Малка пролетна разходка на яз. Искър

Форум за новатори, експериментатори и почитатели на екстремните изживявания в комбинация с риболова.
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Малка пролетна разходка на яз. Искър

Мнение от SELVA »

Много приятно си се разходих...
Пролетният сезон е чудесен, не трябва да се пропуска. Няма никакви хора и човек може да се отпусне . А аз и уцелих идеалното време: безветрие плюс пролетно слънце. Водата беше около 8-10 градуса. Не съм се мокрил, и вода в каяка не е влизала. Сонарът много рядко засичаше нещо, сгънах въдицата. Погребах около 3-4 км общо. Сухият костюм е идеален, личи си че диша, но заради жилетката ми се изпоти гърбината. Относно скоростта, с PMS-a лесно се поддържат между 3 и 5 км/ч. При спринт успях да засека 7.9км/ч, но числото 8км/ч не видях. Ще търся водоустойчив калъф за фотоапарат. Направих снимки само с телефон, някои от които през самия калъф. Лятото идва - почвам да мисля за пълното бойно снаряжение: облегалка, още една стойка, подходящи кутии с такъми (и една бирена кутийка, от малките, днеска се сетих за какво е специалната дупка в каяка).

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

клипче от големия безлюден язовир. (а на щъркела само, ловяха доста уклей):
http://www.flickr.com/photos/28259464@N03/3411631053/
Lago.bg - Надуваеми лодки, електрически двигатели Haswing, оборудване, сонари
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Благородно ти завиждам приятелю за прекрасния ден който си уползотворил и ти благодаря , че го сподели с нас.Хич не ти трябва калъф за апарата.Снимките са супер.

П.С. Не пусна ли някой воблер да се влачи.Чувам че масово ловят вече бялата риба.Май БАКЪРИтЕ сме обречени на КАПОТА :lol:
hobie revolution 13
Cibrus
Мнения: 51
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 1:22
Местоположение: София

Мнение от Cibrus »

Здравейте! :) И аз използвах хубавото пролетно време-в събота се разходихме с един приятел по Дунава с кануто,ходихме до един почти залят от водата остров,беше много хубаво,топло и красиво-пролетта в този край идва по-рано отколкото в София.В неделя пробвах двуместния Intex Challendger,беше ми интересно как ще се държи в дунавските течения-честно казано,не съм много очарован.Греблото ми е малко късо,хвърля доста вода вътре,лодката е много чуствителна,при най-леко загребване завива,в яките течения се управлява трудничко :) Според мен този каяк е по-подходящ за морето или за язовир.Скороста която развива е доста прилична и е устойчив на клатене,удобен е за сядане и за риболов от него.Още не владея качването на снимки,но скоро и това ще стане :)
Приятели,да не оставяме боклуци там където сме ловили риба!Пазете природата чиста!
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Селва, с този сонар от "Стар Трек" каяка прилича на москвич с емблема на мерцедес :lol: :lol: :lol:
Браво за излета!
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
Булти
Мнения: 381
Регистриран на: Вто Май 22, 2007 12:48

Мнение от Булти »

Браво , браво !
клуб Бъкари - надуваем ветеран
koi4a
Мнения: 283
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 15:05
Местоположение: София / Ямбол
дал Браво: 102 пъти
получил Браво: 45 пъти

Мнение от koi4a »

Някой от колегите в София смята ли да прави разходка събота или неделя (25-26 април)? Аз със сигурност ще открия сезона, ако не вали, но не съм решил къде.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с каяк”