" Записки по френските състезания "

Организирате или искате да участвате в риболовно състезание, това е мястото, където може да разберете къде и кога има такива ;)
Публикувай отговор
Аватар
outsider
Мнения: 2673
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 183 пъти
получил Браво: 4699 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

hypperion написа:Страхотен репортаж, Ванка!Обаче почвам да се замислям има ли водем у тая Франция къде човек може да лови нормални риби и да си направи кефа. Мрежари нямат, риба не взимат - къде е рибата?!

От цитата по-долу би ли обяснил по-подробно каква е била грешката и какво точно си променил:
outsider написа:рибата масово налази храната , и се оказа че аз не съм особено подготвен да ловя на подвижен ваглер ситни баби (ок.100 грама). Направих 1627365356 фитки :roll: :oops: :oops: :oops: , и всичко , което излезе от живарника ми накрая беше...640 гр. риба....За втория манш смених техниката , и минах на слайдер - с него налучках рибата в началото , после започна да вадя червеите на чорап без да видя кълване , и докато се усетя къде ми е грешката...
Благодаря предварително!
Тва с рибата във Франция е особена тема (Uriel , благодаря!) - има редица фактори , поради които рибата е намаляла драстично през последните години - pазказват ми че в Лоара на днешните най-куци участъци секторите са се печелили с 10-12 кила , и последните в сектора са имали по 4-5... сега на същото място има три капота в сектор от 10 човека , и първия е с кило и половина , ако е имал шанса да хване един бонус от 600 грама. :( :?
Нашествието на кормораните -гнусни гадини , защитени от закона :evil: , е една от причините , масовото развъждане на сомове се сочи като друга причина (аз имам резерви по тоя въпрос) , и - колкото и да е странно! - все по-чистата вода във френските реки , резултат от все по-добрите пречиствателни станции , е причина за намаляване на рибата! :lol:
В бистрата вода фуила не виреe , и процента на баби и платики в общата популация пада , расте количеството на клен и мряна , които са по-рядък улов на състезанията. В езерцата нещата са други - риба има , включително и едра. Проблема е в процента дребосък спрямо едра риба , който е огромен , плитката вода , забраната да се ползва мач , близката дистанция между състезателите ...рибата е капризна и плашлива , и аз мисля че просто се дърпа навътре. Отделно че в плитките и малки по размер гьолове май просто няма достатъчно храна , и рибата расте адски бавно....

По темата с мач риболова нещата са доста по-лесни за обяснение : толкова съм тъп , че ако от простотия се умираше , вече да не съм между живите. :oops: :mrgreen:
Дългогодишният ми опит 8) в мач риболов с подвижни монтажи , е придобит в Испания , кадето рибата е малко повече , и обикновено е по-едра. :wink:
И сега стигаме до състезанието (което всъщност беше първенството на Първа Дивизия на департамента по мач , нищо че едва събра 16 човека). Предварителното инфо е за баби от 300 до 900 грама(!) , Доминик беше намерил време за една тренировка , и беше попаднaл на яки платики ( 15 кила за 5 часа , по негови думи). Първия ден риба не излезе , така че изводи не можахме да си направим , и втория ден се озовахме в небрано лозе - дребосък , ама в огромни количества , и риболов на пропадане. Моите монтажи са приготвени за френските водоеми , които са адски плитки , и са доста къси. Фактически от куката до основната маса олово имам един метър.
Мятам. Красиво , плавно щръкване на ваглера (6+4) , засичане....фитка! :evil: Тва се повтаря пет-шест пъти , става ми ясно че нещата не вървят - рибата е пред мен(може да съм некадърен , ама кви манджи бъркам , не е истина! 8) ) , почвам да експериментирам ....
Намалям дължината на повода. Мятам , плувката щръква - фитка.
Удвоявам теглото на дропера. Мятам ,плувката щръква. - фитка.
Движа нагоре-надолу основното утежнение. Фитка
Махам дропера и оставям само вирбела. Фитка , фитка фитка...... :?

Полягам повечко на дъното - фитка. Вдигам стръвта на 20 см от дъното - НЕ КЪЛВЕ.
В тези експерименти мина първия манш (3 часа). Представям си картината - рибата съпровожда стръвта към дъното и кълве чак когато червеите спрат движението си и опрат дюшемето. Кълването е рязко и директно нагоре , при което тя повдига основното утежнение! И разбира се , веднага плюе , кво да направи горкото рибе с четири грама олово... :lol:
Утежнения ваглер , който има голяма инерция , продължава да изплува още малко , СЛЕД като рибата вече е изплюла стръвта , и аз засичам когато вече няма никой вкъщи. :idea:
Имаше два начина да се реши проблема - да направя монтаж , в който утежнението е доста по-далеч от куката ( после намерих статии писани от сем. Скоттърн , в които се споменават цифрите 1.70-2 метр :!: а ) , или да сменя ваглера със слайдер. Нула инертност , щръкне ли , куката е още на рибата в устата .
Както вече писах по-горе , за два часа удвоих резултата от трите часа сутринта...обаче: сега пък вадех червеите на чорап без да видя кълването. :roll: Утежнението на слайдера за риболов на пропадане се оказа тънка работа : основната тежест трябва да го потапя почти до работно положение , тя трябва да бъде далеч от куката , дроперите трябва да бъдат много малък процент от цялото утежнение , и да бъдат малко на брой. Тоест , трябва рязко и ясно да се вижда кога основната тежест е вече в работно положение , и само дроперите още потъват ,и плувката да показва кълването в тази фаза.
При мене основната тежест беше близо(пак!) , дроперите бяха доста тежки като обща маса , и двете фази - стигането на основната тежест до отвесно положение , и потъването на дроперите след това , не можех да да ги различа изобщо.(Италианците делят утежнението на "пасивно" и "активно" )
В резултат аз виждах кълването само СЛЕД заемането на отвесно положение на цялата линия. И се оказваше , че рибата вече е поела , изсмукала и изплюла стървта , без аз нищо да усетя...представяне на пълен идиот :oops: :cry: , обаче от доста години не ми се беше случвало толкова да ми се отворят очите от едно единствено състезание. :wink:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
waglerbg
Мнения: 919
Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 4:11
Местоположение: Варна
дал Браво: 73 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от waglerbg »

Перфектно си го описал! Всеки начинаещ (а и не само!) слайдерист трябва да си го татуира от вътрещната страна на ръката, над китката... като незнае какво да прави в подобни ситуации , да запрята ръкави и да чете :mrgreen: би му спестило изключително много време и нерви :tup:
Поздравления за отличният изказ и постигнатото!
...read between the lines...
Аватар
hypperion
Мнения: 845
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 22:38
Риболов: 95% на щека
Местоположение: София/НЗ
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от hypperion »

Мдаа, изключително полезна и синтезирана информация - голямо благодарско! Пиша в тефтера веднага...
Понякога тарикатите носят на баламите вода в кошница
пламенхимекс
Мнения: 315
Регистриран на: Вто Окт 07, 2008 23:23
получил Браво: 3 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от пламенхимекс »

Ползвай ваглери със сарканда те са специално за платика напревени
http://sensorfishing.com/e107_plugins/e ... p?prod.311" onclick="window.open(this.href);return false;
miro253
Мнения: 205
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:07
Риболов: в България
Местоположение: София
дал Браво: 25 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от miro253 »

Отново увлекателно четиво, а последния пост си го записвам в учебника и до утре да съм го научил наизуст :D . Благодаря.
ucubo
Мнения: 35
Регистриран на: Сря Юни 16, 2010 20:30
Местоположение: софия
получил Браво: 1 път

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от ucubo »

Отличен теоретичен разбор! Поредно и чудесно отразено потвърждение, че риболовът е интелектуална игра :wink: , само дето на брега това често се забравя :D (от пек, студ, умора от мъкнене, бъркане, или наивни надежди за чудесни от само себе си риболови) и спираме да мислим какво става под водата :) .Поздрави!
Аватар
outsider
Мнения: 2673
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 183 пъти
получил Браво: 4699 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

ucubo написа: риболовът е интелектуална игра :wink:
Това хвърля известна светлина върху мистерията с редовното ми недотам добро представяне.... :mrgreen:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
ucubo
Мнения: 35
Регистриран на: Сря Юни 16, 2010 20:30
Местоположение: софия
получил Браво: 1 път

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от ucubo »

Ами в тази перспектива мистерията се разсейва мисля за повечето от нас, аз дори се считам за блестящо потвърждение на това, съдейки по плачевните резултати на брега и славните задълбочени анализи в колата на път за вкъщи :mrgreen: . Тук интелектуалната интервенция идва винаги, ако не в недостатъчна степен, то поне с решителното си закъснение :lol:
Аватар
outsider
Мнения: 2673
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 183 пъти
получил Браво: 4699 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Markony написа:
outsider написа:Благодарско за четивото.
Изкарах уикенда на подобен тип състезание - едра и адски рядка риба... тъпа работа. Репортаж по-късно , или утре
Договор!
Ти пък ся...То вярно че отдавна нищо не съм писал (също като кореспондента от Англия....Милене , къде се дяна бе? :roll: ) - ама кво ли да пише човек?
В края на август се състоя първенството на първа Дивизия на департамента...този файл ще бъде разсекретен като му дойде времето 8) , и след връщането ми от Русия , нещата продължиха все в същия дух - много ентусиазъм и никакви резултати. :lol:
Първото "постсъветско" състезание беше на Лоара , която е странен терен за състезания - направо си задавам въпроса , дали има смисъл те да се провеждат там...Първия манш се падам в някакъв водовъртеж - голяма веселба : тръгваш да изтичаш , половин метър плувката върви нормално , после спира , седи си под върха на щеката , и после тръгва назад... :roll: По едно време щръква над водата два сантиметра , вадя , и се оказва че тежестите са на топка - въртопа вдига 8 грама без проблем , и ги заплита както си иска. :shock: На всичкото отгоре на 9 метра от брега е 7 метра дълбоко , та се наложи да удължавам линии , и час и половина след старта , всичките бяха оплетени и хвърлени в кутията за ремонт. Всичко беше ясно , пуснах няколкото рибета обратно , извадих живарника дас съхне , и тръгнах да зяпам как ловят другите.
За следобедния манш моето място беше елиминирано от тиража... :idea:
Следобед - пада ми се нормално място , като изключим закачаката , в която оставих десет куки , и през един съсед - Уилфрид , майстора на Лоара.

Изображение

Разпъвам малко артилерия....

Изображение

.....под зоркия поглед на съдиите , заели стратегическа позиция:

Изображение

:lol: :lol: :lol:

Кво да ви разправям? 900 грама , тотално безрибие...Yилфрид отърва капото след час и половина , и завърши с два броя , с общо тегло 420 грама - без коментар...
Оттам - следващия уикенд сме с Доминик на езерото с кефалите - скръб и мизерия , кило и двеста дамата общо за пет часа , и ни смъмриха да не се оплакваме , щото "ние сме с 400 грама" :mrgreen: - къде се беше дянала рибата , един Господ знае. С това стигаме до последното състезание , внимание:

Изображение

O , да , бейби! :twisted: Вятъра на промяната духа в департамент 49 - ама да си държиш шапката с две ръце! Първото в историята на департамента официално фидер състезание беше организирано в духа на най-добрите традиции на местната федерация. А именно - "хабер нямам с кво съм се захванал , ама имам добри намерения". :mrgreen: :mrgreen:

В резултат , бяха избрали река Сарт (La Sarthe) , на която стъпвам за първи път. Реката :

Изображение

Изображение

Изображение

Течението е като за 80- 100 грама , дълбочината - около три-четири метра. И почваме ние да мааме с тежките хранилки , а основната риба тук е....клен и мъздруга. Сетихте ли се? :wink:

Организатора ни съобщава , че рибата е рядка , но едра. Свикнал на рядка и дребна , аз приемам условията 8) - всичкото макара е заредено с монофил , поводи 0.16 , куки десетки , без излишни тънкости. :twisted:

Изображение

Монтирам един фидер с патерностер , един с несиметричен клуп , и един с лека хранилка и състезателния монтаж , уж да търся клен в храстите отсреща..
От моя клуб сме трима : Доминик - за къде без него , Гуенаел - първа шпага на Анжу , наскоро отпаднал от Първа национална дивизия по фидер , и жадуващ да се върне в нея , и аз - барабар Петко с мъжете. :D
"Мъжете" в случая бяха изненадата на деня - значи , освен двама-трима познати от плувкаджийските състезания , имаше и нови физиономии( да отбележа че състезанието беше събрало 14 човека). Първо - старчоците. Големи сладури , Господ здраве да им дава. :lol: Местни , ловят почти само на тази река , и само на фидер. Обща възраст (трима са) - около триста и двайсе години :mrgreen: - бели бради , слухови апарати - а бе - Сребърната Орда. :lol: Вадят обаче свестни фидери , кутии за стръвта към платформите , по немски образец , разпъват колчета за дистанция , очевидно знаят кво правят! :shock:
Имаше и друга порода , която досега не бях виждал по водоемите - новината за фидер-първенство беше извадила из под камъните рицарите на плаща и кинжала , които не знам досега къде са се спотайвали - хора , които ловят само на фидер , братО - екипирани до ушите ( съседа монтира небрежно ТРИ Вайпъра , баси маниака!) , и изобщо не бяха дошли да вземат пленници!
Почва първия манш(от общо два по пет часа) . Аз съм приготвил малко жива стръв...

Изображение

... и почвам да бомбардирам петното . Един час - нула кълване. Час и половина...още една нула.
През това време старчока до мене (вдясно) вече има риба. Оня от професионалната лига отляво пък ,е забил някакво зверско добиче , което вдига неописуем шум в живарника . Щото брегът е висок , и живарниците стоят така:

Изображение

Накрая и на мене ми кълве , на пръчката с несиметричния клуп и повода от метър и половина. В живарника се настанява яка платика , и сега въпроса е дали ще хвана още една риба? Щото рибата наистина е рядка...След около час следва второ кълване , и тоя път няма лесно и безболезнено докарване на рибата до кепа. Имам несговорчиво животно на другия край , което намира кусур на всичките ми конструктивни предложения :D , и не ще да излезе на повърхността. Когато най-после го виждам , мислено се потупвам по рамото за добрата идея да омотая със скоч снадките на кепа - вдигането на рибата вертикално нагоре е рискована работа , а тука имаме мъздруга от близо две кила! :shock:
До края на мача обаче нямам пипване , а ми е пределно ясно , че само с две риби съм за никъде. Край на манша - отвял съм професионалиста отляво с по-малко от сто грама разлика (двете ми рибета удрят 3.320) 8) . Дядото е с 3.700 , има хора с по 4-5 кила , и един с 10 или 11 ...Аз съм девети , и нещата не отиват на добре.

Неделя. След вчерашния дъжд в края на манша , и последвалото спадане на температурата с почти десет градуса , имам кофти предчуствие...Почваме по същата процедура , само че тоя път аз има риба в края на първия час , съседите са капо. Шума сега идва от моя живарник , сичко е ОК 8) :lol: . После реката сякаш умира - два часа нямам пипване , ставам и обикалям колегите - половината народ още пие капОчино , тук-там някой е с една риба , аз с моята мъздруга съм начело на класирането! Сега въпроса е да се хване втора риба - на живот и смърт. Разбира се , нищо не зависи от мен. Безсмислено състезание , всичко се свежда до една или две риби за пет часа - изцяло въпрос на късмет , и всичко , което мога да направя , е да храня и да се надявам. Манша свършва без да видя второ кълване.
Има ПЕТ човека капо , аз с една риба (1.660) съм 4-ти , и с 13 точки ставам 6-ти в крайното класиране.
Доминик и Гуенаел така и не хващат риба , и са на опашката . Самия факт , че Гуенаел е последен в крайното класиране , е показателен за нивото на турнира. :evil:
И накрая - "добрата" новина: регионалния турнир , 44 човека от петте департамента , ще е след две седмици , на същата река, 50-60 км. по-нагоре. Що ли ми е толкова смешно?
:mrgreen: :mrgreen:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1379 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от Д-р Флекс »

Снимката със съдиите е покъртителна - ненадминати са франсетата в joie de vivre, трябва да им го признаем!!! :D

Мерси за репортажа, освен приятен, за мен е и поучителен! :)
ucubo
Мнения: 35
Регистриран на: Сря Юни 16, 2010 20:30
Местоположение: софия
получил Браво: 1 път

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от ucubo »

Чудесен репортаж! Приветствано завръщане! :D
Аватар
Markony
Мнения: 2008
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 15:54
Местоположение: с. Гурмазово
дал Браво: 200 пъти
получил Браво: 32 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от Markony »

Тамън си сипнах една кротка мастичка и проклинах съдбата, че няма к`во да се чете...

Благодарско и късмет :tup:
NOMINATIONS BUG ...
http://www.kenga-bg.info
Аватар
outsider
Мнения: 2673
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 183 пъти
получил Браво: 4699 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от outsider »

Златна есен из равното анжуйско поле...Капят листата на тополите ....а бе - есен като есен, кво да ви я описвам? :D Тука бизнеса е друг : дойде време да си премерим фидерите. :twisted: Pегионално първенство с участието на 40-те разб... :lol: такова , 40-те най- ненормални фидер маниаци от 5-те департамента. Щото състезателния терен бил безрибен като плувен басейн - точно по френски образец... :evil:

И така , аз тегля тапа. 8) Tоя път не е от "онези" тапи , дето и гратис не я щеш - тука имаме истинска тапа :wink: , най-долу по течението в сектор от 20 човека. Вярно , на пръв поглед беше по-скоро проблематична. Пред мен - така:

Изображение

Зад мен - дървета , да се чудиш как да метнеш фидера. :roll:

Изображение

Стръвта е готова за контрол:

Изображение

Монтирам малко тояги:

Изображение

Кратко за стратегията: понеже както обикновено , не съм тренирал на терена :lol: , нямам представа къде да търся рибата. Тези , които са тренирали , също не знаят , щото не са хванали (почти) нищо. :mrgreen:
С тази цел решавам да приготвя три дистанции: 35-40 метра , 25 метра , 15 метра. Храня ги поред , две хранилки на всяка , докато някъде се обади риба , и ловя там. Като стана дума за храна , реших че храната трябва да бъде ситносмляна , тъмна на цвят и доста лепкава- щото имам намерение да добавям жива стръв , течението е като за 40-50 грама , а дълбочината - около 4-те метра. Смесвам кило Rameau Canal Noire с половин кило Baby corn , две лъжици Аромикс Брасем , и стига толкова.
Имам кастери , фуил , пинки , бели и малко торен за кълцане.
За отбелязване е , че при разбора на нещата след манша , се оказа че съм един от малкото хора , избрали толкова агресивна тактика на захранване. Повечето бяха заложили на пестеливо хранене с глина и фуил , и като ми чуха "менюто" , направо се хванаха за главите. :lol:

Почваме - две кошници на далечната , две на средната , две на близката. Пусто. Повтаряме процедурата - нищо. А едно топло , меко , готино време... далеч , по средата , пред мен...Празно. :?
Cлед около половин час имам чукване , дребна баба. Втора , трета , платичка от 50 грама , едър бибан... Чакай бе , тука нали нямаше грам риба? :D
Изкарвам половин час ,през който ми кълве на всяко пускане - вярно , само дрeбосък , после петното затихва и тръгва да умира. :cry:
И си представям как сега ще вися 4 часа без да видя повече кълване... Грабвам пикера да опитам близката дистанция , и решавам че пак ще ги въртя трите.... на второто мятане с пикера вече знам че правя грешка :!: ,( нещо нехарактерно за мене , обикновено загрявам , когато е късно :lol: ) - петното ми умря , щото дребосъка опасе всичкото мезе! Отново почвам да храня като луд - кастери , фуил , пинки ( през това време конкурентите дозирали фуила едва ли не с пинсета , да не прехранят рибата :mrgreen: ) - рибата се връща, гепвам една платика около 700 грама , после една едра червеноперка....Когато остават два часа , вадя втора , и втози момент се появява един приятел , с новините : сектора е трагедия , вероятно ще се спечели с около 800 грама ; почти половината са още капо :shock: , особено тези , които са заложили на светла храна .
Аз пък имам друг проблем - почвам да вадя вердеваса изсмукан без да видя пипване. Дотук съм пробвал всички комбинации от стръв: бели , пинки , торни , кастери. В чист вид , или с добавка на вердевас. Резултат: на чисто не кълве , ако има вердевас , кълве , обаче само на вердевас кълве още по-добре. И сега го смуче(повод от метър и двайсе) , и не виждам кълване. Решавам да резна повода , обаче преди това бодвам три пинки....опаааа:

Изображение

:twisted:

Рибата внезапно беше променила възгледите си относно здравословното хранене , и сега кълвеше на пинки! Правя серия от баби и платички , и свирят край на манша - иде ми да се сритам по някое чуствително място - ама как не се сетих да пробвам по рано?!? Оказа се , че се притеснявам наптразно - теглят ме последен , и най-добрия резултат е 940 грама! :shock:

А добрутро:

Изображение

4.200.... :wink:

Изображение

Дотук добре , а в неделя? :cry: :evil: Пада ми се В11 , средата на сектора и ебаси гробището - в събота на моето място е сервирано капОчино , вляво от мен - още едно , вдясно - 60 грама..... :roll:
Решавам да не пипам нито храната от вчера , нито агресивния подход , обаче се отказвам от късото , и храня две дистанции - 35 метра , и 45-48 ( на десет метра от отсрещния бряг) .По-точно , храня само средната , а далечната ще я пробвам ако нещата загрубеят. Е , загрубяха! :shock:
Час и половина съм капо , което спасявам с един уклей... Още един час без пипване , и работата става ясна.... Ставам , вадя пикера - поне уклея да опитам накъсо , обаче преди това опитвам далечната линия - първо мятане - изсмукан вердевас. :evil: Бодвам пинки - и ги вадя и тях съдвкани.... :evil: :evil: :evil: баси , в най-безрибния сектор да имаш две кълванета , и да не ги видиш , да ти е кеф да се застреляш! Скъсявам повода до 50 см , бодвам пак три пинки (тва става с връх от 3 унции , и при усилващ се вятър) , и ...БИНГО! Късо и рязко кълване , и внимателно кепчосвам едра баба от поне 300 грама. 8) 8) Това си остава целия ми улов до края на манша , и с бабата и уклея тегля 400 грама.
Овесил съм нос до земята , когато пича с кантара ми подхвърля " Дотук ти си пръв!" ....ъъъъ , я пак?!? :shock: :shock: Аз съм на В11 , комшията е с 30 грама , този от В10 е със 60 , значи в най-лошия случай , ако всички други ме бият , гушвам десет точки....А бе аз май ще се набутам между първите 10? :lol: :lol: Отивам да видя "рибната" част от сектора , и там вече ме убиват: вчерашното ми място е дало 490 грама , сектора се печели с 590 , и аз с моята случайна баба съм 4-ти!
И се оказва , че сме двама с по 5 точки.....и кой беше гепил 4 кила и кусур вчера , а? :mrgreen:
Отваряйте шампанското , пускайте "We are the champions!- на мене са ми заети и двете ръце: :lol: :lol: :lol:

Изображение



Фидерно оборудване -XXXXX евра.
Стръв и храна - XXXXевра
Хотел и храна - XXXX евра

Да чуеш как се чудят как да ти произнесат името при връчване на наградата: прайслес!
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
hypperion
Мнения: 845
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 22:38
Риболов: 95% на щека
Местоположение: София/НЗ
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от hypperion »

Ехеееее, Браво Ванкааа...бой и тва е. А дали някой друг е пробвал да влезне агресивно втория ден след твоя успех?
Понякога тарикатите носят на баламите вода в кошница
Аватар
Markony
Мнения: 2008
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 15:54
Местоположение: с. Гурмазово
дал Браво: 200 пъти
получил Браво: 32 пъти

Re: " Записки по френските състезания "

Мнение от Markony »

Хи-хи, сцепи ли им шортите? И на мене ми е интересно, никой ли не е пробвал твоята тактика от предния ден?
NOMINATIONS BUG ...
http://www.kenga-bg.info
Публикувай отговор

Обратно към “Състезания и турнири”