Съвети за избор на двигател?

Минава, големият кораб минава ...
kokomin
Мнения: 21
Регистриран на: Нед Яну 08, 2012 10:11
Риболов: спининг,тролинг,джиг

Re: Съвети за избор на двигател?

Мнение от kokomin »

Няма никакъв спор ,че по -голямата лодка е по удобна.Както и яхта от 20 метра сигурно е по удобна от яхта 10 метра,но човека питаше конкретно за надуваема лодка с дължина 3 метра.Вие покрай съветите които давате всъщност си ги мерите кой по хувава лодка има.Ето за това избягвам да пиша във форума.Наслука и големи риби.
bozaka
Мнения: 1747
Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 16:12
Местоположение: София
дал Браво: 63 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Съвети за избор на двигател?

Мнение от bozaka »

kokomin написа:Няма никакъв спор ,че по -голямата лодка е по удобна.Както и яхта от 20 метра сигурно е по удобна от яхта 10 метра,но човека питаше конкретно за надуваема лодка с дължина 3 метра.Вие покрай съветите които давате всъщност си ги мерите кой по хувава лодка има.Ето за това избягвам да пиша във форума.Наслука и големи риби.
Факт(споменах марката, за да може колегата да си сметне килограмите) :tup: За това колегата Тедо го каза реално а не идеалното :!: Аз казвам от личен опит, че 6кс. са достатъчни за 330 - при положение, че си сам в лодка(330 си е малко , както и да го гледаш за двама - не е невъзможно(но все пак е доста травмиращо ако практикуваш тролинг и си в лодката 11часа без излизане)), а 6кс.(тука не споменавам марки и в двата поста защото колегата пише за мощност а не за кой е по и най - като марка) са напълно достатъчни за сам и багажа му :!:
СРЕЩНАЛИ СЕ НА ПОЛЯНКА, ПРАБЪЛГАРИН И СЛАВЯНКА.
ЦУНИ - ГУНИ, ВАДИ-ТУРИ,НАРОДИЛИ ЧОКУНДУРИ.ХЕМ ЕБЛИВИ,ХЕМ КРАДЛИВИ, НО НАЙ ВЕЧЕ ЗАВИСТЛИВИ.. Радой Ралин
stisho
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Сеп 20, 2013 19:15
Риболов: Тролинг,шаранджийски и фидер риболов

Re: Съвети за избор на двигател?

Мнение от stisho »

Колега ,моето предложение към теб е да не набиваш много пари в мотор,тъй като най-вероятно до 1-2години ще смениш лодката и "Одисеята" ще започне отново.Успех!
ilko77
Мнения: 38
Регистриран на: Вто Дек 28, 2010 13:55
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

Re: Съвети за избор на двигател?

Мнение от ilko77 »

Здравейте колеги,искам да попитам някой влачи ли с honda2.3 и какви са отзивите за този двигател(чух, че неможело да се кара много бавно със скорост около 3км/ч),моята лодка е малка стълопластова 2.4/1.3
живота е кратък,човек докато се усмихва и трябва да се озъби!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Има ЯДОВЕ,ЗАЩОТО ИМА МНОГО ГАДОВЕ!!!
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Съвети за избор на двигател?

Мнение от Tedo »

може бавно - бързо не може :) недостатък на този мотор е въздушното охлаждане и съответно по-големият шум. Иначе за лодка с такива размери няма много избор на мотори - повече от 3.5кс/17кг едва ли може да поеме...
Ники Добрев
Мнения: 75
Регистриран на: Съб Май 22, 2010 18:56
Местоположение: София

Re: Съвети за избор на двигател?

Мнение от Ники Добрев »

Много си е хубав мотора-има си своите предимства! Иначе недостатък му е пластмасовия пропелер,който при по-сериозен удар може да се счупи и това че трудно се сменя маслото в картера. Трябва да се наклони целия мотор. На тази лодка няма никакъв смисъл да се слага по-голям, / по-тежък/ мотор.
Ники Добрев
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Съвети за избор на двигател?

Мнение от Tedo »

При "по-сериозен удар" човек трябва да се радва, ако му се е счупил пластмасовия пропелер, а не се е изкривила остта и не са се изронили зъбните колела...
Моторчето Хонда 2.3 е измислено да се придвижиш от т. А до т. Б без да гребеш, иначе за тролинг според мен си е по-добре нещо с водно охлаждане 2.5 или 3.5кс - ако тепърва ще се купува, Хондата (2.3) няма да ми е във фаворитите...
Естествено, ако си го имам и си работи, не бих го сменил само заради този недостатък...
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Съвети за избор на двигател?

Мнение от max »

Tedo написа:............иначе за тролинг според мен си е по-добре нещо с водно охлаждане 2.5 или 3.5кс - ако тепърва ще се купува, Хондата (2.3) няма да ми е във фаворитите...
Естествено, ако си го имам и си работи, не бих го сменил само заради този недостатък...
+1
Akupuc
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Ное 15, 2013 19:55
Риболов: Морски

Re: Съвети за избор на двигател?

Мнение от Akupuc »

Много точно казано,Тедо! Иначе нов винт е 20лв...
ilko77
Мнения: 38
Регистриран на: Вто Дек 28, 2010 13:55
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

Re: Съвети за избор на двигател?

Мнение от ilko77 »

Благодаря за отговорите и съветите,ще си помисля с какво да сменя електрика,но май ще е нещо с водно охлаждане сузуки или ямаха
живота е кратък,човек докато се усмихва и трябва да се озъби!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Има ЯДОВЕ,ЗАЩОТО ИМА МНОГО ГАДОВЕ!!!
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Съвети за избор на двигател?

Мнение от Tedo »

като стана дума за ел-мотори, преди 5-6 години бях внесъл Haibo моторчета и бях се запасил с резервни перки "щото са пластмасови и ще се чупят"... Е познайте... от 5г така си стоят - никой не ми е потърсил резервна... По принцип са идентични и с други марки ел-мотори... Имам 2и 3-лопусни...
Ники Добрев
Мнения: 75
Регистриран на: Съб Май 22, 2010 18:56
Местоположение: София

Re: Съвети за избор на двигател?

Мнение от Ники Добрев »

Ами сигурно са ги използвали за котви....Пък на котвата перка и не требе....
Ники Добрев
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Съвети за избор на двигател?

Мнение от Tedo »

Ники Добрев написа:Ами сигурно са ги използвали за котви....Пък на котвата перка и не требе....
сигурно :mrgreen: само че нито едно от тях не се развали за 3 години... След това им загубих следите...
Ники Добрев
Мнения: 75
Регистриран на: Съб Май 22, 2010 18:56
Местоположение: София

Re: Съвети за избор на двигател?

Мнение от Ники Добрев »

Tedo написа:
Ники Добрев написа:Ами сигурно са ги използвали за котви....Пък на котвата перка и не требе....
сигурно :mrgreen: само че нито едно от тях не се развали за 3 години... След това им загубих следите...
Значи си работят безпроблемно.Това може само да те радва
Ники Добрев
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Съвети за избор на двигател?

Мнение от Tedo »

на ел. мотор няма много-много какво да му се развали - евентуално "врътката" за скоростите... Но мисълта ми беше съвсем друга - че пропелерите не се чупят толкова често, дори пластмасовите...
На предишният ми мотор /25кс с хидравлика/ нямаше петънце по перката... Поне докато не дадох на един познат да кара лодката и той изора дъното... перката заприлича на тези от неръждавейка - толкова се беше шлифовала от пясъка по дъното...
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”