СТРАННИ ПЛАВАТЕЛНИ СРЕДСТВА

Минава, големият кораб минава ...
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: СТРАННИ ПЛАВАТЕЛНИ СРЕДСТВА

Мнение от LVitchev »

:lol: :lol: :lol: Флекс,вече закъсня брят,инсталирах "лодката" под навеса и в събота ще я ползваме за маса и ще се напием хихи :mrgreen:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
горан
Мнения: 440
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 17:46
Риболов: Тролинг, джиг, кльонк
Местоположение: Казанлък
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: СТРАННИ ПЛАВАТЕЛНИ СРЕДСТВА

Мнение от горан »

Макар въпроса да е към Геле, аз като бивш ползвател на такава лодка, ще си позволя да вметна едно мнение.
Лодката е добре направена, с доста материал в нея, непотопяема с добра плаваемост. Глисира прилично добре с двигател 10кс., а спокойно понася и 20 к.с /аз я карах с такъв/. Не съм съгласен с Геле, че е за гребане и за езера. През 2012г. пролетта на Ивайловград в големите ветрове, когато някои лодки потънаха, с тази не съм имал такива опасения, достатъчно стабилна е за да седнеш спокойно на страничният и борд. За сравнение ще кажа, че в този си размер почти не отстъпва, като стабилност на Куиксилвъра, който е почти двойно по-скъп. След три години ежеседмична експлоатация лодката си беше като нова, което говори за качествен гелкоат или каквото там си е покритието и.
Но.... за море....не бих я препоръчал, макар да е по-устойчива от доста от плавателните съдове, които съм виждал в морето, основното и предназначение със сигурност не е за там, сегашната ми лодка е 4.50м. и пак ми малее за морето.
Лодката е добро решение за язовир и аз все още ходя за риба и с такава!
ПП. Мястото на питането за тази лодка, със сигурност не е за тази тема, защото лодката е далеч от странните плавателни средства показати по-нагоре в темата....
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: СТРАННИ ПЛАВАТЕЛНИ СРЕДСТВА

Мнение от gele kapaciteto »

горан написа:Макар въпроса да е към Геле, аз като бивш ползвател на такава лодка, ще си позволя да вметна едно мнение.
Лодката е добре направена, с доста материал в нея, непотопяема с добра плаваемост. Глисира прилично добре с двигател 10кс., а спокойно понася и 20 к.с /аз я карах с такъв/. Не съм съгласен с Геле, че е за гребане и за езера. През 2012г. пролетта на Ивайловград в големите ветрове, когато някои лодки потънаха, с тази не съм имал такива опасения, достатъчно стабилна е за да седнеш спокойно на страничният и борд. За сравнение ще кажа, че в този си размер почти не отстъпва, като стабилност на Куиксилвъра, който е почти двойно по-скъп. След три години ежеседмична експлоатация лодката си беше като нова, което говори за качествен гелкоат или каквото там си е покритието и.
Но.... за море....не бих я препоръчал, макар да е по-устойчива от доста от плавателните съдове, които съм виждал в морето, основното и предназначение със сигурност не е за там, сегашната ми лодка е 4.50м. и пак ми малее за морето.
Лодката е добро решение за язовир и аз все още ходя за риба и с такава!
ПП. Мястото на питането за тази лодка, със сигурност не е за тази тема, защото лодката е далеч от странните плавателни средства показати по-нагоре в темата....
Га си прав си Прав , не съм ползвал такава лодка , но аз 110кг + некой авер още толкова си мислим че не съм за нея.
За морето сме категорични :tup:
П.П. Все пак наистина това е нормална лодка , и не е за обсъждане в тази тема.
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
bozaka
Мнения: 1747
Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 16:12
Местоположение: София
дал Браво: 63 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: СТРАННИ ПЛАВАТЕЛНИ СРЕДСТВА

Мнение от bozaka »

горан написа:Макар въпроса да е към Геле, аз като бивш ползвател на такава лодка, ще си позволя да вметна едно мнение.
Лодката е добре направена, с доста материал в нея, непотопяема с добра плаваемост. Глисира прилично добре с двигател 10кс., а спокойно понася и 20 к.с /аз я карах с такъв/. Не съм съгласен с Геле, че е за гребане и за езера. През 2012г. пролетта на Ивайловград в големите ветрове, когато някои лодки потънаха, с тази не съм имал такива опасения, достатъчно стабилна е за да седнеш спокойно на страничният и борд. За сравнение ще кажа, че в този си размер почти не отстъпва, като стабилност на Куиксилвъра, който е почти двойно по-скъп. След три години ежеседмична експлоатация лодката си беше като нова, което говори за качествен гелкоат или каквото там си е покритието и.
Но.... за море....не бих я препоръчал, макар да е по-устойчива от доста от плавателните съдове, които съм виждал в морето, основното и предназначение със сигурност не е за там, сегашната ми лодка е 4.50м. и пак ми малее за морето.
Лодката е добро решение за язовир и аз все още ходя за риба и с такава!
ПП. Мястото на питането за тази лодка, със сигурност не е за тази тема, защото лодката е далеч от странните плавателни средства показати по-нагоре в темата....
Да наистина доста стабилна лодка-аз съм се возил на 3.7 , на 4.50 си нямам и представа ма са двойно килата така, че мое и да се справи в морето.
П.п За сравнение с Куика което правиш ша ме извиняваш, ама няма се съглася, че всичко е в цената :wink:
СРЕЩНАЛИ СЕ НА ПОЛЯНКА, ПРАБЪЛГАРИН И СЛАВЯНКА.
ЦУНИ - ГУНИ, ВАДИ-ТУРИ,НАРОДИЛИ ЧОКУНДУРИ.ХЕМ ЕБЛИВИ,ХЕМ КРАДЛИВИ, НО НАЙ ВЕЧЕ ЗАВИСТЛИВИ.. Радой Ралин
Аватар
горан
Мнения: 440
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 17:46
Риболов: Тролинг, джиг, кльонк
Местоположение: Казанлък
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: СТРАННИ ПЛАВАТЕЛНИ СРЕДСТВА

Мнение от горан »

bozaka написа: Да наистина доста стабилна лодка-аз съм се возил на 3.7 , на 4.50 си нямам и представа ма са двойно килата така, че мое и да се справи в морето.
П.п За сравнение с Куика което правиш ша ме извиняваш, ама няма се съглася, че всичко е в цената :wink:
Не казвам, че разликата е само цената, но съм категоричен, че разликата в цената е доста по-голяма в процентно отношение, отколкото е разликата в самите лодки... :tup:

ПП. Геле, аз и зет ми с дрехите сме и двамата по 100+ килограма и няма никакъв проблем за удобен, спокоен и приятен риболов - просто не лоша лодка за размера и цената си нищо повече...
Ingos
Мнения: 537
Регистриран на: Чет Фев 21, 2008 13:44
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: СТРАННИ ПЛАВАТЕЛНИ СРЕДСТВА

Мнение от Ingos »

Да наистина доста стабилна лодка-аз съм се возил на 3.7 , на 4.50 си нямам и представа ма са двойно килата така, че мое и да се справи в морето.
П.п За сравнение с Куика което правиш ша ме извиняваш, ама няма се съглася, че всичко е в цената
Колега прав си, не всичко е в цената :)

В Делфина има повече място, по-удобна за стоене и седене е, и е по-евтина :)

За стабилност на Куик не мога да говоря защото не съм се возил в такава, другата я познавам от първа ръка.

Ако Делфин 4.50 нямаше толкова нелепи странични джобове щеше да е доста по-популярна според мен.

Иначе куика е хубава лодка!

Поздрави,
feelin' frisky?

Brucia la terra...
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: СТРАННИ ПЛАВАТЕЛНИ СРЕДСТВА

Мнение от КИРО »

gele kapaciteto написа:Делфините по мои наблюдения са сваляни като модели от ето тези лодки

Изображение

Та на въпроса дали става , Става ако морето е гладко - според мен даже не са язовирни , по скоро езерни за гребане .

Иначе казано - НЕ СТАВА :tup:
Беееее, ти ми подари една такава,аз ще снимам да видиш дали не става..... :lol:
То верно,че е Черно море,ама баш пък толкова... :wink:
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: СТРАННИ ПЛАВАТЕЛНИ СРЕДСТВА

Мнение от gele kapaciteto »

КИРО написа:
gele kapaciteto написа:Делфините по мои наблюдения са сваляни като модели от ето тези лодки

Изображение

Та на въпроса дали става , Става ако морето е гладко - според мен даже не са язовирни , по скоро езерни за гребане .

Иначе казано - НЕ СТАВА :tup:
Беееее, ти ми подари една такава,аз ще снимам да видиш дали не става..... :lol:
То верно,че е Черно море,ама баш пък толкова... :wink:
Кире , тая на снимката е 4,50 ве брат - аз я давам като пример .
Те и Пасат имат снимка на 4,00 или 4 и нещо която са я сложили на 3,70 за да изглежда по широка.
Делфинката си е лика прилика с TERHI-то :wink:
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Ingos
Мнения: 537
Регистриран на: Чет Фев 21, 2008 13:44
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: СТРАННИ ПЛАВАТЕЛНИ СРЕДСТВА

Мнение от Ingos »

Нека сами да преценим дали има прилика между двете лодки:

Делфина:
http://hobby-varna.com/delfin37_pic.html

Другата:
http://eng.terhi.fi/products/rowing-boats/385

Делфинката с 2-ма човека от по 100 килограма и около 60+ кг допълнителен багаж (акумулатор, котва, моторгайд ;) и т.н.) с 15 кс двигател си глисираше днес с 34 км на пълна газ.
С 1 човек от 100 кг и около 50 кг багаж върви с 40 км.

За морето не става, но за язовири е екстра за парите си.

Поздрави,
feelin' frisky?

Brucia la terra...
Аватар
GREEN BUG
Мнения: 1749
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 17:06
Местоположение: Русе
получил Браво: 74 пъти

Re: СТРАННИ ПЛАВАТЕЛНИ СРЕДСТВА

Мнение от GREEN BUG »

Ingos написа:Нека сами да преценим дали има прилика между двете лодки:

Делфина:
http://hobby-varna.com/delfin37_pic.html

Другата:
http://eng.terhi.fi/products/rowing-boats/385



Поздрави,
Ъхъ,не трябва да се сравнява делфина с водоизместващата Terhi 385.
Ако погледнем тук http://www.autodb.no/bat/view/1375982#img8222447" onclick="window.open(this.href);return false; -по-реално е :wink: .
Човешката неблагодарност е повсеместна,за сметка на това-нелечима.
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: СТРАННИ ПЛАВАТЕЛНИ СРЕДСТВА

Мнение от gele kapaciteto »

Пичове , дали - или , това нема значение :tup:
Дайте да показваме лодки които са Опасни , и ако може да има обосновка с снимки ; мнения и опит .
Хубаво е обосновката да доказва някои черто които са опасни , не сега да вземеме да се обясняваме че пояс 2.50 <270 ( пример офимка ) че не ставал за море - тя си е блатна лодка.
Колкото повече лодки разконспирираме толкова по малко преебани рибари ще има . :tup:

П.П. Ако имам време ще намеря и точните модели на производителите , но както казахме не е по темата , има разлики но не фрапантни - всичко е въпрос на доработка . :wink:
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Аватар
Чичо Том
Мнения: 851
Регистриран на: Нед Яну 21, 2007 22:40
Риболов: костур от лодка
Местоположение: 3500гр.Берковица
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Re: СТРАННИ ПЛАВАТЕЛНИ СРЕДСТВА

Мнение от Чичо Том »

GREEN BUG написа:
Ingos написа:Нека сами да преценим дали има прилика между двете лодки:

Делфина:
http://hobby-varna.com/delfin37_pic.html

Другата:
http://eng.terhi.fi/products/rowing-boats/385



Поздрави,
Ъхъ,не трябва да се сравнява делфина с водоизместващата Terhi 385.
Ако погледнем тук http://www.autodb.no/bat/view/1375982#img8222447" onclick="window.open(this.href);return false; -по-реално е :wink: .
:tup: :tup: :tup: :tup:
Геле,
ша ме извиняваш брат но лодки като делфина са си баш за морето.А твойта в морето/и не само в морето/ при вълни ще шляпа като джапанка.
Ionko.Topalov
Мнения: 249
Регистриран на: Сря Мар 07, 2012 16:53
Риболов: Spining
дал Браво: 112 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: СТРАННИ ПЛАВАТЕЛНИ СРЕДСТВА

Мнение от Ionko.Topalov »

Ммм..да. За делфина Чичовото е напълно прав. :wink:
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: СТРАННИ ПЛАВАТЕЛНИ СРЕДСТВА

Мнение от gele kapaciteto »

Чичо Том написа:
GREEN BUG написа:
Ingos написа:Нека сами да преценим дали има прилика между двете лодки:

Делфина:
http://hobby-varna.com/delfin37_pic.html

Другата:
http://eng.terhi.fi/products/rowing-boats/385



Поздрави,
Ъхъ,не трябва да се сравнява делфина с водоизместващата Terhi 385.
Ако погледнем тук http://www.autodb.no/bat/view/1375982#img8222447" onclick="window.open(this.href);return false; -по-реално е :wink: .
:tup: :tup: :tup: :tup:
Геле,
ша ме извиняваш брат но лодки като делфина са си баш за морето.А твойта в морето/и не само в морето/ при вълни ще шляпа като джапанка.
Като Делфина може би да , но като 3,70 просто Забрави .
Бил съм на ветрова вълна в морето с 4,15 Варан , фащаш 3 сафрида за 500м и ставаш вир-вода .
Удоволствието е неуписуемо - самата стабилност :shock: :shock: :shock: , кога не става си не-става , тогава вече си требе от Ял-6 на-горе .
А сега убедете половината България да си купят лодки по 6<8 метра.

П.П. И недей много да Лалаш , че твоето корито си е баш за тая тема :lol: :lol: :lol: :lol:
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
browning
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 10:38

Re: СТРАННИ ПЛАВАТЕЛНИ СРЕДСТВА

Мнение от browning »

Тезе лодки някой в БГ предлагали ги на пръв поглед изглеждат добри.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”