parsan hidea genovo

Минава, големият кораб минава ...
loveca1370
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Яну 16, 2015 11:24
Местоположение: велико търново

Re: parsan hidea genovo

Мнение от loveca1370 »

колеги намен неми трява скутер :D

аз утивам на почивка с риболов :fish3:
batceco
Мнения: 38
Регистриран на: Вто Мар 11, 2014 12:00
Риболов: carpfishing, trolling
дал Браво: 1 път

Re: parsan hidea genovo

Мнение от batceco »

аз съм с 3.30 надуваема + 6к.с. 4тактов - с двама по около 80кг + малко багаж глисира с 19км/ч. Ако обаче двамата са над 170кг съм пробвал и вече не може да глисира :D
Perhaps I should not have been a fisherman he thought, but that was the thing that I was born for !
Ernest Hemingway
Аватар
carbolino
Мнения: 1183
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 23:39
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: parsan hidea genovo

Мнение от carbolino »

batceco написа:аз съм с 3.30 надуваема + 6к.с. 4тактов - с двама по около 80кг + малко багаж глисира с 19км/ч. Ако обаче двамата са над 170кг съм пробвал и вече не може да глисира :D
тая 6-ца тя почти 10-ка 8)
kosatkata
Мнения: 328
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 13:51
Местоположение: Търговище
получил Браво: 1 път

Re: parsan hidea genovo

Мнение от kosatkata »

Като няма да се глисира с лодката , поне според мен вземи най малкия , най лекия , най надеждния и икономичен мотор.Освен ако няма да ходиш по дунава и 4 коня мотор ще върши работа че и по малък даже.
Само дето тези китайци , изброени в заглавието на темата поне за мен не са решение. За около1000лв. или малко отгоре може да се купи читав мотор втора ръка който според мен ще е поне по надежден и икономичен от нов китайски.Не че при китайските няма безпроблемни мотори.Колкото такива мотори да съм виждал с проблеми , са все някакви много дребни неща , които се оправят дето се вика за минути , но на язовира не става и ти провалят деня и риболова.Или другият вариант е да ти струва повече пари разнасянето на двигатела до лицензиран сервиз , защото е гаранционен , отколкото струва частта която ще се смени ако изобщо се сменя нещо.
slavundar
Мнения: 166
Регистриран на: Вто Яну 28, 2014 16:22
Риболов: от лодка-джиг,чернокоп
Местоположение: поморие
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: parsan hidea genovo

Мнение от slavundar »

имам и 4 метра тохамаран със същия двигател и багаж същата скорост,искам да кажа че няма смисъл от по голям мотор според мен.
когато,искаш да свършиш някаква работа,намираш начин,а когато не искаш намираш причина.
Аватар
горан
Мнения: 440
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 17:46
Риболов: Тролинг, джиг, кльонк
Местоположение: Казанлък
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: parsan hidea genovo

Мнение от горан »

loveca1370 написа:колеги на мен не ми трява скутер :D

аз утивам на почивка с риболов :fish3:
Като чуя някой да каже така и обикновено за година две сменя няколко двигателя, което си е сериозна загуба на пари....
Апетита просто идва с яденето...

ПП. На такава лодка имах пет коня двутактов и глисирах /аз съм сто килограма плюс 30 кг. багаж, но трябваше да разпределя правилно товара/
batceco
Мнения: 38
Регистриран на: Вто Мар 11, 2014 12:00
Риболов: carpfishing, trolling
дал Браво: 1 път

Re: parsan hidea genovo

Мнение от batceco »

carbolino написа:
batceco написа:аз съм с 3.30 надуваема + 6к.с. 4тактов - с двама по около 80кг + малко багаж глисира с 19км/ч. Ако обаче двамата са над 170кг съм пробвал и вече не може да глисира :D
тая 6-ца тя почти 10-ка 8)
Моторчето е 6к.с. 4 такта меркюри 2011година - лодката е зандер 3.30 с ал. дъно ;) Ако сега трябваше да избирам щях спестя още някой лев и да взема 10-15к.с. , с по-голяма лодка, но тогава и аз като колегата си казвах, че ще ходя за риба а не на състезание :D
Perhaps I should not have been a fisherman he thought, but that was the thing that I was born for !
Ernest Hemingway
Аватар
горан
Мнения: 440
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 17:46
Риболов: Тролинг, джиг, кльонк
Местоположение: Казанлък
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: parsan hidea genovo

Мнение от горан »

Това е истината, но на някои им трябва доста време, за да я осъзнаят!
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: parsan hidea genovo

Мнение от promarine »

batceco написа:...
... Ако сега трябваше да избирам щях спестя още някой лев и да взема 10-15к.с. , с по-голяма лодка, но тогава и аз като колегата си казвах, че ще ходя за риба а не на състезание :D
Това е нормален процес. Обаче като вземеш 3,80 с 15 коня, ще установиш, че ти трябва колесар защото е убийствено всеки път да сглобяваш лодката и да мъкнеш двигател 50 кила на ръка. Аз едвам издържах с такава комбинация едно лято и преминах на RIB 470 с 40 коня /първо бях с 25ца, която се мъчеше малко/ който транпортирам върху колесар.
Определено това е най-комфортния вариант при който не само, че не помпиш и сглобяваш а и имаш още цяло "ремарке за полезен багаж" когато тръгнеш за риба някъде по-надалеч /в Гърция или Турция например/.
....
www.plodex.eu
....
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: parsan hidea genovo

Мнение от Tedo »

За лодка, която се разглобява всеки път, аз не бих взел повече от 6кс мотор. Лодката си заслужава да е над 300см, ако ще се возят двама /недай си Боже трима/ - вървежа на 400см и на 300см с двама-трима и 6кс е все около 10-12кмч, като по-бързи са по-дългите лодки. 6-метров скутер над един тон съм го пробвал с 6кс за втори мотор и си движеше с 8-9кмч на половин газ.
Следващата стъпка е нещо на колесар с 15-20 кончета...
loveca1370
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Яну 16, 2015 11:24
Местоположение: велико търново

Re: parsan hidea genovo

Мнение от loveca1370 »

и аз съм 90кг с малко багаж
лодката я карам въху колата си
нямам колесар и голям и тежак мотор няма каде даго слагам
лодката я държа надута в една стая
нямам масто за по голяма
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: parsan hidea genovo

Мнение от Marco Polo »

Tedo написа:За лодка, която се разглобява всеки път, аз не бих взел повече от 6кс мотор.
:tup:
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
mitkom
Мнения: 68
Регистриран на: Пет Юни 17, 2011 18:00
Риболов: Тролинг, кльонк, джиг
Местоположение: Sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: parsan hidea genovo

Мнение от mitkom »

който транпортирам върху колесар
А колесара къде да се държи :( имам 3.60 Зандер с алуминиево дъно, намерих един двор на познат, ама като се сетя, че някой гладен мургав чичко ще се огледа в жилязото :lol: и тръпки ме побиват. Само гараж ли е варианта ( и СОТ ) или има и други за които не се сещам :?:
bulgarian
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 0:40
Риболов: на куршум
Местоположение: софия/пловдив/бургас
дал Браво: 39 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: parsan hidea genovo

Мнение от bulgarian »

Платен паркинг /под навес/ е другия вариант ако няма гараж, двор или хале...
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: parsan hidea genovo

Мнение от promarine »

bulgarian написа:Платен паркинг /под навес/ е другия вариант ако няма гараж, двор или хале...
Може и без навес. Добър чохъл ще върши работа. Иначе максималното преносимо без колесар е лодка 3,30 с двигател 9,8(9,9 при някои марки) коня. От там нагоре е голяма мъка.
....
www.plodex.eu
....
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”