Магазинът на ABU GARCIA - бойкот!

Общ форум за риболова и хората с люспа в мозъка.
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Магазинът на ABU GARCIA - бойкот!

Мнение от Lubo »

Колеги,
Най-отговорно ви призовавам в тази тема, да изразите своя негативизъм под каквато и да е форма, към служителите и собствениците на магазина на ABU GARCIA, ощетили нашият колега ESOX HUNTER освен с парични средства и с доброто настроение на най-християнският празник. Към това добавям и настроението на съпругата, тъй като такъв подарък от съпругите ни за Коледа е рядко срещан. Да ти е жива и здрава Хънтъре. Нека всеки напише тук по нещо, и да изпратим линк към темата на въпросните "вносители". Може и колегите журналисти, които са съпричастни да го отразят, ако на човека не му подменят макарата или му върнат парите. Може ли такова безхаберие. Хайде подкрепяйте. Утре и на вас може да се случи. За непросветените по въпроса : http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?t=198
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
vikik
Мнения: 2789
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:46
Местоположение: София

Re: Магазинът на ABU GARCIA - бойкот!

Мнение от vikik »

Lubo написа:Колеги,
Най-отговорно ви призовавам в тази тема, да изразите своя негативизъм под каквато и да е форма, към служителите и собствениците на магазина на ABU GARCIA, ощетили нашият колега ESOX HUNTER освен с парични средства и с доброто настроение на най-християнският празник. Към това добавям и настроението на съпругата, тъй като такъв подарък от съпругите ни за Коледа е рядко срещан. Да ти е жива и здрава Хънтъре. Нека всеки напише тук по нещо, и да изпратим линк към темата на въпросните "вносители". Може и колегите журналисти, които са съпричастни да го отразят, ако на човека не му подменят макарата или му върнат парите. Може ли такова безхаберие. Хайде подкрепяйте. Утре и на вас може да се случи. За непросветените по въпроса : http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?t=198

Аз съм за бойкота срету такива грабители.......
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

Любе,много бързо палиш брат!По-поуекичка!

В същия магазин се продават и неща на Мичел,Бъркли и т.н.,лично аз съм си пазарувал разни неща оттам и немам оплаквания,верно че съм си ги купувал лично аз и съм ги оглеждал по половин час преди да извадя кинтите,но все пак тва за бойкота ми се струва малко крайна мярка.

Esox,ти пробва ли да им обясниш какво точно не ти харесва и ако да как реагираха?
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
Аватар
Алеко
Мнения: 11059
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 760 пъти

Мнение от Алеко »

И аз смятам, че е прибързан тоз призив за бойкот. Криси, кой те обслужи - един момък или една кака? А може и нови продавачи да има, не съм ходил доста отдавна. Те и собствениците се смениха междувременно.
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

Алеко написа:И аз смятам, че е прибързан тоз призив за бойкот. Криси, кой те обслужи - един момък или една кака? А може и нови продавачи да има, не съм ходил доста отдавна. Те и собствениците се смениха междувременно.
Ахх, знаех си че така ще стане. Ми като ги познавате, врътнете един телефон да се оправят с колегата.
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Аватар
Алеко
Мнения: 11059
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 760 пъти

Мнение от Алеко »

По телефона тия работи не стават. Цецко, догодина може да им идем на гости на тия търговци.
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

Алеко написа:По телефона тия работи не стават. Цецко, догодина може да им идем на гости на тия търговци.
А така. Важното е правда да има. Ехххх, ама наистина ще ми излезе име на скандалджия. Добре че има по-улегнали и трезвомислещи колеги. Хайде. Раздвижете се и помогнете на колегата, че иначе никой няма да влезе в тоя магазин повече. Да се размърдат малко.
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Аватар
Marto
Мнения: 2372
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:16
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от Marto »

Lubo написа:
Алеко написа:По телефона тия работи не стават. Цецко, догодина може да им идем на гости на тия търговци.
А така. Важното е правда да има. Ехххх, ама наистина ще ми излезе име на скандалджия. Добре че има по-улегнали и трезвомислещи колеги. Хайде. Раздвижете се и помогнете на колегата, че иначе никой няма да влезе в тоя магазин повече. Да се размърдат малко.
Е чак пък скандалджия.... малко си НЕпремерен в реакциите от време на време.
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Аз съм скандължия-няма какво да ме упреквате в това.По закон/не съм го чел/ако е писано,че трябва да ми върнат парите или да ми сменят стоката,а те не го правят,са си виновни всички и най-вече шефовете на магазина.Продавача каквото му каже шефа това прави,но как ще го обясните това,че за да се спази закона/не съм го чел/трябва да се изчака шефа,които да реши да го спазва или не.Да си оправят политиката на магазина и да влезнат в час.Никoй не е застраховаn против кофти стока,но като се оплете нещо кой да го дъвче после-АЗ или тоя дето ме е набутал и мен и него си???Бойкот им е малко по мое мнение,но за друго ще си премълча.
Ако сметнете че съм много рязък,спокойно трийте написаното.УСПЕХ отново в превазпитаванево на "търговците".
Go BIG or Go Home!
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

Marto написа: Е чак пък скандалджия.... малко си НЕпремерен в реакциите от време на време.
Ние това добре го знаеме! Важното е колегата да си вземе парите! Може и да не съм голям риболовец, но съм консуматор и клиент. Колежката Криси обясни вече за отношението на продавачите и на собствениците. Реших да направим една тема в която да напишем собствено отношение, и въпросните хора да прочетат. Оказва се обаче че фишинг-манията не е същата както преди. Когато беше добрият стар жълт форум - имаше много повече постове от тип - "Какво, къде, кога". Юзърите бяха много по-малко. Сега във форума влизат хора от къде ли не (Това говори добре за Pike и неговата ранна инициатива), но почва да се превръща в арена на комерсиализъм, като видни столични и провинциални собственици на магазини и медийни издания спекулират. Напоследък във форума пишат много професионални риболовци, чиито теми и диалози са чужди за любителите. Не че са неприятни, четем и в пресата за тях. Да са живи и здрави. Не пречат - даже напротив. Про-тата обаче са любима тема за реклама на производители и вносители.!!!!!!!!
Не виждам за какво прибързвам, след като от въпросният магазин отказват съдействие. Нито съм напред в риболовните среди, нито съм напред с материала. Но считам че fishing maniata е достатъчно силен форум в риболовните среди, за да промени нещо. Дори и моята инициатива да не помогне, ще помогне това че хората които познават въпросните собственици и продавачи ще ги алармират за това и колегата ще е обезщетен :wink: . 100 процента има такива. :wink: Точка. :wink:
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Любо само в едно да те поправя-въпросния magazin не отказва съдействие,въпросния magazin престъпва закона по думите на клиентите си.

Къде мога да прочета закончето за да не говоря наизуст???
Go BIG or Go Home!
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

PENN написа:Любо само в едно да те поправя-въпросния magazin не отказва съдействие,въпросния magazin престъпва закона по думите на клиентите си.

Къде мога да прочета закончето за да не говоря наизуст???
EEEE - веднъж да те хвана да пишеш когато не спя! - Напротив колега - отказва съдействие въпросния магазин. И знам че с моя призив няма да стане голям шум, но в този форум влизат колеги които могат да променят нещата навреме, без да има последствия за въпросния магазин. Иначе ако не го обезщетят, доста хора ще разберат за ситуацията, някои вече потвърдиха че няма да пазаруват от там, каквото и да стане. Други решиха да опитат мирно решение на въпроса. Аз съдя по себе си. Ако бях отишъл там - щях да си купя боклук по съвет на продавачите. Скоро бях свидетел и на друга злоупотреба в магазин чиито собственик е добър познат на хора от форума. Дойдоха 2 момчета да купуват подарък директен телескоп на колега - военен. Нищо не разбираха от риболов. Поискаха съвет от продавача. Попитаха ония ми ти тежки директни сопи защо са по-евтини. Отговориха им че са на по-неизвестна фирма. Ставаше въпрос за разлика от поне 200 лева. Знаете за какви сопи става въпрос. И въпросните колеги на военния му купиха подарък който той никога няма да използва за риболов. Така е в повечето магазини. Търговията е на първо място (нали за това са магазини). Защо обаче аз имам доверие на определени магазини, както при Ицето на подуене пазара. Както при Стамен - направих си майтап с воблерите му, ама човека ми препоръча и даде гаранция. Не са кой-знае какви, но са ловисти като на Др.Мишо и Акулата мухите. Даде ми гаранция човека - на един абсолютен пън в спининговия риболов като мене. Работи тоя воблер. Важно е в какви условия го ползваш. Е каза ми - вземи това - гаранция. Взех го и хванах първи на въпросната тренировка (нищо че за състезания не става). И после вчера на пънча - яко работи. Павката Иванов ми даде некои съвети и му направих тунинг. Та колеги - има разлика между тарговци и търговци. Има пичове, има и дръгливи сливи! А знаете как пусто сърце не издържа пред гледката на нов (особено скъп) такъм. Измама е това колеги. И СУПЕР гадно отношение към клиента по време на рекламация!
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Съдействие или не както искаш го наричай,но за мен си е газене на закона.В друг подфорум имаше написано какво гласи по точки и се вижда,че се нарушава закона,а не само се бъзикат.
Аз съм давал примери как ги лекуват тук така наречените "търговци",ако решат,че са големи тарикати и могат да се бъзикат с клиентите си.На тия ако им се тръшнат 50 човека с еднакви шапки с надпис "манията" в магазина и само се шмиткат по цял ден,много бързо ще им дойде акала с кого си мерят........и как се лъже на дребно.Да си оправят политиката на магазина/за 2 път го казвам/,един представител да влезе в този форум и да се извини или да обясни за какво иде реч,а ако не.............Тук така се прави и е много правилно.В БГ май е нормално да се крият търговците като шушумиги и се чака да се размине всичко без много шум,но очакват и от клиентите си да си траят и да плащат луди цифри за какви ли не.......
Един търговец се опита тук да обясни,че това не му е работата и не искал да чете из форумите кой и какво плямпа.ХИХИХИ ако сте виждали морков-е точно на това го направиха,та му се наложи да се извинява 2 пъти.На него ако това не му е работа,на кой е????Аз ли да му чета кой и какво иска и какво се търси и какво очакват клиентите,дето му вадят пържолите???МАЙНАТА ИМ,ако влизат в час ОК,ако не да го........
Някои ако не е на кеф нещо от тия писания може да ми тегли една майна на ЛС.Весели празници на клиентите и съвестните продавачи,а на другите..........
Go BIG or Go Home!
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

ПОЛ бих казал чисто Българче.На тия тук не мога и на малкия пръст да им стъпя.За един откраднат мотор извънбордов,направиха 4 дни хайка та и по весниците ги писаха.Да не отварям тема за ловците/рибари-сега е сизона за елени и патици и......каквото бият там.Ако не си виждал бивши specchqsti накачулени по джипките с пушки и въдичи,мога да ти снимам малко пак после ти да прецениш можеш ли да го излаjеш и да му вземеш парите с кофти стока.Големи момчета с големи играчки.Града е основан от ненормални рибари и военни-най-голямата им военна база,както и спец частите са им наоколо и всичко това пие,стреля,лови риби.......Аз съм 183 см и сам като недоклатен циганин пред тия батковци тук,с какво ги хранят и идея нямам.Представи си 20 човека да ти се домъкнат в магазинчето с една макарка в ръце,за която единия е платил поlовин заплата мангизи-какво ли ще им обясниш,като ти кажат,че очакват да си знаеш задълженията,както те си знаят правата и си искат мангизите ВЕДНАГА???
Аз съм член на форум с името КЪРВАВИ ПАЛУБИ-само идиотчета,кой с мангизи,кой с ич,но никoй не се и замисля да ги cака на дребно.Ако някои го интересува какви и...и има там,мога да сваля малко снимки и да ги пусна тук.
Аз и на малкия пръст няма как да им стъпя на тия хубавци,но пък и рядко ми се налага да уча някои на български щото го играе тарикът и гледа да пребере някои $.В 2 магазина знаят вече какво е да ти........за продължението питайте Ицо Сойchков-любима фраза му е.
Go BIG or Go Home!
Аватар
Kriss
Мнения: 3006
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:38
Риболов: спининг, тролинг
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Kriss »

Coarseman написа:Любе,много бързо палиш брат!По-поуекичка!

В същия магазин се продават и неща на Мичел,Бъркли и т.н.,лично аз съм си пазарувал разни неща оттам и немам оплаквания,верно че съм си ги купувал лично аз и съм ги оглеждал по половин час преди да извадя кинтите,но все пак тва за бойкота ми се струва малко крайна мярка.

Esox,ти пробва ли да им обясниш какво точно не ти харесва и ако да как реагираха?
Ма Корсе,
не е въпроса да се бойкотира марката Абу, а магазинера. Ако някой е чел закона, вътре си има член, който казва, че при открит скрит дефект "стоката се подменя, до 1 година от закупуването й". А те сега се правят на великани: "Имал пари ,дал".
Пен дето ви разправя как е по щатско, въобще не е измислица. Преди година един приятел отиде до Вегас и LAX. Във Вегас от Радио Шак си напазарувал момъка последен писък на Сони цифров апарат. Отделно си взел мемори стик 1GB. Щракал на воля, че и клипчета показа. Последния ден в LAX отива пак в Радио Шак и им казва, че сонито нещо ама хич не го кефи. Платил в брой - върнали му парите в брой. И никой дори не го питал "Ама оти не ти харесва бе човек?" Това неговото, че е дребен тарикатлък по български, така е, ама примера показва къде сме ние, къде са онея.
Алеко, като ги познаваш от магазина, дрънни им един телефон и им кажи, че вече са загубили поне 15-20 клиента, а не да ги навиваш со кротце со благо.
Баси и аз съм от тяхната страна на щанда и ако прецакам някой клиент не мога да спя спокойно, щот не съм монополист, а те се подпичкват. :twisted: :twisted:
По-добре неестесвено весел, отколкто естествено нацупен!

Стари Видри
Публикувай отговор

Обратно към “Рибарска среща”