Основен ремонт

Книга за препоръки и оплаквания.
balkanka
Мнения: 235
Регистриран на: Сря Фев 05, 2014 8:15
дал Браво: 112 пъти
получил Браво: 59 пъти

Re: Основен ремонт

Мнение от balkanka »

Прав си Васе, ама лаладжиите пак няма тръгнат по-често за риба и тоталитаризма няма ди ги спре да разсъждават!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Основен ремонт

Мнение от quietriot »

balkanka написа:Прав си Васе, ама лаладжиите пак няма тръгнат по-често за риба и тоталитаризма няма ди ги спре да разсъждават!
Асене бате то и аз съм от тях,ако не си забелязал щото ходя от дъжд на вятър на риба по независещи от мен причини, поне докато не си сменя работата- щото ходя когато ме пуснат от казармата ДФЗ, когато не работя в събота или неделя, когато не съм в кампания и когато още един милион причини не ми пребът риболова и ако не беше криза за работа и някъде където ще разполагам с времето си ми предложеха подобни пари като във фонда и обещание да не ми закачат уикендите се махах на секундата, но за съжаление реалностите са други.

Затова и такъмите отлежават и си правим сешъни на езерото в Дружба , поне да помятаме на вода , пък и наблизо има цаца и бира. :wink:
Затова като се прибера отпуска в Ямбол ходя за ужас на родата по 3 пъти на ден за риба за да наваксам , ма то за седмица какво се наксва сещай са, та те за това си лая тука у форума и си давам акъл налево и десно щот по лесно стигам до комп. отколкото до вода. :mrgreen:
Тимев
Мнения: 659
Регистриран на: Сря Юни 01, 2005 8:57
Местоположение: София

Re: Основен ремонт

Мнение от Тимев »

Anton Tonev написа:Веднага номинирам Koki/Калин/, за фидеровия раздел.
не говорим ли само за форума риболовни излети? Основен ремонт само на този форум? нови модератори само на този форум?
balkanka
Мнения: 235
Регистриран на: Сря Фев 05, 2014 8:15
дал Браво: 112 пъти
получил Браво: 59 пъти

Re: Основен ремонт

Мнение от balkanka »

quietriot написа:
balkanka написа:Прав си Васе, ама лаладжиите пак няма тръгнат по-често за риба и тоталитаризма няма ди ги спре да разсъждават!
Асене бате то и аз съм от тях,ако не си забелязал щото ходя от дъжд на вятър на риба по независещи от мен причини, поне докато не си сменя работата- щото ходя когато ме пуснат от казармата ДФЗ, когато не работя в събота или неделя, когато не съм в кампания и когато още един милион причини не ми пребът риболова и ако не беше криза за работа и някъде където ще разполагам с времето си ми предложеха подобни пари като във фонда и обещание да не ми закачат уикендите се махах на секундата, но за съжаление реалностите са други.

Затова и такъмите отлежават и си правим сешъни на езерото в Дружба , поне да помятаме на вода , пък и наблизо има цаца и бира. :wink:
Затова като се прибера отпуска в Ямбол ходя за ужас на родата по 3 пъти на ден за риба за да наваксам , ма то за седмица какво се наксва сещай са, та те за това си лая тука у форума и си давам акъл налево и десно щот по лесно стигам до комп. отколкото до вода. :mrgreen:
Да де ама поне за мен ти не си паразит!
Аватар
Anton Tonev
Мнения: 49
Регистриран на: Пет Фев 18, 2011 10:39
Местоположение: На Гьола
получил Браво: 2 пъти

Re: Основен ремонт

Мнение от Anton Tonev »

Тимев написа:
Anton Tonev написа:Веднага номинирам Koki/Калин/, за фидеровия раздел.
не говорим ли само за форума риболовни излети? Основен ремонт само на този форум? нови модератори само на този форум?
Аз го разибрам за всички подрубрики:
1. Номиниране и гласуване за модератори.
Във всеки подфорум ще пусна тема за номинации за модератори. Може да номинирате, когото пожелаете било то сегашен мод или някой друг потребител.
-> срок за събиране на номинации за модератори: до 15-ти Юни.
Вальо
Мнения: 306
Регистриран на: Съб Мар 26, 2005 11:12
Местоположение: София

Re: Основен ремонт

Мнение от Вальо »

Абе хора модове ли ще се избират или партийни секретари?Ебати и критериите,въведете и изискване да не пие,пуши и третото.Нали затова са тези форуми,всеки да си пише какво му е на душа.
Аз предлагам нови правила :
Заповед 1-админа винаги е прав
Заповед- 2-модовете също винаги са прави.
Заповед- 3-Забранява се пускането на снимки с уловени риби(примерно над 3бр и не под 25см) освен ако не си им правил изкуствено дишане и няма жизнерадостни снимки как си шава отново.
Заповед- 4-Ако на някое рибе потече кръв от някъде -месечен бан.
Заповед- 5-ако някой пръжне риба -тотален бан.
Заповед-6-Забранява се пускането на информация за всеки дашен гьол(то и без това никой нищо не пише ,защото ще скочат хиляди които ще му обяснят ,че е супер бракониер,или той самия си крие платения гьол)
Заповед-7-дайте да изберем няколко умници (има бол)които да обясняват с насмешка ,колко са прости всички останали и колко те четат и разбират от въдици, макари и всичко друго което пише в Нета.Не че са хващали въдица в последната година, но в Нета са царе.

Съжалявам ,но не се мисля за Господ и не мога да ги докарам до 10 Божи заповеди.Прост съм и не се сещам за друго,макар че сигурно има още много.
И накрая моето предложение:
Да изберем за мод някой който не ходи за риба,но седи денонощно на компютъраще следи кой -кого е запсувал.Знае всичко за интернета ще ни каже къде какво е на далавера.Много е морален (не прави споменатите неща)и най вече ще гърби нон стоп за без пари само за да ни угоди на всички и ние пък да можем псуваме за всичко.Българите винаги обичаме някой да върши мръсната работа а ние да даваме акъл отстрани колко е прост.
Имам и фаворит ,но ще го разкрия накрая за капак дето се вика.
VeseliatSkitnik
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Юни 01, 2014 16:50
Риболов: Som, Sharan, Klen, Mrqna, Oklei, Popcheta, Rusi palavnici

Re: Основен ремонт

Мнение от VeseliatSkitnik »

quietriot написа:Аз знам едно, има ли демокрация си ебава майката веднага и настава сободия и всеки почва да си търси някакви права, затова се налага тоталитаризъм и настава ред и дисциплина, на който не му изнася адио -рио :mrgreen:

Сашо е прав времената се промениха, народа се овълчи, огладня , заяжда се, дърви се, търси си правата, оплаква се, за да се въведе ред трябва да се пипа здраво :tup: и никаква демокрация, я от толкова демокрастичен преход докъде го докарахме :lol: :mrgreen:


...... na tova deredje "kolega". I ima dosta kato men det tyrsqt informacia a vmesto tova chetat Vashite gluposti, Off-topic, Spam i dr. sa imenno na nai-redovnite "kolegi" v toq forum. Za vas tova e vid "sedenka" i vseki vypros na kolega za pomosht se obryshta v merene na pi$ki(ama ot vreme ono...dokat sa stavali) i v 90% ot temite oshte na stranica 2-ra ot komentarite zabravqsh za kvo vyobshte chetesh.
Nov sym s izkazvaniata , no dosta sym izchel ot toz forum i naistina ima neshta koito sym nauchil ot tozi forum.
Poveche po vyprosa za kak da si moderirate foruma nqma da pisha no "pipaneto zdravo" mai she trqbva da zapochne ot vas. Pomilete tuk starite mocuni vyrho tozi vypros.

Izvinqvam se za latinicata, no ako choveka det e izmislim kompa beshe bylgarin shteshe da se pishe na kirilica...

A ako moderatora ne go e sram neka trie tova mnenie na nqkoi koito ne vi e "spamil" sedenkata do sega.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Основен ремонт

Мнение от quietriot »

VeseliatSkitnik написа:I ima dosta kato men det tyrsqt informacia a vmesto tova chetat Vashite gluposti, Off-topic, Spam i dr. sa imenno na nai-redovnite "kolegi" v toq forum. Za vas tova e vid "sedenka" i vseki vypros na kolega za pomosht se obryshta v merene na pi$ki(ama ot vreme ono...dokat sa stavali)
Съжалявам че не съм оправдал очакванията ти, натискаш "враг" и не ме четеш повече :wink:, когато Пайк направи рейтинг система ще можеш да натискаш + или - и да оценяваш всеки един пост на някой като може да си сложиш и коментар защо :wink:
другите ти коментари ще ги пропусна като ирелевантни "колега".
И да правилата важат за всички.....друг въпрос е как се прилагат.

Уважение е към другите да пишеш на кирилица и към себе си също..... :tup:

Относно седянката няма какво да го мислим старите муцуни, ние няма да се променим за да ви кефим повече , инфо много одавна не се дава поради съвсем други причини които доведоха до тези теми.

Пълно щастие няма, задоволяваш се с колкото има, ако не те кефи ставаш и завинаваш...
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Основен ремонт

Мнение от naso »

Не пипайте нищо. Всичко си е добре. Само по-здрава ръка за тия които нарушават правилата
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1379 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Основен ремонт

Мнение от Д-р Флекс »

naso написа:Не пипайте нищо. Всичко си е добре. Само по-здрава ръка за тия които нарушават правилата


И аз тъй мисля.
b_lomsky
Мнения: 903
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 15:58
Риболов: спининг
дал Браво: 1480 пъти
получил Браво: 2195 пъти

Re: Основен ремонт

Мнение от b_lomsky »

Аз също нямам оплаквания. Похвален е стремежа към усъвършенстване, но както е каза големия бриджьор Б.Гароцо - "Съвършенното е враг на доброто".
Коста Марков
Мнения: 151
Регистриран на: Пон Дек 20, 2010 21:39
Риболов: allrounder, но дупки у вода не копаМ, с пластмаси не тропам.
Местоположение: Монтана
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Основен ремонт

Мнение от Коста Марков »

За Мод-ове, където чета, съм гласувал... Сега и едно, две конструктивни, надявам се, предложения.
Наистина ще е от полза за увеличаване количеството на снимковия материал във форума, ако се направи възможно качването на снимки директно от компютрите (лЪтопи или тем подобни). Ползи от това много, недостатъци - не се сещам. Може в тематичните подфоруми "Риболов на...." да се пусне и по една тема "Ах проклета фукария" Там всеки, който иска, може да влиза с коментар по темата (кратък, точен и ясен) - Снимка с риба и придружена с дата и начин на хващане. Ще подейства стимулиращо на много съфорумци.
Второто ми предложение е свързано с "Купува Продава".
На всички ни е ясно, че там има много хора, които наистина си разменят и продават такъми, с цел да си купят нови или да си избият някакви пари и т.н. Има обаче и хора, които със сигурност се стремят от там да въртят далавери. Самите правила според мен са направени така, че да се борят със симптомите, а не да изкоренят заболяването. Ето решението според мен: 1. Пускаш обява; 2. имаш право на 5, 10, 15, 20 отговора (колкото прецени Администратора, разбира се, да заложи в правилата). В този брой отговори може да добавяш снимки, да дописваш телефони, да добавяш условия и т.н. Ти си правиш сметка, как ще ги ползваш и не караш приятели да пишат ужким остоумни забележки, за да ти качат темата (кратко, точно и ясно).
Още по-важно и полезно за подфорума "Продава" като цяло, е да се ползва информацията, която форумът заедно с всичките му членове носи. Това е един икономически термин "Справедлива цена". Всеки има право да продава (и купува) на цена, която устройва и двамата в сделката, но според мене е важно посетителите да не бъдат ощетявани. Нека се приеме като полезно, а не група съфорумци, кой на приятелски, кой на търговски принцип да изяждат всеки колега, осмелил се да отбележи, чв дадена стока е продавана на цена близка или надвишаваща пазарната и то за нов артикул от магазина. Гарантирам, че това е добре за по-неопитните или по-новите посетители, от друга страна естествено ограничава възможността за търговия с цел печалба. Все пак, ако има обява за стока на цена по-неизгодна от магазина и някой колега отбележи това в темата на обявата, продавачът пак може да си търси обявените пари и никой не му пречи. Просто купуващите ще знаят, кое колко струва на пазара и ще могат да направят информиран избор. Зная, колко ще бъда оплюван за тези редове, но за мен това е правилно и това предлагам на Pike, a той вече да си преценява.
В заключение по общите правила.
Да се има предвид при промените, че най-ефективна е саморегулацията и тя се постига при създаване на условия за масовост на форума. Модераторите да се стремят да задържат повече хора във форума, като трият, гонят и наказват съфорумци на следния принцип - гонете и наказвайте тези, които с поведението си развалят привлекателността на форума и отблъскват нови посетители. Така форумът ще се самопопуляризира, самите съфорумци (даже на принципа на "клюкарката"), ще водят свои приятели, ще има повече посещаемост, повече и нови мнения, повече за четене. Колкото по-голяма е масата на посетителите, толкова по-трудно ще изплуват всезнайковците и заядливците.
Един час свободно време да ми изпадне, веднага отивам за два часа на риба!!!
mitiogt
Мнения: 85
Регистриран на: Пон Дек 13, 2010 11:13
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Основен ремонт

Мнение от mitiogt »

Не е ли време, вече, да се наложат изисквания за снимките с риби и подфоруми като "Как да я сготвим?" да се премахнат, форумът трябва да възпитава :idea:
Аватар
jagger1
Мнения: 3186
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 757 пъти
получил Браво: 1186 пъти

Re: Основен ремонт

Мнение от jagger1 »

mitiogt написа:Не е ли време, вече, да се наложат изисквания за снимките с риби и подфоруми като "Как да я сготвим?" да се премахнат, форумът трябва да възпитава :idea:
А бе приятелю, ти на червейчета и воблери ли си? Не се обиждай. Казвам ти го най-добронамерено. Прости ми за метафората.
Има хора, които ловят за да се изхранват.
Има хора, които ловят, спазвайки закона - всичко което е забранено, но и това, което е разрешено.
Има хора, които предимно пускат и не задържат.
Има хора, които само пускат.
Има и една друга категория, които ловят, пускат и после си купуват от магазина. Те са най-малко, но има такива.

Ами хора - разни.

Ако питаш аз от кои съм, аз съм от онези, които някога ловяха и си вземаха, колкото за да замирише на съседите и да ми завидят, че все риба ям :lol: . Демек - колкото да замирише на рибка само за момента. После, след години, нещо ми прещака в главата и минах в една друга категория. Онази, която хваща, пуска и само понякога задържа някое рибе: предимно уклей (обожавам го), някое костурче (рядко), някоя бабушка (нормално), изключително рядко клен или скобар (2 - 3 пъти годишно по някое рибе), щука - задържам си нормално (по закон).

От 1980 г. НЕ ЗАДЪРЖАМ!!!:
- пъстърва (независимо от вида)
- мряна (бяла, черна)
- шаран (не обичам и го връщам веднага)

Независимо, че имам повече от 50 годишен общ риболовен стаж в различните му варианти, винаги съм си купувал и ще си купувам от магазина риба.

Хайде сега ми обясни, какво не ти харесва в подфорума "Как да я сготвим" ?
Рецептите, вида на ястието, самото ястие, подправките, туршийките, мезетата, чеверметата или зеленчуците.

И от магазина ли няма как да си сготвя? И морска рибка ли няма как да хапна?

Раздели месарщината (количеството) от готварството (качеството) и ще ме разбереш за какво ти говоря и защо бъркаш. А бъркаш, защото не се замисляш.
Дано да си ме разбрал. Казах ти всичко това с най-добри чувства и без всякаква умисъл да те обидя. Прочети внимателно горния текст и ще ме разбереш. Готин си и вярвам, че няма да ми се разсърдиш за думите.
Нека обаче и други колеги се замислят.
Жив и здрав да си.
Миро Джагър

= = = = = = = = = = = =

Позволих си да бъда малко по-обстоятелствен, за което се извинявам на всички колеги, в това число и на хората, поддържащи форума, които трябва да ни модерират приумиците и да отделят от личното си време, за да имат форумите приличен вид.

До тук с излиянията ми.
А сега по същество:

Поддържам д-р Флекс и останалите колеги, които са на мнение да не се пипат форумите.
Аз също съм +1.

Не е въпросът, дали форумуте, подфорумите и темите са добри. Няма лоши теми. Има теми, които дори и добри се израждат не от хората, които поддържат сайта, а от нас - от нас, които пишем. Каквото напишем, каквото си сътворим, такова ще е и лицето на темата. Ами нали ние си пускаме темите, нали ние си пишем постовете, нали ние си решаваме какво да пишем и какво да отговаряме?

Кой ни е виновен?

Модератори, Администратори, Колеги, не пипайте нищо. Просто прочетете правилата и ги спазвайте. И не само ги спазвайте. Просто бъдете позитивни.

Тогава и държавата ни ще се оправи, и рибите ще станат повече.

А дотогава - нека всеки погледне своето канче, своята чиния и своя живарник.
После се оглеждайте настрани и съдете другите.

Бъдете живи и здрави и дайте повече от себе си.
Винаги за да получиш, за да започнеш да получаваш, трябва преди това много да дадеш!!!

Не дадеш ли, не си ли готов да дадеш, няма и да получиш!!!

Ние правим форумите. Ние си ги четем. Каквото си напишем, това и ще си четем.

Сполайте и ме извинете. Бях искрен с Вас и го написах с добри помисли.
Наздраве на всички.
Последно промяна от jagger1 на Сря Юни 04, 2014 22:53, променено общо 2 пъти.
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: Основен ремонт

Мнение от КИРО »

Сега моето мнение:
Твърде много правила,не действат добре на който и да е форум.
Разрешение на спама,води до отпускане на душата,от там и доброто отношение на
потребителите помежду им.След ден два,модераторите могат без някакви предупреждения да чистят спама,и знам че никой няма да се разсърди.

Искате само качествени и избистрени снимки - нямате проблеми,
просто ще престанете да гледате снимки.

Не мога едновременно да държа риба на спининг,да си карам коритото и да мисля как най-качественно да снимам.Не е само това де - последващите нападки дават лоша нагласа на всеки,който иска да се похвали с някой екземпляр,след като знае какви ще ги чете после.

На първо време си променето отношението всеки към всеки,тогава ще тръгне форума
и без много правила.
Относно БАН по IP - мисия невъзможна на този етап.
Защо ли? - PIKE,я провери от колко IP-та съм работил до сега?
А се кълна,че само от моя комп си работя,и нямам друг ник тук.
То и в моя форум нямам дублиращ ник де.

Към модераторите:бъдещите
По правило,търкате каквото мислите че е извън правилата.
Когато го правите в някое мнение,напишете отдолу кой го прави.
Така си поемате отговорноста,но и наказания знай за какво иде реч.
Така е честно.А и това ви вдига авторитета - повярвайте ми.
Има моменти в период на конфликти,когато не се налага това,там е друга бира вече.
Публикувай отговор

Обратно към “За форума и сайта”