"Изправен" силикон и доработки

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

"Изправен" силикон и доработки

Мнение от maranzika »

Още една зъбатка около 50-те см.
Изображение
Излезна на дълбочина около 4-5м.По-интересен е силиконът.Пробвах да си направя плуващ и се получи много интересно нещо.На шад изрязах със замба отвор 6мм. на петата.След това изрязах от микропореста бяла гума отново 6мм. кръгче и го залепих в дупката на петата на силикона.И като го цопнах във водата и той се изправя "на челна стойка" :lol: :lol: :lol: Та точно на него "взех" тази рибка.. :wink: :wink:
Ето на тази снимка се вижда долу-горе за какво иде реч:
Изображение
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
ronaldo_st2
Мнения: 29
Регистриран на: Пон Апр 18, 2011 16:22
дал Браво: 3 пъти

Re: Язовирски зъбатки

Мнение от ronaldo_st2 »

Много добре измислено!А дали тази гума няма да се напои при по продължителен риболов.
Като гледам бялото е един от цветовете който има най много риби особено с черно гръбче.
Поздрави.
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Язовирски зъбатки

Мнение от bai ves »

Браво Илияне. :tup:
Нама да се напие защото микропорестата гума е синтетична материя, която не пие вода, като петролен продукт :wink:
Аватар
stefar33
Мнения: 500
Регистриран на: Пон Яну 10, 2011 21:16
Риболов: джиг,спининг,тролинг
Местоположение: gabrovo
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 106 пъти

Re: Язовирски зъбатки

Мнение от stefar33 »

Давай Маранзика,патентовай го и го пусни с името"Велико Маранзико" или за външния пазар "The Great M"
Бравус :tup:
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Язовирски зъбатки

Мнение от bai ves »

:roll: тия неща знайш ли от кога се ползват? Добрутро :mrgreen:
Аватар
te4osoma
Мнения: 1881
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Re: Язовирски зъбатки

Мнение от te4osoma »

В шадовете на Savage gear имаше в опашките някво мънисто което прави същия ефект :wink: иначе браво за рибата :tup:
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
lusoxs
Мнения: 21
Регистриран на: Нед Май 27, 2007 20:30
Местоположение: Павликени
дал Браво: 1 път

Re: Язовирски зъбатки

Мнение от lusoxs »

те топчетaтa нa savagear светят
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Язовирски зъбатки

Мнение от maranzika »

lusoxs написа:те топчетaтa нa savagear светят
+1
Те са светещи и не повдигат силикона отвесно.Иначе тоя номер с микропорестата гума минава само при шадовете.В туистерите не виждам как може да мине тоя номер.. :wink: :wink:
Наслука на всички търсещи рибките в тези зимни условия. :tup:
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
suhia_ribar
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 18:14
Местоположение: София/Силистра
дал Браво: 2 пъти

Re: Язовирски зъбатки

Мнение от suhia_ribar »

Евала Илиянски!
До някъде мисля,че такъв ефект се получава и като се използват определен вид глави,да,сигурно ако е в комбинация......знам ли? Говоря за "Ери"
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Язовирски зъбатки

Мнение от bai ves »

Точно така, шадовете на севидж имат светеща елипса, която се ползва при връзване на чепарета и тн. Стояне, ако ти се е повдигало шадчето , то е защото има дупка в сърцевината, а може дупчицата да е била тесничка и да не е прониквала вода. Но предполагам това са рядкости. Илиянски и туистърите могат, могааат.... :tup: Не Ери, ами чебурашка или монтаж на тежест със силикон :wink: Ще ми се ще да видя как шад 8 см повдига 15- 20 гр глава Ери ... :D

Из близките дни ще ви покажа нещо интересно :wink:
shkarcheto
Мнения: 791
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 19:26
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Язовирски зъбатки

Мнение от shkarcheto »

Колеги малко сте назад.......не искам да прозвучи обидно, напротив, но с тези техники се ловеше още от 2007 , та вие си направете изводите сами. Иначе се радвам, когато някой експериментира и споделя. Успехи и хубави зимни рибоци
suhia_ribar
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 18:14
Местоположение: София/Силистра
дал Браво: 2 пъти

Re: Язовирски зъбатки

Мнение от suhia_ribar »

bai ves написа: Не Ери, ами чебурашка или монтаж на тежест със силикон :wink: Ще ми се ще да видя как шад 8 см повдига 15- 20 гр глава Ери ... :D

Из близките дни ще ви покажа нещо интересно :wink:
Веско,не шада повдига главата,а самата глава според мен е като пета и куката стои под диагонал спрямо дъното,това имах в предвид.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Язовирски зъбатки

Мнение от bai ves »

suhia_ribar написа:
bai ves написа: Не Ери, ами чебурашка или монтаж на тежест със силикон :wink: Ще ми се ще да видя как шад 8 см повдига 15- 20 гр глава Ери ... :D

Из близките дни ще ви покажа нещо интересно :wink:
Веско,не шада повдига главата,а самата глава според мен е като пета и куката стои под диагонал спрямо дъното,това имах в предвид.
Това няма никаква връзка с плуваемоста на шадът, а отделна полза при монтаж на силиконова примамка. Разбрах те, нищо. Има лейк ери, стандартно ери- буут. :tup:
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Язовирски зъбатки

Мнение от maranzika »

shkarcheto написа: с тези техники се ловеше още от 2007 , та вие си направете изводите сами.
Извода е че всичките станахте големи " специалисти" пред компа,а никой нищо не споделя.Бая време съм регистриран във форума,и досега НИКЪДЕ не видях някой да е споделил нещо подобно.И днес след като просто споделих,изведнъж се извъдихте СПЕЦИАЛИСТИТЕ да ми обяснявате колко съм назад в технологиите.. :D :D :D Нема сми...Отдавна за себе си съм си направил изводи за ставащото във форума и за доста от пишещите тук..
Аре лека ВИ и не отказвайте и малкото пишещи с вашите постоянни намеци.Дайте да видим ВИЕ как ловите и КАКВО ловите.Защото на теория всички са велики,но на гьола приказката е друга.
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
suhia_ribar
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 18:14
Местоположение: София/Силистра
дал Браво: 2 пъти

Re: Язовирски зъбатки

Мнение от suhia_ribar »

Веско,и аз те разбрах,не съм казал;че с Ери глава шада ще плува!
Знам за проблема на Илиянски,разбирам какъв ефект е търсил.
И,а кажи ми шад 8 См,като споменатитеот вас,вдига ли 15-18-20 гр. глава,та чак и да плува с нея!?!?!??!
Според мен,ефекта е от разположението на силикона спрямо дъното.
Което до някъде според мен се постига и с https://www.google.bg/search?q=%D0%B4%D ... B711%3B700" onclick="window.open(this.href);return false;
Това не намалява адмирациите ми към Илиян,напротив,уважавам хора които експериментират..... :fish1:
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”