Щукариада 2015

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Стонин МаХенд
Мнения: 234
Регистриран на: Вто Фев 11, 2014 12:50
Риболов: Спининг4Life
Местоположение: София/Търново/Монтана
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Щукариада 2015

Мнение от Стонин МаХенд »

kakва проводка предпочита щуката този сезон, по-бавна и мудна или по- бърза и агресивна?
ще си разказваме "Къ ги ловиме, къ ги не ловиме, къ ше ги "сцепиме" и други такива работи КЪ СЕ ПРААТ" :lol:
bulgarche-to
Мнения: 365
Регистриран на: Чет Авг 21, 2014 9:25
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 248 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от bulgarche-to »

От Тунджа вчера след обяд. 4-5 по дребни от колегите, както и 2 по-големи изтървани. Не съм ги видял, но явно изтърваната риба винаги е голяма :)

Изображение
Аватар
Spining_fen4e
Мнения: 408
Регистриран на: Съб Ное 19, 2011 13:23
Риболов: Only Спининг
Местоположение: Сливен
дал Браво: 507 пъти
получил Браво: 658 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от Spining_fen4e »

Стонин МаХенд написа:kakва проводка предпочита щуката този сезон, по-бавна и мудна или по- бърза и агресивна?
При мен лично рибите предпочитат бавно и мудно водене, повечето взимат на джигова проводка при пропадането, няма ги силните и агресивни атаки, поне при мен. :)
Има ли желание, има и начин!
atanasf
Мнения: 185
Регистриран на: Съб Сеп 13, 2014 11:35
Риболов: спининг
Местоположение: София-град
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Щукариада 2015

Мнение от atanasf »

Spining_fen4e написа:
Стонин МаХенд написа:kakва проводка предпочита щуката този сезон, по-бавна и мудна или по- бърза и агресивна?
При мен лично рибите предпочитат бавно и мудно водене, повечето взимат на джигова проводка при пропадането, няма ги силните и агресивни атаки, поне при мен. :)
Същото е при мен, няма ги типичните агресивни атаки. Бавното водене работи по-добре. Мога да добява, че при мен не работят и повърхностните примамки.
"You know it is near sunset when short men cast long shadows."
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от Plat1ka »

При мен пък ще ми вземат въдицата от ръцете. Трескат изневиделица основно само на туйч.
Аватар
korni90
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Юли 12, 2012 11:24
Риболов: Спининг
Местоположение: Перник
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 23 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от korni90 »

При мен липсват атаки,не виждана апатия на рибите от месеци насам.
Дано добрите дни предстоят.

Поздрави :)
Our spinning club "Cherry team"
bulgarche-to
Мнения: 365
Регистриран на: Чет Авг 21, 2014 9:25
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 248 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от bulgarche-to »

Наскоро се сближих със съученици с които съм бил до 7-ми клас. С единия разменихме контакти в четвъртък и вечерта вече бяхме заедно на реката, където записахме по някоя щука. Нагласата беше в събота да направим по-продължителен риболов, като моята цел беше тяхното тайно гьолче. Уж бяхме 5 човека, но накрая се оказахме само двама, като не знаехме как се стига то въпросното място, не знаехме ще ни го издадат ли къде се намира. В крайна сметка стегнахме един екип от 4 човека, двама от които предната вечер си бяха купили макари и плетеняци, тъй като само с въдица не става. Да, ама същите двама дойдоха в на срещата в 5 часа, като не си бяха лягали. Това не им пречеше да са пълни с енергия, тъй като им предстоеше първия спинингов риболов. На съмване бяхме на мястото и след като навихме макарите, показахме по някой възел и тънкости започнахме да "стреляме" из водоема. Аз успях да разпиша с един воблер, който си бях намерил преди. За жалост по-късно го посях в подводен клон. Нищо, поне имах риба на него преди да отиде там, от където е дошъл:

Изображение

Изображение

Сутринта малко след нас се появиха други двама спинингисти, които извадиха една рибка. След като си тръгнаха, аз заех тяхната позиция (след като бях огледал вече нявсякъде), тъй като ми изглеждаше добро място. Бързо извадих една риба:

Изображение

Занесох я при момчетата:

Изображение

Продължих на същото място и закачих една около 3 кг, но беше хваната на края на челюстта и само с едното жило на тройката. Казах им й се радват преди да я изтърва, след изправена тройка. Подържах я малко и се откачи. Веднага едно от момчетата взе да хвърля на същото място, надявайки се да я излъже отново. Удари друго около 2 кг, по същия начин закачена и доста по-малко време беше необходимо за да се изплъзне.

Преди време от раздел "Подарявам" се сдобих с 10 чисто нови воблерчета. Вчера подарих още 2 от тях на новите в групата (до момента на 7 новаци съм подарил по един), като имаше и слука на тях (след като стана от сън разбира се):

Изображение

Изображение

Изображение

Събрах боклука наоколо:

Изображение

Оставаше час до тръгването и обиколихме гьола за последно. Снимка на новите в групата:

Изображение

Едно клипче актуално за вчерашния риболов: https://www.facebook.com/lunkerville/vi ... 741177653/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от babydoctor »

Клипът е жесток - култов :tup:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
kontev
Мнения: 565
Регистриран на: Вто Апр 08, 2014 22:40
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: София
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 533 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от kontev »

Да се отбележа и аз в тази хубава тема. Най-после тръгнах да търся щуките целенасочено и с малко късмет заковах една зъбатка:

Изображение

Разбрахме се да се видим отново и отплува жива и здрава:

Изображение
Аватар
huntfishing
Мнения: 14
Регистриран на: Пет Авг 22, 2014 8:00
Риболов: спининг
Местоположение: София

Re: Щукариада 2015

Мнение от huntfishing »

:tup: Красива риба!
Аватар
takezo
Мнения: 527
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 23:28
Местоположение: Перник , София
дал Браво: 145 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от takezo »

И като я зеее !!!


4.6 + килограма ...

:fish15:

Up !

Изображение
Ако умееш да летиш, не казвай на никого, защото не можеш се отърва от учители..
Аватар
баш майстора
Мнения: 5844
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1645 пъти
получил Браво: 1808 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от баш майстора »

Ибрееее, Ванка! Булята те е тупнала у земята. А ти ми се прайш на КУРифей. Имаш още да учиш... :lol: :lol: :lol:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
korni90
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Юли 12, 2012 11:24
Риболов: Спининг
Местоположение: Перник
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 23 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от korni90 »

Страхотна риба иии мацка. :tup: :tup:
Our spinning club "Cherry team"
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от babydoctor »

:tup:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Fisherman66
Мнения: 3196
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 22:37
Местоположение: София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Щукариада 2015

Мнение от Fisherman66 »

Айде и аз....

Съботно излетче на добре известно на всички място .....
Изображение

една убавица на тунингована Моска Сафир 7 гр. .... взе я на водене почти под повърхността близо до стърчащите от водата клечки на снимката по-горе....

Изображение

Изображение

Благодаря на Станко Чомаковски :tup: ... за ценната асистенция с кепа, че все си беше отишла....

Изображение

... и още две от ей тоя калибър плюс едно костуре - щучетата на Зерек Сейбър денс, а костурчето - на DUO DeepFeat ... :shock:

Изображение

Изображение

Станко да си каже кво изпусна..... :cry:

Поздрави
Тео
Spinning is contagious ... Let's start an epidemic!
www.starividri.org
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”