Скромно но от сърце ! Панчарево няколко платички..

или форум за Catch&Release идеята.
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Скромно но от сърце ! Панчарево няколко платички..

Мнение от Plat1ka »

Вчера реших че ще се разходя малко случайно имах и въдица с мен та стана тя каквато стана !

Нарочно неискам да описвам излета и тн.. за да не ме нападнат за това и онова просто пускам снимките и мисля да направя още доста такива снимки този сезон

Рано сутринта се возихме по този начин....

Изображение

Язовирчето ни посрещна почти безлюдно и спокойно (малко ми остана да си взема въдиците и да пробвам бабките и едни други риби които ме зарадваха със скоковете си)

Изображение

Изображение

Ето ги и красавиците си плахо поглеждайки към новия си дом...

Изображение

Потеглят...
Изображение

И тук вече волно плуват ( много ме изкефиха как се събраха веднага на пасаж ! Рибите от по-едрите в един пасаж и по малките в друг и заедно изчезнаха в още тъмната вода)

Изображение

Ами това е .... доволен се прибрах у нас да спя че точно се прибирах от работа...
stiga
Мнения: 652
Регистриран на: Съб Яну 10, 2009 22:39
Местоположение: Ботевград
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 38 пъти

Мнение от stiga »

Евала!
спининг и само спининг!!!!!!!!!!

C&R

http://www.starividri.com" onclick="window.open(this.href);return false;
maznislav
Мнения: 2121
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 15:57
Риболов: Спининг и само това :)
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 78 пъти
Обратна връзка:

Мнение от maznislav »

прекрасна приказка за лека нощ
Благодаря
И очаквам 2 -ра част
РЕСПЕКТ :)
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

Съвсем скоро се надявам да пусна поне 2 пъти по толкова !
Аватар
Yuri Varbanov
Мнения: 3737
Регистриран на: Сря Дек 13, 2006 3:38
Местоположение: София
дал Браво: 249 пъти
получил Браво: 13 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Yuri Varbanov »

Plat1ka написа:Съвсем скоро се надявам да пусна поне 2 пъти по толкова !
Eй мизерник,ти тия платики къде ги хвана бе!Веднага ще говоря с Пайка да те банне,бракониер долен! :lol: :twisted: :lol:

Евала за инициативата! :!:
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

Хахах успях да ги измъкна измежду плувките на изгладнелите старци дето прибираха всичко в торбите :) До края на забраната страх не страх ще гледам да измъкна колкото се може повече за да ги пусна в Панчарево !


ПС: ЗНам че се шегуваш ама като видях за какво става дума направо ми призля от малумчина и безхаберие на хората..... !
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

О-ще, о-ще!!! :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
zaro_81
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Фев 26, 2009 12:18
Местоположение: Sofia-Pazardjik
дал Браво: 5 пъти

Мнение от zaro_81 »

Евала за постъпката, но искам да Ви кажа ,че незнам как успява да се задържи каквато и да е била риба там. В Неделя ходих на панчарево и бях страшно разочарован, на мястото което бях имаше старец до старез всички с по 5 дънни с прожини и по пет куки на линията, за 3 часа докато бях там хванаха по 5, 6 каракуди с огромни кореми, дори един от тях извади и 2 шаранчета към 500-600 гр. за мое голямо учудване. Помолих го да ги пусне - познайте отговора ................
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

Дам за сажаление е така но не се сещам друго подходящо място за развъждане на платика близо до София говорихме и за Езерото на дружба ама там пък е доста обрасло и незнам дали ще и харесва !

Радвам се че поне е останала все още някаква каракуда да ловят спомените от преди години с огромни количества каракуди одавна ги няма но какво да правиш ! Ще се надяваме за по-добри време а и платиката е малко по хитра и старците се надявам да не я плячкосват но пък тия с мрежите не прощават на нищо !
Аватар
kuzmich
Мнения: 472
Регистриран на: Пон Яну 04, 2010 16:04
Местоположение: sofia

Мнение от kuzmich »

Plat1ka написа:Дам за сажаление е така но не се сещам друго подходящо място за развъждане на платика близо до София говорихме и за Езерото на дружба ама там пък е доста обрасло и незнам дали ще и харесва !

Радвам се че поне е останала все още някаква каракуда да ловят спомените от преди години с огромни количества каракуди одавна ги няма но какво да правиш ! Ще се надяваме за по-добри време а и платиката е малко по хитра и старците се надявам да не я плячкосват но пък тия с мрежите не прощават на нищо !
там има платика колега :P
Кърцата
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Дек 20, 2005 14:47
Местоположение: София
дал Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Кърцата »

Eвала Платика!
Имам обаче една чуденка.
От няколко години доста хора пускат платики в Панчарево, аз също съм го правил два или три пъти на връщане от Искъра.
Въпреки това обаче не съм чул или видял някой да е извадил такава риба от Панчарево. Има ли някой такова инфо. За няколко години трябва да е направила стабилна популация. Дали пък не се развива и напусто ги пускаме там? :cry:
Аватар
nissana
Мнения: 2503
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 15:04
Местоположение: Sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от nissana »

Кърца,има вече вадени,че даже и на дупка.Не са многоброини,но има.
Остави само стъпки,вземи само спомени.....
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Мнение от naso »

Кърцата написа:Eвала Платика!
Имам обаче една чуденка.
От няколко години доста хора пускат платики в Панчарево, аз също съм го правил два или три пъти на връщане от Искъра.
Въпреки това обаче не съм чул или видял някой да е извадил такава риба от Панчарево. Има ли някой такова инфо. За няколко години трябва да е направила стабилна популация. Дали пък не се развива и напусто ги пускаме там? :cry:
Кърца. Ние неможем да им смогнеме на тия дето ги ловят, а ти не си чул още :lol:
владислав златев
Мнения: 37
Регистриран на: Вто Окт 27, 2009 23:23
Местоположение: Ботевград

Мнение от владислав златев »

Евала колега,Платика-дори и слабите опити за зарибяване понякога правят чудеса.Един съвет от мен без да се засягаш.За да не намокриш колата по пътя пробий в средата на капака на кофата дупка и промуши там маркучето за въздуха.Така капака уплътнява хубаво и не се разплисква водата.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Бат Стан »

Plat1ka написа:Дам за сажаление е така но не се сещам друго подходящо място за развъждане на платика близо до София говорихме и за Езерото на дружба ама там пък е доста обрасло и незнам дали ще и харесва!
Абе вероятно да. Навремето в Казанлък имахме един такъв обрасъл гьол, имаше в него платики над кило - едни такива златисти бяха станали даже.
Публикувай отговор

Обратно към “Хвани и пусни”