жаба за примамка....

Няма значение дали го ловите от брега, от лодка на влачене или на кльонк, удари ли ... адреналинът е на макс ;)
Аватар
pavel mangelov
Мнения: 575
Регистриран на: Пон Дек 08, 2008 21:42
Местоположение: Yambol...ama ot Sevlievo

жаба за примамка....

Мнение от pavel mangelov »

Здравейте,колеги! :)

Първо,поздравления за всички които сте създали и подържате този невероятен форум!Бъдете живи и здрави и нови успехи през следващия сезон!

Та въпроса ми е :? .....пробвал ли е някой от вас да лови на жаба,начин на поставяне и имал ли е положителен резултат.Аз лично съм намирал в стомасите на 2 сома жаби,а и всеизвестен е факта че жабата му е любима храна.
Предварително благодаря :)
I'll be back.....for the next season
Аватар
zmeien
Мнения: 94
Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 18:47
Местоположение: pleven

Мнение от zmeien »

Колега жабата е култова стръв за кльонка.Някога нашите дядовци друго не са ползвали,поради простата причина че жаба се лови лесно, а сом е имало в изобилие.Що да не си хвана две жаби и да ида да си почукам, вместо да копая до обед за попови прасета или да се мъча да хвана жива рибка и да я поддържам жива и накрая да нямам сила да бухам у водата.Слагал съм много пъти жаба, но досега удар не съм имал.Тази година имах няколко удара на мида но само опитва и пуска нещо не му се нравят много.Ще ти кажа как са ме учили мен да слагам жаба, нищо че ще издам малка тайна :!: :) Дали ще бъде тройка или единична въдица няма значение.Хващаш жабока за краката и го връзваш в долната част на корема или за по точно над бутчетата.Връзваш с каквото имаш(капронов конец,канапче,сезалче)Стягаш яко,конеца да мине зад костите на бутчетата за да не може да се изхлузи назад,напред му пречи тумбака.Като стегнеш тумбачето му се издува.Само не прекаляваш със стягането че ще срежеш жабчо на две.Просто връзваш за да не може да се изхлузи и същевременно остава жив и мърда.Ако искаш го връзваш за куката с останалия конец, ако искаш я промушваш зад вързаното,както си избереш.Така жабока ти е жив ако щещ цял ден , малко не му е комфортно, но ако не хванеш режеш конеца и той си се оправя след малко и си продължава живуркането.Така знам така го правя...... :wink:
Diman
Мнения: 892
Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 1:15
Местоположение: Tg
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Diman »

...
Последно промяна от Diman на Сря Авг 26, 2009 3:11, променено общо 1 път.
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Мнение от Leo »

Цял ден,казваш!Жабата и да я закачаш и да я връзваш ще се удави за нула време и ще увисне като парцал на куката.Пробвал съм на жаби.И на кльонк и на герими.Особенно на герими.Все с идеята за лесното набавяне.Обаче никога не хванах сом на жаба.Имам едно сомче 4-5кг на жабе обаче силиконово.Същата работа е и с раците.Стомасите на уловените сомове са пълни с раци.Като сложиш раци по куките и нищо.Е някой път има една две риби.Та,Павле слагай пиявици,попови прасета и рибки на куките ако искаш да си ефективен.А ако имаш много време за губене-раци,жаби и тем подобни шашкънии.
Аватар
pavel mangelov
Мнения: 575
Регистриран на: Пон Дек 08, 2008 21:42
Местоположение: Yambol...ama ot Sevlievo

Мнение от pavel mangelov »

Съгласен съм с теб Leo....аз лично съм хващал на кльонк единствено на попово прасе/понеге съм вече 5 години на Острова и съм в застои,но се прибирамес жена ми след 3 несеца завинаги и за следващия сезон сум първа шпага/....на Стамболийски основно на това се ловеше,но мой приятел 2004,август,хвана 42 кг на рак....пуснал едната въдица за проба,така че незнам...за това и питам за мнения,вигдам че не малко специалисти има в тоя форум.
I'll be back.....for the next season
Аватар
zmeien
Мнения: 94
Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 18:47
Местоположение: pleven

Мнение от zmeien »

Леле извинявам се че не е по темата,ама май се случи чудо.Видяхме Леоявление :!: :!: :!: .Къде изчезна бе човече да не те отвлякоха извънземните :D .Радвам са, щом са те пуснали и си при нас давай да спасяваме Дунавската чест,че много ни дъвчат колегите.Това за жабите е ясно че не е печеливша стратегия, но човека пусна тема и аз реших да я уважа.То кат няма сомове ще ловим жаби........... :D :P :D :P :D
vihren
Мнения: 720
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 10:18
Местоположение: Велико Търново
получил Браво: 2 пъти

Мнение от vihren »

жабите са ясни,обаче 90% от рибите са пълни с раци а на рак не взема и си мисля,че рак на 5м от повърхноста е някак си неестествено и предпочита да си го вдигне сам от дъното с опашка :roll: :?: :oops: :lol:
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Мнение от bai ves »

Това, кой ти каза, Моля? :roll: :lol:
Последно промяна от bai ves на Сря Дек 17, 2008 13:29, променено общо 1 път.
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Мнение от Leo »

За ква коза става въпрос :)
Аватар
pavel mangelov
Мнения: 575
Регистриран на: Пон Дек 08, 2008 21:42
Местоположение: Yambol...ama ot Sevlievo

Мнение от pavel mangelov »

Вихрене, и аз смятам така и съм пробвал на рак без да съм имал бутване,но човека си го хвана на рак в което съм 100% сигурен/бяхме заедно,но с 2 отделни лодки/.....42кг,а относно това какво съм намирал в сомски стомах не ми се говори.Май най-стандартно си остава рибката,поповото прасе и пиявиците
I'll be back.....for the next season
Аватар
Stasso
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Апр 04, 2008 9:35

Мнение от Stasso »

Ами колеги, аз имам уловен 12кг сом точно на жаба, в единия от топлите канали на ТЕЦ2, така че смело мога да заявя, че жабата си е ефективна примамка. Отделно от това, по Марица местните рибари твърдят, че на жаба си дават по-едрите сомове.
Аватар
Geo
Мнения: 650
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 13:09
Местоположение: с.Сливито
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 44 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Geo »

На Теца не се брои.Преди 30 години имах "щастието" две години да прекарам от живота си там.На канала целенасочено сме хващали шаран на мъртво рибе,а сом на хляб/80% канален,20%европейски/.Всички болести по рибата съм ги виждал именно там.А иначе жабата си е хубава стръв.Тази есен имам три сомчета хванати на жабета,на река Тунджа.Местните ме посветиха как става това в дълбоките вирове.
Когато започна да пускам всичките си сомове,значи съм изкачил върха в риболова и недостатъците ми ще останат назад.
vihren
Мнения: 720
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 10:18
Местоположение: Велико Търново
получил Браво: 2 пъти

Мнение от vihren »

да не бъркаме риболова на дъно с кльонка :wink: :!:
dimitar konopov
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Авг 09, 2009 18:45
Местоположение: svilen grad

Мнение от dimitar konopov »

эд,колега жабата е специалитет эа сома есено времи и доста сомчета 2-3 кг,сам искарал а маиката му е чакането и камет :!:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Колега,защо само есенно времи е сезона на жабите.Пролетта не става ли :!: :roll:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на сом”