3ти кръг от републиканското секция плувка

Организирате или искате да участвате в риболовно състезание, това е мястото, където може да разберете къде и кога има такива ;)
pgb
Мнения: 37
Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 18:19
Местоположение: plovdiv

Re: 3ти кръг от републиканското секция плувка

Мнение от pgb »

Честита републиканска титла на ЕВГЕНИ МИЛЕВ, напълно заслужена ЧЕСТИТО :D
serkan1975
Мнения: 241
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 14:54
Риболов: спортен риболов
Местоположение: кърджали,шумен

Re: 3ти кръг от републиканското секция плувка

Мнение от serkan1975 »

ЧЕСТИТО НА ПОБЕДИТЕЛИТЕ!поздравления на отбора от Кърджали .
Аватар
panddov
Мнения: 56
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2008 20:01
Местоположение: Плевен
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: 3ти кръг от републиканското секция плувка

Мнение от panddov »

Даа,интересен развой в последния кръг...Чакаме снимки и мнения от главните действащи..! :D
Аватар
ШОПА
Мнения: 565
Регистриран на: Сря Фев 25, 2009 16:35
Местоположение: Г.Оряховица
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: 3ти кръг от републиканското секция плувка

Мнение от ШОПА »

Снимки от финала на Републиканското първенство.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Поздравления на шампионите за тяхната игра :!:
Едно голямо БРАВО за победителя в турнира Драго,който още на първото си състезание размаза конкуренцията :D :D :D

Нека не забравяме и заслугата на Жоро Нафтата за перфектно проведения турнир.
Клуб по Спортен Риболов "ЯНТРА''
Аватар
lastika
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2009 17:07
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: 3ти кръг от републиканското секция плувка

Мнение от lastika »

Малко снимки от награждаването.....
Снимките достигат до вас благодарение на фотото на Огито от Пловдив ....

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Local
Търговец
Мнения: 306
Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 22:18
Местоположение: Асеновград

Re: 3ти кръг от републиканското секция плувка

Мнение от Local »

Тази година, по стечение на обстоятелствата успях да наблюдавам доста състезания, включително кръгове и от републиканския шампионат. Успях и да коментирам с доста от именитите ни състезатели и да почерпя от техния опит. Убедих, че не скъпите такъми правят риболовеца, а усета към рибите, това кога, по колко и какво да подхранваш и как да си построиш линиите. Искам да благодаря на Доктора от Бургас, който с голямото си сърце и до ден днешен нищо не е скрил от мен, както и всички момчета от Видракс (Маяк). Мисля, че това е начина да има последователи този спорт. Честито на всички заслужили титлите си.
Клавиатура риба не лови!!!
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Re: 3ти кръг от републиканското секция плувка

Мнение от Doktor-5 »

Здравейте приятели!
Благодаря за хубавите думи Краси!
Състезанието протече не по начина, който всички искахме.
Риби имаше основно около сектора близо до моста. На отделни малки петна и в другите сектори.
Рибите трудно се контролираха и се ловяхо случайно преминаващи пасажчета. С храненето въпроса беше много деликатен заради толупите, които се събираха на мига. Хранехме основно с глина, кълцан торен фуил и лепен бял. На места колеги са хранели с инертни храни и са имали резултат, но при други......! Риболова бе основно на мач и много редки щеки!
На кратко за моето представяне:
Първият ден се паднах в сектор А с най-слаби улови. Класирах се десети, като Гената до мен стана втори. След манша не можах да направя никакъв анализ защо се получи така. От другата му страна Шушлин имаше с 30гр по-малко риба от мен. И двамата го гледахме и.....толкова. Питах го след манша за начина му на хранене, но не видях някаква по-особенна стратегия. Това което ми направи впечатление е влиянието на риболова от лепения бял. За деня нямахме повече от 700мл. и след приключването му , при мен риболова свърши. Съжалявам, че не се сетих по-рано да хвърлям с глина този, който си оставих за стрелба на щеката. Както и да е отборно сме четвърти, което не е зле с моята "издънка". Юрката беше първи и имаше сериозна заявка за реп. шампион.
Втори ден.
Падам се четвърти от моста на сам и се точа за як риболов. Бял лепен - доволно.
Старт.
Всички покрай мен започват да вадят каракуди, аз дребни кефалчета и така половин час.
Спрях да подавам глина, защото освен кефалчетата имах и много фитки и то на едра стръв.
Наблегнах на лепения бял, за да се опитам да навъртя шарани. Не след дълго схемата поработи. Пак ловях кефали, на вече имах и шаранета, някой от които над 1,5кг.
Така финиширах трети в сектора с 9,170кг, като имах само пет каракуди и около 1,5кг кефалета, останалото само шаран. За съжаление при колегите ми нещата не са се получили добре т.е. резултатиет не са лоши но Юрката не е могъл да се измъкне и се класирал 12ти. Така в класирането за турнира оставаме четвърти(което не е чак толкова зле), а в генералното се качихме на 6та позиция.
Това е от мен поздрави на всички!
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
Аватар
ШОПА
Мнения: 565
Регистриран на: Сря Фев 25, 2009 16:35
Местоположение: Г.Оряховица
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: 3ти кръг от републиканското секция плувка

Мнение от ШОПА »

Това са снимките които не са излези



Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Клуб по Спортен Риболов "ЯНТРА''
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: 3ти кръг от републиканското секция плувка

Мнение от VARHARA »

Еее аз пък се чувствам прецакан :evil: :lol: . Може ли чак когато се отказах да давате такива хубави и големи купи .Има нещо гнило в цялата тази работа :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Gunner40
Мнения: 28
Регистриран на: Пет Май 20, 2005 20:36
Местоположение: Blagoevgrad
дал Браво: 53 пъти

Re: 3ти кръг от републиканското секция плувка

Мнение от Gunner40 »

Doctor-5 благодаря много за репортажа, на мен ми е интересно много дали на това състезание излезнаха амури? И първия ден Гената на какво ги е ловил, мач или щека? И на мястото което ги е ловил хвърлял ли е храна в началото?И какви риби е ловил? Иначе от турнира на БЛРС септември месец и аз останах с впечатлението че амурите са групирани основно около моста и в началото канала откъм сектор А, докато шаранетата и каракудите бяха по равномерно разпределени, да не кажа почти навсякъде. Поздрави за fairplay-я с върнатия шаран.
kaloyanMladenov
Мнения: 39
Регистриран на: Пет Юли 15, 2011 20:12

Re: 3ти кръг от републиканското секция плувка

Мнение от kaloyanMladenov »

Ей ако не е Доки да сподели нещо и да направи разбор ,няма кой...
Честито на новия републикански шампион и навсички взели призовите места.
Благодаря Док че правиш съпричастни и тия като мен дет не могат да отидат на състезание!
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Re: 3ти кръг от републиканското секция плувка

Мнение от Doktor-5 »

Да, Гената в началото подложи храна, както на щеката така и на мача, но само в началото.
Успеха му дойде от това, че в началото направи много добра серия от около 12 риби, след това започнаха дълги паузи, като при останалите. През тях влизаше на щека, като там реализира 3-4 каракуди и един много добър кефал. Мисля, че само той от нашия сектор улови нещо сносно на щеката, поне до колкото можах да видя. Риболова на щека бе с постоянно разиграване. Амури видях два, изкараха ги колегите покрай мен през втория ден. Но като цяло не бяха активни!
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
Gunner40
Мнения: 28
Регистриран на: Пет Май 20, 2005 20:36
Местоположение: Blagoevgrad
дал Браво: 53 пъти

Re: 3ти кръг от републиканското секция плувка

Мнение от Gunner40 »

Благодаря за отговора. Явно по студеното време е отрязало амурите сравнение със състезанието от септември. Лично на мен тогава на това състезание през септември ми помогна много че храних основно на мача, а на щеката само с червеи и царевица. Мисля си че по този начин успях да държа толстолобите по далеч от щеката, може и да бъркам.
Публикувай отговор

Обратно към “Състезания и турнири”