вьзможно ли е

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
vtcucu@abv.bg
Мнения: 359
Регистриран на: Чет Юни 01, 2006 11:02
Местоположение: В.Тьрново
получил Браво: 1 път

вьзможно ли е

Мнение от vtcucu@abv.bg »

колеги имам тука една вьдица дето не я ползвам .3 метра карбонка сьс хубави водачи акция 50-100 гр.макар че ми се струва че е до 80 горна граница много лека и удобна вьдица е .че да питам дали става от обикновенна вьдица да я направя на фидер на вьрха да и сложа една втулка и да си купя 2-3 вьрха за фидер.мисля си че ще стане.някои правил ли е подобно нещо
?
вси4ко ми е самодялано. самоук-некадьрник. стара джидия.......... скьпи такьми и ефтини чальми.пьрви умират мечтите
Аватар
Pedro
Мнения: 1270
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 22:06
Местоположение: Ruse
получил Браво: 1 път

Мнение от Pedro »

Тези върхове за фидер имаш ли представа по колко сантиметра са дълги ?
И аз имам подобна идея, но не специално за фидер , а нещо друго.
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от RIMOHIT »

Според мен ако ще я позлвяш като фидер действай .При мен се получи с един телескоп .Счупих му върха.След това сложих нов.И него счупих.Накрая залепих втулка вместо връх и бучнах един фидер връх.Мирясах :lol:
hobie revolution 13
vtcucu@abv.bg
Мнения: 359
Регистриран на: Чет Юни 01, 2006 11:02
Местоположение: В.Тьрново
получил Браво: 1 път

Мнение от vtcucu@abv.bg »

утре ще потьрся тука из мазгазините дали имат резервни вьрхове за фидери.ако са по скьпи от 15 лв направо да си купя готов фидер.по-добре ще е.
вси4ко ми е самодялано. самоук-некадьрник. стара джидия.......... скьпи такьми и ефтини чальми.пьрви умират мечтите
Бачо Илия
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 957
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:43
Местоположение: Карлово
получил Браво: 1 път

Мнение от Бачо Илия »

Фидерните върхове са дълги 45-70 см. Препоръчвам ти тези на Браунинг, понеже много точно си отговарят на обозначения на тях, тест на кривата(в унции). Дължината им е 68см(7 водача), има и вариант 55см(5 водача), диаметъра в основата е 4.1-4.2мм. Точно ще стане един хубав МН(медиум/хеви) фидер 3.60 :D 8)
Като вземаш върхове, непременно търси и поне един 3/4 или най-много 1/0 унции- за тегави зимни риби. :idea:
vtcucu@abv.bg
Мнения: 359
Регистриран на: Чет Юни 01, 2006 11:02
Местоположение: В.Тьрново
получил Браво: 1 път

Мнение от vtcucu@abv.bg »

IDA благодаря ти за точната и навременна информация.ако можеш и да кажеш кьде ги има и ориентировьчни цени .и пак да питам някои пробвал ли е да си направи сам такава вьдица понеже виждам че водаите се им много малки на фидерите а моята вьдица е сдоста широки водачи или само врьхчето е важно да е с такива малки водачи.
вси4ко ми е самодялано. самоук-некадьрник. стара джидия.......... скьпи такьми и ефтини чальми.пьрви умират мечтите
Бачо Илия
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 957
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:43
Местоположение: Карлово
получил Браво: 1 път

Мнение от Бачо Илия »

Аз тук си ги поръчвам в един от добре заредените магазини и той ги докарва от някакви складове; цена- ориентировъчно 11-12 лева, купували са ми и от София. Попитай в някой от добрите магазини при вас и си поръчай, даже те съветвам да намериш някой, който прави професионални ремонти на пръти и да му го дадеш да ти го направи :idea:
vtcucu@abv.bg
Мнения: 359
Регистриран на: Чет Юни 01, 2006 11:02
Местоположение: В.Тьрново
получил Браво: 1 път

Мнение от vtcucu@abv.bg »

ок утре следобед ще видя дали ще направя нещо или ще си разваля хубавата вьдица.успех на всички.
вси4ко ми е самодялано. самоук-некадьрник. стара джидия.......... скьпи такьми и ефтини чальми.пьрви умират мечтите
Бачо Илия
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 957
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:43
Местоположение: Карлово
получил Браво: 1 път

Мнение от Бачо Илия »

vtcucu@abv.bg написа:ок утре следобед ще видя дали ще направя нещо или ще си разваля хубавата вьдица.успех на всички.
Действай, но имай в предвид че като се отреже пръта, трябва среза да се направи свястно- да се бандажира и лакира или с втулка и т.н, иначе ще се сцепи още на първото хвърляне :idea:
Виждал съм правени фидери по тази схема и няма никаква причина да не стане :D 8)
Постни после някоя снимка на ръкоделието :roll: :D
vtcucu@abv.bg
Мнения: 359
Регистриран на: Чет Юни 01, 2006 11:02
Местоположение: В.Тьрново
получил Браво: 1 път

Мнение от vtcucu@abv.bg »

Изображение еи го нощес на работа какво измислих .само не са утежнени още.след малко отивам да тьрся олово и месинг за втулката.
вси4ко ми е самодялано. самоук-некадьрник. стара джидия.......... скьпи такьми и ефтини чальми.пьрви умират мечтите
vtcucu@abv.bg
Мнения: 359
Регистриран на: Чет Юни 01, 2006 11:02
Местоположение: В.Тьрново
получил Браво: 1 път

Мнение от vtcucu@abv.bg »

нанаи.няма врьхчета в Тьрново.казваите откьде да тьрся или някои да ми купи и да ми изпрати 2 за сега.помагаите колеги.
вси4ко ми е самодялано. самоук-некадьрник. стара джидия.......... скьпи такьми и ефтини чальми.пьрви умират мечтите
Аватар
dimow
Търговец
Мнения: 854
Регистриран на: Нед Авг 20, 2006 18:01
Местоположение: софия
получил Браво: 1 път

Мнение от dimow »

от вчера мисля дали да си дам мнението ..........
и ето на реших се
катоп човек обичащ д аправи нещата сам бих ти препоръчал да преправиш ненужния такъм и да си направиш въдица с която да си ловиш каквито риби ти е удобно
ама
точно тука идва мнеието ми като човек ловящ предимно на фидер и човек дето си изкарва парите с ръцете си и съвсем не на последно място като човек дето не обича да държи ненужни такъми у дома
НЕ прави опити да направиш от тази "тояга" / съдейки по даденото като характеристики/ фидер въдица
идеята на фидер риболова е в употребата на стройни, тънки, чувствителни /не само във върховата секция/, леки въдици
според мен преправена твоята въдица ще стане не повече от 345-350 см /което смятам за недостатъчно/с неостановена акция и собствено тегло което няма да се доближава дори до фидер въдиците
за да осъществиш този проект ще трябва да си купиш поне 2 върха които не са по евтини от 15-16 лева единия, поне 2 водача, втулка и след като вържеш водачите, втуката и залееш със смола целата процедура нема да падне под 45-50 лева това ако всичко си направиш сам и не ползваш услугите на "професионалист''
при цени на "фабричен" фидер от 60 /видракс имат и за 25 ама не го предлагам/ целата схема се обезсмисля
по добре предложи на някой колега твоята въдица/ако категорично не и намираш приложение/и додай некой левец за фидер

п.п. малко по дългичко ама идеята ми е да не правиш компромис и да не подценяваш силата на истинския фидер
п.п. 2 ако все пак размислиш и решиш да я правиш не се притеснявай ще ти купя нужното и ще ти го изпратя
Ръкоделско студио "Димови"
vtcucu@abv.bg
Мнения: 359
Регистриран на: Чет Юни 01, 2006 11:02
Местоположение: В.Тьрново
получил Браво: 1 път

Мнение от vtcucu@abv.bg »

ох. а ся де.то и без това размислих защото намерих тука един модел на хубава цена .да взема да я продам и да си понадя парички за истинска вьдица.ще помисля довечера сьс малко помощници/алкохолни/ :D :D :D :D .казваи тогава салужава ли си да купя тоя модел,,формакс легенд 40-100 ,, сьс две врьхчета я дават .и си ми хареса де .
вси4ко ми е самодялано. самоук-некадьрник. стара джидия.......... скьпи такьми и ефтини чальми.пьрви умират мечтите
Аватар
dimow
Търговец
Мнения: 854
Регистриран на: Нед Авг 20, 2006 18:01
Местоположение: софия
получил Браво: 1 път

Мнение от dimow »

не съм виждал/пипал тази въдица
няма вариант от първия път да оцелиш коя е твоята въдица :wink:
според мен понеже не казваш какви риби ше търсиш примно на фидера бих ти препоръчал да се насочиш към въдица с акция 10-30 примерно или нещо като средно тежка
това което си харесал по ми отива на към тежките
не се подвеждай от ниската акция която ти предлагам чупил съм един единствен път фидер и то заради фабричен дефект
успех
Ръкоделско студио "Димови"
vtcucu@abv.bg
Мнения: 359
Регистриран на: Чет Юни 01, 2006 11:02
Местоположение: В.Тьрново
получил Браво: 1 път

Мнение от vtcucu@abv.bg »

благодаря ,уж разбирам от вьдици пон еот хубаво направена вьдица.трябва ми за янтра -мрени скобари.и за язовир каракуди и платики и пиперки.чат пат на някое платено.. искам да е малко по тежка вьдица че не се знае знае ли се
вси4ко ми е самодялано. самоук-некадьрник. стара джидия.......... скьпи такьми и ефтини чальми.пьрви умират мечтите
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”