Какво представлява "Бисквитата"

Форум за рибешките манджи и деликатеси.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Какво представлява "Бисквитата"

Мнение от Мунчо »

Колеги, в една друга тема кометирахте това нещо като пълнител на евтини захранки. Аз попитах какво е , но в навалицата не пополучихотговор. Ще може ли сега да ме осветлите, и ако може да ме упътите като дойда в София къде да ида да си купя? Не ми трабва много-аз съм мухо-блеснар, ама все ще направя и няколко такива излета:)
Мерси предварително!
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Мунчо, това е най-обикновена бракувана бискивита, която иначе си я папаш. Най-лесно можеш да я намериш в рибарските магазини - смляна и пакетирана на цената на хлебната галета 80-90 ст./л. Другият вариант е ако имаш познати по складовете да им прочистиш бракуваната стока - най-добре е обикновени бискивите, вафли, меденки, сладки, кексове и каквото се сетиш, стига да е сухо, да няма мармалад или някакво друго течно сладко. Шоколадените бисквити са много хубави, но трудно се обработват. После сушиш на слънце или във фурната и мелиш на фуражомелка. Много е играчка, но получаваш голямо количество за почти без пари.

Бисквита е за предпочитане за рибите, които искат сладка и ароматна захранка - платика, морунаж, ч. мряна (изобщо за повечето риби).
Публикувай отговор

Обратно към “Захранки и стръв”