите със себе си отвъд !!!!!
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Отчети от риболова през 2012г.

Мнение от max »

Веднъж преди няколко години се скарах с един от най добрите ми приятели (от детството). Минаха няколко дни на "дай си ми парцалките, на ти си бонбонките" , защото за всички години през които сме били заедно сме си омешали капите, има мои неща при него, негови при мен, абе с две думи всеки знае кътните зъби на другия освен всичко останало. Та мина една седмица и аз бавно осъзнах че всъщност нямам какво да деля с този човек , каквито и усилия да полагам за да го накарам да се чувства зле (защото съм му ядосан) не водят до нищо друго освен до същата ответна реакция от негова страна. Общия резултат и за двама ни беше че и двамата се чувствахме все по зле и по ядосани.
За мой и негов късмет бързо осъзнахме че няма какво да делим и не си заслужава да съсипваме годините на приятелство по един съвсем незначителен повод (заради който се скарахме). Едно просто извинявай свърши цялата работа.
Без никакви претенции бих казал и на двама ви - или се разберете по мъжки (очи в очи, на 4 очи) или си теглете по една майна взаимно и забравете един за друг (на 4 очи). Все ми се струва че целият този цирк е излишно показен и не ви представя в светлината в която ви възприемат хората.

Това което правите е лишено от смисъл, според мен и за двама ви.

Краси , дано си ме разбрал правилно майна че по телеграфа пътя е дълъг и думите по някога звучат различно на другия край на жицата - жив и здрав.

На Емил ще му го кажа лично още утре отново.
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Отчети от риболова през 2012г.

Мнение от boababa »

По велики клипове от комБината Краси и Емо,не съм гледал! :wink: Но се радвам,че се ядат та да мое Троли да ги умори! :evil: :evil: Краси е прав,но Емо не мое да разбере защо! :mrgreen: Аз ще му обясним скоро-скоро за всички проблеми свързани със сома!Гледате Голямата постановка на Голямата игра! :mrgreen:
Аватар
yankosan
Мнения: 2964
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 20:13
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Отчети от риболова през 2012г.

Мнение от yankosan »

Постановката я гледаме,но голямата игра...а....
ribata402
Мнения: 2469
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 17:04
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 4 пъти

Re: Отчети от риболова през 2012г.

Мнение от ribata402 »

И на двамата ви спирам рикията... :evil: :evil:
Аватар
yankosan
Мнения: 2964
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 20:13
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Отчети от риболова през 2012г.

Мнение от yankosan »

ribata402 написа:И на двамата ви спирам рикията... :evil: :evil:
Ето на,кажи им.. :wink: :D
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Отчети от риболова през 2012г.

Мнение от LVitchev »

Макс,обади ми се в три-четири сутринта и ми кажи че имаш проблем :idea: :idea: :idea: От там имаш единствено да си гледаш часовника за колко време ще дойда :idea: :idea: :idea: Приятелството е нещо важно,и когато кажеш на един човек приятелю,трябва човек да разбира смисъла на тази дума.Те са големи мъже,може и да се разберат,ама трябва ли някой на всяка цена да иска да запазва приятелство,след като няма за какво да си говорят.Вече няколко пъти Красьо му обясни с големи червени букви да го изтрие от компютъра си,макар да не виждам какво делят и да не го коментира и споменава името му .Красьо,нещо ти има пич,иди на лекар :idea: :idea: :idea: Като не искаш да те споменават,защо го качи тоя сом ами не го запазихте в тайна,както сте го решили на язовира още :roll: :roll: :roll: Хем искаш да те видим че си извадил сом,хем да не те коментира,това не го разбирам.А ние,другите,да те коментираме ли или да се направим че не си хванал такава величественна риба за втори път :roll: :roll: :roll: Казвай,кой да те коментира и кой не и моля,пиши на под номера,да си запомним числата и ще си говорим на числа,като на пример аз да съм номер 7 моля :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

П.П И,само за портокола,и без червено виждаме,да знаеш :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Отчети от риболова през 2012г.

Мнение от LVitchev »

:fish1: :fish1: :fish1: :fish1: :fish15: :fish15: :fish15: :fish15: :fish15: Айде,стига сме джанкали,не остана,идва състезанието :idea: :idea: :idea:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
KRASSI
Мнения: 722
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 12:19
Местоположение: Plovdiv Bulgaria
получил Браво: 2 пъти

Re: Отчети от риболова през 2012г.

Мнение от KRASSI »

LVitchev написа:.Красьо,нещо ти има пич,иди на лекар :idea: :idea: :idea: Като не искаш да те споменават,защо го качи тоя сом ами не го запазихте в тайна,както сте го решили на язовира още.А ние,другите,да те коментираме ли или да се направим че не си хванал такава величественна риба за втори път :roll: :roll: :roll: П.П И,само за портокола,и без червено виждаме,да знаеш :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Любо , твоето мнетие за мен ми е известно така , че можеш да си пишеш каквото си пожелаеш .
Емо ми е приятел и зная , че не е лош човек .
Дали постовете са му двусмислени дали аз не ги разбирам няма значение , НО както каза той тук чете цяла България .
Аз просто първи разбрах , че коментира ли мен по форумите се караме и излагаме .
Няколко пъти в годините го помолих да не ме коментира което е и мое "право", но той продължава да го прави .
С него няма какво да деля - нито аз съм взел или хванал нещо негово нито той нещо мое.
Но въпреки разправията , ако Троли само посмее да се излае ..... двамата с оня индивид на чеверме ще го завъртим :idea: :wink:
Човек се ражда само с име и то дарено!
Живее в илюзия от мечти сред близки хора,
умира сам в реалноста !
Оставя добрите си дела за да го помнят,
отнася лошите със себе си отвъд !!!!!
KRASSI
Мнения: 722
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 12:19
Местоположение: Plovdiv Bulgaria
получил Браво: 2 пъти

Re: Отчети от риболова през 2012г.

Мнение от KRASSI »

boababa написа: Но се радвам,че се ядат та да мое Троли да ги умори! :evil: :evil: :mrgreen:
Лелеееее , тва не го бях видял .
Тролка на състезанието само да си посмял от храсталака да се покажеш :fish6:
Човек се ражда само с име и то дарено!
Живее в илюзия от мечти сред близки хора,
умира сам в реалноста !
Оставя добрите си дела за да го помнят,
отнася лошите със себе си отвъд !!!!!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Отчети от риболова през 2012г.

Мнение от Emo-83 »

От тъпотии не можах да си постна новата пръчка за тролинг с която ще му отвеем на Троли плявата.Тоя па е такъв смешник(в добрия смисъл Саше),че не зная как да му го кажа в очите.
Днес огромен сом.....около 3-те метра.Вадене,ноу-стик,ноу напрежение 3ч.30мин.Сома готова конфекция.Изплува от горе.Скиваш вече как Шалтера е минало и настъпва отново светлина. :idea: Но посягайки за канджата,някой идиот пак дърпа шалтера.....за да настане отново мрак. :twisted:
Воблера е целия в устата на сома.Конеца се трие в четките и понеже няма флоро или повод на изморен исполин се чува цък.Е за тоя сом ме е яд много.....но имената на хората,язовирите и воблера няма да споменава.....щото някой може да ми се разсърди отново.Рибата е снимана....представяш ли си Тролиииииииииииии,манипулатор на стотици хора,наричащи себе си сомаджии......за тънките неща(влакна и конци) говоря и за големите риби към които се стремиш.Нали рядко сома гълташе воблера :!: :?: :roll:
А на неуспелите,като мен да извадят митичниьо,ще кажа.Не искайте 2м. флоро сега,а си купете една ролка утре и си я делнете да ви е по-тъничко.Предимството ви пред мен е,че не пишете тук и няма как хората да ви слушат историята няколко пъти с една единственна цел...........кака се ужени,удър не се пържи и това е сом,а не уклей за да финим такъмите,макар да е ясно,че на фин такъм кълве повече уклей,но не митичниьо. :wink:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”