въдица и макара за фидер

калоян митев
Мнения: 272
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 18:09
Местоположение: Севлиево

въдица и макара за фидер

Мнение от калоян митев »

Здравейте,прочетох във форума всичко за фидер риболова.Модели линии,кошници ,влакна,захранки.Ще си купувам обурудване.За есента и рано на пролет това е риболова на язовир и река.До колкото разбрах макарата байтранър е по удачен за този вид риболов или греша.Предложете ми най добрия избор на въдица цена от 150лв нагоре и за макара байтранър или може и да не е байтранър ,но с отличен аванс и тука от 120лв нагоре .Нещо което Вие бихте си го купили без да се замисляте.Благодаря за отговорите.
Последно промяна от калоян митев на Пон Юни 22, 2009 19:19, променено общо 1 път.
калоян митев
Мнения: 272
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 18:09
Местоположение: Севлиево

Мнение от калоян митев »

Garbolino Mayhem Feeder от 272лв-добър избор ли е за въдица или има и по добри.Каква акция да гледам.Макарата не ми е толкова важна ,по скоро въдицата ми се иска да бъде дора.
Аватар
koki
Мнения: 840
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 19:01
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 3 пъти

Мнение от koki »

Привет колега,
На първо време не бързай да си купуваш възможно най-скъпата въдица....Необходимо е да направиш определен брой излети с Фидера за да разбреш каква да бъде твоята въдица. По-добре си купи хубава макара която да използваш в последствие, с двоен аванс си е предимство, както и с голяма и плитка шпула.
Поздрави и успех!
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от fori »

От фидерите, които са минали през ръцете ми:
1. Garbolino Coach - цена около 90 лв. Невероятно качествена пръчка за парите си. Работи с хранилки до 40 г или около 60 г олово.
2. Tica crystal graphite - въпреки голямата си дължина е една много финна пръчка, която бори чудесно риби до 2 кг (по-големи не съм вадил с нея) Работи с хранилки до 30 г.

Това са двете пръчко, които са ми лепнали в ръката от първият път. Предпочитам по-меки пръчки с параболична акция. За макарите никога не съм бил особено претенциозен, ако е доър аванса - става. Макарите на Шимано с бърз аванс са едно добро решение за фидер. Читави (поне на пръв поглед) байтрънъри продават Алтмекс.
калоян митев
Мнения: 272
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 18:09
Местоположение: Севлиево

Мнение от калоян митев »

макара за сега се спрях на Tica -Sportera SR-но кой размер е най подходящ.На тика фидерите добри ли са или гарболино си е гарболино.
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от fori »

Тика имат един безумен модел със 150 части, не съм го заглеждал особено - пръката е комбинация от мач и фидер с допълнителен удължител. Имам наличен модела който е на 2 части (+ връхчетата естествено) много читав модел, но с много ниска акция за дължината си.
Д-р Дулитъл
Мнения: 2055
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:34
Риболов: мързелив
Местоположение: Мизия
дал Браво: 312 пъти
получил Браво: 174 пъти

Мнение от Д-р Дулитъл »

Ако успееш да се докопаш до това-http://www.middytackle.com/products/?id ... 1&c=A&t=A2,ще разбереш какво представлява хубавия фидер.Внасяха го ,,Майсторски риболов" по едно време.А за Тиката - фидер имам известни резверви...
Аватар
veselanski
Мнения: 405
Регистриран на: Пет Юли 21, 2006 12:29
Местоположение: София

Мнение от veselanski »

А пък като решиш, че си готов на безумия погледни фидера на Харди (понеже не каза за таван)
Аватар
Spidy
Мнения: 276
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 12:18
Местоположение: Uk,London,София,Видин
получил Браво: 1 път

Мнение от Spidy »

Напълно споделям мнениет че за първи фидер не е нужно да се хварляш на S класа. Представи си че не ти допадне този риболов кой знае. Иначе аз сащо споделям мнението за шимано имат хубави макари в момента сам със страдик на единия фидер и сам много доволен мисля че барзия аванс е по -приемлив от байтранара но това е мое мненение. За фидер погледни тези на дринан имат хубави модели аз ловя със FOX. Преди ловях с гарболино не си спомням модела нешто не ми допадна. Първият фидер ми беше проксима мога да кажа само хубави нешта за него. аз на твое място бих си взел нешто от средния клас а остака от парите бих ги вложил в качествени захранки те са истината. малак пример от последния риболов зет ми ловеше с едно фидерче на дайва ат ниския клас и макара от същия клас, но това не му попречи да ги размаже шарковците. Само линията и захранката беше качествена. Погледни на нещата така: тръгни първо от водата към брега пръчката и макарата са последното нещо което вижда рибата.
калоян митев
Мнения: 272
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 18:09
Местоположение: Севлиево

Мнение от калоян митев »

Как да го обясня незнам и не искам нито да се изхвърлям нито да обидя някого.Въобще не поглеждам въдици под 150лв-едва ли имат качествени материали в тях за риба става ,но за кеф не става.Тези по скъпите въдици за мен са и по универсални за дадения вид риболов-защото са с по широка акция,пример 20-150 и искам да си е само за фидер ,а не и за мач и за спининг и за дъно.Както и за макарите-за тях вече ги поръчах -шимано страдик-6:1 оборота прецизен заден аванс.Въдица не знам- Гарболино ми харесват защото винаги са точни в метраж,грамаж,акция-каквото пише е вярно имат един страхотен нов модел (и можеби ще е той) Super G.Feeder.На TF Gear има хубави неща-обаче не ползвам нищо от тях и незнам как ще е въдицата и друго тук дето не ми харесва може да се ползва и за мач,а аз искам само за фидер.На тика има един модел интересен Reactor Lite с многото дръжки и върхове-и за нея не намирам отзиви.А в майсторски я няма онази горната от линка.Шимано има една BX Extra Heavy Feder.Ако някой ползва от тези изброените да напише отзиви.Ако няма БЛАГОДАРЯ ВИ за съветите.Трябваше да напиша може би какво търся-въдица -скъпа ,с бавен параболичен строй, с по тънка бланка-дръжка, с голям диапазон на акция,голяма дължина и по малко снадки-общо взето това търся.
Аватар
Рак1
Мнения: 373
Регистриран на: Пет Юни 17, 2005 19:27
Местоположение: София

Мнение от Рак1 »

Основните изисквания за макарата са да има прецизен аванс и система за елиминиране на обратния ход. За предпочитане е широката шпула и антиусукваща система. Мачовите макари са един не лош вариянт. Като размер на макарата какво да ти кажа.По принцип се ползва основно влакно 0.18/0.20/0.22. Като се има предвид, че се лови предимно на дистанция от 30 до 60 метра, на шпулата е излишно да има повече от 150 метра. Така, че големината на шпулата ти е 0.22/150 метра. При различните марки има различно обозначение. При едни е 2000, а при други 4000. От тук нататък избора е лично твой :wink:
Аватар
Ники Дончев
Мнения: 1567
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 2:54
Местоположение: София

Мнение от Ники Дончев »

калоян митев написа:Трябваше да напиша може би какво търся-въдица -скъпа ,с бавен параболичен строй, с по тънка бланка-дръжка, с голям диапазон на акция,голяма дължина и по малко снадки-общо взето това търся.
Погледни и Shimano Antares BX Dyna Balance Тънка бланка 35-110г 3.96м на три части.
ВсЕкИ дЕн зА РиБа мИ сЕ хОди...ЛуД Ли Съм..ИлИ дА
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

калоян митев написа:Super G.Feeder..
Е тука ми се струва че няма да сбъркаш.....
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
koki1012
Мнения: 95
Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 20:34

Мнение от koki1012 »

Погледни и от фидерите на Еврохолд за парите си са доста на ниво
krezo_bg
Мнения: 416
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 13:27
Местоположение: Нова Загора от 1983год иначе Сливналия

Мнение от krezo_bg »

Не се хвърляй с главата напред.И аз се запалих по Фидер риболова но като че ли някой ме бутна и се сдобих с някакъв китайски вариант,за марка ще пиша утре вечер щото алатите ми са на друго место, не у нас но две години почти замятам с него и за сега държи,с три върха е и е доста фин ,лек е и с карбонова оплетка.До колкото си спомням купувам си все най-тежкия вариант на хранилки в риб.магазини.Тъй че не мисля да се префиням.За същите паунди или евра ще си взема поне 5бр от по 63лв.Само риба да има Кала.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”