гранулиран стириопор

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
agov
Мнения: 40
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 21:11
Местоположение: Сандански

гранулиран стириопор

Мнение от agov »

Колеги знам,че темата я има но е малко занимарена та писах на някой от колегите взели участие в предишната темата но никой не ми отговори!Искам да попитам от къде мога да намеря гранулиран стириопор за отливане на воблери в калъп и след това как да го сложа в калъпа само от едната страна на калъпа или трябва и от двете!Мисля че ще е трудно и от двете,защото когато затварям калъпа топченцата стириопор ще испадат.Та ако може да споделите вашето мнение ще съм безкрайно благодарен!!!
Поздрави Любо
pux
Мнения: 1310
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 150 пъти
получил Браво: 1021 пъти

Мнение от pux »

Почти всичкия стиропор, който се използува като уплътнение на разни чупливи неща е експандиран т.е гранулиран. Можеш просто да го изрониш, ако държиш да ползваш именно такъв. Но по-лесно е да го разтвориш в ацетон и да използваш получената желеподобна маса - тогава няма да имаш проблеми с поставянето и във формата. И не запълвай изцяло формата, защото стиропора се раздува - до 2/3 от обема е напълно достатъчно.

Поздрави.
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”